nasiona marihuany

Czy ten led jest coś wart?

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

i mam wrażenie że większość pisana raczej dla beki...

Wiesz.. Na zasilaniu np. nie znam sie wcale dobiorę nieregulowany zasilacz. I policzę sprawność bo to proste jak r.
Reszta to pewnego rodzaju zabawa i zabijanie nadmiaru czasu który się ma. Ja się bawię : przekora .. a inni kto ich tam wie.. pewnie także na IC tyż. ty np jesteś:

Johnny-Bravo.jpg


ps: te ledy można rozbebeszyć i "nakleić" mcpcb na jakiś radiator. Klej termo : mało profesjonalne : ale jak będzie to pracowac w sensownej temp: to sprawność wzrośnie odrobinkę : a przedewszystkim trwałosć : to pracuje blisko granicy dopuszczalnej dla diod. Nie są trwałe : po 1,5 ? roku używania 12h na dobę będiesz miał z 70% wyjściowej sprawności. Jest na forum gdzieś wrzucone to : wykres od producenta etc. Nie chce mi sie szukac.

Za kilka lat takie zabawki pewnie przekroczą 160 lm/W - a wtedy .. zabawa na nich będzie jeszcze lepsza. Technologia się zmienia. Chińskie tanie panele firma krzak... pewnie dalej będą miały niewiele?? więcej jeżeli w ogóle ;D

to ludzie używali jako zamiennik świetlówek kompaktowych. ewentualnie HPS o niskich mocach 70 do 100W - one mają niskie osiągi i łatwo je "bić". Teraz gdy sprawności nie są w granicach 80 lm/W a ponad 100 - 117 jak ten philips 13 w czy 131 jak 20W - drogi kapkę.. to inna historia. Zaczyna mieć to sens.

Są i takie co niby mają mieć i 160 lm/W ale przy raczej niskich CRI ... i te dane zbyt pewne nie są.. Ja mam wątpliwości czy są prawdziwe. 160 lm/W przy Cct 3000K i CRI 80 praktycznie bez chłodzenia.. to nie w kij dmuchał 2x więcej niż 4-5 lat temu ;]

fotorelacja w trakcie: https://www.forum.haszysz.com/showt...o-x-Tropicana-Valley-The-White-Bulba-x-TV-Reg
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
No na relacji zdecydowanie widać że sprzęt się sprawuje, widać też że grower nie z pierwszej łapanki, myślę że będzie troszkę czasu to poskładam jakiegoś boxa, bardzo mi ułatwiłeś sprawę bo myślałem że kupę hajsu będzie trzeba na oświetlenie wydać a jak się okazuje to da się po kosztach długie wieczory się zbliżają i chyba pora coś poskładać.
Dzięki wielkie za szczerą pomoc, publikując posta niczego oprucz hejtu się nie spodziewałem, jednak są uczciwi i życzliwi internauci, jakbym wrócił do czasów MIrc-a?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
publikując posta niczego oprucz hejtu się nie spodziewałem

Z tego forum za hejt się wylatuje ;)

no i...Trafiłeś na forum gdzie jest jeden taki stary Troll - który lubi gadać pomimo tego, że się za bardzo nie zna. ;)
Połamania : Światełko kombinowane ale użyteczne - lepsze od co niektórych paneli za sporą kasę. Paradoks co? ;)

ps: ja bym zrobił jakiś stelażyk z profili al - i trzymał stałą odległość od roślin : łańcuszki : tak jak to się robiło w czasach świetlówek rurowych czy kompaktowych. Rurowe były lepsze : ale nie wygodne przez rozmiary. Połamania.

13W philips żyrandol: sprawność: - szacunkowa nie realna : bliskie raczej real. 10 sztuk sprawność i sumaryczny strumień fotonów.

Philips_13W_2700K_80_CRI_10_sztuk.jpg


stare żrandole miały wtedy z 80-90 lm/W nie każda odmiana i nie każdy rolnik.. ale wynik... niezły

17.jpg


A teraz popatrz na to: https://www.growweed.pl/pl/p/Lampa-...MI-ZOh5Knt6wIVDrwYCh0UIQLMEAQYASABEgIXqvD_BwE

1 450,00 zł za 80W lampy -> o sprawności 1,65 umol/J ....

Spectrum_report_80-1.jpg


133,81/80,95=1,652995676

teraz żyrandol może mieć 2,00 ;] 20W kosztuje troszkę za dużo : ale.. i tak taniej wyjdzie prawda ;D
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
No bardzo mnie cieszą a zarazem martwią takie wieści, oznacza to redukcję kosztów i nową zabawkę którą trzeba zaprojektować zbudować, a potem o zgrozo doglądać ???
Dziękuję za rzetelne info bo zakładając moje podejście na zestaw pro bym się nie zdecydował bo szkoda czasu i hajsu, bo myślę że to itak po zbudowaniu na tych elementach zapału może braknąć, ale lepiej wstawić w kąt zabawkę za kilka
stów niż za kilka(naście) tysiaków...
Ale za to długie jesienne wieczory upłynął produktywnie?
Przeraża mnie trochę wielkość tego forum ale myślę że trzeba skrobnąć skoro wiedzy w związku z boxem i uprawą...
a może dysponujesz kolejnym złotym środkiem?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

a może dysponujesz kolejnym złotym środkiem��
[MENTION=35010]Żul[/MENTION] - to będzie złoty środek. Poprowadzi Cię jest w tym dobry. Teraz biotabsy są na tapecie : raczej łatwo i bezproblemowo na nich idzie.

To co opcja żyrandol na pierwszy raz? Niewielka powierzchnia umiarkowane koszty. A potem...
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Potem?
Zbyt poukładane życie żeby było potem...
Mam zdrowe podejście, uda się to bomba, a jak nie to żaróweczki zostaną???
Naprawdę trudno powiedzieć ale wydaje mi się że w celach hobbistycznych może być sporo uciechy z tego ?
Biotabsy... ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Tanio ;) Prosto i przyjemnie. Jakaś sensowna niezbyt wymagająca odmiana i hejka.
W sam raz dla siebie. Połamania.

Jak założysz fotorelacja na biotabsach to na pewno dostaniesz :pomoc: i to ile.. Stawiam kasę przeciw orzechom.

ps: może bio na bat guano.. Albo nawóz do palm... i trochę krowiego łajna : także się da ;D

Kurcze nie jest to chyba od wieków dostępne : kiedyś było w ogrodniczych: sypkie naturalne mieszane bóg wie co : przeznaczenie do palm. ;)

no nie to zwykły kompost: https://dobryfarmer.pl/product-pol-...utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Witam Ponownie ?
Powinienem w najbliższym czasie sklepać tego boxa a że leniwy że mnie typ i motywacja potrzebna to może pora jakieś dobre nasionka załatwić...
polecisz coś prostego, tylko żeby mnie plon nie zniechęcił???
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Witam Ponownie ��
Powinienem w najbliższym czasie sklepać tego boxa a że leniwy że mnie typ i motywacja potrzebna to może pora jakieś dobre nasionka załatwić...
polecisz coś prostego, tylko żeby mnie plon nie zniechęciłďż˝ďż˝ďż˝ďż˝ďż˝ďż˝

;) Dział : Nazywa się chyba jakie nasiona wybrać ������ [[ ja dalej uparcie będę przeciw AF ;D nienawidzę ich]]

Ja nie polecam Niczego : Co najwyżej : zabijam czas : wrzucając linki obrazki : i mniemając : Opcjonalnie wcisnę Ci odmianę fotoperiod : najlepiej w wersji regularnej :

ps: Jaki rozmiar i jakie oświetlenie na dobry początek ? Chwila - chyba było dużo o : zamiennikach do żyrandola : [[ kopia IC MAG ]].
O innych chyba nie za wiele. Powierzchnia o której była mowa to chustka od nosa.. wiec..

Ostatnio ja wracam do tego co naprawdę lubię http://www.plantphysiol.org/content/184/1/130 : Zachwyciłem się.

Naprawdę ładne obrazki. Chyba dużo lepsze od : wykresów SPD led w dokumentacji :

obrazek.jpg


ps: Wygląda trochę tak jakby większość for tematycznych : była martwa : - gdzie się człowiek nie ruszy : trafia na .....
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Nihuya nie dam rady tyle tekstu naraz przeczytać...
Pewnie że regular w końcu się nauczę programator ustawiać ???
Dla siebie więc ma być dobrze i łatwo na pierwsze podejście box ma być w kwadracie 0,64m2, na 170-200wysoki tylko nie wiem skąd i jakie te nasiona może jeden prosty szczep dla leniwca czy serio aż 25potrzebuje?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

czy serio aż 25 potrzebuje?

A to zależy od tego ile chcesz mieć docelowo. Jak prowadzić : masa możliwości : Tu odpowiedzią instancja jest Osobnik Którego Ci już Polecałem. Dostaniesz jakieś wskazówki. Ja Tu nie zamierzam niczego podpowiadać ani mówić o w.Benach - czy innych nazwach własnych.
Metoda upchnij ile wlezie każda inna : raczej Cie nie interesuje ? HST ?

To co Femi? - jedna odmiana kilka ? AF ? Programator.. chwilka to się chyba jakoś tak łatwo robiło - do bojlera się podpina np. O ile się go ma. Co by chodził na odpowiedniej taryfie tylko. Czasem jak się znika z domu : co by się lampka włączyła.. .. takie tam..

ps: 0,64 to raczej nie na żyrandolach co ? To imo zabawki do połowy tej powierzchni. Tak długo jak ma to zastąpić świetlówkę : potem to... Zresztą co ja znowu opowiadam.
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Żyrandole będą, powierzchnia podyktowana zabudową z wielkiej płyty na maxa 9krzaczorów wejdzie jak dobrze kombinuje, często widziałem twoje wpisy jak studiowałem forum więc pewnie się znasz a nie chce spierdzielić tematu bo z taką Ilością żyrandoluwek to mogę cały blok na święta przystroić ???
Myślę o lekkiej głębie ukorzeniaczu i mikroryzie na początek a potem hop do 9-11litrówki i samo podlewanie biotabsa, wentylator kanałowy jest z regulacją i humus active na veg a na flo mam jakieś fioletowe grow Ledy 4w na dopał, pewnie nic to nie da ale mam i nie zawaham się użyć...
ma to jakiś sens?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Żyrandole będą, powierzchnia podyktowana zabudową z wielkiej płyty na maxa 9krzaczorów wejdzie jak dobrze kombinuje, często widziałem twoje wpisy jak studiowałem forum więc pewnie się znasz

Bardzo dużo pisze. Jestem Tu naczelnym Trollem niemalże od początku istnienia tego forum. Główne zainteresowanie - pisanie :

a nie chce spierdzielić tematu bo z taką Ilością żyrandoluwek to mogę cały blok na święta przystroić ������

Na twoim miejscu jednak bym się zastanowił nad zmianą tego oświetlenia.
wiesz 0,4x0,4 - czy 0,5x0,5 - tak. Sadzonki - na outa : Popatrz na naszą rozsądna w tym wypadku Wiki:

https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Ledy_do_żyrandola_jako_oświetlenie_roślin

do 0,3 m2 ;] PC BOX i spółka.

Wtedy nie ma co za bardzo wnikać. Kilka watów mniej lub więcej - zasilacze w źródle generujące gigant straty.. Ale przy większej mocy. Ta.. Jak Ludki Na IC ?? ;] Większość z nich także raczej traktuje to doświadczalnie i zabawowo. Niektóre z boksów były tworzone jedynie po to aby coś udowodnić. np: plony na żyrandolowych świetlówkach : Wybór odmiany/klona - i wyniki takie jakie wydają się zupełnie nie możliwe : patrząc na pewną przeciętną.
.
ma to jakiś sens?

Ukorzeniacz : z klonów?

Jakiś na pewno. Zapachem się przejmujesz ? I kilkoma innymi drobnostkami ? Poprzeglądałeś fotorelacje podobnej wielkości na forum? Masz dziesiątki jeśli nie setki gotowych przykładów : styl uprawy : nawożenie - wszystko.

O dostępne teraz ziemie popytaj ludzi. Często to co się kupuje "marketowe" jest napakowane np: nawozami długo działającymi. Wieki temu w innych czasach ziemia z kwiaciarni była "czysta" - inaczej nie mikrobiologiczne - często robactwo np. ziemiórki to norma nie wspominam o byle jakim wymieszaniu i bryłach torfu lub grudkach gliny ;]. Bez prażenia nie do bezpośredniego użycia. Teraz pewnie odkwaszony torf jest bez dodatku - i być może kompostowa.
Perlit? Ja używałem dużo. Ale... nieważne ;]

Sens: Trochę tak jak z porównywaniem sprawności paneli za tysiące złotych ze sprawnością pudełkową zamienników ledów rurowych. Niby tak - niby te drugie wyszły by taniej - ale : I tak nie ma to sensu : bo jeśli już to -> nie gotowe źródła do opraw w suficie : a to z czego się je buduje - także do kupienia - i to wyjdzie na pewno taniej niż. Trzeba trochę poszukać pokombinować.. Kto będzie chciał sobie z całą pewnością poradzi.

Pozdro i połamania.
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Więc fakty: za dwieście parę złotych skręciłem oświetlenie o zakładanej sprawności 27k lumenów i rzeczywstym poborze 234W, odpada serwis bo konstrukcja ***attwojomać? no i mam w razie czego zapas żarówek dla całego bloku???
W fotorelacje raczej nie chce się bawić bo nie szukam fanów, a kto może lepiej poradzić jak lokalny forumowy troll który przekopał forum niejednokrotnie?
Tak potrzebuje żeby mnie naprowadzić w kilku kwestiach bo nie wiem czy patrze przez dobrą optykę...
wchodzisz w to?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Więc fakty: za dwieście parę złotych skręciłem oświetlenie o zakładanej sprawności 27k lumenów i rzeczywstym poborze 234W,

;] A zrobiłeś to ?? Chyba powinieneś mnie zamordować . Choć z drugiej strony ;]

początek.

DIY na clu048 czy drogich clu058 są "obliczalne" - nie taniej ale wiadomo co się ma w ręce i czego się można spodziewać. Masa innych diod COB o zbliżonych parametrach do wyboru. Można rozkładać jak kto chce i jak lubi : równomiernie razem z soczewkami lub i bez : Do-pałkę dodać.. trzeba nie trzeba. co komu pasuje

zawsze jest w opcji opcja żyrandol led. Jeśli powierzchnia jest nieduża: Także ujdzie - da się na tym uprawiać

aby złożyć pseudo panel około 50W wystarczą 4 sztuki. Pod tym urośnie.

W żadnym momencie nie mówiłem, złóż - 234W Na Żyrandolowych ledach ;]. W innym temacie może - na zasadzie : Absurdu : Ewentualnie pokazywałem jak wychodzą wyniki - obliczeń : Jak ściągniesz to: wyjdzie Ci dokładnie to samo:

https://www.osram.us/cb/tools-and-resources/applications/led-colorcalculator/index.jsp

W środku masz zaszyte SPD dla 2700 K 4000K i 5700K - jeśli byś chciał inne podeśle Ci cyferki do importu do. [ dowolne które będziesz chciał - podeślij tylko linka do SPD w postaci obrazka ]

odpada serwis bo konstrukcja ***attwojomać�� no i mam w razie czego zapas żarówek dla całego bloku������

Wiesz : Masz coś ;] ... Ja co najwyżej w takim wypadku kaca. Bo intencji takiej abyś przekraczał na tym moc 100 W nie miałem. Tym bardziej, że wiki# jest dostępna za free dla każdego - i jak wół pisze tam, że powyżej 0,3 m2 - zwyczajnie nie warto.

W fotorelacje raczej nie chce się bawić bo nie szukam fanów,

A miałbyś fanów? Sądzisz, że Ktoś by się zainteresował jakoś szczególnie kolejną fotorelacją na forum. Są ich setki - po roku : nikt tego nie bezie pamiętał. Najprawdopodobniej mało kto to w ogóle po takim czasie będzie oglądał.

a kto może lepiej poradzić jak lokalny forumowy troll który przekopał forum niejednokrotnie��
Tak potrzebuje żeby mnie naprowadzić w kilku kwestiach bo nie wiem czy patrze przez dobrą optykę...
wchodzisz w to?

Ja wiem. Mogę się starać odpowiadać na pytania.

Problem w tym, że dostaniesz w wypadku uprawy nie to co ludzie robią. A skrzywione podejście w stylu. Kup wszystko w stacjonarnych sklepach za rogiem. Używaj własnych nasion. Uprawa in - służy głównie do produkcji nasion : F2 - hybryd i zabawy. Nie kupuj nic w growszopach - chyba, że już naprawdę nie ma innego wyboru.

Plony zbiera się z outa. Zazwyczaj wystarczające aby zostało nie tylko do następnych .. ale i walało się kolejny rok czy 2.
Susz w wypadku in. jest produktem ubocznym. Nie zależy mi na czasie - za bardzo na jakieś wybitnej mocy - jeśli na czymś to na samej zabawie i ewentualnie obserwacji zróżnicowania które wyłazi jak się pomiksuje ze sobą co popadnie. Z planem lub i bez.

Pomiary PH - nie przypominam sobie abym kiedykolwiek to robił. Woda z kranu : przegotowana zazwyczaj : Czasem zakwaszana - na pałę : przez przyzwyczajenie :przez spadek z uprawy kaktusów.

Jeden nawóz o wyrównanym NPK na cały okres wzrostu. mieszanka ziemi wykonana nieco na pałę : z tego co kupiłem : składniki torf odkwaszony : trochę dolomitu : węglanu wapnia : ziemia kompostowa + masa perlitu : trudno to przelać.

Tendencja do lekkiego przekarmiania azotem. Ale nie przypominam sobie także sytuacji w stylu coś mi padło. Jakoś nie padały - niedoborów także za bardzo nie było. PH się w ziemi zmieniało ? Zapewne. nie mam pojęcia jak bardzo. Nawożenie wtedy gdy wydawało się potrzebne. Bez żadnego planu rozpiski ile? Tyle aby było dobrze. Jak mam określić ilościowo coś co się robiło na OKO. Zdarzyło mi się użyć i pałeczek nawozowych.. Przeżyły bez żadnych objawów.

Także i tendencja do trucia szkodników preparatami chemicznymi rolniczymi. Największe problemy były z przędziorkami. Trudno się tego ścierwa pozbyć. Łączyłem zwykle 2 preparaty i powtarzałem oprysk po pewnym czasie.

Termometr w w boksie czy higrometr jest zapewne po to aby denerwować człowieka odczytywanymi wartościami. Mam się przejmować tym, że jest nie idealnie : przecie jeśli mam małą moc gdzieś wepchaną : większego boksa w pokoju i tak nie wcisnę, nie będę dokładał do tego osuszacza powietrza nawet jeśli się go da kupić.

Chcesz takich porad ;D. Przy takim podejściu szans na "komercyjną" - "fachową" wysokowydajną uprawę nie ma. Jak to widzą miejscowi specjaliści od : In : to się zwiną ze śmiechu.

Jesteś zainteresowany ustawieniem tylu doniczek 5x5 cm ile się da pod rurowymi świetlówkami i puszczeniem na tym garści nasion F2 w jakimś zupełnie nie określonym celu : Takie piękne badyle po 30 cm w porywach. Myślisz, że tak potraktowane konopie zdechną? [ podlewa się to ciężko ]

Polecony nawóz pierwszy który miałem : pamiętam nazwę : chwilkę : Kwiatovit ? Plastikowe twarde pudełko z niemalże niemożliwą do zdjęcia przykrywką. Skład ? nie pytaj : NPK + mikro.

Dobra: a teraz : Pytania ;]

Najchętniej - takie gdy jest potrzeba : wyszukania i porównania informacji - ewentualnie znalezienia dziury w całym : Oświetlenie np: to coś co jest konieczne niezależnie od podejścia do reszty. Teraz jest jakoś tak łatwo i przyjemnie.
W innych czasach jako gotowiec dostępne były co najwyżej oprawy uliczne : Elgo : np. Także niekoniecznie łatwo. Także to tanie nie było - odbłyśnik wart tyle co nic : wielki klocek : który i tak należało rozebrać : Nie wiem czy nie mam jeszcze takiej oprawy gdzieś upchanej w piwnicy. Raczej leży. Wilgotno tam jest więc pewnie szlag ten złom trafił przez tyle lat.
Były i polskie rozłączne oprawy szklarniowe : ten sam producent : oddzielnie odbłyśnik i statecznik laczone kablem : wielki nieporęczny kloc : Znajomy to kupił. 600W ? O ile pamiętam. Zakończyła żywot tragicznie - specjaliści od odzysku materiałów wtórnych wbili się na . mniejsza z tym gdzie konkretnie - o dziwo stalowej obudowy nie wzięli. Al..odbłyśnik statecznik tak .. ale blachy już nie. Oj Ci specjaliści - od pewnego momentu zrobiło się tak, że jeśli płot był niepilnowany to znikał - każdy element metalowy : pokrywy studzienek kanalizacyjnych czasami.. Cokolwiek zostawało bez dozoru - znikało - Nie wiem jak to teraz wygląda ? Podobnie ?

Jak widzisz Troll - lubi przede wszystkim co ;) Gadać.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół