nasiona marihuany

Bieda box do oceny

Wyszukiwarka Forumowa:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Witam, do oceny mam wymyślonego boxa, z oświetleniem przy którym pomógł troszkę forumowy troll?
Baza to białe pudło z mdf 0.8x0.8x1.9
Oświetlenie 20 żarówek philips 13W, 1521lm +4szt grow light od chińczyka (mocno czerwono fioletowo świecą, czyli na flo na dopał)
Wlot pasywny 125mm,wyciąg kanałowy 280m3 regulowany
Nawilżacz+wentylatorek mieszający
Jakieś papierki lakmusowe i elektroniczny miernik ph, nad filtrem jeszcze myślę ale jak wszystko wersja budżet, jak nie pyknie to do kosza...
Czy ktoś uważa że może coś wyrosnąć na takim zestawie?
 

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
Do twojego box'a tj. 0.64 bym sie nie babrał w żadne CFL'ki tylko po prostu HPS'a 250 wrzucił(tylko balast byś musiał po taniości dołapać to myśle, żę nawet taniej by wyszło. Jak zostaniesz przy tych philipsach nawilżacz nie będzie potrzebny, przy hps w sumie też nie no chyba, że byś miał 400-600W xD.Jak sie przyłożysz, biedny to on po ukończeniu nie będzie, a wyrosnąć coś napewno wyrośnie :D Odbłyśnik do cfl'ek kiedyś widziałem jak ktoś zrobił z blaszki do pieczenia placków, jakbyś kombinował ;p Aaa i filtr to podstawa jak nie mieszkasz na bezludziu ;p

Oświetlenie 20 żarówek philips 13W, 1521lm +4szt grow light od chińczyka (mocno czerwono fioletowo świecą, czyli na flo na dopał)

To, że tak świecą nie musi znaczyć, że są na flo. Ile maja Kelwinów? (K)
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Witam, do oceny mam wymyślonego boxa, z oświetleniem przy którym pomógł troszkę forumowy troll?
Baza to białe pudło z mdf 0.8x0.8x1.9
Oświetlenie 20 żarówek philips 13W, 1521lm +4szt grow light od chińczyka (mocno czerwono fioletowo świecą, czyli na flo na dopał)
Wlot pasywny 125mm,wyciąg kanałowy 280m3 regulowany
Nawilżacz+wentylatorek mieszający
Jakieś papierki lakmusowe i elektroniczny miernik ph, nad filtrem jeszcze myślę ale jak wszystko wersja budżet, jak nie pyknie to do kosza...
Czy ktoś uważa że może coś wyrosnąć na takim zestawie?


No spoko. Osobiście polecam kupić te chinczyki które mają więcej czerwonych diód niż niebieskich.
Co z nawozami ?? Bio czy chemia ? Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś doczynienia z uprawą czegokolwiek to polecam pierwsze grow polecieć z jedną lub dwoma roślinami, sezonówki oczywiście;) pamiętaj o timerze, przewodach elektrycznych oprawkach, kostkach, taśmie izolacyjnej, przedłużaczu, filtrze, i całej tej otoczce która jest obowiązkowa ;)

---------- Post Zaktualizowany 20:54 ---------- Data pierwszego postu 20:52 ----------

Do twojego box'a tj. 0.64 bym sie nie babrał w żadne CFL'ki tylko po prostu HPS'a 250 wrzucił(tylko balast byś musiał po taniości dołapać to myśle, żę nawet taniej by wyszło. Jak zostaniesz przy tych philipsach nawilżacz nie będzie potrzebny, przy hps w sumie też nie no chyba, że byś miał 400-600W xD.Jak sie przyłożysz, biedny to on po ukończeniu nie będzie, a wyrosnąć coś napewno wyrośnie :D Odbłyśnik do cfl'ek kiedyś widziałem jak ktoś zrobił z blaszki do pieczenia placków, jakbyś kombinował ;p Aaa i filtr to podstawa jak nie mieszkasz na bezludziu ;p

Mowa o żarówkach LED, takich do pokoju a nie cfl...
 

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Coś tam mi kiedyś w ogródku urosło, barwa to 2700k czyli ciepłe, czy to wystarczy od początku do końca +te chińskie kolory, tak świecą bardziej na czerwono, safety first, z bhp na bieżąco.
Właśnie nie wiem czy sezonówki czy automaty na start...
Uprawa hobbistyczna organiczna, mikrokryza od samego początku plus ziemia zaprawiona humus active papka, mam jeszcze siarczan magnezu interwencyjnie do oprysku.
 
M

Muerte

Guest
Jak chcesz poważnie uprawiać to pakuj tam 400w hps i wyciąg do 350m3,i będzie git, inaczej, słabo to widzę.
I nie wentylatorek, ale konkretny mieszak 25cm_30cm.
 
Ostatnia edycja:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Coś tam mi kiedyś w ogródku urosło, barwa to 2700k czyli ciepłe, czy to wystarczy od początku do końca +te chińskie kolory, tak świecą bardziej na czerwono, safety first, z bhp na bieżąco.
Właśnie nie wiem czy sezonówki czy automaty na start...
Uprawa hobbistyczna organiczna, mikrokryza od samego początku plus ziemia zaprawiona humus active papka, mam jeszcze siarczan magnezu interwencyjnie do oprysku.
Tak, 2700 z grow LEDAMI spokojnie wystarczy do końca. W necie są wykresy bardziej lub mniej wiarygodne jak barwa światła wpływa na wzrost cannabis. Wszyscy mówią, że na pierwszy grow sezonówka, ja poleciałem Autosa tak naprawdę wybór należy do Ciebie, a chodzi o to, że jak coś z***iesz przy auto to otrzymasz mniejszy plon, zycie automata jest ograniczone czasowo,jak z***iesz na sezonówce to wydłużysz jej weg, lub zrewegujesz i plon będzie się zgadzał ;)
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Sam jestem ciekaw tego oświetlenia, bo książkowo się zgadza, zauważyłem że bardzo grzeją te philipsy, więc spora moc idzie jednak w grzanie...
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Sam jestem ciekaw tego oświetlenia, bo książkowo się zgadza, zauważyłem że bardzo grzeją te philipsy, więc spora moc idzie jednak w grzanie...
spora moc a sprawność bez rozpraszaczy na poziomie 1,78 to naprawdę sporo w porównaniu do tych wszystkich chińczyków grow led bla bla bla gdybył mógł to bym tego nie kupił, ale mam to będę kombinował tak aby było jak najlepiej :D
i to nie moc idzie w grzanie tylko to jest żarówka do pokoju... tam nie ma radioatora, nie ma wentylatora nic, to nie było zaplanowane go zielska a daje radę bardzo dobrze
polecam fotorelację gracza [MENTION=95329]Mr. Weed420[/MENTION] na tym forum, zobacz sobie co on tam wyciągnął z pod tych 13 wattowych philipsów. a długo siedziały 4-6 Cm od roślin...
 

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
No właśnie taktycznie próbuje podejść do tematu a one jednak grzeją, rozbiło mi to plan, niebawem zacznę wariować pirometrem, zastanawiam się nad fotorelacją, z drugiej strony boję się przypału?
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
pod tymi ledami można takie krzaki wyhodować (donica 6,5l)



a pod COB led takie (donica 3l)



Moc w watach porównywalna. Pod żarówkami fajne zbite topy będziesz miał powiedzmy na górnych 20 cm rośliny (niżej taki popcorn) a pod COB (lepiej penetruje) praktycznie na całej roślinie. Jak już wyżej było pisane te philipsy dość mocno się grzeją, ja aż chłodziłem je wiatrakami. Po ok 3-4 uprawach ich wydajność widocznie spada. Ogólnie fajne światło do mikro boksa i hobbistycznej uprawy, ale na Twoją powierzchnie i wysokość boksa to bym złożył jakiegoś COBa albo jak koledzy proponowali HPS-a zainwestował. Dłużej posłuży a i efekty będą lepsze.
 

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
No właśnie to do hobbistycznej zabawy, jak się znudzi to żarówki się przydadzą zawsze do czegoś, a hps-a w przedpokoju nie zamontuje ???
Tylko niewiem co tam wysiać na początek ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół