nasiona marihuany

czy to ze mna jest problem czy z petkami?

Wyszukiwarka Forumowa:

spri3te

Active member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
40
Buchów
3
Witam, za radą jednego z bardziej doswiadczonych osob na forum wy***alem poprzednia rosline i zasadzilem nowa.
Odmiana 60 days grapefruit. Przy poprzednim plancie popelnim 2 bledy, przelalem ja podczas przesadzania oraz trzymalem za daleko od swiatla. Tym razem nie spieszylem sie z podlewaniem raz na 2-3 dni, gdy po wsadzeniu palca do paznokcia nie czulem wilogci lałem wode, wiekszosci po bokach. Roslkina trzymana byla ok 15cm od lamp, po wsadzeniu dloni czulem delikatne cieplo wiec wydawalo mi sie ze odleglosc jest odpowiednia ale chyba nie byla bo jakeios dziwne koncowki lisci ma na zdj nie widac tak dobrze . Temperatura 28-31* gdy wylaczone lampy 20-22* pierwszy tydzien wilgotnosc slabiutka 35-40%, dopiero od 8 dnia dmucha jej nawilazacz i wilgotnosc skacze pomiedzy 75%-90%. Co do oswietlenia to mam 2 cflki 85w razem daja ponad 1000lumenow wiecej niz potrzeba wedlug licznika. Nwm co dalej robic, roslinka mizerna jak poprzednia chociaz uwazalem na bledy, nwm czy to moja wina czy pestek czy czegos innego jescze, czekam na rady i opnie, zakladam ze z tej chyba juz nic nie bedzie, nastepna zasadze sezonowke pie***le te automaty. przynajmniej mi odbije jak cos spartole :') Co do ziemi to wsypalenm nowa taka jak na zdj.

koncowki:


Ziemia:


11dzien


13dzien
 

spri3te

Active member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
40
Buchów
3
nie mierzylem. Ziemie nowa wsypalem wiec nie wydaje mi sie zeby to byla jej wina chociaz moge sie mylic, co do wody to podlewalem kranowka odstana i przefiltrowana przez dzbanek
 

spri3te

Active member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
40
Buchów
3
jutro po pracy kupie tester i sprawdze, z tej cos bedzie czy tak samo do wy***ania?
 

Zytoozime

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2020
Postów
59
Buchów
3
Ja bym kupił ph metr do wody albo paski/kropelki i mierzył ph wody którą podlewam i bym nie filtrował jej tylko normalna odstana albo deszczówka.
 

spri3te

Active member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
40
Buchów
3
co do wody to 2 razy ja tak podlałem a 3 kolejny razy woda z butelki muszynianka
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Myśle że problem jest nie z Tobą czy pestkami tylko z tą ziemią...
Kup coś sprawdzonego ( plagron albo biobizz lightmix ) jakąś lekką w nawozy ziemie przesadź i obserwuj, ta uniwersalna może być za mocna.

Nie podlewaj Muszynianką, pozornie ma dobre ph po odgazowaniu i odstaniu ma bardzo wysokie ok albo ponad 8ph i wysokie EC zwykła odstana z kranu wystarczy.
 

spri3te

Active member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
40
Buchów
3
jutro podjade i kupie tester , jesli ph bedzie chu**we to zamowie sprawdzona ziemie, troche to smutne bo w tym roku mialem tez 2automazary na oucie w tej ziemi i mi wyrosly. Załozmy ze ziemia jest chu**wa w czw przychodzi mi nowa czy jest nadal sens ratowac te malenstwo? czy juz nie obije? wedlug producenta ma byc gotwa w 60 dni od kielka do kosy w czw mijalby jej 16 dzien
 

Fantandoo

Active member
Rejestracja
Lip 14, 2019
Postów
38
Buchów
0
raczej to nie wina wody, w sensie złe ph wody szkodzi ale nie aż tak xD wina ziemi i może przelana. ja bym wy***ał ją w śmietnik by czasu nie tracić tym bardziej że to auto wiec cały ch*j z tego wyjdzie. tak jak wyżej kup light mixa/all mixa czy plagrona z gównem nietoperza. Na wegu trzyma się wysoko lampy i polecam wyj***ć te clf i zainwestować w hps/leda. niby sezon lepszy bo możesz spróbować naprawić ale to nie znaczy że sktutek będzie zakładany zawsze możesz spie****ić na końcu i tu nawet sezon nie pomoże
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Jeśli to 16 dniowy automat to ja bym chyba odpuścił, zblokowało go coś.
Bardziej się chyba opłaca wystartować od nowa niż denerwować się kolejne tygodnie.
 

spri3te

Active member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
40
Buchów
3
Oswietlenie jest praktycznie nowe (wydalem ok 180). szkoda by mi bylo wywalac 2 nowe lampy, Hps nie ma raczej racji bytu bo boxik ma tylko 60cm wiec zrobilby mi piekarnik, Ostatnio opcja to led ale czy da mi wiecej niz te 2 cflki? Wiem ze topy z pod cflki sa luzne, ale led chyba tego nie zmieni, ostatnie moje pytanie jesli mam 1 lampe dual i 1 lampe 2700 to czy bedzie git na sezona czy trzeba myslec o jakiejs zarowce na weg?

Teoretycznie moge kupic hps'a 100w, i tak bym chetnie zrobil bo najlepsze swiatlo daja, ale obawiam sie ze jak wroce pewnego dnia to dom bedzie w ogniu,
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
może też być chu**wa pestka bo "kupie najtańszą"

Może być i trefna pestka.

---------- Post Zaktualizowany 21:16 ---------- Data pierwszego postu 21:14 ----------

Oswietlenie jest praktycznie nowe (wydalem ok 180). szkoda by mi bylo wywalac 2 nowe lampy, Hps nie ma raczej racji bytu bo boxik ma tylko 60cm wiec zrobilby mi piekarnik, Ostatnio opcja to led ale czy da mi wiecej niz te 2 cflki? Wiem ze topy z pod cflki sa luzne, ale led chyba tego nie zmieni, ostatnie moje pytanie jesli mam 1 lampe dual i 1 lampe 2700 to czy bedzie git na sezona czy trzeba myslec o jakiejs zarowce na weg?

Teoretycznie moge kupic hps'a 100w, i tak bym chetnie zrobil bo najlepsze swiatlo daja, ale obawiam sie ze jak wroce pewnego dnia to dom bedzie w ogniu,

Na spokojnie dadzą rade te CFLki.
 

spri3te

Active member
Rejestracja
Cze 8, 2020
Postów
40
Buchów
3
wsumie to jakbym mial sezona to i tak byl by na jakims krotkim wegu 2tyg wiec nie ma sensu kupowac nowej zarowki pod weg. Dzieki za wszystkie rady i opinie, niestety 2 projetk poszedl psu w du*e, jutro zamawiam sezony i jakas dobra ziemie i lece kolejny raz az do skutku.
Do zobaczenia w kolejnym poscie gdzie beda juz sezony, oby tym razem sie wykluło.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół