nasiona marihuany

Pierwszy in. Ocena, porady

Wyszukiwarka Forumowa:

Meneliush

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2020
Postów
70
Buchów
34
Odznaki
1
Siema.

Mój pierwszy indoor, w którym są 3 automaty.
Miałem 3 pestki od Tanie Sianie.
- AK47
- Creamatic
- +Speed

Foto ustawione na 18/6. 2x CFL 125W
Temp. 30-25
Wilgotność~60%
Tutaj mam kilka pytań.

Wszystkie roślinki wyszły z ziemi tego samego dnia, mają 20 dni. Jak oceniacie ich stan na ten czas?

Druga sprawa jest taka, że przez pierwszy tydzień były w zwykłej ziemi do kwiatów w papierowych kubkach do kawy, potem przerzuciłem do 6L donic w ziemię BioBizz Light-Mix. AK-47 następnego dnia już wystrzeliło do góry, Creamatic też z lekkim opóźnieniem poszedł do góry, a +Speed w górę mało co. Myślicie, że za kilka dni mogą się wyrównać, jak te słabsze rośliny się ukorzenią?

I ostatnia sprawa, BioBizz Try-Pack (Bio-Grow,Bio-Bloom,Top-Max), kiedy mogę zacząć nawozić?



AK47⬇️

Creamatic⬇️

+Speed⬇️


---------- Post Zaktualizowany 01:32 ---------- Data pierwszego postu 01:30 ----------

Coś polskie znaki nie podeszly ;/
 

lollypop

made in Poland
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2009
Postów
1,309
Buchów
3
Ładne, zdrowe. Trenuj dziewczyny. Biobizz ma tabelę dawkowania, poszukaj. Światło na pierwszej fotce, wygląda na zawieszone dosyć blisko szczytów, proponowałbym je podnieść.
 

Meneliush

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2020
Postów
70
Buchów
34
Odznaki
1
Tabelkę już ogarnąłem. Tylko zastanawiam się co do BioGrow. Jedni piszą żeby lać tylko do końca weg, drudzy preferują dawki z tabeli. Jak to jest z automatami?

Światło po zdjęciach było podniesione. Staram się trzymać żarówki minimum 10cm od szczytu.

Nie wiem czy jest sens jeszcze trenować, pierwszy grow chyba pociągnę bez.
 

lollypop

made in Poland
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2009
Postów
1,309
Buchów
3
Tabelkę już ogarnąłem. Tylko zastanawiam się co do BioGrow. Jedni piszą żeby lać tylko do końca weg, drudzy preferują dawki z tabeli. Jak to jest z automatami?

A ty posłuchasz jednych albo drugich. Nie ma złotego środka.
 

Meneliush

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2020
Postów
70
Buchów
34
Odznaki
1
Jeszcze jedno pytanie co do różnicy wysokości. Zostawić donice jak jak są, czy podnosić żeby szczyty wszystkich roślin były na tej samej wysokości?
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Poszły polskie znaki bo w czasie dluższego pisania w miedzy czasie Cię wylogowało, na przyszłość dla przezorności kopiuj to co napiszesz nim wrzucisz, jeśli wtedy Cię znowu wyloguje będziesz mógł to edytować czyli skasować i wkleić poprawny tekst. Pozdrawiam.
 

Meneliush

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2020
Postów
70
Buchów
34
Odznaki
1
Tak było. Dzięki za info, tego nie wiedziałem.
 

Meneliush

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2020
Postów
70
Buchów
34
Odznaki
1
Witam serdecznie. Automaty już 7 tygodni.
Problemem jest, że mają całkiem suche liście na samym dole. Raz mi się zdarzyło za późno podlać, wieczorem wyglądały dobrze, rano już liście opadnięte.

2 roślinki mają całkiem uschnięte liście w dolnej partii, reszta wygląda dobrze. Czy mogę je uciąć? Czytałem, że automatów się nie tnie, bo to je stresuje, a co do ucinania suchych liści nic nie znalazłem. Czy lepiej już je zostawić do końca?
 

Meneliush

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2020
Postów
70
Buchów
34
Odznaki
1
Siema ponownie.


Dzisiaj jest 62 dzień moich roślinek.

Usunąłem dzisiaj wszystkie suche liście, 2 tygodnie temu dostały ostatni raz TopMax w ilości 1ml na każdą roślinę.

Tak się prezentują na dziś:












Creamatic na dniach do ścięcia, większość mlecznych trichomów, trochę przeźroczystych, zaobserwowałem dzisiaj jeden bursztynowy.

+Speed jeszcze z 2 tygodnie myślę, AK47 ma zdecydowanie najdalej do zbiorów.


W boxie temperatura ~25 stopni, wilgotność niestety 60-70 i za cholerę nie mogę jej obniżyć. Pleśni nie zaobserwowałem.


Teraz pojawia się problem z suszeniem, bo na raz tego nie zetnę, a lampy będą chodzić, co za tym idzie temperatura będzie za wysoka. Jak to najlepiej rozwiązać?
 

Syn Ebnera

OdcieńZieleni
Rejestracja
Paź 21, 2019
Postów
1,228
Buchów
3,848
Możesz otrymowane bobki włożyć do jakiegoś pojemnika a pojemnik położyć obok wlotu pasywnego tak aby zasysalo nieprzyjemny zapach do środka boxu
 

Meneliush

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2020
Postów
70
Buchów
34
Odznaki
1
Cześć,

Rozpoczął się właśnie 9 tydzień.

Creamatic chyba już do ścięcia. Większość mlecznych, gdzieniegdzie jeszcze przezroczyste, zaczynają się pojawiać bursztynowe. Co myślicie?

Druga sprawa to AK47. Żółkną liście na całej wysokości a do ścięcia jeszcze daleko. Co z tym zrobić?




 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Cześć,

Rozpoczął się właśnie 9 tydzień.

Creamatic chyba już do ścięcia. Większość mlecznych, gdzieniegdzie jeszcze przezroczyste, zaczynają się pojawiać bursztynowe. Co myślicie?

Druga sprawa to AK47. Żółkną liście na całej wysokości a do ścięcia jeszcze daleko. Co z tym zrobić?





Jak chcesz upie****acza rodem z Holandii to trzymaj creamatic tydzień, gora dwa, jak chcesz luźniejszą faze ktora nie wpie****i cie w kanape na 2 godziny to ścinaj na dniach.
Jak wygląda sytuacja z lisciami przytopowymi na ak ? Tez zolkna ? Jeżeli tak, to możesz wrzucić jakieś bio nawozy jeszcze, jeżeli nie to trzymaj ile sie da, to sativka przecież, niech wyssie wszystko z dolnych partii liści, wystarczy jej na jakoś czas, tobie nie sa one juz potrzebne, przytopowe powinny sietrzymac jeszcze sporo czasi
 
Ostatnia edycja:

Meneliush

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2020
Postów
70
Buchów
34
Odznaki
1
Dzięki, potrzymam jeszcze kilka dni.

Liście AK wszystkie żółkną, te mniejsze trochę mniej/wolniej.
Z nawozów mam tylko TryPack od BioBizz i jakiś Biohumus, którego trochę dzisiaj podlałem.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Ja bym zrobił tak :
Creamatic stoi o samej wodzie do soboty, w Sobotę kosa.
AK dostaje 2ml biogrow 6ml biobloom i 6 ml topmax (na 1 litr wody ) dzisiaj, za 24godziny sama woda, po 48 godz sama woda, po 72h woda + te same dawki nawozów. Moim zdaniem potem lejesz jej samąwode juz do ścinki, a jak dawkowałeś nawozy przez te 9 tygodni ?
Jak często podlewałeś ?
Obie rośliny wystartowaly w tym samym czasie ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół