nasiona marihuany

Roślinka żółknie liście do góry Glut na korzeniach System DWC

Wyszukiwarka Forumowa:

AquaDance

Member
Rejestracja
Wrz 5, 2020
Postów
5
Buchów
0
Witam tak jak już napisałem w temacie Roślinka mi żółknie na korzeniu pojawia się glut i dziś liście wygięły się do góry . Box 80x80x200 . Lampa led SANlight Q4W S2.1 Gen2, 165W temperatura na dole boxa w cieniu 21.5 najmniejsza a maksymalna około 26 stopni celcujsza. Dałem też Miernik temperatury przy najbliższej ściance boxa u góry na wiaderku obok roślinki temperatura 27.1 i rośnie, nawilżenie 64% i spada .
Temperatura wody mierzona dwoma miernikami:
1.bluelab pH pen w tym momencie godzina 12:55 pH wynosi 6.0 temperatura 25 stopni mierzyłem wczoraj około godziny 23:00 było git pH 5.8 temperatura ta sama .
2. Adwa AD 31 EC/TDS Ec Mierzyłem wczoraj około 23;00 temperatura około 25 stopni EC było 823-830 Mierze teraz godzina 12;55 EC 824 Temperatura 24.7 Stopni
wydaje mi się że jest za gorąco i muszę podnieść lampę (Odległość lampy od szczytu wynosi 54 cm . Nie wiem jak tu wrzucić zdjęcia mam porobione .
 

punus

Member
Rejestracja
Lut 20, 2018
Postów
21
Buchów
0
Za wysoka temperatura pożywki. Prawdopodobnie rozwija się pythium. Musisz obniżyć temp. pożywki. Możesz próbować ratować roślinę podając h2o2 lub środek pythoff. Ale nie wiele to da przy nie odpowiedniej temperaturze. Pzdr
 

AquaDance

Member
Rejestracja
Wrz 5, 2020
Postów
5
Buchów
0
Za wysoka temperatura pożywki. Prawdopodobnie rozwija się pythium. Musisz obniżyć temp. pożywki. Możesz próbować ratować roślinę podając h2o2 lub środek pythoff. Ale nie wiele to da przy nie odpowiedniej temperaturze. Pzdr
Okey dzięki za informacje już chłodzę butelki z wodą a powiedz mi jak obniżę temperaturę muszę używać tych środków ?
 

punus

Member
Rejestracja
Lut 20, 2018
Postów
21
Buchów
0
To zależy. Najlepiej jak byś wymienił cała pożywkę i obserwował. Pythium to dziadostwo szybko niszczy system korzeniowy. H2O2 to woda utlenioną możesz to użyć profilaktycznie aby oczyścić system. Pythoff to środek na chlorze niby można używać go cały czas profilaktycznie z pożywką. Obserwuj sytuacje jak nie będzie poprawy to próbuj ratować się którymś z tych środków. Jednak temperatura zupy jest kluczowa. Zawsze miałem problemy gdy dochodziła w okolice 25.
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Na pythium kup mineral magic (teraz silicate) od GHE. Do gleby jak i do hydro. Kolega używał w hydro i sobie chwalił, ja używam w glebie i też jest zacnie :)
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Na pythium kup mineral magic (teraz silicate) od GHE. Do gleby jak i do hydro. Kolega używał w hydro i sobie chwalił, ja używam w glebie i też jest zacnie :)
Kupiłem niedawno, powiedz mi jak go używasz? W jakich proporcjach bo na sklepach piszą jakieś cuda a na opakowaniu pisze 4g na 10 litrów ziemi / wody, mam rozumieć że na donice 10 litrów zmieszać małą łyżeczkę z ziemią? Czy może rozsypać przy roślince? Mieszanie z ziemią wydaje mi się bardziej rozsądne, a jak w hydro? Na bubbler 15litrów wody wsypać te 6gram tego silicate i to tyle ? Kupiłem go z myślą własnie o hydro ale do ziemi też go chce zaaplikować, POZDRO.
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Kupiłem niedawno, powiedz mi jak go używasz? W jakich proporcjach bo na sklepach piszą jakieś cuda a na opakowaniu pisze 4g na 10 litrów ziemi / wody, mam rozumieć że na donice 10 litrów zmieszać małą łyżeczkę z ziemią? Czy może rozsypać przy roślince? Mieszanie z ziemią wydaje mi się bardziej rozsądne, a jak w hydro? Na bubbler 15litrów wody wsypać te 6gram tego silicate i to tyle ? Kupiłem go z myślą własnie o hydro ale do ziemi też go chce zaaplikować, POZDRO.

Raz w tygodniu taką łyżeczkę od serca sypie koło łodygi, czyli ręką parkinsona może być większy obszar. Do każdego podlewania dodaję też na 1l wody 0,7g. (za***iście stabilizuje pH)

~ wychodzi to na czubek łyżeczki i troszkę więcej.

Pryskałem też planty jak były na vegu.

A co do hydro. To 1kg rozpuść w 20l wody. Zostaw to na 3 dni. Pomieszaj, przefiltruj i taką zawiesine możesz dodawać do zbiornika w ilości 1-5 szklanek czyli 250ml-1250ml. W zależności od wielkości. Kumpel się stosował instrukcji i było ok :p

Możesz dodawać co wymianę wody w zbiorniku.
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Czyli nici z prostoty? xD no nie mów że z tym tyle zabawy :D podałeś te czary mary ze sklepów własnie, a co z instrukcją na opakowaniu? 4g/10L ?
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Czyli nici z prostoty? xD no nie mów że z tym tyle zabawy :D podałeś te czary mary ze sklepów własnie, a co z istrukcją na opakowaniu? 4g/10L ?

No generalnie nie wymyślałem swoich proporcji oprócz tych 0,7g na 1l wody. Więc jak mogłem nie podać instrukcji od producenta :p

Możesz się jej stosować, to wychodzi 0,4g/L, czyli te moje 0,7g/L to niewiele więcej :p Jak widać więcej tego specyfiku nie szkodzi. Automazar od początku do końca był karmiony taką dawką, nawet czasami więcej jak mi się sypnęło do butelki :freak: Oczywiście bez przesady. Optymalne to 0,4-0,7g/L.
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
To mnie wlasnie dziwi ze na sklepach jest inaczej a na opakowaniu inaczej, nie mam baniaka 20 litrowego więc do hydro zrobię taki myk, 1/4 tego serum, baniak po mineralce 5 litrów i 250g tego silicate ( mineral magic) reszta proszku będzie dla ziemi i zrobię tak... Mała łyżka czubata do wymieszania z ziemią i starterem od Biotabs i później podsypywac pod roślinkę lub używać z opryskiem, co o tym myślisz?
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
To mnie wlasnie dziwi ze na sklepach jest inaczej a na opakowaniu inaczej, nie mam baniaka 20 litrowego więc do hydro zrobię taki myk, 1/4 tego serum, baniak po mineralce 5 litrów i 250g tego silicate ( mineral magic) reszta proszku będzie dla ziemi i zrobię tak... Mała łyżka czubata do wymieszania z ziemią i starterem od Biotabs i później podsypywac pod roślinkę lub używać z opryskiem, co o tym myślisz?

Tak jak napisałeś i ja bym używał do stabilizowania Ph wody jeszcze :p Przetestuj zresztą sam i wyciągnij wnioski. :D
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Może lepiej będę się trzymał opakowania, skoro piszą 4g/10L to tak zrobię, w moim przypadku lepiej nie kombinować, za dużo już niewiagonych problemów mnie spotkało.
 

AquaDance

Member
Rejestracja
Wrz 5, 2020
Postów
5
Buchów
0
Na pythium kup mineral magic (teraz silicate) od GHE. Do gleby jak i do hydro. Kolega używał w hydro i sobie chwalił, ja używam w glebie i też jest zacnie :)

Myślisz ze ten środek pomoże ? Dziś go kupię i zobaczymy . Myśle ze roślinka mi padnie jak tak dalej pójdzie jest to mój pierwszy raz i nadal nie wiem co zle zrobiłem czy robię nadal jeżeli chodzi o uprawę w dwc

---------- Post Zaktualizowany 08:20 ---------- Data pierwszego postu 08:18 ----------

Ogólnie zastanawiam się czy lampa nie jest za wysoko czy może jednak za nisko ciężko mi utrzymać tez ta samą temperaturę przez caly dzień z wilgocią tez mam problem macie może jakieś rady ? Wodę biorę z kranu oczywiście odostana 48 godzin ale jak ona tak stoi otwarta to strasznie dużo kurzu się zbiera

---------- Post Zaktualizowany 08:25 ---------- Data pierwszego postu 08:20 ----------

Myślisz ze ten środek pomoże ? Dziś go kupię i zobaczymy . Myśle ze roślinka mi padnie jak tak dalej pójdzie jest to mój pierwszy raz i nadal nie wiem co zle zrobiłem czy robię nadal jeżeli chodzi o uprawę w dwc

---------- Post Zaktualizowany 08:20 ---------- Data pierwszego postu 08:18 ----------

Ogólnie zastanawiam się czy lampa nie jest za wysoko czy może jednak za nisko ciężko mi utrzymać tez ta samą temperaturę przez caly dzień z wilgocią tez mam problem macie może jakieś rady ? Wodę biorę z kranu oczywiście odostana 48 godzin ale jak ona tak stoi otwarta to strasznie dużo kurzu się zbiera

Jeszcze mam jedno pytanie czy woda destylowana nadaje się do uprawy czy lepiej z kranu dostaną 48h z kurzem

---------- Post Zaktualizowany 13:04 ---------- Data pierwszego postu 08:25 ----------

UPDATE dzień drugi jest coraz gorzej jak widac







---------- Post Zaktualizowany 13:18 ---------- Data pierwszego postu 13:04 ----------

Końcówki coraz bardziej idą do góry i są suche aż się kruszą nie sądzę żeby było lepiej co o tym sądzicie ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół