nasiona marihuany

[0,3m2][100W clu048][White window, AK47,amnesia, Northern Light] - zolknie na grande

Wyszukiwarka Forumowa:

euzeBio

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2020
Postów
47
Buchów
0
Czesc wszystkim,

Niestety musze zaapelowac o pomoc bo kolejny grow i dalej rosliny zaczynaja umierac :(
Pierwszy grow jechalem na hpw 250W i niestety przesadzilem z nawozami (nie mialem miarki), nie kontrolowalem PH, pozniej podlewalem kwasem o pH4,5 i na koniec moje planty zatrzymaly sie: byly bez lisci i checi do zycia - ale nauke zebralem.

Drugi grow: ten sam box, oblozony folia, zmienilem oswietlenie na CLU048 ktore ustawilem na 100W bo box ma wymiary tylko 50x56x76. Doniczki ~10L. Ziemia Plargon Light Mix. Woda zywiec regulowana zawsze do pH 6,2wywzorcowanym Ph metrem. Z doniczki wyplywa woda o pH 6,0. Nawozy zastosowalem dopiero w 4 tygodniu kiedy rosliny juz zaczynaly powoli kwitnac. A jest to trypak biobizz. Nawoz co 3 podlanie w dawce: weg biogrow 0,3ml/L. Jak zakwitly tez co 3 podlanie leje Biogrow ~0,2ml/L, Biobloom 0,3 ml/L, Top Max 0,3ml/L - CELOWO tak malo bo ladnie rosly byly zieloniutkie,nie chcialem popelnic poprzednich bledow i stala sie jakas mega dupa bo od kilku dni musialem wyj***c sterte lisci bo zolkna. Idzie to od dolu, ale wczoraj gorne tez na np. amnesi widze ze sa zolte. Nie mam za wiele podejrzen, wentylacja nak***ia srogo (ale moge jeszcze podkrecic, 3 wiatraki po 14cm). Po ktoryms podlaniu biobizami minimalnie pojawily sie pozolkle koncowki i wtedy stwierdzilem ze jeszcze bardziej folguje nawozami. Wczoraj podnioslem lampe o jakies 7 cm i jets teraz jakies 25 cm nad szczytami. Przez chwile zastanawialem sie czy by jej nie podrecic na wiecej Watt bo moze jechac nawet na 200W ale z uwagi na niskiego boksa wole nie szalec. Dwa dni temu podlalem wszystkie woda + calmag 0,2ml/L, czyli dzisiaj juz pewnie moge kolejny raz podlac i teraz najwazniejsze pytanie: LAC CZYSTA WODE CZY PROBOWAC podlac wiecej nawozow ?

Planty wyszly z ziemi 1-7 Sierpien, zaczely kwitnac roznie od 21dnia do 31 (Northern light)
W zeszyl tygodniu roslinki wygladaly tak:
Gorna to Amnesia od Dinafem a dolna do AK47 od Bulk seeds

5.PNG


Druga strona w zeszlym tygodniu
Gorna to northern light od RQS a dolna do White windows od Bulk Seeds

4.PNG


A przed wczoraj to wygladalo tak przed fryzjerem:
Lewa amnesia prawa Northern Light

1.PNG


Oraz:
White window
3.PNG


Ogolnie smutek i brak pomyslow...
 

euzeBio

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2020
Postów
47
Buchów
0
Czesc koledzy,

Wobec braku porad sam podzialalem z moimi biednymi pannami. Otoz po przemyslaniu tematu na trzezwo jak i na zjarce doszedlem do wniosku ze zaniedbalem dostarczanie skladnikow odzywczych - definitywnie odrzucam mozliwosc przenawozenia.

Od czasu ostatniego posta podlalem 4 razy:
1- 0,8 L wody na kazdy plant z Biogrow,Biobloom i topmax w ilosci/L: 0,8ml/1ml/0,8ml => zolkniecie troche spowolnilo
3 dni pozniej
2- 0,8 L wody z Biogrow,Biobloom i topmax w ilosci/L: 0,8ml/1ml/0,8ml => bez pogorszenia oprocz Northern light ktoremu wy***alo plamy na lisciach jak przy braku Wapnia i magnezu.
2 dni pozniej
3. 0,8L czystej wody na kazdy plant o ph 6,3 => i dalej zaczely zolknac niz nawet trzymac sie na podobnym poziomie...
3di pozniej:
Moj wniosek jest: albo sa zablokowane i nie pobieraja pozywienia albo sa mega glodne. Ide w opcje ze sa zablokowane z jakiegos powodu ale nie chcialem robic flusha bo sytulacja nie jest beznadziejna.

Czytajac dalej milion tematow doszedlem do wniosku ze podleje Lyzka dolomitu + 5ml/L Biohumusa w objetosci 1Litr/plant. Efekt jest taki jak na zdjeciu nizej czyli jest chyba niebeznadziejnie. Przy okazji dociekania dlaczego nie pobieraja jedzenia: celowo wlalem po litrze zeby przelalo sie przez doniczki zeby zmierzyc ph tego co sie wylewa bo dano nie sprawdzalem. I tu sie zaskoczylem: wczesniej na weg wlewalem 6,3 i wylewalo sie 5,9 z kazdego planta. Czyli -0,3/0,4 mniej per plant sie wylewalo. Teraz na FLO woda ktora wyplywa ma wieksze ph niz wlana :O Uprzedzam, skalibrowalem miernik, w sensie sprawdzilem z woda destylowana + proszek ktory mial wskazac 6,86 a pH metr wskazal 6,93 czyli rozjazd minimalny.

Zestawienie:
White Window
Wlalem wode pH 6,28 i wylalo sie 6,49
AK
Wlalem wode pH 6,7 i wylalo sie 6,92
Amnesia
Wlalem wode pH 6,7 i wylalo sie 6,90
Northern Light = > jedyna gdzie wyszlo mniej
Wlalem wode pH 6,37 i wylalo sie 6,23

No i wtedy pomyslalem ze moze jakims sposobem zmienila sie na FLO flora ziemi i ziemia jest zasadowa? Wiem ze jak sie zakwasi to roslina nie bedzie jesc a co jak bedzie zasadowa? Moze jestem blisko 7 albo ponad 7 i rosliny nie jedza?

Kolejne podlewanie rozwazam jednak troche zakwasic ziemie zeby wylalo sie cos w okolicy 6 ? Co myslicie ?

Ostatnia podejrzana rzecz to jest wysokosc lampy gdzie juz nic nie ugra. Do najwyzszego szczytu lampa jest oddalona o 15 cm, Od najnizszego nawet 35. Srednia odleglosc od topow to ~25 cm. Lampe skrecilem z 100W na 90W bo mniej sie nie da.

Nizej zdjecie. Jakt teraz patrze na zdjecia ktore poprzednio wklejilem to wychodzi na to ze topy mega spuchly mimo tej zolci...

Bede wdzieczny za jakies tipy.

Pozdrawiam wszystkich growerow.
Yo!

mj.JPG
 
S

subaru

Guest
za dużo te 100 watt ja bym celował max w 60 watt. Na zdjęciach maja opuszczone liście topów bo za dużo im świecisz.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
za dużo te 100 watt ja bym celował max w 60 watt. Na zdjęciach maja opuszczone liście topów bo za dużo im świecisz.

Nie pie**ol głupot. @euzeBio
nie bój sie biobizza, ja pod koniec grow lałem po 12 Ml biobloom i 12ml TOP maxa na 1litr wody i podawałem to przez 3 dni, potem 3 dni bez wody i znowu 3 dni z takim koksem, zero nie doborów czy nadmiarów...
po pierwsze, to na początku uprawy (weg ) staraj sie podawać wodę z ph 6,1 do 6,5
na flo woda po ph 6,5 do 7 jest ok
po drugie wkręcaj tego leda na 100w akurat teraz to możesz nawet drugie tyle wsadzić, to w końcu flo.
po trzecie, nie wiem ile dni maja twoje roślinyt ale zdecydowanie juyż liżej jak dalej do ścinki, na flo roślinki potrzebują troche azotu (biogrow ) i dużo fosforu i potasu, więc ja bym na Twoim miejscu lał przez 3 dni po 12 ml biobloom topmax oraz 2ml biogrow potem 3 dni susza i znowu(tak jak ja tyle, że ja bez biogrow gdyż braków nie było )
z tego co się orientuję to pod ledami takimi jak ten twój clu roślinki płaczą za ca i mg ! Wapń i magnez
czyli ?? czyli potrzebujesz calmag'u od biobizza
żółcią się nie przejmuj. roślina wyjada składniki z liści aby pakować je do topów
jak mają ciepło to czym prędzej wymyśl jakieś chłodzenie
a jeżeli chodzi o wysokość szczytów od lampy ... przyłóż ręke do szczytu, jeśli czujesz gorąc od lampy to musisz go łamać...
a jak łamać ... najpierw nie podlewaj krzaków kilka dni (3 DNI SUSZY JEST OK )
bierzesz łodygę na wysokości której chcesz złamać, i ściskasz palcami, miętosisz i delikatnie rolujesz...
jak jest już mięciutka i ew płyn sie z niej wylał w tym miejscu to możesz łamać, ale pamiętaj ! jak teraz je będziesz łamał to nie zdąrzy się "rana" zagoić, i albo musisz te połamane topy podeprzeć albo oprzeć na czymś albo podwiesić, tak by ciężar samych kwiatów nie ściągał ich na dół...
będzie dobrze, ładne masz kwiatki :D
 
S

subaru

Guest
To dla czego wszyscy którzy używają Led piszą żeby nie schodzić poniżej 45cm. Led wysterowany na 75W
 

euzeBio

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2020
Postów
47
Buchów
0
dzieki za dyskusje,

Z swiatlem niestety wiem ze jest nisko, reke przykladalem trzymalem po 30s, po minucie i szczegolnie nie grzala. ALE CLU048 ktore mam to nie clu 1212 tylko 1818 i to jeszcze 4000K i takie mam dwie,i jeszcze jedna dla rownowagi to CLU048 i ona jest 3500k i wlasnie 1212 i jest o wiele wiele slabsza niz te 1818 a wiekszosc forum jedzie na takich 1212 czyli slabszych - pisze to zeby powiedziec ze nawet na 100W przy tej powierzchni jest mega patelnia. Wyzej lampy nie dam bo wiatraki od chlodzenia i tak juz dotykaja sufitu. Jedyne co mi przychodzi na mysl to dac lustro na sufit i odwrocic lampe zeby rosliny byly oswietlane swiatlem odbitym a nie besposrednio z leda. Jakby sie okazalo wtedy za ciemno to ten zestaw moze leciec na ponad 200W nie grzejac jakos przesadnie (3 wiatraczki 80mm) czyli wtedy bym mog podkrecic na 150 W i nie powinno to popalic rosil. Co do temperatury nie peniam bo jak pisalem mam 14cm wiatraki zasilane osobnymi zasilaczami 12-30W, jak daje je na 15-16V to robi sie spory przeciag. Teraz temperatura w boksie oscyluje 19-25 stopni.

Lamac raczej juz nie bede, wystarczajaco dostaly w piz*e przy LST ktorego tu nie za bardzo widac ale planty mialy mocny trening dopoki nie utwardzily sie lodygi, niestety taki urok malego boksika.

Calmaga mam i dawalem, ale tu dozowanie wg producenta jest mini: 0,2-0,3ml/L i tak tez dozowalem.

Rosliny maja dzisiaj (sorki zapomnialem napisac):
White Window (Prawa dolna) 21Weg/39 Flo
AK (Lewa dolna) 19Weg/41 Flo
Amnesia (Lewa gorna) 25Weg/35Flo
Northern Light(Prawa gorna) 30Weg/30Flo => ta franca myslalem ze juz nie zakwitnie i najgorzej rosnie pomimo ze jest najwieksza

Mysle ze conajmniej miesiac przed nimi, dobrze by bylo zeby jakies liscie jednak mialy do konca he he.

Bede kokmbinowal,
Pozdrawiam
Peace!
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
To dla czego wszyscy którzy używają Led piszą żeby nie schodzić poniżej 45cm. Led wysterowany na 75W

POKAŻ mi tych wszystkich ...

---------- Post Zaktualizowany 19:23 ---------- Data pierwszego postu 19:18 ----------

dzieki za dyskusje,

Z swiatlem niestety wiem ze jest nisko, reke przykladalem trzymalem po 30s, po minucie i szczegolnie nie grzala. ALE CLU048 ktore mam to nie clu 1212 tylko 1818 i to jeszcze 4000K i takie mam dwie,i jeszcze jedna dla rownowagi to CLU048 i ona jest 3500k i wlasnie 1212 i jest o wiele wiele slabsza niz te 1818 a wiekszosc forum jedzie na takich 1212 czyli slabszych - pisze to zeby powiedziec ze nawet na 100W przy tej powierzchni jest mega patelnia. Wyzej lampy nie dam bo wiatraki od chlodzenia i tak juz dotykaja sufitu. Jedyne co mi przychodzi na mysl to dac lustro na sufit i odwrocic lampe zeby rosliny byly oswietlane swiatlem odbitym a nie besposrednio z leda. Jakby sie okazalo wtedy za ciemno to ten zestaw moze leciec na ponad 200W nie grzejac jakos przesadnie (3 wiatraczki 80mm) czyli wtedy bym mog podkrecic na 150 W i nie powinno to popalic rosil. Co do temperatury nie peniam bo jak pisalem mam 14cm wiatraki zasilane osobnymi zasilaczami 12-30W, jak daje je na 15-16V to robi sie spory przeciag. Teraz temperatura w boksie oscyluje 19-25 stopni.

Lamac raczej juz nie bede, wystarczajaco dostaly w piz*e przy LST ktorego tu nie za bardzo widac ale planty mialy mocny trening dopoki nie utwardzily sie lodygi, niestety taki urok malego boksika.

Calmaga mam i dawalem, ale tu dozowanie wg producenta jest mini: 0,2-0,3ml/L i tak tez dozowalem.

Rosliny maja dzisiaj (sorki zapomnialem napisac):
White Window (Prawa dolna) 21Weg/39 Flo
AK (Lewa dolna) 19Weg/41 Flo
Amnesia (Lewa gorna) 25Weg/35Flo
Northern Light(Prawa gorna) 30Weg/30Flo => ta franca myslalem ze juz nie zakwitnie i najgorzej rosnie pomimo ze jest najwieksza

Mysle ze conajmniej miesiac przed nimi, dobrze by bylo zeby jakies liscie jednak mialy do konca he he.

Bede kokmbinowal,
Pozdrawiam
Peace!
To co w końcu ? mega patelnia czy 19-25 stopni ?
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Naucz się szukać

na razie znalazłem jednego idiotę i mitomana.
Mnie to już wystarczy, jak chcesz sobie postów ponabijać to zapraszam to działu początkujący.
kiedyś słyszałem, że na tym forum za wprowadzanie innych użytkowników w błąd dostaje się warny, bany i donos na policję,
ja się nie boję :D
 

euzeBio

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2020
Postów
47
Buchów
0
Panowie spokojnie bez spin, o to przeciez chodzi w naszej dobrodziejnej gandzi :D

Mysle ze obaj macie racje, raz ze nie dokarmilem a dwa ze swiatlo napie****alo za srogo i juz tlumacze:
Podlanie biohumsem owszem pomoglo ale jak bylem u roslin w ten dzien co pisalem ostatniego posta to dalej byl obraz nedzy i rozpaczy a podlac ni jak bo ziemia mokra. Nie bylo co robic wiec zrobilem zmiane swiatla: lampa na boczna sciane, lustro na gore i lampa swieci w lustro a pozniej na rosliny sie to odbija. Lampe wysterowalem na 130W bo wiadomo ze finalnie swiatla na lisciach bedzie mniej. Wczoraj rosliny wygladaly jakby zaczely pobierac skladniki z ziemi, dzisiaj ziemia bedzie juz na tyle sucha zeby podlac. Nie wiem tylko czy dostarczyc azot z biobiza czy z biohumsa - jedno jest pewne na bank narazie rosliny musza uzupelnic to a pozniej wroce do nawozow na flo. zostalo juz tylko kilka tygodni kwitnienia, mam nadzieje ze sie jakos ulozy.

Za aktywnosc w temacie i tak dzieki!
[MENTION=52373]RoZzman[/MENTION], patelnia w sensie swiatla, na ta powierzchnie 100W to za duzo, liscie ktore byly "w cieniu" sa ok, zielone, te wystawione na swiatlo zolte. Temperatura jest bardzo stabilna.

Ciagle jest szansa ze planty dadza rade !

Peace!
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Siemasz, taka cenna porada. Jak gleba za mokra żeby karmić przez korzeń to uzupelnia się pierwiastki inną biodostepną drogą. Ta, dolistnie.. Psik psik.

Pozdro i byle do przodu, yo.


Edit.
Aaaaaa no i ładne kwiaty tak poza deficyten n, k i na moje to magneziwo. Nakarm je troszku. Fajne bobki bedziesz kosił jak opanujesz sytuacje :)...
Jaką masz barwe światła w boxie?

P. S [MENTION=52373]RoZzman[/MENTION] dobrze prawi, subaru wez nie pie**ol.
Nie ładnie tak kity pchać na forum. Metoda z ręką przy topie jest git przy weryfikowaniu spox lub nie spox temperatury...pod kątem 'przypaleń'.
Nawet gdyby ciut grzało w łapę to wciąż lepiej było by dać szkło lub lepszy wyciąg i mieszak niż wieszać leda na dachu jakiegoś bardzo wysokiego gmachu, haha. Nie wiem skad info o tej odległości minimalnej ale to bullshit.
Tutaj natężenie stumienia akurat było ponad potrzeby a nie temperatura z tego co pisze ziomek.

Bless. :mar:
 
Ostatnia edycja:

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Jakiś ogranicznik dla nowych userów by się przydał żeby nie musieć czytać tych farmazonów których to ostatnimi czasy na forum nie brakuje. :wal:
Wyglądają na głodne, jak ustabilizowałeś ph to zacznij od 50% dawki na flo i później już według zapotrzebowania ale obstawiam że zgłodniały.
Jak masz jakieś topy za blisko lampy, to zawsze możesz je połamać, w najgorszym wypadku zamuli je na chwilę chociaż imho przy lajtowym łamanku nic się nie stanie.
Co do uzupełniania mikroelementów przez oprysk, ja bym już nie ryzykował na tym etapie flo żeby je pryskać czymkolwiek w obawie przed plechą. Tragedii nie ma, powinny wyjść na prostą ;)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

dobry filmik, gość trzyma ledy 11Cm od "plantów" zobacz wyniki

Niech przy okazji zorientuje się czy płaci za zużycie mocy biernej przez : źródła o wsp mocy 0,5 - bo wygląda na to, że wszystkie niskiej mocy lampki led mają bardzo złe zasilacze. Od jakiegoś poziomu - zużycia mocy biernej mają naliczać do rachunku co nieco - nie wiem czy wszystkim w tej chwili liczą czy nie.

Wyniki pomiaru : Przy zamkniętym boksie : po serii kwadracików : przy odległości kilkunastu cm: prawie przyłożone do : źródeł : -> : wcale to jakoś szczególnie dobrze nie wygląda.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół