nasiona marihuany

Czy to na pewno automat?

Wyszukiwarka Forumowa:

maruhanen

Member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
24
Buchów
0
Siemano. Mam problem.

Na wstępie dodam, że jest to moja druga uprawa. Za pierwszym razem zasadziłem jedną sztukę Auto Lemon Zkittle, nie była jakiejś imponującej wielkości więc teraz za drugim podejściem zasadziłem dwa Automaty "Cheese Auto".

Jest to ich 29 dzień i w ogóle nie przypominają rozmiarem pierwszej mojej roślinki. Trzon (ta główna łodyga) jest już w 29 dniu tak gruba (jak nie grubsza) jak Lemon Zkittle przy zbiorach w 90 dniu. Nieporównywalnie więcej jest też odgałęzień (straszny gąszcz) no i się martwię, że jeszcze nic nie zaczęło kwitnąć.

Stąd moje pytanie czy to na pewno automat? Może się facet pomylił i mi zaserwował sezonówkę. Martwię się o te rośliny bo nie mają tam miejsca. Stykają się o siebie oraz o ściany.

Narazie ich nie chciałem wyjmować i jeszcze bardziej stresować i zrobiłem zdjęcia w środku boxa. Jak nie bardzo coś widać po tych zdjęciach to jutro/pojutrze wstawię fotki z poza boxa z lampą błyskową.





 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
No nie widać, zrób zdjecia z bliska
zdjęcia miejsc w których łodyga liścia łączy się z główną łodygą
 

maruhanen

Member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
24
Buchów
0
No nie widać, zrób zdjecia z bliska
zdjęcia miejsc w których łodyga liścia łączy się z główną łodygą

Zapodaje. Mam nadzieje, że teraz lepiej.



















Tu poniżej fotki aby zobrazować jak są ściśnięte. Jedna ma tam miejsca "na styk" a dwie są bardzo ściśnięte.
Mam też świadomość, że przez ten ścisk, skupią się one na rośnięciu w górę (rywalizują między sobą o światło) więc opóźni się też kwitnienie, ale mija już miesiąc a one nawet nie zaczęły kwitnąć ani trochę dlatego się martwię czy to napewno automaty :/

Lepiej jedną wywalić do kosza żeby miała lepsze warunki któraś z nich? Da to większy plon niż uprawa dwóch w takim ścisku?







 
S

subaru

Guest
Liście I odrosty które nie dostja światła do wycięcia. Musisz tam przezedzic troszkę. Światło przełącz na 12/12 bo to coś za długo jak na automat. Ile masz miejsca w górę jeszcze?
 

maruhanen

Member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
24
Buchów
0
Liście I odrosty które nie dostja światła do wycięcia. Musisz tam przezedzic troszkę. Światło przełącz na 12/12 bo to coś za długo jak na automat. Ile masz miejsca w górę jeszcze?

Zostało jeszcze maksymalnie 40 cm. Wtedy roślina miała by jeszcze 30 cm odstępu od LED'a (Mars Hydro Reflector48 240W)
 
S

subaru

Guest
To ja połamiesz później i tak będziesz to musiał zrobić albo utnij szczyty walcz o miejsce a one i tak ci dadzą sporo tematu.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
wytnij wszyhstko poniżej czerwonej linii
normal_11.jpg

oczywiście zostaw dywan, szafki itp ;)
ja też wytcinałem liście (w ch*j liści ) robiłem topping cropping itp itd na automacie a i tak ściągłem 30g z jednego so ...
so... ja bym się nie martwił stresem rośliny, do tego stres ja przyhamuje troszkę we wzroście, te największe i najstarsze wiatraki możesz ciachać, zostaw minimum po 3 na jeden szczyt, kilka jeszcze im urośnie bo koniec produkcji liści wiatrakowych to około 6-7 tydzień flo, chyba lepiej miec mniej wiatraków niż spleśniałe topy, a tak to się skończy jesli będzie ścisk i topki nie będą luźno... jak masz mało miejsca w góre to faktycznie dawaj 12/12, jesli to naprawde automat to i tak zakwitnie, poprostu będzie mniejszy i słabszy (choć to raczej foto )
a skoro zaszła pomyłka to i należy Ci się zwrot kosztów lub jakaś rekompensata... skąd te pestki masz ?
 

maruhanen

Member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
24
Buchów
0
Liście I odrosty które nie dostja światła do wycięcia. Musisz tam przezedzic troszkę. Światło przełącz na 12/12 bo to coś za długo jak na automat

wytnij wszyhstko poniżej czerwonej linii
ja też wytcinałem liście (w ch*j liści ) robiłem topping cropping itp itd na automacie a i tak ściągłem 30g z jednego so ...
so... ja bym się nie martwił stresem rośliny, do tego stres ja przyhamuje troszkę we wzroście, te największe i najstarsze wiatraki możesz ciachać, zostaw minimum po 3 na jeden szczyt, kilka jeszcze im urośnie bo koniec produkcji liści wiatrakowych to około 6-7 tydzień flo, chyba lepiej miec mniej wiatraków niż spleśniałe topy, a tak to się skończy jesli będzie ścisk i topki nie będą luźno... jak masz mało miejsca w góre to faktycznie dawaj 12/12, jesli to naprawde automat to i tak zakwitnie, poprostu będzie mniejszy i słabszy (choć to raczej foto )
a skoro zaszła pomyłka to i należy Ci się zwrot kosztów lub jakaś rekompensata... skąd te pestki masz ?

Dzięki wam obydwu za porady. Właśnie przed chwilą pościnałem trochę tych liści i przestawiłem z 20/4 na 12/12. Wolałem zrobić to ostrożnie niż uciachać za dużo bo nie mam doświadczenia żadnego z sezonówkami i z przycinaniem no i w razie jakichś niedoborów roślinka sobie z liści ściągnie (a przy mojej pierwszej uprawie niedobory miałem). Myślę, że i tak zrobiło się sporo luźniej. Jak się zaczną formować jakieś topy to będę lepiej wiedział gdzie powycinać bardziej.

Pestki kupiłem ze sklepu stacjonarnego "taniesianie" w Warszawie. Ale mimo tej pomyłki to ogólnie jestem zadowolony z tego sklepu ponieważ jak tu na forum patrzyłem to każdy pisał, że max 20-30 g z automata, a ja kupiłem też od nich w styczniu "Auto Lemon Zkittle" i miałem 60 g suchego już tematu.

Tak to teraz wygląda po przycince (liście takie oklapłe bo troche poza boxem była plus ta przycinka pewnie to spowodowała, no i podlałem od razu).







 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
no lepiej, ale serio, zaufaj mi. to co poni zej czerwonej linii i tak wyrzucisz po dwuch godz trymowania topów (ew zrobisz z tego masło które juz teraz mozesz zrobić ...)
Twój ogródek, rób jak uważasz, nie wolno Ci poprostu wyciąc za dużo liści z góry, tam jest najwiekszy strumien swiatła i te właśnie liście zapewniają 90% energii którą pobiera roślina ...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół