nasiona marihuany

Usychajace rośliny (nie z braku wody :))sez. meskie,zenskie i automat

Wyszukiwarka Forumowa:

Slacker

Member
Rejestracja
Paź 22, 2019
Postów
15
Buchów
5
Mam problem na jednej miejscowce.
Mialem 20 automatow i pod koniec flo zaczelo sie pojawiac duzo kropek na lisciach,w koncu liscie usychaly,ale sie nie martwilem bo to praktycznie koniec byl.
Teraz zostal mi krzak sez,zenski i meski po oprysku srebrem,2 tyg mnie nie bylo a on wyglada tak:



Z kolei na samicy wyglada to tak



na innej miejscowie mam ta sama ziemie,te same nawozy i jest git. Prosze o wskazowke co czynic bo z kazdym dniem coraz gorzej jest.
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Robiłeś oprysk na słońcu przy dużej temperaturze? Oprysk najlepiej robić po zmroku lub jak jest już ku zachodowi albo po prostu słonecznie ale chłodno.
 

Slacker

Member
Rejestracja
Paź 22, 2019
Postów
15
Buchów
5
Spróbuje chyba tego oprysku co kolega WeedBaron proponuje.
Przenawożenie to raczej nie bo 2 razy w życiu dostały azofoske na Wega i tyle. Jedyny oprysk jaki robiłem to srebrem na tym co jest teraz męski,zawsze doglebowo robię.
Zrobię oprysk i dam znać za kilka dni
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Robienie oprysku przy tym etapie flo i porze roku/panujacej pogodzie zakrawa o szarą pleśń. ;)

Po co robiłeś rewersję męskiego do damskiego? Feminizuje się żeńskie rośliny. Chyba, że źle rozumiałem Twój opis. Tego męskiodamskiego pogięło od oprysku ze srebra.
 

Slacker

Member
Rejestracja
Paź 22, 2019
Postów
15
Buchów
5
No właśnie,ta szara plecha... Walczę z nią od połowy sierpnia...
Oprysk srebrem robiłem na żeńskiej roślinie oczywiście, owszem pogięło go trochę na początku przez zbyt dużą dawkę srebra ale później było git,do czasu tych kropek na liściach.
Ta żeńska obok zaraz będzie wyglądała tak samo jak męski a oprysku nie miała. Wiem bo automaty to samo miały pod koniec.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Robienie oprysku przy tym etapie flo i porze roku/panujacej pogodzie zakrawa o szarą pleśń. ;)

Po co robiłeś rewersję męskiego do damskiego? Feminizuje się żeńskie rośliny. Chyba, że źle rozumiałem Twój opis. Tego męskiodamskiego pogięło od oprysku ze srebra.
Można pryskać, ale trzeba to umiejętnie robić, byle nie walić na pałę po topach aż będzie kapać, raczej delikatnie listki, trochę to trwa, ale dla cierpliwego nic trudnego. @Stacker jak będziesz magnez pryskał, to uważaj na topy, liście od spodu pod kątem nie skierowanym w topy.

Na przyszłość jak będziesz miał problemy z pleśnią skorzystaj z organiczynch preparatów do tego przeznaczonych np.:
https://agromen.pl/biostymulatory/1296-biosept-active-10ml-wyciag-z-grejpfruta-grzyby.html

Jak jakieś krzaki / drzewa w okolicy będą ogniskiem pleśni, to ładuj na nie miedzian, żeby nie przeszła dalej.

Teraz sobie odpuść ten preparat na pleśń. Myślę, że [MENTION=35010]Żul[/MENTION] Ci dosadnie wyjaśnił czym się może skończyć ładowanie oprysku na nie, a ten akurat zapodaje się głównie na topy.
Tak samo stosuj się do rady [MENTION=77877]ceu[/MENTION] - też Ci dobrze radzi.
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,786
Buchów
10,100
Odznaki
9
Mam problem na jednej miejscowce.
Mialem 20 automatow i pod koniec flo zaczelo sie pojawiac duzo kropek na lisciach,w koncu liscie usychaly,ale sie nie martwilem bo to praktycznie koniec byl.
Teraz zostal mi krzak sez,zenski i meski po oprysku srebrem,2 tyg mnie nie bylo a on wyglada tak:

Jakim srebrem pryskałeś? azotanem srebra?
 

Slacker

Member
Rejestracja
Paź 22, 2019
Postów
15
Buchów
5
@Stacker jak będziesz magnez pryskał, to uważaj na topy, liście od spodu pod kątem nie skierowanym w topy.

Na przyszłość jak będziesz miał problemy z pleśnią skorzystaj z organiczynch preparatów do tego przeznaczonych np.:
https://agromen.pl/biostymulatory/1296-biosept-active-10ml-wyciag-z-grejpfruta-grzyby.html


Dzieki za wskazowke bo z rana lece pryskac. A co do organicznych srodkow to uzywalem ostatnio Polyversum wp chyba i gowno dalo,ale to doslownie. Odpuscilem opryski.

---------- Post Zaktualizowany 22:01 ---------- Data pierwszego postu 21:56 ----------

Jakim srebrem pryskałeś? azotanem srebra?

Kupilem gotowy preparat na growbox za 64 zl po rabacie :O a pozniej dopiero poczytalem o robieniu wlasnego srebra... plus taki ze specyfik przynajmniej dziala,pryskalem 2 razy a wystarczylo pewnie raz.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół