nasiona marihuany

[0,2m2] [100W CLU048] [GGS Cheese x Amnesia auto i 2 x Pineapple Express auto][GUERRILLA TABS]

Wyszukiwarka Forumowa:

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Boks: pow. ok 0,2m2 wysokość 1,1m,
Warunki: temperatura 21-29, wilgotność 50%-70%
Światło: 100W COB 2x CLU048 3500K CRI90, zasilacz Mean-well Elg100 wersja A z wbudowanym potencjometrem (maksymalny pobór mocy zasilaczna to 122W),
Nasiona: wygrzebałem z lodówki leciwego GGS Cheese x Amnesia Auto i 2 x Pineapple Express Auto (chyba Biogenetic, gratis od [MENTION=1053]quakemind[/MENTION] wszystkie pestki femi,
Donice: 6,5l, od początku w docelowych,
Podłoże: 50/50 biobizz light mix i kokos z dodatkiem dolomitu,
Nawozy: Guerrilla tabs + stymulator, jak będą jakieś niedobory to mam jeszcze coś od biobizza i plagrona, oczywiście calmag,



Cheese i jeden z Pineapplów szybko wykiełkowały i ładnie szły od początku. Drugi ananas wykiełkował dzień później i wyraźnie zamula w porównaniu do pozostałych.
Kilka pierwszych dni dziewczyny spędziły pod żarówkami led, następnie włożyłem już COBa ustawionego na ok 65% mocy. Światło trzymałem dość nisko aż do toppingu większych roślin (dzień 7), teraz ustawione jakieś 50 cm ponad.


Dzień 9




Pineapple 1 (większy)





Cheese


Pineapple 2 Karzeł




Dzień 13

Pineapple 1




Cheese




Pineapple 2




Mniejszy pineapple dostał topping dnia 10, reszta jak widać LST na Nastule rah-ciach i do parteru. Biotabsy wrzuciłem po 2 od razu przy wsadzaniu i jak widać panny maja aż nadto azotu. Następnym razem chyba odczekam trochę, zresztą zobaczymy jak się sprawdzą bo jeszcze nie używałem. Ze względu na niskiego boksa pewnie będę miał trochę walki z wysokością. Póki co jest ok, Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Cześć!
Miałem dziś trochę czasu to załadowałem zdjęcia i zrobię Up-a.

Na tę chwilę temperatura w boksie waha się w granicach 26 stopnie w dzień i spada do ok 19 w nocy. Wilgotność 50% dzień, 65% noc. Do tej pory zraszałem je z 2-3 razy dziennie, ale dam już sobie z tym spokój. Podlewam po 0,7l samą wodą raz na kilka dni każdą roślinę. Światło podkręciłem na 75% i obniżyłem na 30 cm od szczytów. Jak zaczną kwitnąć wszystkie to podkręcę lampę w okolicę 90% mocy w zależności jaka temp. będzie w boksie i jak ciepły będzie radiator.
Czas na zdjęcia

Dzień 16






Cheese
nie traci czasu,przy podlewaniu zauważyłem że pokazał już włochy.








Pineapple1




Pineapple2




Dnia 18 u Pineapple 1 też zauważyłem włochy, Pineapple 2 też widać że już puszcza. Cheese za to bierze się za kwitnienie sprinter...


Dzień 20




Cheese




Pineapple 1




Pineapple 2



Pozdro i do następnego!
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Dziękuję Wszystkim za buchy!!

Szybki up!
Chyba trochę za często robię te aktualizacje (nadmiar wolnego czasu?), więc może nie być widać dużej różnicy.
Chociaż myślę że trochę podrosły i są całkiem spore jak na swój wiek. Pomału zaczynają wypełniać boxa, mniejszy Pineapple ma -2 dni więc wychodzi 21. Odrosty z pierwszego piętra które miałem usunąć przebiły się do góry i idzie na 6 szczytów. Cheese wypuszcza więcej i więcej włochów także może za kilka dni zacznie to przypominać pierwsze topki. Wrzucam tylko 2 foty z perspektywy.

dzień 23




 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Rzeczywiście widać ładny postęp u roślin. Wystarczy porównać foty z poprzedniego upa. Rośliny się nie ociągają. Grubych topów życzę. Będę kibicował.
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Rzeczywiście widać ładny postęp u roślin. Wystarczy porównać foty z poprzedniego upa. Rośliny się nie ociągają. Grubych topów życzę. Będę kibicował.

Dzięki harvester69! Oby się spełniło;)
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Oprócz wilgotności która podskoczyła do 55% warunki w boksie bez zmian. Lampę trzymam 30-40 cm od szczytów, zasilacz ustawiony na 80%.
Dzień 26







 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Cześć Wszystkim,
Od ostatniego Up-a dziewczyny dostały pierwsze podlanie ze stymulatorem. Lampa podniesiona już prawie pod sam dach, jeszcze jakieś 10 cm mam w zapasie. Boks wypchany po brzegi, większa pineapple strasznie się rozkrzewiła i jak by ją dobrze poprowadzić to pewnie sama większość powierzchni by zajęła. W odstępie 2 dni zrobiłem jej fryzjera i sporo słabych odrostów poszło na paszę dla królika. Pozostałe 2 rośliny nie wymagały aż takiego przycinanie jak na razie.


Dzień 31







Pineapple1 już po strzyżeniach




Pineapple 2





Cheese







Następne podlanie znowu ze stymulatorem i dalej jak producent radzi raz w tygodniu. Może jeszcze jakieś pk wleci w późniejszej fazie kwitnienia. Póki co planty wyglądają zdrowo, trochę przejadły tego azotu. Cheese ciągle trochę ciemniejszy, ale mniej mnie już to martwi bo ładnie kwitnie.
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Na dzień dzisiejszy lampa pod sufitem, temperatura spadła bo całe ciepło leciało od razu w komin. Musiałem mieszający podkręcić żeby korzeniom nie było za zimno. Nie wiem czy nie z tego też powodu lekkie niedobory fosforu pokazują pineapple. Tak czy owak sypnąłem szczyptę bat guano przy ostatnim podlaniu. Jak się nie poprawi to zasilacz albo grzejnik wrzucę do środka. Pasowało by też trochę rozciągnąć skrzynkę bo za 2-3 dni szczyty będą dotykać lampy:/.

dzień 34


Pineapple1




Pineapple2




cheese




 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
W ostatnim tygodniu udało mi się powalczyć z temperaturą, dołożyłem jeszcze jeden wiatrak mieszający. Temperatura ok 26-27 stopni przy szczytach i ok 25 w okolicach donic. Podlałem rośliny połową dawki bio bloom i calmag, dostały też guerilla juice jak co tydzień. Zmierzyłem pH na spodkach i wyszło coś koło 7,5. Na razie nic z tym nie robię, liczę że mikroorganizmy się teraz rozkręcą przy wyższej temperaturze. Wydaje mi się że już jest trochę lepiej i niedobory jakoś szybko nie postępują a nawet można by zauważyć lekko przypalone końcówki. Planty zaczęły dużo pić i muszę pilnować podlewania.

Dzień 41


Pineapple 1






Pineapple 2





Wydaje mi się że pineapple trochę zamulają. Cheese za to idzie w równym tempie i jak na razie wygląda obiecująco. Jak to wszystko napuchnie to niezłe pały mogą wyjść.


Cheese





 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Warunki w boksie bez specjalnych zmian temp. 25-26 stopni, w nocy minimalnie 19. Wilgotność po podlaniu wzrasta do ok 70% i stopniowo spada do jakiś 55%. Ostatnie kilka dni dziewczyny dostawały głównie wodę.

dzień 45

W boksie wygląda to tak






Teraz mniej przyjemnie foty Pineapple 1. Wydawało się że wszystko jest ok a tu z dnia na dzień nagle się mu pogorszyło. Dziwne bo wygląda jak bym go przesuszył. Zaznaczę że wszystkie planty podlewam aż do przelania co drugi dzień po ok 1,2-1,3l wychodzi. Dziś wyjmuję je z boksa i niespodzianka.




Pineapple 2 Najmniej topów/odrostów ale wygląda najzdrowiej w sumie oprócz jednego suchego liścia który już tak się trzyma od dłuższego czasu i kilku fioletowych łodyżek liścia nic mu nie dolega.





Cheese strasznie napompował się azotem i tak trzyma, nic a nic nie chce go przepalić.



Topy mają trochę dziwną strukturę, nie przypominam sobie żeby cokolwiek wcześniej mi tak rosło (chyba że jakaś easy sativa na outdoorze) topy zamiast puchnąć na boki to "rozciągają się" wzdłuż. Myślicie że to jakiś niedobór?fosfor? a może to przez ten azot?






No i na starych liściach pojawiło się coś takiego. Obstawiam niedobór potasu, ale specjalistą nie jestem więc sugestie mile widziane.




Dzisiaj wszystkie rośliny dostały po trochę mikoryzy, i podlanie z guerilla juice + bio bloom i trochę dolomitu. Nie wiem czy trochę nie przesadziłem z dawkami, czas pokaże. Pineapple 1 ma za wysokie pH w dwóch pozostałych wygląda że się ustabilizowało w okolicy 7. Nie przewiduję jakiś drastycznych ruchów (flush) o ile Pineapple nie będzie jutro cała żółta. Dam szanse mikroorganizmom na ruszenie, może mikoryza też coś pomoże. Następne podlanie to pewnie będzie sama woda, potem z dawką bio bloom a następnie z dawka juice i tak w kółko.
Jak macie jakieś rady/spostrzeżenia to piszcie w komentarzach, do następnego!

---------- Post Zaktualizowany 00:15 ---------- Data pierwszego postu 00:06 ----------

Spoko, ładne planty. Ile mają aktualnie wysokości?

najwyższy cheese ma ponad 60 cm, dwa pozostałe odrobinę poniżej 60 cm od krawędzi donicy
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
prawdopodobnie niedobór potasu, tak jak mówisz, możesz podlać czymś bio na flo. lub coś domowej roboty.
a podobno guerilla taka nabita ...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół