nasiona marihuany

[konkurs] top hash chef

Wyszukiwarka Forumowa:

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1

HASH CHEF

Konkurs jest formą rozrywki, z głosowaniem i nagrodami - przez tą krótką chwilę wszyscy mamy możliwość zamienić się w Gordona Ramsay'a połączonego z Oliverem Jamie'm i Okrasą w jednym.



1. Konkurs polega na skonstruowaniu najbardziej spektakularnego dania na miarę prawdziwego hash chef kitchen.


2. Ocena: Oczywiście nie dysponujemy technologią, która pozwoliłaby na uploadowanie próbek smakowych lub zapachowych, (może w odległej przyszłości) dlatego oceny zgłoszeń konkursu będą bazować na kryteriach następujących :

-danie powinno być sporządzone w sposób najbardziej profesjonalny, wyniesione na najwyższy -€“ osiągalny dla was poziom, podane w najbardziej schludny, estetyczny i elegancki sposób.

-oceniana będzie pomysłowość zastosowanej receptury, jak i całokształtu podanej do zdjęcia potrawy.

-oceniana potrawa powinna wyglądać atrakcyjnie, apetycznie i kusząco dla potencjalnego gastrofazowicza przeglądającego nasze forum.


3.Zabrania się stosowania gotowych dań i jedynie ich modyfikacji.
Danie powinno zostać przyrządzone od początku do końca przez użytkownika zgłaszającego się do konkursu.


4.Zgłoszenie powinno zawierać maksymalnie 5 zdjęć, zawierających proces przygotowania potrawy -€“ z czego ostatnie zdjęcie - powinno zawierać najlepiej uchwyconą potrawę, podaną w szykowny sposób wraz z niewielką kartką pod talerzem z- datą/ nickiem/ hasztagiem #haszysz.com

Na koniec w zgłoszeniu piszemy:
Tytuł dania , spis składników, można też dodać krótki opis przygotowania dania, jeżeli chcecie pochwalić się również metodyką gotowania lub innowacyjnością patentu w kuchni.


5. Zasady:
zgłoszenia może dokonać każdy użytkownik forum haszysz, z 3-miesięcznym stażem na forum.

Zwycięzca zostanie wyłoniony drogą ankiety, która ruszy z chwilą zakończenia przyjmowania zgłoszeń (2 listopada).
W ankiecie będą mogli głosować userzy z minimalnie rocznym stażem i minimum 50 postami na koncie oraz wszyscy biorący udział w konkursie (uczestnicy obowiązkowo).
Naturalnie obowiązuje zakaz głosowania na siebie.



Konkurs zaczyna się dziś i kończy się z dniem 2 listopada 2020.


Jak zawsze przewidziane atrakcyjne nagrody:

I miejsce - 400zł do seedshopu
II miejsce - 300zł do seedshopu
III miejsce - 200zł do seedshopu


cc.jpg



Ponadto glorii i splendoru dla zwycięzcy konkursu, doda tytuł TOP HASH CHEFA!

Powodzenia w kulinariach haszyszowi kucharze!
Gorąco zapraszamy do zabawy!
Niech sos będzie z wami!
:kuch:
 
Ostatnia edycja:

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Serwus.

Pragnę zaprezentować swoje danie, mianowicie CannaFish.
Jest to nic innego jak rybka z naszą ulubioną rośliną - Cannabis.

Użyłem morszczuka ale myślę, że każdy może użyć ryby jaką lubi.
Składniki jakich użyłem :
*filet z morszczuka
*sól i pieprz.
*mąka przenna z odrobiną kiefu, który miał iść na haszyk.
*limonka
*koperek
*nać pietruszki
*masło konopno-kifohaszyszowe
Chyba tyle....

Sposobu przygotowania chyba nie trzeba wyjaśniać, gdyż wszystko widać na zdjęciach.
Ważne by rybka zawinięta w folię alu nie była grzana na dużym płomieniu/zbyt wysokiej temperaturze.

1) filet doprawiony solą i pieprzem, obtoczony w kiefmące. Całość na kawałku folii alu w ktorej finalnie będzie się parzyć. Na rybkę położone : koper, limonka i liść cytrusa celem oddania rybie swoich aromatów.
1600016673389.png


2) doszedł oblew z masełka thc. Na zdjęciu wersja light. Finalnie było więcej masła ale dla estetyki zdjęcia zostaje takie.
1600016818480.png


3) gotowe zawijasy na oldskulowej patelce. Grzane na minimalnym ogniu, obracane regularnie w celu równomiernego wsiąknięcia masła w rybę.
1600016438574.png


4) CannaFish na talerzu, obok pieczywo autorstwa paniBZK, plus jest tam mój forumowy nick w formie kolażowej wydzieranki... Wydzieranka nie jest jadalna! Haha.
Smacznego.
1600016395472.png



CANNAFISH PODAŁEM Z PIECZYWEM, TY MOŻESZ WEDLE UZNANIA I SWOICH UPODOBAŃ SMAKOWYCH.
Wyszła bardzo smaczna, moja kobieta twierdzi, że zamiata lepiej niż makumba.
Także moc elegancka.
- Ja nie oceniam gdyż jadłem ją na gastrofazce - buchy od rana huehue.

P. S - Uprzejmie proszę dać znać czy błąd, ktory popełniłem z racji nie doczytania regulaminu(high od rana) przejdzie zamiast kartki taka forma mojego nicku z forum.. Kolaż wydzieranka - 3 litery - b, z, k... Jeśli chodzi o datę to zdjęcia z dziś. Tj. 13 wrzesień 2020r...
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Ponieważ wrzuciłem kilka zdjęć, pokazujących, co szamię, czuję się zobowiązany wziąć udział w tym konkursie :)

Na danie wybrałem (a właściwie to przez przykładek wyszło na) wege lasagne!

Składniki (ilość należy dostosować do posiadanego naczynia; sam mam małe, mniej standardowe):
- płaty lasagne
- cukinia
- marchewka
- szpinak
- pieczarki (tu brązowe)
- papryka czerwona
- tofu (wcześniej przygotowane kawałki kurczaka też są dobrą opcją)
- ser (może być wegański, może być zwykły, wg uznania)
- passata (700g na nieduże naczynie)
- cebula
- czosnek
- olej/oliwa
- wszelkie przyprawy ziołowe, pieprz, sól i co tylko wam pasuje do doprawiania!



Etap pierwszy - sos:
drobno pokrojoną cebulę i czosnek podsmażyć. Wlać passatę, dodać dużo przypraw ziołowych, sól, pieprz. Moja passata była dość kwaśna, trochę podratowałem ją dżemem morelowym, która wpadła mi w rękę. Gotować na małym ogniu przynajmniej godzinę, żeby sos choć trochę odparował.

Etap drugi - nadzienie:
pokrojoną w nie za duże kawałki marchewkę, paprykę i pieczarki zacząć podsmażać. Też warto doprawiać na tym etapie miksem ziołowym, solą i pieprzem, u mnie doszedł jeszcze sos sojowy. Po około 10 minutach dodać pokrojoną cukinię, po kolejnych pięciu szpinak. Chwilę podsmażać i następnie wkruszyć tofu (można zastąpić chociażby kurczakiem, ale trzeba go wcześniej przygotować) i trzymać jeszcze z pięć minut.

Etap trzeci - budowanie lasagne:
na dno naczynia wlewamy trochę sosu, na to kładziemy płaty makaronu (nie muszą idealnie wypełniać naczynia). Następnie oprowadzamy trochę sosu na makaronie, dodajemy porcję wypełniacza z patelni, znów sos, makaron, sos, wypełniacz itd. aż stwierdzimy, że zużyliśmy wszystko albo wypełnimy naczynie. Należy pamiętać, że budowlę trzeba zakończyć warstwą makaronu i sosu.

Przykrywamy (przy braku pokrywki folia aluminiowa też się nada) i wstawiamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika na 35 minut. Wyciągamy, obsypujemy startym serem (tu mimolette) i już bez przykrycia wstawiamy na kolejne 5 minut, aby ser się roztopił. Po wyciągnięciu obsypujemy posiekaną pietruszką, można też dać listki bazylii czy tp.

Smacznego!

 
Ostatnia edycja:

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
#HASHAPURI



Witam,
moją propozycją konkursową będzie gruzińskie danie chaczapuri (w polskiej wersji). Chaczapuri to świetny przykład gruzińskiej „bieda kuchni”, który zrobił zadziwiającą karierę. Przepis na tę tzw. „gruzińską pizzę” jest banalnie prosty, a składniki – tanie i w większości dostępne pod ręką. Z podanych składników u mnie wyszło 12 sztuk,ciasto dzieliłem na kulki po 150 gr.

Składniki na ciasto:
1 kg mąki pszennej (ja używam włoskiej typ 00),
4 łyżeczki soli,
20 gr drożdży świeżych,
1 łyżeczka cukru,
50 ml oliwy z oliwek (lub 2 łyżki cannamasła,
600 ml letniego kefiru/maślanki.

Przygotowanie ciasta :
Ja to robię w misce bo jest najwygodniej i nie trzeba później dużo sprzątać.W maślance rozpuszczamy kolejno drożdże,cukier,sól i oliwę (dokładnie mieszamy).Wsypujemy 0,5 kg mąki i dokładnie mieszamy.Jak masa będzie gładka to dodajemy 0,25 kg mąki i zagniatamy.Jeśli w miarę uda nam się to wyrobić to dodajemy ostatnie 0,25 kg mąki i wyrabiamy ciasto.Wyrobione ciasto nakrywamy aby nie wyschło i zostawiamy do wyrośnięcia na godzinę.






Składniki na nadzienie:
3 jajka,
kostka sera FETA,
3 kulki sera MOZARELLA,
250 gr sera EDAM
pieprz i sól do smaku

Przygotowanie nadzienia:
Sery ścieramy na tarce i dodajemy surowe jajka. Całość mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji.




Przygotowanie chaczapuri:
Wyrośnięte ciasto dzielimy na kulki po 150 gram (w zależności od wielkości placków, jakie chcemy uzyskać). Posypujemy mąką blat, stolnicę lub deskę, na której będziemy przygotowywać chaczapuri. Rękami rozpłaszczamy lekko kulki ciasta,ciągniemy delikatnie żeby były prostokątne i posypujemy je odrobiną mąki. Ja rozwałkowuje ciasto wałkiem i na środku daje wzdłuż 3-4 łyżki farszu.Następnie zawijamy farsz serowy ciastem (boki podnosimy a przód i tył zlepiamy ze sobą), tak aby nadzienie nie wydostało się na zewnątrz.

Wypiek:
Ja chaczapuri piekę na płytach szamotowych ułożonych na odwróconej blasze na dość wysokim poziomie w piekarniku.Ustawiam turbo-grill/opiekacz + termoobieg na 220 stopni.Włączam piekarnik 20 minut wcześniej aby szamot nabrał odpowiedniej temperatury.Piekę na oko do zrumienienia się ciasta oraz przypieczenia farszu.




Kiedy stwierdzimy że nasze chaczapuri jest gotowe możemy je śmiało serwować:-D
UWAGA przekąska jest bardzo syta i nie da się tego dużo zjeść :flower:


SMACZNEGO





POLECAM KAŻDEMU SPRÓBOWAĆ U SIEBIE W DOMU


 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Siemanko:tiphat:
Dołączam się i ja, na początku miałem pomysł żeby wstawić przepis na ciasto dyniowe ale po dłuższym namyśle postawiłem na rybę a dokładniej dorsza. Przedstawiam państwu Fish&Chips w moim wykonaniu.
Składniki których użyłem:
Na ciasto:
- jasne piwo w moim przypadku Grolsch
- mąka
- proszek do pieczenia 0,5 łyżeczki
- jajko
- przyprawy- sól himalajska, pieprz czarny, skórka z cytryny
Na domowy sos tatarski:
- łyżeczka kaparów
- mały ogórek konserwowy
- kawałek cebuli
- sok z ćwiartki cytryny
- łyżka majonezu
- łyżka jogurtu greckiego
No i oczywiście ziemniaki na frytki.

Więc tak rybę pokroiłem w paseczki o szerokości około 2-3cm. Posoliłem, popieprzyłem i delikatnie natarłem świeżo startą skórką z cytryny, ciasto jest banalne wszystkie składniki wymieszałem do konsystencji ciasta naleśnikowego. Kawałki ryb namaczałem w cieście i wrzucałem na głęboki olej, smażyłem aż do zrumienienia.
Ziemniaki na frytki pokroiłem w drobne słupki, najpierw wrzuciłem na olej o temperaturze około 130 stopni w celu podgotowania frytek na około 8-10 minut, potem wyciągnąłem i wrzuciłem ponownie, ale na olej o temperaturze 180 stopni w celu zarumienienia i stworzenia na nich chrupiącej skórki.
Przepis na domowy sos tatarski jest banalnie prosty: kapary, ogórka konserwowego i cebulę pokroiłem na drobne kawałeczki i zmieszałem z łyżką majonezu i łyżką jogurtu greckiego, na koniec dodając sok z cytryny.

Dorsz przed pokrojeniem i upanierowaniem

Dodatki do sosu


Efekt końcowy

 

Dathderi

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2020
Postów
79
Buchów
15
Jesli organizator nie ma nic przeciwko to chcialbym dolaczyc do konkursu, z tym ze moj canna-przepis bylby gotowy dopiero na poniedzialek wieczorem wiec doslownie na ostatnie chwile konkursu. Jak nie to itak zjem ze smakiem =)
PS. Przepisy uczestnikow konkursu wygladaja apetycznie, gratuluje pasji :)



#Edit

Czy zastanawiałes/łaś się kiedyś jak smakuje Ciastek ze Shrek'a?
Dzisiaj możesz się dowiedzieć!

Przepis na Ciastka:

-145g masła konopnego(ja akurat użyłem oleju kokosowego, który zachowuje sie jak masło ale jest zdrowszy[nie wplywa znaczaco na smak])
-150g brazowego cukru
-200g melasy
-1 jajko
-mała łyżeczka ekstraktu z vanilii
-440g mąki
-1 łyżka stołowa proszku do pieczenia
- pół łyżki stołowej soli
-1 łyżka imbiru mielonego(nie świerzego)
-1 łyżka cynamonu mielonego
-pół małej łyżeczki ziela angielskiego(opcjonalne)
-pół małej łyżeczki mielonych goździków

Sposób przygotowania:


Masło konopne w temperaturze pokojowej ubijamy robotem na malych obrotach aż nie będzie kremowe w konsystencji.


Dodajemy cukier i melase, po czym miksujemy na slabych lub srednich obrotach.
Dodajemy jajko i ekstrakt z wanilii i miksujemy na średnich lub wyższych obrotach.
W osobnej misce mieszamy mąkę, sól, proszek do pieczenia, cynamon, gozdziki, imbir i ziele angielskie.
W misce z mokrym zacznij miksowac, dodajac bardzo powoli mąkę z przyprawami.



Gotowe ciastko wrzucic na folie kuchenną(tak, wiem, wygląda jak ludzkie fekalia! Prawda, że códowne? Ho ho ho wesołych świąt!)


Podzielić na 2 części, spłaszczyć na placek o grubosci okolo przeciętnej książki i wrzucić do lodówki na minimum 3h max do 3 dni. Po wyjęciu pozostawić na około 10 min, żeby odtajało i za pomocą wałka utwardzić ciasto(używaj tu mąki na blacie i na rękach, bo ciasto się bardzo klei) i wyciąć z niego Ciastka!
Teraz do pieca na 177 stopni Celsjusza okolo 10 minut, ale patrzcie uważnie bo moga być gotowe szybciej.
Z wierzchu dekoruje białą czekoladą, którą obsypuje kiefem!

Smacznego!

PS.
Wiem, wiem, nie postarałem się z dekoracją białą czekoladą czy nawet idealnym krztałtem tego pysznego wyrobu ale chciałem zdążyć na czas na konkurs :D

PS2
Smak zdecydowanie zdominowany przez konopie, chyba z racji tego, że użyłem olejku RSO wymieszanego z olejem kokosowym zamiast masła, po konopiach czuć cynamon i imbir, reszta smaków to tylko takie fajne smakowe zakończenie. Ciastka jeśli są upieczone właściwie będą miękkie w środku i chrupkie z zewnątrz. Biała czekolada świetnie uzupełnia suchość ciastka a kief na czekoladzie wzbogaca smak konopii o pewny powiew świerzości i lekki smak owocowy(użyłem kiefu z Mango Haze). Zielonych Świąt Zjarusy!

PS3
Jestem za zostawieniem tematu, aby ludzie mogli tu wrzucać swoje pomysły gastronomiczne! Ja mam przepis na Canna-lody na wypasie, ale wybrałem ciastka do konkursu a oba zrobić to miałem za mało czasu :p

PS4
Dodałbym więcej zdjęć, tak krok po kroku ale jest limit na 5 zdjęć, jc moge podrzucić więcej
 
Ostatnia edycja:

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,616
Odznaki
8
Zaprezentuje Danie mojej znudzonej Kobiety, pod moją nie obecność.
Krewetki :)

Składniki:
-20 sztuk krewetek Około
-4 ząbki czosnku
-troszeczkę masła
-papryka
-troszkę curry
-sól do smaku
-oliwa
-papryki chili ze słoiczka w occie i inne dodatki

Przygotowania nie będę opisywał ale było bardzo dobre.
Zdjęcia przedstawiają jak to się tam działo i jaką ona ma fantazję.





Wleciała tam Zrobić FOTĘ %%
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
I jak tam, kiedy startuje ankieta z wynikami? Blvck Hemp Wizvrd ostatni raz we wrześniu się logował.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siemka. Fakt, kolega się nie loguje. Dajcie jeszcze chwilę, niedługo odpalimy ankietę. Sorry za zwłokę!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół