nasiona marihuany

Może tu ktoś oceni moje zmagania . Help .

Wyszukiwarka Forumowa:

Tribulus

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
350
Buchów
675
Witam
Po krótce ...
automaty 4 tydz flo
w ziemi od 17 lipiec
Podlewane ADVANCED NUTRIENTS BLOOM GROW MICRO plus big bud 3 razy do tej pory + b-52 1/3 dawki producenta 2 x + Bloombastic od atami 1x 1/3 dawki
Podlewane co 3 dni na zmiane z woda
Co drugi dzien oprysk calmag ATA + Silic Boost od BcuzZ
Chwile byly przywieszone kilka dni 4-5 ale dzis widze ze ruszyly ( sorki za brak pol znakow ale pisze na klawiaturze ekranowej ) lekko popuchly
Nie wiem czy dobrze zdiagnozowalem i zadzialalem dlatego wolam o pomoc xD
Moze teraz fotki :
(moge dac wieksze jak by byla potrzeba)
z przed 5 dni
tak w ogole to jakis mutant nie wiem ?
Na niej te obiawy pokazaly sie pierwsze i najlepiej bylo widac teraz sa juz wszedzie w roznych stopniach
auto big critical z gratisu mam 3 takie ale ten najszybciej zaczal flo najbardziej oszroniony i do tego w trzecim tyg ma na szczycie z 80 % mlecznych trichomow i kilka brazowych nawet myslalem ze on poprostu juz konczy zywot i wysysa wszytko a powinien zyc kolo 80 dni
normal_IMG_20200826_140608_1.jpg

normal_IMG_20200826_140611_1.jpg

liscie matowe wyblakniete bez koloru tu inna roslinka
normal_IMG_20200829_124647_1.jpg

I teraz fotki z dzisiaj
normal_IMG_20200831_204508.jpg

normal_IMG_20200831_204533.jpg

normal_IMG_20200831_204617.jpg

z kilku roznych krzakow
normal_IMG_20200831_202846.jpg

normal_IMG_20200831_202855.jpg

normal_IMG_20200831_202905.jpg

normal_IMG_20200831_202917.jpg


I teraz tak
z 10 dni temu mialy lekki niedobor azotu
dalem im 100% dawki Micro do tego 50% pozostalych dwoch
3 dni temu stwierdzilem niedobor potasu
mialy dostac wode ale dostaly
cala dawke producenta hesi boost
1/2 dawki super boom compactor
do tego dwa razy do tej pory oprysk hesi boost 1ml/1l
Jeszcze cos , na poczatku 2 tyg flo mialem wyjazd i panny mialy 40*C przez 4 dni i pozniej tydzien po 33*C dosc mocno sie to na nich odbilo
Wiem ze to trwa żeby im sie polepszylo i trzeba poczekac troche ale obawiam sie ze cos zle to zdiagnozowalem .

Pisałem to dwa dni temu ogólnie zmian na roslinkach wiekszych nie ma moze troche popuchly z liśćmi bez zmian tzn że dalej nastepne wysychaja .
 

kubaster

Active member
Rejestracja
Sie 19, 2020
Postów
41
Buchów
1
Hej,

mierzysz EC i pH?

Najważniejsze to mierzenie EC i pH roztworu z nawozem.
A o do ich ogólnej kondycji - przegrzały się.

Teza 1: Prawdopodobnie będzie trzeba przepłukać podłoże i podlać kwiaty nawozem. Na moje oko, to potasu im brakuje, więc PK 13/14 przydałoby się dołożyć (od 2 tygodnia kwitnienia).

Teza 2: Podczas problemów ze zbyt wysoką temperaturą transpiracja wyhamowuje, więc i pobieranie odżywki spada. To może być przyczyną pokazanych deficytów.

Można część roślin potraktować nawozem z PK, a część zostawić na dotychczasowej odżywce i po dwóch tygodniach porównać efekty. Mnie się coś wydaje, że nie będzie różnicy (tzn poprawa powinna być podobna w obu grupach) :)
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Wiesz co, ogólnie jest okej, bo Ci dojdą nawet w takim stanie.
Ta temperatura trochę przesada i jestem przekonany, że to ona wpłyneła na nie w tak negatywny sposób.

Ja osobiście podszedłbym tak:
1. Usunąłbym wszystkie zniszczone liście (nie tnij przy samych łodygach, zostaw kikuta, odpadnie po 2 dniach).
2. Zadbał o mniejszą temperaturę - priorytetowo.
3. Przelałbym je wodą wszystkie, zebrał próbk wodyi z podstawek, która wypłyneła i pobadał ich pH gleby (to jest tak na oko, ale jak nie masz do tego testera, to trzeba robić tym co się ma).
4. Po wykluczeniu pH lub regulacji przygotowałabym zachowawczo jedzonko bogate w potas, azot i fosfor - oczywiście pilnując pH i EC karmówki.
5. Opryskałbym delikatnie liście od spodu i góry Asashi SL (z uwagi na to przegrzanie, szybciej by się ocknęły).
6. Opryskiwałbym co drugi lub trzeci dzień, przy zgaszonej lampie liście czystą wodą (ale bardzo, bardzo delikatnie, co by sobie pleśni nie wyhodować - unikać ładowania tej wody na topy).
7. No i oczywiście dalej obserwował co się będzie działo, kontrola trichomów, jak 90-95% dojdzie do mlecznych, to rozpocząć płukankę (chyba, że chcesz mleczne, a nie lekko brązowe, to trochę wcześniej bliżej 90%).

Na głodne czy przelane nie wyglądają, ot tą temperaturą je zakatowałeś najbardziej, ewentualnie dojdą Ci do tego jakieś drobne nieprawidłowości w pH.
 

Tribulus

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
350
Buchów
675
kubaster
napisał :


mierzysz EC i pH?

Najważniejsze to mierzenie EC i pH roztworu z nawozem.
A o do ich ogólnej kondycji - przegrzały się.

Używam nawozów AN one stabilizują PH na odpowiednim poziomie , to moja któraś tam uprawa i nigdy nie używałem . Mam paski ph i sprawdzam co leje i co wypływa woda odstana 4 dniowa kranówka niecałe 7 ph .
A co do miernika EC myśle że chyba by sie przydał zdarza mi się lekko przypalic roślinki i nawet ostatnio o tym myślałem.
Miałbym własnie pytanie co wybrać takl do stówki chciałbym przeznaczyć .
Znalazłem na ali coś takiego
normal_22.jpg

U nas kosztuje 300 zł a tam 73 zł
normal_11.jpg

A co do roślinek już im troche lepiej wystartowały i to bardzo ładnie lekko niektóre przypaliłem ale ogólnie raczej im pomogło . no dodać muszę że temperatura teraz jest max 28 także to im służy :D .
Dostały teraz po 1,5 l wody a jutro juz normalnie nawozy i dodadkowe pk . J


WeedBaron


dzieki za pomoc już im lepiej
Ph z podstawki 6.5
także to chyba przegrzanie i lekki deficyt pk
liście usychające zawsze na bieżąco staram się usuwać
Zbiory przewiduje za miesiąc
Ta odmiana z automatów z tych które mam (mam 4 odmiany auto mazar , auto white widow ,auto silver bullet i ta ktora od początku ma mleczne trihomy w dużej większości auto big critical z gratisu )tak fajnie kwitnie spuchla w tydzień dwu krotnie i się rozkręca dopiero i pozostałe 2 tak samo mają :)
Teraz to już nie wiem
też mi piszesz o ph
używam nawozów ADVANCED NUTRIENTS BLOOM GROW MICRO
czy muszę mimo to kontrolować PH ?
Dzięki chłopaki za odzew
wrzucę później może za 2-3 dni jeszcze foty jak tam wyglądają
pozdrawiam
 

Tribulus

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
350
Buchów
675
Obiecane fotki
normal_IMG_20200911_135744.jpg

Trochę je popaliłem tymi moimi zabiegami ,
2 lata przestoju i nadgorliwy sie zrobiłem .
normal_IMG_20200911_135835.jpg

normal_IMG_20200911_135748.jpg


---------- Post Zaktualizowany 19:15 ---------- Data pierwszego postu 19:12 ----------

A teraz wyglądają tak sporo odyzyły niestety tylko w takim świetle :/
normal_IMG_20200916_222622.jpg

normal_IMG_20200916_222635.jpg
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Rośliny wyglądają całkiem okej, dbaj o PK :)

pH i EC kontrolujemy zawsze, nie ważne czego używasz.

Spoko sprawa, ale kosztowna:
https://www.growbox.pl/product-pol-4374-Elektroniczny-miernik-3w1-pH-EC-temperatura.html

Taniej:
https://www.growbox.pl/product-pol-364-Fluid-do-kalibracji-pH4-20ml.html
+
https://www.growbox.pl/product-pol-349-Roztwor-do-czyszczenia-elektrod-pH-20ml.html

Jeden do kalibracji, drugi ja trzymam w szklance i w nim miernik pH, bo elektroda pH nie może wyschnąć całkowicie.
Jak mi odparuje tego do czyszczenia, to sobie uzupełniam.

+
https://www.growbox.pl/product-pol-348-Fluid-do-kalibracji-EC-1413us-cm-20ml.html

Mod: nie wrzucamy linków do allegro i takich tam...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół