nasiona marihuany

Niebieska pleśń...

Wyszukiwarka Forumowa:

duplo

Active member
Rejestracja
Wrz 2, 2020
Postów
34
Buchów
1
Z ciekawości się spytam, dlaczego jak przeglądam różne tematy o pleśni to nikt nie pisze o pleśni zjadającej trichomy?
Ja myślałem, że jak wyschnie i będzie sobie leżało w słoiku, i po otwarciu nic się nie stanie. Miałem liście przytopowe w otwartych słoikach w szafie, po 2 miesiącach patrze i trichomy są pokryte niebieską pleśnią, czuć stęchlizne. Inny słoik w innej szafce był średnio zakręcony, też wszystko spleśniało, tylko gdzieniegdzie na liściach jest a na trichomach prawie wszędzie.
To znaczy, żę jeśli w powietrzu mam jakieś zarodniki albo jak rękoma dotchne topów wyciągając je ze słoika to dupa blada.
Ciężko nawet wyczuć czy plecha zjada topy miesza się to z silnym zapachem zioła.

Ktoś miał podobnie? Ta plecha na trichomach ma na początku niebieski odcień, potem jest standardowo szara
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,173
Buchów
5,061
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Czemu klocki duplo ?

Z ciekawości się spytam, dlaczego jak przeglądam różne tematy o pleśni to nikt nie pisze o pleśni zjadającej trichomy?

Bo pleśń nie zjada trichomów.

Btw: a nie było to zbyt wilgotne? Aby się plecha rozwinęła musi być wystarczająco dużo wilgoci.
Niebieskiej nie widziałem nigdy ??. Zielona tak,, ale na chlebie. Znaczy się tak mi się wydaje. Nie powiem abym jakoś szczególnie uważnie się przyglądał pleśni.

Popatrzmy: https://kobieta.interia.pl/zdrowie/...esnia-jest-bezpieczne-dla-zdrowia,nId,2345973

Jest i niebieska.

0006D3QW7UNSYGFT-C122-F4.jpg


Taki kolorek?

Ciekawe jaki to może być gatunek:

https://www.bio-forum.pl/messages/33/538237.html

o i takie ciekawe wyskakuje:

http://psilosophy.info/zakazenia_grzybni.html

Tłumaczenie cjuchu :

Nieważne.....
 
Ostatnia edycja:

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
prosta sprawa -- jeśli jest pleśń to znaczy że była WILGOĆ ..suche nie pleśnieje

jeśli było suche to po co zostawiasz w otwartych słojach?
 
P

pozytyw

Guest
W domu moze byc , zwlaszcza w starej szafie. Sciany itp , czesto czuje sie taki zapach bedac u kogos w gosciach - jesli nie to byc moze plecha juz wchodzila nie zauwazyles i sie rozwinela w sloikach albo niedosuszone i za mokre w sloju..
 

duplo

Active member
Rejestracja
Wrz 2, 2020
Postów
34
Buchów
1
[MENTION=90095]sub23[/MENTION]
Duplo niewiem tak mi się nazwa wymyśliła xD
Gdyby suka nie zjadała tylko trichomów to bym nie założył tego tematu, bo po co? Założyłem go po to, bo otwierając słoiki by odparować resztki wilgoci robiłem to w nocy i słoiki stały otwarte przez dłużej niż 2 godziny, dlatego wkur.. się gdy zobaczyłem że liście suche jak wiór mają prawie wyłącznie niebieskawą pleche tylko na trichomach.
[MENTION=29958]drzewiec[/MENTION]
Te największe liście olałem, na razie nic z nimi nie miałem zamiaru robić, a te najmniejsze były w innej szafce zamknięte, może nie idealnie ale też "zdechły". Ogólnie nie mam doświadczenia w przechowywaniu jakichś ziłół kuchennych albo coś myślałem, że jak będą sobie suche leżeć to nic im się nie stanie.
[MENTION=95715]pozytyw[/MENTION]
Zgadza się.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,173
Buchów
5,061
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

W domu moze byc

Zawsze jest. Wystarczy przejechać chlebkiem po dowolnym mebelku - wrzucić w słoik - popryskać wodą lekko przykryć przykrywka i czekać.

Kiedyś dzieci w szkole robiły takie doświadczenie na biologii - teraz pewne także ? Na ocenę z opisem : pokaż co Ci urosło na chlebku.

[MENTION=90095]sub23[/MENTION]
Duplo niewiem tak mi się nazwa wymyśliła xD

Bardzo ładna nazwa. ;)

Gdyby suka nie zjadała tylko trichomów to bym nie założył tego tematu, bo po co?

Pojęcia nie mam. W celu jakim miałbyś.
Tyle, że trichomy jako takie - no dobra - żywica na nich jest dla pleśni niezbyt jadalna : sam trochom jest jadalny. Głównie celuloza?

Założyłem go po to, bo otwierając słoiki by odparować resztki wilgoci robiłem to w nocy i słoiki stały otwarte przez dłużej niż 2 godziny, dlatego wkur.. się gdy zobaczyłem że liście suche jak wiór mają prawie wyłącznie niebieskawą pleche tylko na trichomach.

Pokaż fotke tego cuda.
Jeśli coś urosło były ku temu warunki. Tylko powierzchniowo po "szczytach" - nie ruszyło suchych listków? Pewnie za mało wilgotne dla niej były.

btw: Curring jako taki w słoikach jest .. obróbką z udziałem mikroorganizmów raczej. Ale chyba pleśń widziana miło w tym procesie nie jest...


A tak zmieniając temat: praktycznie - nowe : 2019 : http://www.plantphysiol.org/content/180/4/1877
Naprawdę ciekawe.

Można będzie - za jakiś czas na podstawie testów genetycznych : przewidywać : zapach ?? hybrydy F1 ?
Coexpression of genes involved in cannabinoid and terpenoid biosynthesis .. zbyt piękne aby było prawdziwe.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,173
Buchów
5,061
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

to nie bylo normalne..

Czemu? Tak uważasz ?

popatrz: nówka: http://www.plantphysiol.org/content/184/1/130 : Za jakiś czas wszystko będzie na tacy podane.

Terpene Synthases and Terpene Variation in Cannabis sativa
Judith K. Booth, Macaire M.S. Yuen, Sharon Jancsik, Lufiani L. Madilao, Jonathan E. Page, Jörg Bohlmann

Published September 2020. DOI: https://doi.org/10.1104/pp.20.00593

Harmonizingtrichome transcriptomics tools, knowledge of TPS func-tion, and terpene profiling sets the framework for cannabis breeders to predictively shape and design terpenecomposition on demand.

Ciekawe. Za jakiś czas zaczną sprzedawać gotowe "kity" - takie przygotowane do użytku przez każdego - no nie wiem... Chyba jednak nie...
 
Ostatnia edycja:

duplo

Active member
Rejestracja
Wrz 2, 2020
Postów
34
Buchów
1
Wygląda to w taki sposób wczoraj jeszcze był odcień niebiesozielonego.
displayimage.php
[/url][/IMG]

Podsumowując, jak otwieracie słoik by go wywietrzyć to wywietrzcie pomieszczenie, w którym to robicie, najlepiej przykryjcie słoik jakąś gazą albo chusteczką to i dokładnie trymujcie, bo widze że na początku pojawia się na liściach a dopiero potem na topach, ku**a. Możenie też zamontować jakiś wentylator co zdmuchuje nad słoikiem powietrze. No chyba, że tylko mi się takie coś zdażyło,
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
wyjmij to z tego słoika i wysusz normalnie na gazecie
 

duplo

Active member
Rejestracja
Wrz 2, 2020
Postów
34
Buchów
1
Głupi byłem cały WR, czyli 40 g poszło się j$#%, ale najbardziej mnie dziwi, dlaczego suche liście spleśniały...? Dlatego mam kolejne pytanie, czy jeśli topy są suche czyli tak 20%??? i leżą ze spleśniałym niedopatrzonym topem w słoiku to spleśnieją? Na niektórych topach z mikroskopem ciężko się dopatrzyć, więc troche przesrane.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
To suche kompletnie czy w 20%? Jeżeli będziesz wietrzył na początku słoika to Ci skiśnie albo spleśnieje.
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Jak wysuszysz kompletnie to nie ma opcji na pleche. Ja zawsze dla pewności wrzucam do docelowego pojemnika ściągacz wilgoci i widzę czy jest ok.
 

duplo

Active member
Rejestracja
Wrz 2, 2020
Postów
34
Buchów
1
[MENTION=35010]Żul[/MENTION]
No jak to jest z tym traceniem na wadze 4 krotnie? To jaka musi być wilgotność, odrazu do słoja bez otwierania, i ta do curringu? Na wiki# czytam, że po curu ma mieć 10-15% wilgotności, a ja władowałem do słoja po 9-10 dniach suszenia, gdy gałązki się łamały strzelając, co dziennie otwierałem przez 2-3 tygodnie na godzinę,
No ale to nie wyjaśnie dlaczego liści, które szybko schną całe spleśniały.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół