nasiona marihuany

Projekt Growroom

  • Autor wątku Usunięty 79633
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 79633

Guest
Witam, z okazji ostatniego remontu postanowiłem wydzielić pomieszczenie na uprawę. Planowałem zrobić growroom 120x80 z przedsionkiem na jakieś nawozy itp.
Zastanawiam się jak oddzielić przedsionek od pomieszczenia uprawowe go. Standardowe drzwi/front odpada. Jedyne co mi przychodzi na myśl to wejście od growboxa na zamek lub "drzwi na suwak remontowe" z popularnego portalu aukcyjnego.
Chyba że jest gdzieś firma która wykonuje growboxy na wymiar(ciężko znaleść 120x80) lub sam front.
Następna sprawa to ściany, myślałem o malowaniu. Tutaj rodzaj farby mnie interesuje. Ciężko mi było znaleźć jednoznaczą odpowiedź. Co jest lepsze?
Posiadam jakiegoś magnata białego do ścian, Tikkurile białą do ścian są to farby raczej lateksowe matowe. Czy raczej szukać jakiejś farby ftalinowej? Może jakiejś specjalistycznej do pomieszczeń wilgotnych np Tikkurila Ruja lub Mineralna farba Silanit W?
Może w ogóle po prostu folie...
Wolał bym raczej farbę i jakąś lepszą ze względu na prostą odświeżania co kilka lat. Wiadomo lepsza farba, na dłużej starczy.

Tacę pod donice zrobię z blachy na wymiar, bo nie widziałem takiego wymiaru na necie.

Wentylacja z tego co się domyślam najlepiej będzie jak świeże powietrze będzie pobierane z domku, a stare do komina. Cały room ma być 100% szczelny po za wlotem i wylotem. Przedsionek chyba ominę z wentylacją.

Chyba tyle mam wątpliwości na razie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

GROWNAUTICA

New member
Rejestracja
Paź 22, 2020
Postów
2
Buchów
0
Z tego co wyczytalem tutaj na forum a przynajmniej tak zrozumialem + ze na farbie sie akurat znam, to na mysl nasuwa sie od razu tikkurila anti reflex white matt. dobra cena dobry mat dobra farba
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Wolał bym raczej farbę i jakąś lepszą ze względu na prostą odświeżania co kilka lat. Wiadomo lepsza farba, na dłużej starczy.

Biała farba do kaloryferów Akryl. Malowanie wałkiem kilkukrotne. Raczej dosyć trwałe i niezbyt drogie.
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 79633

Guest
Już na 80% się przekonałem do folii białej, cena, ilość pracy i prostota przemawia na folię białą. Teraz jeżeli mam wyszpachować gipsy, wyszlifować i malować to wolę folie zaczepić i jednego dnia gotowe. Jak się zużyje to wymienię. A różnica nie wielka. Za 40-60zł będę miał folie a tyle wydałbym na farbę grzejnikową i jeszcze ile przygotowania powierzchni. A folia to tylko zszywacz i gotowe
Ale w drugim projekcie użyłem magnat ultra matt i jestem zadowolony.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół