nasiona marihuany

Czy ten led jest coś wart?

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

[MENTION=96182]Jbravo[/MENTION]

Witaj Jony - co tam u siostry słychać ?

A popatrzmy okiem trolla.

coś dziwnie się to wyświetla.

pisało w pierwszym 300W - moc pobierana 50W
Wygląda na jakiś nieokreślony zupełnie chip COB o kolorowym spektrum - z wyciętą bielą. [[ Jaki ?? do wyboru - stare diody mocy wpakowane w matryce lub COB na bardzo wielu diodach "smd" - ten pierwszy będzie dnem - to drugie lepsze - a co jest w środku to nie widać.]]

Nie ma nic na temat sprawności : a wyświetlająca się cena jest zmienna od 400 do 80 PLN.

Jakiś lepszy link ;] Można będzie więcej wróżyć.

to jest to? aledrogo: 120 PLN

opis napisał:
Specyfika:
1. Rzeczywista moc: 300 W.
2.LED (ilość): 144
3. długość fali: pełne spektrum 380nm ~ 780nm
4. prąd: 1A
5. Strumień świetlny: 2600 (lm)
6. Żywotność: 50000 godzin
7. rozmiar produktu: 93 * 93 * 71 mm

Tu podaje 300W
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Dzięki za poważne podejście do tematu, mam wrażenie że to jest na jednej diodzie COB, i same takie no - name, pod 230v kosztują do 10pln,więc radiator i wentylatorek wychodzą dość drogo w tej konfiguracji, ale jak wspominałem dużo naszych rodaków zakupiło i komentarze raczej pozytywne.
Myślisz że warto się zastanawiać nad produktami w tym budżecie do amatorki?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

[MENTION=96182]Jbravo[/MENTION]

nie wiem. Nie znam prawdziwych parametrów cena/jakość Czy te no name na 220 są lepsze? Ta sama sytuacja nie wiadomo po opisie o nich NIC - ile prądu naprawdę żre? Mogą mieć równie dobrze 0,5 umol/J jak i 1,2 umol/J ... Fusy i wróżby.

Gdybym ja miał się na coś decydować tego bym nie brał ani jednej ani drugiej opcji. Lubie wiedzieć co kupuje - jeśli szajs to z pełną świadomością tego jak zły jest.

Radiator : zero ?? lub blisko tego : dioda o sprawności nieznanej.

chinszczyzna_cob_led.jpg


Cokolwiek to jest jest to low end. Lepsze od przewijającego się tu "żyrandola" czy gorsze. W drugim wypadku wiem czego się mniej więcej spodziewać - na pewno nie CUDU - dobrego zastępstwa świetlówek. Tu ...

Nawet w wypadku tak zwanych renomowanych sprzedawców opisy są w podobnym stylu. Producenci są nie lepsi i obok siebie w "szopie" są sprzęty w podobnej cenie o jakości odmiennej.

Panel nazywający się w zasadzie tak samo o tej samej mocy - wersja nie pro : ma połowę diod mniej - od wersji pro. Ta druga lepsza na 100% różnica ceny.. nie połowa ;). A parametry ? zmienne nastawy ma o ile pamiętam ?? nieistotne : nie ma informacji jak się zmienia sprawność np: - podają coś co się bierze znowu na wiarę... Nie sprawdzę bo i jak? Mogę ewentualnie sobie popatrzeć jak na czymś innym uzyskać podobne parametry obliczeniowo - a i w tym wypadku używam danych jakiś i narzędzi które precyzyjne są.. o tyle o ile. A jeszcze jedno za cenę w PL tamtego panelu można na pewno złożyć.... eeee... nie polecam... ani nie odradzam niczego.

Twoja kasa.

np: DIY na clu048 czy drogich clu058 są "obliczalne" - nie taniej ale wiadomo co się ma w ręce i czego się można spodziewać. Masa innych diod COB o zbliżonych parametrach do wyboru. Można rozkładać jak kto chce i jak lubi : równomiernie razem z soczewkami lub i bez : Do-pałkę dodać.. trzeba nie trzeba. co komu pasuje ;]

ps: jak będziesz sprawdzał daj linka : popatrzę jak się sprawuje To co Wybierzesz.
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
[MENTION=96182]Jbravo[/MENTION]

Witaj Jony - co tam u siostry słychać ?

A popatrzmy okiem trolla.

coś dziwnie się to wyświetla.

pisało w pierwszym 300W - moc pobierana 50W
Wygląda na jakiś nieokreślony zupełnie chip COB o kolorowym spektrum - z wyciętą bielą. [[ Jaki ?? do wyboru - stare diody mocy wpakowane w matryce lub COB na bardzo wielu diodach "smd" - ten pierwszy będzie dnem - to drugie lepsze - a co jest w środku to nie widać.]]

Nie ma nic na temat sprawności : a wyświetlająca się cena jest zmienna od 400 do 80 PLN.

Jakiś lepszy link ;] Można będzie więcej wróżyć.

to jest to? aledrogo: 120 PLN



Tu podaje 300W

[MENTION=96182]Jbravo[/MENTION]

nie wiem. Nie znam prawdziwych parametrów cena/jakość Czy te no name na 220 są lepsze? Ta sama sytuacja nie wiadomo po opisie o nich NIC - ile prądu naprawdę żre? Mogą mieć równie dobrze 0,5 umol/J jak i 1,2 umol/J ... Fusy i wróżby.

Gdybym ja miał się na coś decydować tego bym nie brał ani jednej ani drugiej opcji. Lubie wiedzieć co kupuje - jeśli szajs to z pełną świadomością tego jak zły jest.

Radiator : zero ?? lub blisko tego : dioda o sprawności nieznanej.

chinszczyzna_cob_led.jpg


Cokolwiek to jest jest to low end. Lepsze od przewijającego się tu "żyrandola" czy gorsze. W drugim wypadku wiem czego się mniej więcej spodziewać - na pewno nie CUDU - dobrego zastępstwa świetlówek. Tu ...

Nawet w wypadku tak zwanych renomowanych sprzedawców opisy są w podobnym stylu. Producenci są nie lepsi i obok siebie w "szopie" są sprzęty w podobnej cenie o jakości odmiennej.

Panel nazywający się w zasadzie tak samo o tej samej mocy - wersja nie pro : ma połowę diod mniej - od wersji pro. Ta druga lepsza na 100% różnica ceny.. nie połowa ;). A parametry ? zmienne nastawy ma o ile pamiętam ?? nieistotne : nie ma informacji jak się zmienia sprawność np: - podają coś co się bierze znowu na wiarę... Nie sprawdzę bo i jak? Mogę ewentualnie sobie popatrzeć jak na czymś innym uzyskać podobne parametry obliczeniowo - a i w tym wypadku używam danych jakiś i narzędzi które precyzyjne są.. o tyle o ile. A jeszcze jedno za cenę w PL tamtego panelu można na pewno złożyć.... eeee... nie polecam... ani nie odradzam niczego.

Twoja kasa.

np: DIY na clu048 czy drogich clu058 są "obliczalne" - nie taniej ale wiadomo co się ma w ręce i czego się można spodziewać. Masa innych diod COB o zbliżonych parametrach do wyboru. Można rozkładać jak kto chce i jak lubi : równomiernie razem z soczewkami lub i bez : Do-pałkę dodać.. trzeba nie trzeba. co komu pasuje ;]

ps: jak będziesz sprawdzał daj linka : popatrzę jak się sprawuje To co Wybierzesz.

Obawiam się że Twoja opinia potwierdziła głos rozsądku i o ile nie do końca jestem przekonany do zakupu takiego sprzętu o tyle nie powinienem liczyć na to że sprzęt za 20dolców będzie robił robotę, to chyba jak z zakupem markowego samochodu jeszcze do całkiem niedawna, i januszować nie ma co i zakupić lub złożyć markowy sprzęt tylko że budżet razy pięć...
a w takiej sytuacjinie wiem czy ta zabawa jest tego warta...
dzięki za pomoc i spojrzenie "przez inną optykę
Pozdrawiam
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

[MENTION=96182]Jbravo[/MENTION]

nie ma co i zakupić lub złożyć markowy sprzęt tylko że budżet razy pięć...

Opcja złożyć nie musi być x 5 jeśli ma to być łącznie 50W: Jedna dioda + jeden zasilacz. 1 radiator ... trochę śrubek... łańcuszki kabel...

jakbyś puszczał absu****nie drogie diody : 4 na 12,5W :
np: 70x4 = 280 pln : zasilacz może ze 300 : trochę kalli śrubek radiatory nie muszą być za duże - kilka profili Al. Wentyle komputerowe jakieś niezbyt głośne i niezbyt drogie. Poniżej ceny "komercyjnego" - a potencjalnie sprawność i trwałość lepsza. Do tego można je puścić 50% wyżej jak by co... o ile się dobierze zasilanie tak a nie inaczej.

Szpeców na forum multum : któryś poprowadzi za rączkę. O ile będzie Mu się chciało.

Ani nie polecam ani nie odradzam. Ale najbardziej lubię patrzeć na DIY. Jakaś wada wrodzona ?
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
No i dotknołeś sedna tematu, przygotowanie techniczne i warsztatowe posiadam, ale wypluwać na start prawie tysiaka na zabawkę którą nie wiem czybędzie chciało mi się bawić?
Dlatego zainteresował mnie patent gotowy bez zasilacza lutowania za 20$, czyli de facto godzinę mojej pracy???
Ale jak wspominałeś huywi co tam w środku siedzi a tak z perspektywy myślę że do tego dochodzi jeszcze zagrożenie pożarowe i w ten oto sposób świeżutkie pomidorki w środku zimy trzeba będzie w biedronce kupować ???
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

czyli de facto godzinę mojej pracy🤣😂🤣

Szanuj Swoją pracę ;)
20$ - Kupa gotówki ;]
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
A w telewizji mówili że najprostrze rozwiązania najlepsze...
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

A w telewizji mówili że najprostrze rozwiązania najlepsze...

Telewizja kłamie.

ps: zawsze jest w opcji opcja żyrandol led. Jeśli powierzchnia jest nieduża: Także ujdzie - da się na tym uprawiać ;)
Prosto nie drogo : może wygląda nieprofesjonalnie ale .. czy to ma wyglądać ;D
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Możesz coś bliżej?
Tak samo jak nie wierzę w leki homeopatyczne, kolorowy żyrandol z masą kolorów średnio do mnie trafia, to tak jak z autem nawet jak ładne bez mocy nie pojedzie jak trzeba...
a może się mylę z tymi żyrandolami?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Ledowe zamienniki żarówek do żyrandola. Zdjęte rozpraszacze: ustawione równomiernie nad powierzchnia uprawy : unoszone w miarę wzrostu.

np: mieszanka w rodzaju 2x3000K i 1x6500 K : lub i inaczej różnie ludzie to mieszają.

Obliczeniowe sprawności 1,3 do nawet 1,7 z hakiem umol/J : np: philipsy 13W - mające 117 lm/W

Bardzo dużo spamu na forum było ostatnio na ich temat : aby złożyć pseudo panel około 50W wystarczą 4 sztuki.
Pod tym urośnie. Pogrzeb w tematach na forum jest masę zdjęć z ICmag np: linki do tematów tam. Ludzie wyciągali na tym nawet 1,4 g/W ;] Niekoniecznie każdy i nie na każdej odmianie ale mieści się to w zakresie możliwości czegoś co do uprawy przeznaczone wcale nie jest. Koszt 12 PLN sztuka + oprawka 2 zeta + trochę pomysłowości jak to złożyć do kupy: na forum jest kilka przykładów : myślę, że 80 PLN wystarczy na "wypasioną" wersje z ozdobnikami ;). Od wielkich kompaktowych świetlówek z growszopu imo na pewno lepsze.

Czy to coś z pierwszego posta jest od nich lepsze? nie zdziwię się jeśli NIE.. ;)
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
No i kopara mi opadła, czapki z głów...
Myślałem że mianem żyrandola określasz takie wynalazki z Ali, szczerze wyglądają jak mój prawdziwy żyrandol z wiatrakiem tyle że na łopatkach mają madę kolorowych ledzików???
Szczerze zaintrygowałeś mnie uprawą pod zwykłymi żarówkami, tylko o potwierdzone info pewnie trudno, a jak spapram ze 2uprawy to żaróweczki do doświetlenia warsztatu???
Znowu mi się kontrolka świeżutkich pomidorów za małą kasę zaświeciła, pomożesz?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Znowu mi się kontrolka świeżutkich pomidorów za małą kasę zaświeciła, pomożesz?

Linki dam: było tego masę ostatnio:
Ale za chwilkę .... jak mi ochoty najdzie,,,

https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Ledy_do_żyrandola_jako_oświetlenie_roślin

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?147670-0-24-m2-oświetlenie

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?147510-50x50x130-cm-box-led

zdjęcia upraw dużych równikowe sativt: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?147510-50x50x130-cm-box-led/page3

icmag

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=314806&page=214

25.jpg


26.jpg


etc itp: zazwyczaj mieszają kolory.

Cena/jakość ;) są panele 80W kosztujące 1200 pln - o osiągach gorszych od nich : dać Ci dowód w postaci testu z labu ? Sam producent jest idiotą i zamieścił ;]

kolejny linkas: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=314806&page=430

obliczeniowa sprawność 20W philipsa A++ 2700K

19_W_Philips_2700K_80CRI__22C00_umol_J.jpg


2,00 umol/J ale... nie opłaca się:

One kosztują minimum 39 PLN : strumień wyliczony z lampki 37,61 umol : cena za umol : ~ 1 PLN
13 W kosztuje 12 PLN : strumień wyliczony z lampki 23,33 umol : cena za umol : ~ 0,5 PLN

13W wychodzą najtaniej za wartość strumienia.
Osramowskie nowe 13W mają te same parametry. 117 lm/W
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
No mało profesjonalnie to wygląda ale wyniki i obliczenia, ba a nawet relacje wyglądają iście zacnie?
Czyli jednak warsztat...
I tak od badziewia z Ali poprowadziłeś mnie do budżetowego nie rzucającego się w oczy sprzętu za naprawdę małą kasę
Dzięki wielkie, może z taką wiedzą opracowałbyś jakiś FAQ dla totalnie zielonych w temacie, wiem jest tego trochę ale mało wiarygodnych i mam wrażenie że większość pisana raczej dla beki...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół