nasiona marihuany

Czy ta żarówka nadaje się pod uprawę.

Wyszukiwarka Forumowa:

Wojraf

Member
Rejestracja
Gru 8, 2019
Postów
5
Buchów
0
Witam znalazłem w garażu taką o to żarówkę jak na zdjęciach i nie wiem czy nadaje się pod uprawę proszę o wypowiedź znawców:tiphat::tiphat:
clear.gif


Zakaz umieszczania obrazków z innych serwerów
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
M

Muerte

Guest
O Bosze, nie��niby barwa 4000k, rtęciówka, ty wiesz jak to się grzeje?, a wydajność? Widmo? Dramat.
 

Hermess

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2020
Postów
825
Buchów
4,412
Odznaki
5
Znalazłem ten przedmiot na stronie a**egro

Producent: POLAMP

Moc: 250W
Napięcie zasilania: 230V
Strumień świetlny: 15000lm
Barwa światła: 4000K (Neutralna biała)
Wskaźnik oddawania barw: 60Ra
Trzonek: E40
Kształt bańki: Standardowa
Rodzaj szybki: Mleczna
Zamiennik tradycyjnej żarówki: Brak
Wysokość: 220mm
Szerokość: 90mm
Kąt świecenia: 360°
Czas pracy: 1000h

Według danych tutaj zawartych taka zaróweczka maksymalnie do boxa 60cm X 60 cm. Nigdy takich nie uzywałem więc nie moge wypowiedzieć się na temat temperatury jednak według mnie można sie spodziewać temperatur podobnych lub identycznych do HPS.

Lampa MH na vega ma 8k K a HPS na flo 2k K.
 
M

Muerte

Guest
Ilość fotorelacji na forum z tytułową lampą w roli głównej, powinna dać Ci odpowiedź.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Według danych tutaj zawartych taka zaróweczka maksymalnie do boxa 60cm X 60 cm. Nigdy takich nie uzywałem więc nie moge wypowiedzieć się na temat temperatury jednak według mnie można sie spodziewać temperatur podobnych lub identycznych do HPS.

To lampa rtęciowa. Antyk o wartości kolekcjonerskiej raczej. Zastąpiły je lampy MH będące pewnego rodzaju upgrejtem rtęciówek. Ta ma dodatkowo pokrycie z luminoforem.
Kiedyś były dostępne i lampy rtęciowo-żarowe - całkowite nieporozumienie jako oświetlenie do roślin - a mimo tego ktoś tam produkował i sprzedawał reflektorowe wersje jako dedykowane do tego celu. Wieki temu. Dostępne jeszcze jako oświetlenie terrariów - emisja UVB i UVA.

Nie warto tym oświetlać roślin - układ do odpalenia tego - składa się z samego statecznika - do kupienia za grosze. Da się także spiąć w szereg z żarówką klasyczną o odpowiednio dobranej mocy - także ruszy - coś na kształt samoróbki rtęciowo żarowej. Ludzie czasem tłukli to i wykorzystywali sam kwarcowy "emiter" ze środka jako źródło UV - niebezpieczne dosyć - skóra oczy etc.

pierwszy typ lampy wyładowczej : http://lamptech.co.uk/Documents/M1 Introduction.htm

SPD_Polam_LRF_Zoom.jpg


opis - niemalże identycznej. Date of Manufacture: May 1976 raczej wiele się nie zmieniło od.. tego czasu jeśli chodzi o ten konkretny typ./model
http://lamptech.co.uk/Spec Sheets/D MB Polam LRF125.htm

lamtech napisał:
This is an example of one of the older mercury lamps to have beeb produced in Poland by Polam Pabjanice the former state-run lamp manufacturing operation.

It was produced with technology originally exported from Philips in the Netherlands, and technically the construction of the arc tube is fairly similar.

The phosphor coating on this lamp appears to be an interesting blend of two or more standard types. The peaks around 618 and 700nm identify the presence of the standard yttrium vanadate material, but the emission is very weak - some four times less than would be expected. This is most likely due to inferior processing techniques in the phosphor manufacturing method, with either an inferior crystalline structure or the presence of impurities preventing the full quantum efficiency of this phosphor from being realised. Consequently the light output from this lamp would be rather low. Indeed, so low is the vanadate emission that the lamp achieves a red ratio of only 8.2% - a figure of 11% would be normally expected.

Behind the vanadate emission there is a second very broad emission centred around 600nm, and this is suspected to be from an orthophosphate based material blended in with the vanadate. The orthophosphates are useful for raising the luminous efficacy of the lamp but do little to increase colour properties. A pure vanadate coating would do better still, but if the manufacturer was unable to manufacture it to the required quality, this dual phosphor blend was perhaps the best attempt they were able to make to improve colour properties slightly, without loss of efficacy.

.. pewnie z czasem to co nieco poprawili ;]
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół