nasiona marihuany

Co to jest? plamy na liściach

Wyszukiwarka Forumowa:

Irena

New member
Rejestracja
Wrz 3, 2020
Postów
4
Buchów
0


Górne liście posiadają plamy takie jak liść w lewym dolnym rogu, w niższych partiach są takie jak na górze.
Co to jest?
 
Z

z\G/esio

Guest
Jest możliwość, że ktoś "życzliwy" miał dostęp do twego planta? Mi to wygląda na popalenie jakąś chemią...
 

Irena

New member
Rejestracja
Wrz 3, 2020
Postów
4
Buchów
0
Nawóz - dutch pro +- 13ml na 5l
ziemia - cannaterra
pH wody z nawozem - 5.9-6
temp. - 20-24 stoptnie
pochłaniacz wilgoci stoi obok

na liściach dodatkowo można zaobserwować czarne małe plameczki, na popalonych są również od spodu.

Tak, jest możliwe że ktoś pchał pazory. JAK to sprawdzić?
 
Z

z\G/esio

Guest
No raczej nie sprawdzisz tego... Możesz zapytać, ale ten ktoś i tak się wyprze. W jakim stadium masz tego planta?
 
Z

z\G/esio

Guest
Spróbuj przelać roślinę wodą z wyregulowanym PH, powiedzmy takim jak podlewasz i zrób pomiar cieczy wypływającej z donicy. Przez coś masz rozregulowane PH medium.
 

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
Mi to wygląda na przędziorki... Te charakterystyczne białe plamki bardzo przypominają atak przędziorków. @Irena sprawdź czy nie widać delikatnej pajęczynki miedzy liśćmi i łodygami. A te czarne plamki idealnie pasowałyby do tego o czym piszę.
 

Irena

New member
Rejestracja
Wrz 3, 2020
Postów
4
Buchów
0
znalazłem małe białe robaczki (bardzo małe) zero pajęczyn. jak to unieszkodliwić? Są za małe aby można było je rozpoznać ze zdjęcia
 

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
znalazłem małe białe robaczki (bardzo małe) zero pajęczyn. jak to unieszkodliwić? Są za małe aby można było je rozpoznać ze zdjęcia

Skoro tak, to mogą to być wciornastki. Ja zwalczałem i jedne i drugie dedykowaną chemią.
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Na wciornastki czy przędziorki polecam cyperkill 500 + dursban. Bardzo toksyczne, ale całe kur***wo ginie w moment :D
Jedyny mankament, to przy tym połączeniu okres karencji wynosi miesiąc..
 

kubaster

Active member
Rejestracja
Sie 19, 2020
Postów
41
Buchów
1
Ja polecam SpinTor - pozyskiwany z bakterii i skuteczny.

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół