nasiona marihuany

[0,3m LED CLU048 150W] [COCO] - Pineapple Chunk, Kosher Kush, Green Crack, DurbanThai x C99, Masscrack 2.0 OS

Wyszukiwarka Forumowa:

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
3...2...1...


Zawsze mało... Siema ludziska! Przybyło trochę metrów :tiphat: Nie dużo ale wykorzystam go do każdego centymetra :D Spodobał mi się kokos, ma się kontrole nad tym co się robi. Zobaczymy co z tego wyjdzie tym razem... Plan jest!
Co sadzimy?

  • Masscrack 2.0 od Ambrosia Seeds dzięki [MENTION=47765]Wooden Man[/MENTION] jeszcze raz za kulki z osa :) :)
  • Green Crack od HSO
  • Kosher Kush od Reserva Privada
  • Pineapple Chunk od Barneysa
  • Durban Thai x C99 od Brothers Grimm

Masscrack jeden nie wyszedł (moja wina chyba chciałem mu pomóc) czekam aż wystawi łeb następny. Lada dzień powinen być na powierzchni (tydzień będzie młodszy) i poleci na proce. Mam ostatniego w pogotowiu :oczy:

Box
Szafka wysoka na 2m troche przerobiona w razie w szybko można posprzątać i wstawić kosz na śmieci... Miejsca mamy 1,80 w góre i podstawa 50cmx58cm. Uszczelniona taśmą, jest biała więc bez ekscesów z diamondem albo farbą...

Wentylacja
Filtr węglowy Rhino Pro 100mm nad lampą, pare kibel kolanek i 3 metry przewodu 100mm. Wentylator Blauberg UK Ducto 100. Pobór 7w, wieje 105m3/h. Jest cicho (chłodzenie lampy jest głośniejsze). Były drgania przenoszone na szafę więc cały układ jest podwieszony na dość solidnych gumach. W planie jest jeszcze dorzucić homemade silent boxa na końcu przewodu. Wlot pasywny (kratka wentylacyjna).

Lampa
Samoróbka na diodach CLU048 dokładnie 3 sztuki. Zasilacz HLG240-C2100B. Jest potencjometr można się bawić mocą. Kręci do 200W. Jest na radiatorze jeszcze 20 diód Cree XP-E 660nm na 0,5A ale nie jest podłączony do końca. W późniejszej fazie się to ogarnie... Radiator chyba 30cm na 12cm gruby 2cm. Temperatura ok 30-40 stopni. Sonoff Pow R2 na zasilaniu do sterowania. 2x Arctic F12 na 12v do chłodzenia. Panel spisuje się git...

Setup
Lecimy w kokosie kostki U-GRO. Doniczki 4x 5.7l i 1x3l. Nawozy:

  • 1 x SHOGUN Samurai Coco Nutrients - 1L A + 1L B
  • 1 x SHOGUN Katana Roots - 250ml
  • 1 x SHOGUN Silicon - 250ml
  • 1 x SHOGUN CalMag - 250ml
  • 1 x SHOGUN PK Warrior - 250ml
  • 1 x SHOGUN Sumo Active Boost - 250ml
  • 1 x SHOGUN Dragon Force - 250ml
  • 1 x SHOGUN Geisha Foliar - 250ml
  • 1 x Dutch Pro - pH Down
  • Hesi - Supervit
  • Dutch Pro - Keep it clean
Woda ze zbiornika 25l napowietrzana pompka akwariowa.
Mierniki pH i EC w gotowości, skalibrowane.

Wentylatora mieszającego narazie brak. Ten RAMowski 6 calowy jest głośny i niewyważony... Wleci chyba komputerowy AAB Silent 140mm. Wyjdzie w praniu:dela: Na pokładzie jeszcze termometr.


Trening to na dużych donicach standardowo wujek Benek a na 3 litrowej chyba poleci proca [MENTION=47765]Wooden Man[/MENTION] będziesz zły? :kot:)

To na tyle, narazie się nic nie dzieje. Łby pękły tydzień temu w kubeczkach plastikowych i tak je wegowałem w mniejszym boxie. Dzis dnia 19.09 zostały przesadzone do donic właściwych. Uznajmy więc
19.09 - dzień 7 veg
Powegujemy z 4-5 tygodni jak się ogarną po treningu i zapełnią powierzchnie to przełączymy. Upki raz na tydzień będą ok.

Pare fotek co i jak.












Pozdro :pop:










 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
Super set up i mega plan, spójny, przemyślany i kokretny.
Szkoda że ten pierwszy MC nie wystartował a że dorzuciłeś następnego później obawiam się że stłamszą go inne panny ponieważ jest to bardzo niska odmiana i optymalny veg to 21-30 dni, po którym i tak osiąga w miarę niską wysokość. Obawiam się że w takiej sytuacji i z takimi siostrami nie osiągnie max swego potencjału choć mimo to myślę że coś tam zbierzesz i docenisz walory tej odmiany i next time z zapasowej pestki wyciągniesz maxa :p
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Siemasz ekipa...

26.09 - dzień 14 veg

No i się po***ało wszystko :kot: Jesteśmy z 10 dni do tyłu... Masscrack od Woodena wyszedł. Reszta plantów po przesiadce zamuliła piz*e i narazie stoi wszystko w miejscu... Chyba wy***ie to w piz*u i rusze od nowa. W małym boxie to samo widać niedobory. Podejrzewam źle zbuforowany kokos albo za mocne światło albo przelanie. Przelałem delikatnie kokos z pH 5.7 i podniosłem lampe na 70cm i zjechałem z mocą na 60W. W nocy dostały podwójny oprysk Geisha i CalMag. Jest ch***wo :craz: Trzymam to jeszcze tydzień i zobaczymy co się wywinie... Najgorzej wygląda Green Crack w lewym górnym chyba go za mocno COBy zesmażyły. Żyje się dalej, nie zawsze wszystko wychodzi za pierwszym razem. Bardziej stawiam na za mocne światło bo świeciło im 110W przez kilka dni. Może się jeszcze ogarną ale tragedia narazie... Rozważam wy***ke Green Cracka i przesadzenie tam MassCracka i będą 4 planty na v4. Podeschnie kokos dostaną troche papu i może ruszy. No nic człowiek uczy się na błędach hehe pamiętajcie COBy dużą mocą władają :bal: Koniec pie****enia, z***ałem, czas to ogarnąć w przeciągu tygodnia. Miałbyć robiony trening a tu nie ma na czym hehe, wk***iam się powoli :D Pozdro i do zaś!


 

Kurde

balans
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
222
Buchów
1,531
Z tego co się orientuję, choć fachowcem nie jestem, to kokosu nie da się przelać, nawet powinien być stale wilgotny. Może w tym tkwi problem, że chcesz go przesuszać ?
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Z tego co się orientuję, choć fachowcem nie jestem, to kokosu nie da się przelać, nawet powinien być stale wilgotny. Może w tym tkwi problem, że chcesz go przesuszać

Kokos był w sprasowanych kostkach, lekko go przelałem i było zbyt mokro do młodych sadzonek. Green Crack idzie na wy***anie bo nie umie się ogarnąć, Masscrack goni reszte więc przesiadka do 5.7l a w 3l idzie nowa kulka. Problem był w zamocnym świetle tak mniesięwydaje.
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Y0!

26.09 - dzień 25 veg


Sytuacja opanowana! Green Crack wyleciał bo mulił piz*e. Dokiełowałem Amnesia od Dinafem. Masscrack od Woodena przesadzony do 5.7l i Amnesia w stare miejsce. Rośliny juz po wujku benku. Zaczynają rosnąć. Masscrack chyba nie trafiłem bo dalej rośnie główny szczyt :) (FIM?) :D Skoro będzie mniejszy to go zostawimy jak jest. Dostały raz czy dwa papu od Shoguna. Dałem konkretnie im przeschnąć bo kokos był centralnie zalany. Reszta w normie, lampa działa, jest git. Pare dni i zaczne doginać je na boki delikatnie. Pineapple coś muli jeszcze ale dam mu szanse na ogarke. Miejmy nadzieje, że Amnesia dogoni resztę... Pójdzie na proce prawdopodnie, zoabczy się jak z miejscem będzie. Kosher Kush zaskakuje wigorem, jest największy. Masscrack ładne ma liście, troche odstaje od reszty.
Pare dni nam uciekło, już jeden trup na pokładzie no ale cóż... :D
Lampa na ok 80cm i daje 105W.


Oby dalej, z fartem! Do zaś! :dela:
 
Z

z\G/esio

Guest
Elegancka fotorelacja, obserwuję i będę obserwował dalsze postępy w uprawie :)
 

Covid19

Member
Rejestracja
Wrz 17, 2020
Postów
6
Buchów
0
Całkiem miło to wygląda mimo kilku błędów! Powodzenia!
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Elo!

26.09 - dzień 41 veg

Ostatni tydzień weg. Powoli naginane. Lampa na 80W 80cm nad roslinami a wyglądają jak karły. Dostają papu na przemian z wodą. Narazie idą wzorowo. Mam nadzieje, że na indukcji wystrzelą bo miejsca sporo. :) Amnesia ma jakoś tydzień. Masscrack dość gęsty, fajnie wygląda, zbity. Podoba mi się.

 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Yoł!​

Coś się po***ało z datami... :)

15.10 - dzień 39 veg dla Pineapple Chunk, Durban Thai i Kosher Kush
- dzień 10 dla Amnesia Original
- dzień 27 dla Masscrack 2.0

15.10 zarazem ostatni dzień veg!


Ogarnięte, rośliny ruszyły żwawo. Powierzchnia zapełniona nie tak jak bym chciał ale przełączamy. Co będzie to będzie. :tiphat: Dostały strzał wczoraj z nawozów jeszcze i od jutra leci 12/12. Problemy jak narazie poszły w niepamięć, lampa podkręcona do 120W i zjechałem na ok 65cm. Zapas jest do 200W zobaczymy jak to przyjmą na klate na flo. :)
Co do szcztów zobaczymy jak troche się wyciągną w góre, może coś podetniemy tu i tam. Masscrack jest za***isty! Zobaczcie sami. Uwielbiam takie pheno, gęsty, mały, zwarty :) Fajna kulka z niego będzie. Co by tu napisać... Popatrzcie na foty bo to najbardziej interesuje :)














Oto ten słynny Masscrack :) :)







Wyrzuce większe na tył i mniejsze do przodu jak podrosną. Z***ki rady mile widziane ! Pozdro i do lepszego następnego! :tiphat::tiphat::tiphat:
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Amnesia będzie z nich wszystkich nawyższa, ta odmiana przestaje rosnąć dopiero gdzieś w 4-tym tygodniu kwitnienia.
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Amnesia będzie z nich wszystkich nawyższa, ta odmiana przestaje rosnąć dopiero gdzieś w 4-tym tygodniu kwitnienia.

Dzięki za info :) W takim razie wpadnie jakiś trening żeby ją ograniczyć. 5! :)
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Welcome back!

15.10 - dzień 39 veg dla Pineapple Chunk, Durban Thai i Kosher Kush
- dzień 10 dla Amnesia Original
- dzień 27 dla Masscrack 2.0

22.10 - dzień 7 indukcji


Tutaj również zdrowo to wygląda. Powoli pną się do góry, chociaż po tak długim vegu powinny być większe. Przez początkowe przelanie i pH podłoża pewnie bryła korzeniowa nie ta, dam im pare dni na przesuszenie może to coś poprawi. Góra prawo - Kosher Kush, góra lewo - Masscrack, dół prawo - Durban Thai x C99, dół lewo - Pineapple Chunk i na środku Amnesia która dostała nożyczkami po łbie i wyszedł benek. Lampa leci na 120W odległość z 70cm. Wleciał cichszy mieszający - Arctic F14 x2 na 12V. Silent box na końcu przewodu żeby było ciszej. Nic to nie dało bo i tak jest cicho... :) Miejmy nadzieje, że ruszą w góre jeszcze troche bo szkoda miejsca :D Pozdro, i do zaś!



:lum:
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Yoł!

15.10 - dzień 39 veg dla Pineapple Chunk, Durban Thai i Kosher Kush
- dzień 10 dla Amnesia Original
- dzień 27 dla Masscrack 2.0

29.10 - dzień 14 indukcji ostatni
31.10 - dzień 2 flo

Wygląda smakowicie :) Wkońcu coś się ruszyło, zaskoczyły po 14 dniach plus minus. Delikatnie karmione i zasuwają do góry :) Kosher Kush wygrywa jak narazie mój faworyt. Za***iście wygląda. Reszta w normie wszystko git. Amnesia będzie mała może coś uda się z niej ściągnąć... Pineapple najmniejszy z wszystkich. Masscrack też leci grubo. Co tu więcej pisać, zobaczcie sami :)


Durban-Thai x C99


Pineapple Chunk


Masscrack [MENTION=47765]Wooden Man[/MENTION]


Kosher Kush


Zapraszam do komentowania :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół