nasiona marihuany

[MH/HPS][400W][1m2]DX pod lampą #1: lecę w darmowe kulki

Wyszukiwarka Forumowa:

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
[MH/HPS][400W][1m2]DX pod lampą #1: lecę w darmowe kulki

Witam w mojej pierwszej haszyszowej fotorelacji INDOOR. Rozprawię się w niej z kulkami które pozyskałem w prezencie w Open Seedach czy gratisach. Fotorelacja będzie wylewna i obfita w moje przemyślenia, chętnie podejmę dyskusję. Jak nie lubisz dużych ilości tekstu to obejrzyj zdjęcia, daj bucha i trzymaj kciuki :)

Zaczynamy!

Soundtrack:


Parametry uprawy:
- GrowBox: Hydro Shot HS100 100x100x200cm
- Oświetlenie:
[WEG] MH GIB Growth Spectrum Advanced 400W - 32.000lm
[FLO] HPS GIB Pure Bloom Spectrum Extreme 400W - 54.500lm
[BALAST] Cyfrowy HORTI DIM 600W (ofc. skręcony na 400W, jednak chciałem mieć możliwość wrzucenia mocniejszej lampy w razie czego)
[ODBŁYŚNIK] Garden HighPRO Indoor MATRIX​
- Wentylacja:
[WLOT] Pasywny, w zapasie osprzęt pod ew. wentylator kanałowy w razie potrzeby
[WYLOT] Profan TT 125mm 220/280m3
[MIKSER] Profan CLIPFAN 200mm 12W
[NAWILŻACZ] HanksAir NAW05 3,2l
[OSUSZACZ] Challenge MIDI Dehumidifier 0,5l
[FILTR] ---​
- Osprzęt:
[STEROWNIK] MJ#Tomato mojej konstrukcji i produkcji, ma tutaj swój debiut.
[PH METR] Elmetron CP-411 (EPS-1 + CT2B-121 + PT-1000B) + zwykły żółty pH metr dla autentykacji wyników
[EC/TDS METR] EC-3

Przyroda:
- Gleba: Canna Terra Professional
- Nawozy: [CANNA] Terra Vega, Terra Flores, Rhizotonic, Cannazym, Boost, PK 13/14
Asahi SL, Plagron PH+, Plagron PH-
- Donice: Produkcyjne okrągłe 3l oraz produkcyjne kwadratowe 11l
- Woda: Pobierana ze studni głębinowej, pH w normie
- CO2: Butla 8l + elektrozawór + dozownik (póki co zestaw nie uruchomiony bo mam problem z wysterowaniem i prawidłowymi pomiarami CO2 przy zwiększonej wilgotności, jak się ogarnę z tematem to uruchomię)​

Kulki:
[WIFI 1...5] 5x [(The White x The White) x (WiFi x Bubba Kush)] x [(SFV OG x Platinum) x Tropicanna Cookies] REG
| Podziękowania dla [MENTION=35010]Żul[/MENTION] za pestki. Swoją drogą najładniej opakowane niekomercyjne pestki jakie dostałem.
[GOR1, GOR2] 2x Gorilla Glue FEM (GnomesGarden)
| Podziękowania dla [MENTION=88323]Gnomesgarden.ie[/MENTION] za pestki. Bardzo ładne nowe opakowania.
[RB1, RB2] 2x Bruce Banner x White Russian FEM (Pan Pestka)
| Podziękowania dla ekipy sklepu stacjonarnego [MENTION=86901]panpestka.pl[/MENTION] za gratis w postaci tych pestek (jak i za za***istą obsługę, rabat, tonę gratisów i kruffki :D).

Z tego miejsca przepraszam [MENTION=93210]Saul[/MENTION] - na Twoje pestki przyjdzie pora, mam nadzieję, że rozumiesz i zaczekasz nie mając mi niczego za złe. Z [MENTION=5650]BZK[/MENTION] ogarniemy ten challenge. Planuję jeszcze dwa namioty na ten rok :)

Plan:
Zostawić wyłącznie panny spośród REGów. Nie nastawiam się więcej niż na trzy panny spośród pięciu pestek od Żula. Przy kulkach od Gnomów i Pana Pestki nie ma tego problemu - nasiona feminizowane. W trakcie fryzjer na bena i postaram się wycisnąć jak najwięcej ze sprzętu i powierzchni. W przypadku gdyby okazało się, że REGi wywiną numer i się spedalą to w ich miejsce wrzucę jakieś szybkie automaty.​

Przemyślenia:
Cały sprzęt w growboxie jest nowy, nieużywany wcześniej. Starałem się nie oszczędzać na osprzęcie ale też nie dać się porwać idei "najdroższe - najlepsze". Najbardziej boję się walki z temperaturą więc zostawiam sobie budżet na ewentualność konieczności modyfikacji wentylacji. Biorąc nawet pod uwagę konieczność montażu klimatyzacji w pomieszczeniu gdzie jest namiot. Zrezygnowałem z filtra węglowego, wylot został połączony z nieużywanym przewodem wentylacyjnym w kominie, który zakończyłem wyrzutnią. Próba z racą dymną o silnym, kwaśnym zapachu wykazała, że zapach na zewnątrz jest niewyczuwalny poniżej poziomu dachu. Myślę, że będzie dobrze ale dreszczyk emocji jest. Stresuję się też sterownikiem. Moim marzeniem jest doprowadzenie oprogramowania do stanu utworzenia boksa autonomicznego, jest do tego jeszcze daleka droga, aczkolwiek już w tym momencie automatyka jest doprowadzona do poziomu w którym na podstawie parametrów odczytanych z czujników o wielu rzeczach decyduje sama. Mam tylko nadzieję, że nic się nie spie****i, bo sam projekt powstał kilka lat temu, a ja defacto wprowadzam do użytku jego prototyp po kilku zmianach.
Za odbłyśnik wziąłem Matrixa bo jakoś bardziej wzbudził moje zaufanie niż CoolTube, do tego odprowadzanie ciepła z niego wydaje mi się bardziej naturalne niż wymuszone. Sama powierzchnia odbłyśnika też bardziej mnie przekonuje. Do kompletu z nawilżaczem na WEG dorzuciłem osuszacz powietrza na FLO, nie wiem jak to się sprawdzi, przywlekłem go kiedyś z targu, włączyłem na noc i fakt faktem rano dosyć sporo wody się w pojemniku zebrało więc coś tam robi. Za wysterowanie oczywiście odpowiedzialny jest sterownik.
Zaciskam kciuki i zaczynam moje małe show, w którym w końcu nie będę dostawał k***icy od outdoorowej pogody.

Kulki poleciały do kiełkowania :)

Zdjęcia:



Z fartem,
DX

 
Ostatnia edycja:

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
Zasiadam w pierwszym rzędzie, bardzo dobrze się przygotowales na tą przygodę, powodzenia z konfiguracją co2, jestem ciekaw wyników, na jakim poziomie chcesz utrzymać dwutlenek?
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Bacznie obserwuje ! Tez mam pestki od Żula, ale wystartuje dopiero jak ogarnę wszystko z outa, będę miał wtedy czas żeby się skupić na in :D Coś przydatnego na pewno się nauczę z tej fotorelacji. Powodzenia!
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Nie ma to jak oszczędzać na bezpieczeństwie (filtr węglowy). No, ale życzę szczęścia!
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Dzień -1
Kiełki w ziemię i do boxa.

Soundtrack:


Kiełkowalność ma się tak:
1. Pestki od [MENTION=35010]Żul[/MENTION] - 100%
2. Pestki od [MENTION=86901]panpestka.pl[/MENTION] - 100%
3. Pestki od [MENTION=88323]Gnomesgarden.ie[/MENTION] - 75%...​

... ale dlaczego 75% jak tylko dwie pestki? Bo GOR2 pięknie wykiełkowała, a GOR1 tylko pękło nasionko. Powinno być okej, w ziemi sobie dojdzie.

Całość poleciała do boksa, nie obeszło się oczywiście bez wtopy, nie wiem czy ja źle zamówiłem czy sprzedawca się pomylił ale zamiast dziewięciu doniczek i podstawek mam osiem :brawo: Nie było już czasu jeździć i szukać więc za dziewiątą doniczkę robi wiadereczko po masie do spoin oblepione ducktejpem żeby mniej światła przez nie przelatywało, a podstawka to talerzyk. Zamówiłem już zestaw, żeby przesadzić do takich samych dużych donic, a małą mieć na raz następny. Świecił im będę MH. Sterownik póki co daje radę, nic się nie kopci, zbiera dane całodobowo i ustala sobie co i jak ogarnąć.

Ułożenie w boksie




Kiełki


Q&A

Zasiadam w pierwszym rzędzie, bardzo dobrze się przygotowales na tą przygodę, powodzenia z konfiguracją co2, jestem ciekaw wyników, na jakim poziomie chcesz utrzymać dwutlenek?

300-350 ppm

Bacznie obserwuje ! Tez mam pestki od Żula, ale wystartuje dopiero jak ogarnę wszystko z outa, będę miał wtedy czas żeby się skupić na in :D Coś przydatnego na pewno się nauczę z tej fotorelacji. Powodzenia!

Nie dziękuję :D

Nie ma to jak oszczędzać na bezpieczeństwie (filtr węglowy). No, ale życzę szczęścia!

Nie dziękuję również, a co do pierwszej części wypowiedzi. Budynek wysoki, komin wysoko i na prawdę raca o zapachu kwasowym daje bardziej po nosie niż kwiatki, nic czuć nie było. Filtr węglowy jest zamówiony przelotowy tylko coś sprzedawca w kulki leci. Zostawię i gdyby coś się działo to dorzucę, nie jest tak, że szukam oszczędności na siłę :)

Z fartem i do następnego,
DX
 
Ostatnia edycja:

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Yo Deep.
No i jak tam, wyskoczyło już coś łapać światło?​
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Yo Deep.
No i jak tam, wyskoczyło już coś łapać światło?​

Wyskoczyło ale długo nie pożyło, zdarzył się wypadek.

Boxa roboczo postawiłem obok kaloryfera bo musiałem zrobić porządek w kącie, żeby go przestawić. Wszystkie pestki elegancko puściły tylko że... usmażyłem je. A usmażyłem bo jestem Pan Łamaga i wysiadając z auta połamałem nogę w kolanie, co skończyło się czterodniowym pobytem w szpitalu i składaniem mnie w całość. Oczywiście ogrzewanie w domu już lata pełną parą więc szybko roślinkom zrobiło się za ciepło, a ja nie miałem jak interweniować bo Pani DXowa miała wyjazd firmowy gdzieś na drugi koniec świata. Cały rzut martwy. Ale nie poddajemy się. Z gipsem po same jaja zrobiłem z tym porządek, wrzuciłem nowe nasiona na ręcznik więc fotorelacja nie umiera wraz z poprzednim rzutem tylko zmienia trochę charakter.

Z uwagi na to, że Gorilla Glue miałem tylko dwie pestki w tym rzucie się już nie pojawi. Bardzo mnie to smuci bo miałem cholerną ochotę sprawdzić co [MENTION=88323]Gnomesgarden.ie[/MENTION] wyczarował, pewnie niedługo je zamówię. Od [MENTION=35010]Żul[/MENTION] wrzucam komplet pięciu nasionek jak poprzednio, zostało jedno - będzie na pamiątkę. Bruce Banner x White Russian od [MENTION=86901]panpestka.pl[/MENTION] zostało jedno nasionko więc poszło do moczenia. Lukę wypełni Pure Haze od [MENTION=86901]panpestka.pl[/MENTION]
Z pestkami od [MENTION=93210]Saul[/MENTION] czekam na [MENTION=5650]BZK[/MENTION] żebyśmy wystartowali razem jak było ustalone. Myślę, że w międzyczasie dojdzie drugi box 1m2, a może i trzeci mniejszy. Zobaczymy, na razie moja mobilność jest słaba, zejście po schodach to już duży problem. Ale na pewno te pestki wlecą.

Podsumowując - skład mamy następujący:
5x [(The White x The White) x (WiFi x Bubba Kush)] x [(SFV OG x Platinum) x Tropicanna Cookies] REG
1x Bruce Banner x White Russian FEM (Pan Pestka)
3x Pure Haze FEM (Pan Pestka)


Miał być krótki post informacyjny, a jak zwykle u mnie wyszedł blok tekstu. Niemniej. Na dniach pojawi się apdejt który obejmie więcej szczegółów + fotki.

Trzymajcie się ciepło i z fartem,
DX
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Skąd masz 5 kolejnych skoro pakowałem po 8. XD
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Widzę, że ci się mój pech udziela. Najpierw ja się połamałem teraz ty. Powodzenia i zdrowia :D
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Widzę, że ci się mój pech udziela. Najpierw ja się połamałem teraz ty. Powodzenia i zdrowia :D

Daj spokój złożyłem się jak agrafka bo krawężnika nie zauważyłem :p Dzięki :D

Skąd masz 5 kolejnych skoro pakowałem po 8. XD

No 11 kulek miałem w tej zalakowanej fiolce XD może podświadomie czułeś, że coś od***ie, w każdym razie cieszę się że się pomyliłeś w liczeniu bo z czystym sumieniem mogę się z OS'a wywiązać :D pzdr!
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Nowe rozdanie

Dzień -1 kolejny raz.
Pestki poleciały do ziemi, a jedna z nich okazała się terminatorem.


Soundtrack:

Dobra po małym faux pas z ugotowaniem roślinek poleciał kolejny rzut.
Niespodzianką było to, że jedna pestka od [MENTION=35010]Żula[/MENTION] z poprzedniego rzutu stwierdziła, że jest pie****onym terminatorem i nie przeszkadza jej miliard stopni i wyszła z ziemi suchej jak pięty Cejrowskiego.

W związku z czym ułożenie w boksie jest co najmniej niesymetryczne co kole w oczy ale i tak pewnie połowa dobrobytu od Żula okaże się męska i długo nie pogości, jakoś się poukłada.

Kiełkowalność drugiego rzutu 100% po 18h.

Nowa obsada:

[WIFI 1...6] 6x [(The White x The White) x (WiFi x Bubba Kush)] x [(SFV OG x Platinum) x Tropicanna Cookies] REG
[BBxWR] Bruce Banner x White Russian FEM (Pan Pestka)
[PH 1..3] 3x Pure Haze FEM (Pan Pestka)

Ułożenie w boksie:





Zdjęcia:



TERMINATOR


Do następnego!
DX
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Daj spokój złożyłem się jak agrafka bo krawężnika nie zauważyłem :p Dzięki :D



No 11 kulek miałem w tej zalakowanej fiolce XD może podświadomie czułeś, że coś od***ie, w każdym razie cieszę się że się pomyliłeś w liczeniu bo z czystym sumieniem mogę się z OS'a wywiązać :D pzdr!

Nie peniaj ziom, noga sie nareperuje a krawężnik zaliczy jeszcze nie jedną ofiarę na swoje konto uszkodzonych kończyn.

P. S ale przyfarciles, że żul pakował Ci pestki pod wpływem napojów zobowiązujących do jego nicku. Huehue.

Aaa zapomniałem wcześniej napisać. To pisze se tera. Szafe odpalam w ostatnim tygodniu września z uwzględnieniem poślizgu do 1 tyg. pazdziernika. No i mam se dylemat czy odpalać dwa boxy czy je**c system, wrzucić światło w jeden odpowiednio zwiększając powierzchnie pod sumę lumeniastych wszystkich lampek.. Duży box git zajawka, zaś wiekszy i mniejszy = wieksze możliwości ala klony, rewegi, nen box na pył i wiele innych co nie.. Zobaczymy co to będzie finalnie.
Pozdro o prawie 4:20..(plus 24h na dobeeeee.... 24minuty)
 

panpestka.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Lis 23, 2017
Postów
635
Buchów
1,353
[MENTION=93416]DeepX[/MENTION] siema :) wpadaj jak będziesz przejazdem po krówki bo są świeże :D ciąąąągną się

tak czy siak z BB x WR będziesz zadowolony ale koniecznie musisz sprawdzić wedding cake, shiskaberry punch (pojawi się na dniach na sklepie) no i critical kusha z PPC

pozdro!
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
[MENTION=93416]DeepX[/MENTION] siema :) wpadaj jak będziesz przejazdem po krówki bo są świeże :D ciąąąągną się

tak czy siak z BB x WR będziesz zadowolony ale koniecznie musisz sprawdzić wedding cake, shiskaberry punch (pojawi się na dniach na sklepie) no i critical kusha z PPC

pozdro!

Critical Kusha mam w zapasach od Was :D Koło listopada będę w waszych okolicach to obowiązkowo wpadnę :D
Piąteczka !

Małolaty zaczynają wychodzić z ziemi ale jeszcze za wcześnie na jakiś sensowniejszy apdejt :D

Z fartem,
DX
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Dzień 1[WEG]

Soundtrack:


Sytuacja na froncie:

Roślinki dziś wyskoczyły spod ziemi i zaczęły ochoczo otwierać się w stronę światła. W jednej doniczce zmartwychwstała nawet jedna Gorilla Glue od [MENTION=88323]Gnomesgarden.ie[/MENTION] czyli terminatory są już dwa, z tym, że pierwszy terminator - WIFI #3 - jest bardzo lichy, koślawo wychodził z ziemi, nie potrafi zrzucić z siebie pestki, nie bardzo mam jak mu pomóc, żeby go nie uszkodzić. Zostawiam go na razie samemu sobie - albo da sobie radę albo będzie pierwszy odrzut.
Dziś poszło także pierwsze podlewanie z Canna Rhizotonic, niech korzeniom idzie na dobre. Nie zamierzam ściśle stosować się tabeli dawkowania, więc do drugiego tygodnia odpuszczam sobie Terrę Vegę, uważam, że ziemia z Canny ma wystarczająco dużą dawkę papu początkowego, żeby musieć ją jeszcze boostować.
Cykl oświetleniowy ruszył na nastawie 18/6 czyli standardowo, nawilżacz powietrza pracuje na minimalnej mocy, wentylatory na połowie. Daje to następujące warunki:
- Podczas pracy oświetlenia, średnia z 350 odczytów dobowych: 28*C/85%RH
- Podczas gdy oświetlenie jest wyłączone, średnia z 220 odczytów: 25*C/96%RH​

Jak dla mnie cacy. Z CO2 jeszcze się wstrzymam, choć zasadniczo wszystko jest już przygotowane, a metoda pomiarowa powiedzmy, że daje zadowalającą precyzję odczytów.

Podlewam wodą ze studni głębinowej, nawet za bardzo jej nie odstawiam, tyle, żeby chwyciła tylko temperatury pokojowej, sprawdziłem PH i EC, jest dobrze.

Z przesadzeniem tej Gorillki wstrzymam się kilka dni, mam tylko nadzieję, że korzenie się nie poplątają. Zaskoczony jestem, bo nawet sie kojarzyłem, że ta pestka tam została, a nawet jeśli była to była ususzona na wiór i nie dawałem jej żadnych szans. Ot natura niespodziankę sprawiła.

Zaczynam się martwić o miejsce w boksie ale powstał już całkiem realny do zrealizowania plan zakupu drugiego boksa o takim samym metrażu i osprzęcie gdzieś w połowie października. Mam nadzieję, że do tego czasu będę już trochę sprawniej kuśtykał niż teraz.

Lampa jest trochę wyżej, niż się ogólnie przyjęło, zawsze daję trochę wyżej, po prostu dla bezpieczeństwa i zapewnienia pola dla obiegu powietrza. Lepsza kontrola temperatury, wilgotności gleby itp. Nie martwię się, że coś mi się wyciągnie, bo może będą minimalnie wyższe ale i tak polecą do większych donic to się je podsypie.

Zdjęcia:

Z fartem,
DX.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół