nasiona marihuany

Czy ten led jest coś wart?

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Widzę że stosowanie namiotu disco jak na zdjęciach od [MENTION=90095]sub23[/MENTION] panów w fartuchach jakichś mega efektów nie zrobiło...

Poza rekordem plonu z mocy zainstalowanej, nie. W tamtych czasach diody były kapkę inne - uprawy testowe przed komercjalizacją produktu. Produkt nie był "dzielony" - dosyć prosta konstrukcja.
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Poza rekordem plonu z mocy zainstalowanej, nie. W tamtych czasach diody były kapkę inne - uprawy testowe przed komercjalizacją produktu. Produkt nie był "dzielony" - dosyć prosta konstrukcja.
Pomysł doświetlenia boków padł bo 4krzaki tak mi boxa rozepchały że nie wiem czy konstrukcji wkrętami nie złapać lepiej...
Do rzeczy, znalazłem kawałek blachy Alu ciachnołem na 4 i jutro to wszystko poskładam ale w kwestii rozmieszczenia rozsądniej jest je zamontować centralnie nad główną łodygą?
Tu mam dylemat a druga sprawa czy da to wymierne efekty, bo prawie podwaja pobór energii elektrycznej...
Nie znalazłem konkretnych informacji czy na flo faktycznie taka moc jest potrzebna...
Nie wiem jak z grzaniem, składam właśnie małą automatykę żeby to ogarnąć, wykresy, tabelki takie tam...
CO2 - Cały dzień studiowałem forum, bagi-bez sensu bo mój pies więcej produkuje a mały jest, wydajność sody z kwaskiem hmm nikt nie przedstawił wiarodajnych informacji jaka jest tego wydajność, ale w niedalekim czasie będę w stanie przedstawić jakieś dane a konkretniej ile PPMów produkuje mój pies ile ja a ile soda?, akcja znicz dla zawodowców to idealna sprawa, psikanie sobie z butli dwutlenkiem węgla w domowych warunkach...kurła serio ludzie tak robią ?
Hobbystyczne podejście wciągnęło mnie strasznie, a myślę że ludzie którzy mają super wiedzę i doświadczenie raczej na forach nie siedzą i nie szastają informacjami na lewo i prawo...
Się rozpisałem, to gdzie te różowe ledy dać, bo na suficie to już wiem ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Tu mam dylemat a druga sprawa czy da to wymierne efekty, bo prawie podwaja pobór energii elektrycznej...

A plonu Ci nie podwoi.

Nie znalazłem konkretnych informacji czy na flo faktycznie taka moc jest potrzebna...

Wartości strumienia + jego przestrzenny rozkład. Konkretne ? Intuicyjnie - bez przekraczania wartości liniowego wzrostu w sytuacji gdy nie ma mowy o tak zwanej penetracji przez łan.

Nie wiem jak z grzaniem, składam właśnie małą automatykę żeby to ogarnąć, wykresy, tabelki takie tam...

Nie długo będziesz mógł zrobić tutorIAL Z TEGO ;]

CO2 - Cały dzień studiowałem forum, bagi-bez sensu bo mój pies więcej produkuje a mały jest, wydajność sody z kwaskiem hmm nikt nie przedstawił wiarodajnych informacji jaka jest tego wydajność, ale w niedalekim czasie będę w stanie przedstawić jakieś dane a konkretniej ile PPMów produkuje mój pies ile ja a ile soda��, akcja znicz dla zawodowców to idealna sprawa, psikanie sobie z butli dwutlenkiem węgla w domowych warunkach...kurła serio ludzie tak robią ��

Wydajność rozumiana jako ilość wyprodukowanego CO2. Łatwo to policzyć. I mniej więcej dobrać ilość produkowanego CO2 w jednostce czasu poprzez regulacje wydatku r. kwasu. Mniej więcej szacunkowo do zrobienia ołówkiem na kartce.

pies jakiej rasy ? Ciekawe jaką szybkość metabolizmu ma pies w porównaniu do człowieka. Bo człowiek - w ogóle małpy zbliżone genetycznie do człowieka mają mniej więcej połowę wartości metabolizmu, której można by się spodziewać u ssaka tej wielkości - tak na podstawie wykresów tabelek i porównań. Pomiary wartości metabolizmu u plemion pierwotnych polujących biegiem i odniesie te tego do wartości Amerykanina siedzącego na dupie przed TV. Zaskakujące wnioski.

Hobbystyczne podejście wciągnęło mnie strasznie,

Tak to fajne hobby. Przy okazji wchodzi w grę wyszukiwania informacji z różnych dziedzin potrzebnych w danym momencie.

a myślę że ludzie którzy mają super wiedzę i doświadczenie raczej na forach nie siedzą i nie szastają informacjami na lewo i prawo...

Ba zazwyczaj są to profesjonaliści a oni nie robią tego za free.

xL1M3694.jpg


Choć tak z drugiej strony to na forach a na ładnych kilku się było...

Się rozpisałem, to gdzie te różowe ledy dać, bo na suficie to już wiem ��

Się rozpisuj. Formatujesz niezbyt przyjemnie.
Czemu różowe? Jakoś tak kolorystycznie dzisiaj było.
Knna. -> około 20% wartości strumienia. Ale to zapewne zalecania dla konkretnej dosyć sytuacji bo czemu na sztywno skoro ;]

a teraz muzyczka w tym temacie jeszcze muzyczki nie było.

Sweet Noise - Słowa
 
Ostatnia edycja:

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
No tak, szacunkowo...
Jednym rośnie drugim nie a teoretycznie te same warunki...
Do CO2 też będę robił aparaturę pomiarową, ogólnie rozkimiam automatykę domową a box to świetny poligon doświadczalny a ceny w ciągu ostatnich lat spadły ponad stu krotnie więc zaczyna to mieć sens...
Przepraszam za formatowanie ale robię milion innych rzeczy naraz i pisze z telefonu, komputera używam jedynie jako maszyny do pisania...
szkoda że uprawa tyle trwa, a niechce się w boxa pchać...
Po skręcam to jakoś na wysokości żarówek z regulacją w 2osiach,typ co trytytki wynalazł powinien Nobla dostać
Ale czy jest sens?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Do CO2 też będę robił aparaturę pomiarową, ogólnie rozkimiam automatykę domową a box to świetny poligon doświadczalny a ceny w ciągu ostatnich lat spadły ponad stu krotnie więc zaczyna to mieć sens...

CO2 z wytwornicy chemicznej? Musiałbyś zbudować układ ze sprzężeniem zwrotnym regulującym wydatek cieczy w zależności od zapotrzebowania - tu bezwładność układu będzie spora. Raczej ? Spora? powierzchnia duże "pojemniki" jeśli miało by to działać długo bez wymiany. Jakieś obliczenia szacunkowe ? i założenia ?

sterowanie pomiar układy sterujące - zamiast elektrozaworu regulującego wydatek CO2 z butli - sterownie zaworem doprowadzającym r.kwasu do pojemnika z - może nie do roztworu a do źródła CO2 w postaci stałej ? I wysokie stężenia r. kwasu - czy cytrynowy jest najlepszym wyborem. Ba: nie może być to nic lotnego - z nielotnych najsilniejszy z serii jest .. sekundę szczawiowy?

Przepraszam za formatowanie ale robię milion innych rzeczy naraz i pisze z telefonu, komputera używam jedynie jako maszyny do pisania...

Ja jako odtwarzacza muzyki/maszyny do pisania i jedynego okna w które patrze.

szkoda że uprawa tyle trwa, a niechce się w boxa pchać...

;] Cierpliwość jest cnotą - tak powiada księga "pedalskich" cytatów na każdą okazję.
 

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Aż tak to nieee.. . .
Szacunkowo, czy przy normalnym cyklu oświetlenia i wentylacji jak wstawię butelkę z kwaskiem, w tej sytuacji w mieszkaniu bo jeden obiekt to czy będę mógł wyskoczyć na urlop, no i druga sprawa czy przez tę suplementację uzyskam ilość ppm tak żeby zmaksymalizować wydajność, przy użyciu chińskich badziewi...
Laboratorium z tego nie będzie, choć myślę że będzie to bardziej wiarodajne od projektów na RPI na przykład i podobnych sterowników.
Na płonie w zasadzie mi nie zależy, miałem jeszcze do wyboru rybki, ale tam to roboty jest chyba więcej, bo jak tu się relaksować jak Ci się ryba topi...
 

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23




Faktycznie pobór mocy to 100W na cztery sztuki, same świecą różowo z Philipsami wszystko na biało i sporo cieplej, bardzo się to grzeje ale dopiero popiołem...
Zdjęcia dziwnie wychodzą, może nawet pokazują efektywne pasmo świecenia?
Niewiem dalej czy ma to sens ale świeci...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół