nasiona marihuany

Problem z wzrostem

Wyszukiwarka Forumowa:

mario107

New member
Rejestracja
Wrz 1, 2020
Postów
4
Buchów
0
Witam jestem nowy na forum potrzebuje bardzo czyjejs pomocy i podpowiedzi bo martwie sie ze roslinki rosna bardzo wolno. Kilka lat temu przeszedlem juz przez cala uprawe i wszystko bylo dobrze ale pozniej sprzedalem sprzęt. Teraz kupilem wszystko od nowa.
Opisze wam co posiadam i postaram sie wrzucic fotki .
Mam 18 posadzonych roslinek, pod dwoma lampami led marki philzon 1200.
Mam materialowe doniczki oraz kupilem 4 rodzaje ziemi specjalnie zeby zobaczyc pod ktora najlepiej urosnie mam BioBizz all mix, plant magic soil supreme, canna terra professional soil i canna coco professional. Roslinki wykielkowaly mi w 2 dni poszly do ziemi od tamtej pory podlewam je woda okolo 6.4-6.8 ph podlewalem do tej pory czysta woda dopiero wczoraj dodalem po raz pierwszy male dawki odzywek firmy canna. Temperatura kilka razy spadla w nocy do 17 stopni na poczatku ale teraz utrzymuje ja na 25 stopni bo kupilem grzalke.
Noi teraz najwazniejsze a wiec martwie sie ze ida duzo za wolno z tego wzgledu bo to sa automaty i nie maja zbyt wiele czasu na wzrost a do teraz po dwoch tygodniqch wygladaja jak by nie dawno sie wykluly. Nie wiem co mam robic bo ani nie ma sladu żółknięcia ani raczej icb nie przelewam. maja wszystko co miec powinny a dalej slabo ida. Prosze o pomoc co moze byc nie tak. Dodam ze lampy maja przelaczniki na veg i bloom i narazie ustawione sa na sam veg

---------- Post Zaktualizowany 19:31 ---------- Data pierwszego postu 19:27 ----------

Hmm nie widze opcji gdzie dodac zdjecia...

---------- Post Zaktualizowany 19:39 ---------- Data pierwszego postu 19:31 ----------

Witam jestem nowy na forum potrzebuje bardzo czyjejs pomocy i podpowiedzi bo martwie sie ze roslinki rosna bardzo wolno. Kilka lat temu przeszedlem juz przez cala uprawe i wszystko bylo dobrze ale pozniej sprzedalem sprzęt. Teraz kupilem wszystko od nowa.
Opisze wam co posiadam i postaram sie wrzucic fotki .
Mam 18 posadzonych roslinek, pod dwoma lampami led marki philzon 1200.
Mam materialowe doniczki oraz kupilem 4 rodzaje ziemi specjalnie zeby zobaczyc pod ktora najlepiej urosnie mam BioBizz all mix, plant magic soil supreme, canna terra professional soil i canna coco professional. Roslinki wykielkowaly mi w 2 dni poszly do

---------- Post Zaktualizowany 19:40 ---------- Data pierwszego postu 19:39 ----------

Witam jestem nowy na forum potrzebuje bardzo czyjejs pomocy i podpowiedzi bo martwie sie ze roslinki rosna bardzo wolno. Kilka lat temu przeszedlem juz przez cala uprawe i wszystko bylo dobrze ale pozniej sprzedalem sprzęt. Teraz kupilem wszystko od nowa.
Opisze wam co posiadam i postaram sie wrzucic fotki .
Mam 18 posadzonych roslinek, pod dwoma lampami led marki philzon 1200.
Mam materialowe doniczki oraz kupilem 4 rodzaje ziemi specjalnie zeby zobaczyc pod ktora najlepiej urosnie mam BioBizz all mix, plant magic soil supreme, canna terra professional soil i canna coco professional. Roslinki wykielkowaly mi w 2 dni poszly do ziemi od tamtej pory podlewam je woda okolo 6.4-6.8 ph podlewalem do tej pory czysta woda dopiero wczoraj dodalem po raz pierwszy male dawki odzywek firmy canna. Temperatura kilka razy spadla w nocy do 17 stopni na poczatku ale teraz utrzymuje ja na 25 stopni bo kupilem grzalke.
Noi teraz najwazniejsze a wiec martwie sie ze ida duzo za wolno z tego wzgledu bo to sa automaty i nie maja zbyt wiele czasu na wzrost a do teraz po dwoch tygodniqch wygladaja jak by nie dawno sie wykluly. Nie wiem co mam robic bo ani nie ma sladu żółknięcia ani raczej icb nie przelewam. maja wszystko co miec powinny a dalej slabo ida. Prosze o pomoc co moze byc nie tak. Dodam ze lampy maja przelaczniki na veg i bloom i narazie ustawione sa na sam veg

---------- Post Zaktualizowany 19:31 ---------- Data pierwszego postu 19:27 ----------

Hmm nie widze opcji gdzie dodac zdjecia...

---------- Post Zaktualizowany 19:45 ---------- Data pierwszego postu 19:40 ----------

Naprawde nie czaje tego forum przepraszam i prosze moderatora o usuniecie postu bo ja nie umiem tego zrobic a jak probowalem go edytowac to przypadkiem mi sie powielil... a i ikony do dodawania zdjec tez nie umiem znalezc
 

mario107

New member
Rejestracja
Wrz 1, 2020
Postów
4
Buchów
0
20200901_210004~0.jpg

20200901_210015.jpg

20200901_210025.jpg

20200901_210031.jpg

20200901_210111.jpg

20200901_210039.jpg

20200901_210058.jpg

20200901_210044.jpg


---------- Post Zaktualizowany 20:24 ---------- Data pierwszego postu 20:20 ----------

ufff dzieki jakos wrzucilem foty wiem ze pewnie niektorzy powiedza zebym sie nie przejmowal itp ale i tak jak na 2 tydzien automatow to sa bardzo do tylu i nie pokazuja zeby vos im bylo ale rosnac nie chca
 

kubaster

Active member
Rejestracja
Sie 19, 2020
Postów
41
Buchów
1
Witam jestem nowy na forum potrzebuje bardzo czyjejs pomocy i podpowiedzi bo martwie sie ze roslinki rosna bardzo wolno.
Mam 18 posadzonych roslinek, pod dwoma lampami led marki philzon 1200.
Te lampy ciągną po 240W każda, prawdopodobnie na starych diodach SMD, efektywność taka sobie. Jaka powierzchnia tego namiotu?

Mam materialowe doniczki oraz kupilem 4 rodzaje ziemi specjalnie zeby zobaczyc pod ktora najlepiej urosnie mam BioBizz all mix, plant magic soil supreme, canna terra professional soil i canna coco professional. Roslinki wykielkowaly mi w 2 dni poszly do ziemi od tamtej pory podlewam je woda okolo 6.4-6.8 ph podlewalem do tej pory czysta woda dopiero wczoraj dodalem po raz pierwszy male dawki odzywek firmy canna.
Pamiętaj, że tam gdzie masz kokos nie powinieneś podlewać samą wodą (chyba, że robisz flusha).

Temperatura kilka razy spadla w nocy do 17 stopni na poczatku ale teraz utrzymuje ja na 25 stopni bo kupilem grzalke.
Noi teraz najwazniejsze a wiec martwie sie ze ida duzo za wolno z tego wzgledu bo to sa automaty i nie maja zbyt wiele czasu na wzrost a do teraz po dwoch tygodniqch wygladaja jak by nie dawno sie wykluly. Nie wiem co mam robic bo ani nie ma sladu żółknięcia ani raczej icb nie przelewam. maja wszystko co miec powinny a dalej slabo ida. Prosze o pomoc co moze byc nie tak.
Wygldają zdrowo, choć w tym świetle ciężko powiedzieć coś o kolorze ;) W zależności od tego jakie masz automaty, to mogą rosnąć dynamicznie, lub nie... Mój niechlubny rekordzista automat zaczął kwitnąć jak miał 3 cm, a przy ścince miał 6 cm (Chocolope Auto - nie polecam, najwyższa roślina miała 30 cm).

Dodam ze lampy maja przelaczniki na veg i bloom i narazie ustawione sa na sam veg
Ja bym im dał już teraz pełnię światła w trybie 20/4 lub 24/0 - to automaty, a przy tych lampach (o których mało wiem) ciężko określić czy dostają go wystarczająco.
 

mario107

New member
Rejestracja
Wrz 1, 2020
Postów
4
Buchów
0
Te lampy ciągną po 240W każda, prawdopodobnie na starych diodach SMD, efektywność taka sobie. Jaka powierzchnia tego namiotu?

No 1200w to one sa tylko z nazwy a tak naprawde to pisze ze maja 190wat a kupilem je tylko dlatego bo vhcialem przyoszczedzic na marshydro a akurat kumpel ma kilka upraw i uzywa i tych i tych i mowi ze nie widzi roznicy we wzroscie a nawet te na philzonach wydaja sie dla niego wieksze.
Powierzchnia namiotu to 1m na 2m czyli kazda lampa pokrywa 1m na 1m


Pamiętaj, że tam gdzie masz kokos nie powinieneś podlewać samą wodą (chyba, że robisz flusha).

Tak tam gdzie mam kokos po tygodniu juz dodalem odżywki a reszcie po dwoch tygodniach choć pewnie jeszcze nie musialem

Wygldają zdrowo, choć w tym świetle ciężko powiedzieć coś o kolorze ;) W zależności od tego jakie masz automaty, to mogą rosnąć dynamicznie, lub nie... Mój niechlubny rekordzista automat zaczął kwitnąć jak miał 3 cm, a przy ścince miał 6 cm (Chocolope Auto - nie polecam, najwyższa roślina miała 30 cm).

Ogolnie to 90% z nich wyglada zdrowo moze ze 2 wydaja sie chore a odmiany to w 2/3 Big bud auto kilka strawberry pie auto i kilka gratisow auto. Problem w tym ze tak strasznie powoli rosna ;)


Ja bym im dał już teraz pełnię światła w trybie 20/4 lub 24/0 - to automaty, a przy tych lampach (o których mało wiem) ciężko określić czy dostają go wystarczająco.

Rosliny sa w trybie 20/4 od początku I w sumie to jedyny kolejny pomysl jaki mam na teraz to rzeczywiscie pelnie swiatla zeby mialy i niebieskie i czerwone diody od poczatku i sprobowqc je obniżyć jeszcze
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Rosliny sa w trybie 20/4 od początku I w sumie to jedyny kolejny pomysl jaki mam na teraz to rzeczywiscie pelnie swiatla zeby mialy i niebieskie i czerwone diody od poczatku i sprobowqc je obniżyć jeszcze

Spróbuj to zrobić, bo poza tymi aspektami to praktycznie wszystko jest git.
Możliwe, że wystrzeli je nagle szybko w góre, bo póki co najlepiej nie jest, ale dramatu też nie ma.
 

mario107

New member
Rejestracja
Wrz 1, 2020
Postów
4
Buchów
0
Ale tam vo kolega wyżej napisal ze jakies auto mu zakwitlo to niezłe jaja hehe ja staralem sie tu wybrac odmiany ktore daja duzo zbiorow ale w sumie to nawet jezeli by tak wcale mialo nie byc to ja tam mam z 5 odmian i zadna nie idzie dobrze :/
No i coraz bardziej slaniam sie ku temu ze to swiatla sa slabe a niby mialy ocene 4.4 na 5 na amazonie na 700 kupujacych i mega duzo pozytywów....
Jak ktos jeszcze przeczyta ten wątek to moze mi napisze jaka firma lamp led warto sie zainteresowac.. tylko nie za miliony monet ;)
 

GreenWitcher

Lambert lambert ty ch**u
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
152
Buchów
9
[MENTION=96219]mario107[/MENTION] Najlepszy stosunek cena=jakość to panele LED zrobione samemu, inaczej miliony monet koniecznie będą potrzebne, tym bardziej przy większym namiocie. Gdy masz sprawne ręce i trochę drygu do elektroniki to dasz radę złożyć, nie jest to czarna magia. Bez szczegółów nikt Ci nie dobierze oświetlenia.
 

kubaster

Active member
Rejestracja
Sie 19, 2020
Postów
41
Buchów
1
Koszt własnoręcznie zrobionej bardzo dobrej lampy na COBach - odpowiednik HPS 1000W SE - to około 2500 zł. Przy wkładzie poniżej 2000 zł
(do namiotu 120x120) będzie ciężko znaleźć dobre rozwiązania z białym światłem. Ja osobiście w tanie LEDy z Chin bym nie wchodził, jeśli nie rozumiesz tej technologii. Jeśli ją rozumiesz, to kupisz/zrobisz sobie lampę wysokiej jakości :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół