nasiona marihuany

Funkcja Sciemniania LED

Wyszukiwarka Forumowa:

Tribulus

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
350
Buchów
675
Siemka
Mam pytanie mam Leda halogen 6000k diody Osram cri 80 150 W jest na 220 v chciałbym go wykorzystać na wega
IMG_20201014_134341.jpg

I mam takie pytanie w jaki sposób zrobić funkcję ściemniania ktoś coś może wie lub doradzi .
Chciałbym go puścić na 100 W jest taka możliwość ?
 
U

Usunięty 80480

Guest
Najszybciej kup sobie włącznik obrotowy z regulacją koszt około 15zl szukaj takiego który ma odpowiednie parametry np 50w do 650w.
 

Rafson

Member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
5
Buchów
0
Ta lampa nie jest ściemnialna i włącznik obrotowy tutaj nic nie pomoże. Jest tam może jakiś zewnętrzny trafo lub zasilacz?
 

Tribulus

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
350
Buchów
675
Ta lampa nie jest ściemnialna i włącznik obrotowy tutaj nic nie pomoże. Jest tam może jakiś zewnętrzny trafo lub zasilacz?

Właśnie tego się boję ,
nie ma 230 v wchodzi bezpośrednio na płytkę co widać to trochę na zdjęciu .
A jak by tak przetwornica podał np. 190 v zmiennego ?

---------- Post Zaktualizowany 15:21 ---------- Data pierwszego postu 15:19 ----------

Najszybciej kup sobie włącznik obrotowy z regulacją koszt około 15zl szukaj takiego który ma odpowiednie parametry np 50w do 650w.

Kupiłem na allegro ale własnie boje się że to nic nie da za `12 zł xd jutro bedzie .

---------- Post Zaktualizowany 15:26 ---------- Data pierwszego postu 15:21 ----------

Ta lampa nie jest ściemnialna i włącznik obrotowy tutaj nic nie pomoże.
Ale tak całkowicie mie jest ?
A jak bym znalazł elektronika może na płytce coś się da przylutować ?

---------- Post Zaktualizowany 15:41 ---------- Data pierwszego postu 15:26 ----------

Grzeje się dość mocno i dlatego chciałbym obniżyć moc , kupiłem też dwa wiatraki 12cm komputerowe do tego .
13500 lm 6000 K 150 W diody osram i 80 ra z danych które były i nic na necie na temat tego reflektora nie znalazłem /:
no a wydaje sie że to fajna lampa na weg
a mam 3 takie :)
 

Rafson

Member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
5
Buchów
0
Możesz spróbować włącznikiem obrotowym, ale na 99% zacznie Ci mrugać. Daj znać jak wyszło, aż jestem ciekaw :dela:
 

Tribulus

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
350
Buchów
675
No i sprawdzone !
i ...
działa :)
Nie jest idealnie ale ściemnia się .
Nie mruga znaczy nie jest to zauważalne może tak w połowie skali leciutko mryga .
Ale pojawiło się lekkie mruczenie a może buczenie najbardziej w połowie skali a ustaje całkowicie na minimum ale led nadal świeci na min. tak leciutko .
Tak jakby z tego miejsca to słychać .-
normal_InkedIMG_20201020_212932_LI.jpg

Może lepszy byłby ściemniacz tego typu puszkowy ?
ŚCIEMNIACZ OBROTOWY PROGRAMOWALNY DO LED TIMEX, SERIA OPAL, KOLOR BIAŁY
lub
ŚCIEMNIACZ STEROWNIK KONTROLER DMX LED 230V TRIAC
tylko te już powyzej 100 zł
Czy jakaś przetwornica z regulacją napięcia lub prądu ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Ale pojawiło się lekkie mruczenie a może buczenie najbardziej w połowie skali a ustaje całkowicie na minimum ale led nadal świeci na min. tak leciutko .
Tak jakby z tego miejsca to słychać .-

DB1 - mostek prostowniczy. Te pasyle to zapewne kondensatory : U1 sterowniki... nie wyznaje się ale to jakoś tak prosto wygląda..

coś jakby trochę rozbudowana wersja tego?

a7aa3340964998926bd45002c4c24b50.jpg


hmm...

61VswKUjW5L__SL1000_.jpg


Wszystkie tandetne zasilacze są mniej więcej podbne: te same bloki:

A tu instrukcja Ściemniacza: https://www.edn.com/how-to-make-led-bulbs-dimmable/

The next step is to introduce the active damper and passive bleeder circuits. The damper circuit limits the inrush current when the triac fires greatly reducing ringing so that the triac remains on. After a short delay the damper resistor gets bypassed by a small MOSFET to prevent power loss during the remaining conduction period. To reduce cost to a bare minimum for low power drivers the bypass MOSFET and its associated drive circuitry can be omitted, however this creates some heat dissipation in the resistor and associated efficiency loss.
 
Ostatnia edycja:

Tribulus

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
350
Buchów
675
DB1 - mostek prostowniczy. Te pasyle to zapewne kondensatory : U1 sterowniki... nie wyznaje się ale to jakoś tak prosto wygląda..

coś jakby trochę rozbudowana wersja tego?

a7aa3340964998926bd45002c4c24b50.jpg


hmm...

61VswKUjW5L__SL1000_.jpg


Wszystkie tandetne zasilacze są mniej więcej podbne: te same bloki:

A tu instrukcja Ściemniacza: https://www.edn.com/how-to-make-led-bulbs-dimmable/

No wiadomo kto wszystko wie sub xd
No przez tłumacza sobie to poczytałem coś tam rozumiem czyli tak jak myślałem lepszy ściemniacz potrzebny ale z tego co tam pisze to musiałbym to chyba oddać do elektronika ( mam kolegę ) bo to wszystko już trzeba by zrobić na płytce .
Taki ściemniacz do led na 220 v może nic nie dać ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

No wiadomo kto wszystko wie sub xd

Ja? Ja się ni ChÓ.. na tym nie znam. Wrzuciłem jakieś linki i nic ponad ;D

No przez tłumacza sobie to poczytałem coś tam rozumiem czyli tak jak myślałem lepszy ściemniacz potrzebny ale z tego co tam pisze to musiałbym to chyba oddać do elektronika ( mam kolegę ) bo to wszystko już trzeba by zrobić na płytce .
Taki ściemniacz do led na 220 v może nic nie dać ?

czy nic: tu: https://www.eeweb.com/triac-dimmable-led-driver-design-guide/

Mi wygląda na to, że taki ściemniacz nie jest zbyt? dobrym pomysłem. I to się robi tak: Wystarczy ten aktywny damper.

contenteetimes-images-01steve-t-leddimmerir-f3x600.jpg


tyle, że to jest wklejone w coś co ma nieco inny układ za prostownikiem. Konsultacje z kimś kto się zna. eee.. nie znam się..
 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Wiem, że nie na temat... ale... jest na TME 120 sztuk CLU058 :D Tak więc.. nic tylko kupować, zanim janusze z olx wykupią wszystko.

Ja od siebie coś tutaj dodam do tego światła.. Żeby to miało sens, trzeba wypie****ić z płytki układ zasilający. Zamiast tego zastosować zasilacz ze ściemnianiem i tyle :) Ale wtedy to nie ma sensu i lepiej kupić cos innego..
 

Tribulus

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
350
Buchów
675
Wiem, że nie na temat... ale... jest na TME 120 sztuk CLU058 :D Tak więc.. nic tylko kupować, zanim janusze z olx wykupią wszystko.

Ja myślałem raczej o CLU048 100 W co by równomierniej rozłozć światło
Choć teraz za sprawą tego tematu siedzę na led-tech niemiecki
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?147980-Zakupy-na-Aliexpress
Ja od siebie coś tutaj dodam do tego światła.. Żeby to miało sens, trzeba wypie****ić z płytki układ zasilający. Zamiast tego zastosować zasilacz ze ściemnianiem i tyle :) Ale wtedy to nie ma sensu i lepiej kupić cos innego..



No właśnie chciałem to małym nakładam zrobić juz 100 pare zl za ściemniacz do led to dla mnie za duzo
Powiem inaczej za dużo żeby w tą lampę inwestować
Wiatraczek `12v - 20zł
Zasilacz `12 v do wiatraczka akurat miałem
W stówie to ze wszystkim chciałbym się zmieścić a mam 3 takie
Myślę tez nad matką z klonami tak na stałe juz nawet pierwsze próby były `15 klonów zrobione i czeka na doniczki na innym świetle ale docelowo chiałbym jedną z lamp własnie tam dać
sub23
napisał :


Cytat Zamieszczone przez Tribulus Zobacz posta
No wiadomo kto wszystko wie sub xd

Ja? Ja się ni ChÓ.. na tym nie znam. Wrzuciłem jakieś linki i nic ponad ;D
Ale potrafisz wszystko znaleźć a to lepsza sztuka xd
No dam do kumpla elektronika
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół