nasiona marihuany

Ambitny plan, 600x300x200.

Wyszukiwarka Forumowa:

cobaink

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2014
Postów
122
Buchów
0
Witam. Po bardzo dlugiej przerwie zamierzam powrocic na forum, tym razem z duzo ambitniejszym planem niz pc box. Na wstepie zaznaczam ze zakladam temat w celu zdobycia jak najwiekszej wiedzy.
Wydaje mi sie ze bardziej wygodne jest kupienie duzego namiotu niz przystosowanie calego pomieszczenia.
Znalazlem 3 namioty ktore wydaja mi sie interesujace:

Growbox Dark Room Intense (600x300x2150)
Growbox Hydro Shoot 600W (595x300x200)
Growbox RoyalRoom Classis C600H (600x300x250)

Nie zamieszczam linkow bo nie chce naginac regulaminu forum (kiedys byl zakaz).
Na sam poczatek mam pytania czysto techniczne, jak sprzecik bedzie gotowy wtedy sie skupie na pytaniach czysto dotyczacych samej uprawy.
Najlepiej by bylo gdyby ktos kto ma podobny setup dal pare dobrych rad. Jezeli sa na forum jakies fotorelacje z podobnymi namiotami albo jakies tematy to poprosze o linka.
Raczej bede szedl w oswietlenie LED, producent zaleca 8x600W i z oswietleniem raczej sobie poradze, zastanawiam sie tylko ile roslin i ile plonow mozna sie spodziewac przy takiej mocy i powierzchni.
Wiekszy problem bedzie z wentylacja, wilgotnoscia, filtrami itd dlatego wole udac sie po pomoc ekspertow.
Hydroponika wydaje mi sie tez interesujacym rozwiazaniem.
Zdaje sobie sprawie ze sa rozne dzialy na forum ale na poczatek zaloze jeden temat i zobaczymy co z tego wyjdzie. Celem jest zbudowanie solidnego setupu mam na to duzo czasu i pieniedzy wiec nie ma pospiechu.
Zapraszam do dyskusji i obiecuje zrobic kozacka fotorelacje za te pare miesiecy. Pozdrawiam!
 
Z

z\G/esio

Guest
Przystosowanie całego pomieszczenia wyjdzie Cię taniej. Pieniądze które wydasz na namiot mógłbyś zainwestować np. w oświetlenie i wentylację.
 

cobaink

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2014
Postów
122
Buchów
0
Rozumiem ze pewnie wyjdzie taniej, lecz namiot wydaje mi sie duzo latwiejszym i praktyczniejszym rozwiazaniem. Jakos tak latwiej wszystko rozplanowac. Jestem gotowy zaplacic to 5-10k za namiot. Z funduszem mysle ze nie bedzie zadnego problemu. Chodzi mi bardziej o funkcjonalnosc i praktycznosc nawet jezeli ma to wiecej kosztowac.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Skoro jesteś taki skłonny do płacenia za rzeczy, to możesz też komuś zapłacić za rozplanowanie takiej uprawy, a nie pytać o każdy szczegół, jak to zapowiadasz ;)
 

Piżmak

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2020
Postów
72
Buchów
11
OO Panie spory metraż, z takim kalibrem to tylko tam gdzie to legalne^^ No i tak jak mówisz ogarnięcie wszystkiego jest łatwiejsze w namiocie specjalnie pod te sprawy przygotowanego.
 

cobaink

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2014
Postów
122
Buchów
0
Raczej wole samemu to zrobic. Zawsze ciekawiej. Nie bylo mnie przez jakis czas sorry za zamulanie. Znalazlem na forum duzo przydatnych informacji i bede sie staral aktualizowac temat zeby ludzie zainteresowani mogli cos napisac.

Co do metrazu to bardzo mozliwe ze ulegnie on zmianie po wczesnych wyliczeniach doszlismy do wniosku ze moze byc przypal z 5000-6000W z samych lamp. Narazie sie zajme ogarnieciem customowych paneli led po te gotowe sa bardzo drogie a z tego co widze mozna to zrobic duzo taniej samemu. Jak sobie wszystko pomalu ogarne to dam znac.
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
OO Panie spory metraż, z takim kalibrem to tylko tam gdzie to legalne^^ No i tak jak mówisz ogarnięcie wszystkiego jest łatwiejsze w namiocie specjalnie pod te sprawy przygotowanego.

Nawet 1 krzaka trzeba uprawiać tam gdzie to legalne... Nie wyobrażam sobie żeby sadzić te ciężkie narkotyki tutaj w Polsce... To niedopuszczalne!
 

Piżmak

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2020
Postów
72
Buchów
11
Pełna racja Elvis! I dobrze, że my tu tylko w ramach edukacji bo nie wyobrażam sobie siedzieć na forum z przestępcami^^
[MENTION=72982]cobaink[/MENTION] No taki pobór mocy to duży przypał^^ Zawsze można powiedzieć, że kopiesz kryptowaluty, a co do gotowych elementów do growboxów, namiotów to ceny potrafią naprawdę zaporowe przywalić, lekko 100% więcej niż koszt produkcji.
 

cobaink

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2014
Postów
122
Buchów
0
Pol zartem pol serio to o krypto juz gdzies slyszalem xD. Nie mieszkam w Polsce tylko w Szwecji ale przypal ten sam mi sie wydaje. Dzieki za komentarze i zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Zawsze można powiedzieć, że kopiesz kryptowaluty
Komu powiedziec? Starszemu licznikowemu? "Masz prawo zachowac milczenie" - jak za duzo sam z siebie zaczniesz gadac to moze wtedy wzbudzic niepotrzebne podejrzenia.

a co do gotowych elementów do growboxów, namiotów to ceny potrafią naprawdę zaporowe przywalić, lekko 100% więcej niż koszt produkcji.
Nic dziwnego - koszt produkcji to nie jedyny koszt producenta. A po drodze sa jeszcze kolejne rece ktore musza swoje zarobic. Natomiast wtorny rynek tego typu sprzetu ma to do siebie, ze bez problemu zlozysz uzywany zestaw za okolo 50% ceny.

..i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Tu nie ma co patrzec tylko kompletuj sprzet i dzialac.
Olej ledy bo zrobi Ci sie spory koszt na start, poszukaj uzywanych hpsow.
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Taki metraż jak chcesz na ledach pociągnąć to chyba serio musisz mieć hajsu jak lodu. DIY panel 150w to circa 700 ziko.

Takie jedno pytanie, jakiej średnicy masz kable w instalacji, która będzie to zasilała? Lecisz z 1 fazy, czy więcej? Żeby się nie okazało, że 6kW mocy bieżącej zrobi Ci napalm na instalację elektryczną, bo wtedy klops ;]
 

Hermess

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2020
Postów
809
Buchów
4,264
Odznaki
5
Nie wiem czy temat nadal aktualny ale jak już kolega leci na grubasa to niech pomysli o agregacie.

Spalanie trzeba liczyc na poziomie 1l/h przy 8kW. Przy agregacie nie trzeba juz myslec o ledach tylko jechac na HPS - a pieniadze, które "zaoszczędziłbyś" na kupnie HPS nie LED będzie na paliwo.

Na vega mozna polecieć troche z pradu z energetyki + zastosowanie FP 12/1.
 

Syn Ebnera

OdcieńZieleni
Rejestracja
Paź 21, 2019
Postów
1,228
Buchów
3,848
Z pcboxa przesiadka na 18m2, sfera marzeń, autora nieźle poniosło :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół