nasiona marihuany

Blok fosfor, czy niedobór azotu

Wyszukiwarka Forumowa:

Captain Jack

Well-known member
Rejestracja
Kwi 14, 2017
Postów
84
Buchów
0
Witam,
Proszę o ocenę roślin stan takowy pojawił się niedługo po podaniu PK 13/14 dawka zalecana przez producenta wraz z nawozem na kwitnienie. Przenawożenie odpada, bo ten grow był raczej oszczędny w nawozy. Data kiełkowania 20 lipca Ph nieznane, nie mam testera, czy to zwykłe zagłodzenie?


111.jpg



33333.jpg



2222.jpg




4444.jpg



55555.jpg
 

Industrial

Profesjonalny amator
Rejestracja
Cze 15, 2020
Postów
205
Buchów
123
Odznaki
1
Raczej są to liście od dołu czyli bardziej były głodne A to ci nie zniknie,jedynie możesz obserwować czy nie idzie w górę na innych liściach.
Najlepiej zmierz ph I wszystko będzie si miałem taki sam problem.
Pozdro!
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,067
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Witam,
Proszę o ocenę roślin stan takowy pojawił się niedługo po podaniu PK 13/14 dawka zalecana przez producenta wraz z nawozem na kwitnienie. Przenawożenie odpada, bo ten grow był raczej oszczędny w nawozy. Data kiełkowania 20 lipca Ph nieznane, nie mam testera, czy to zwykłe zagłodzenie?

Wygląda na..to ,że roślina wycofuje azot etc. ze starych liści. Podczas kwitnienia to nic takiego dziwnego. Ile tego PK? Jak się walnie dużo może blokować N. Dawka zalecana przez producenta hmm...
Pojedyncze liście na samym dole?. Nic strasznego się w tej chwili nie dzieje.
 
Ostatnia edycja:

Captain Jack

Well-known member
Rejestracja
Kwi 14, 2017
Postów
84
Buchów
0
Plagron ma dawkowanie na swoich produktach, a z tej firmy mam cały set. Też tak właśnie myślałem, że braki, ale dziwne, że wystąpiło to po podaniu PK 1ml na 1l wody
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Plagron ma dawkowanie na swoich produktach, a z tej firmy mam cały set. Też tak właśnie myślałem, że braki, ale dziwne, że wystąpiło to po podaniu PK 1ml na 1l wody

Myślę, że mogę się nazwać "znawcą" produktów plagrona, bo sam z takowych korzystam i nigdy, ale to poważnie Ci mówie nigdy nie leje się dawki zalecanych przez tego producenta we wczesnych fazach wzrostu i kwitnienia, stopniowo się podnosi, od tej połowy dawki.
Sam producent i produkty bardzo dobre, na tyle, że dawką zalecaną to się finalizuje te fazy. Wiadomo, wyłączamy te zasadę kiedy był problem i niedobór czegoś, który trzeba uzupełnić.

Oczywiście tutaj widać braki azotu na dolnych liściach, ale powodu bym raczej szukał w tym co napisał Ci tutaj sub23
Ja natomiast sugerowałbym się ich sukcesywnie pozbywać, roślina sama określa co jej jest nie zbędne i przy okazji to sygnalizuje, więc można jej pomóc pozbyć się tego szybciej (nie ciachaj przy łodygach, ja to powtarzam do porzygu każdemu, bo takie cięcie jest potentatem dla infekcji).

Co do pH przy zalecanych dawkach plagrona = zakładając, że masz wodę w okolicy ~6 pH odstaną z kranu nie ma szans skopać pH, tym bardziej przy 2 produktach, ja na codzień opieram się na 3 w każdej fazie. Za to ciężej u mnie bywa z EC.
Polecam zaopatrzyć się w mierniki.
 

Captain Jack

Well-known member
Rejestracja
Kwi 14, 2017
Postów
84
Buchów
0
Myślę, że mogę się nazwać "znawcą" produktów plagrona, bo sam z takowych korzystam i nigdy, ale to poważnie Ci mówie nigdy nie leje się dawki zalecanych przez tego producenta we wczesnych fazach wzrostu i kwitnienia, stopniowo się podnosi, od tej połowy dawki.
Sam producent i produkty bardzo dobre, na tyle, że dawką zalecaną to się finalizuje te fazy. Wiadomo, wyłączamy te zasadę kiedy był problem i niedobór czegoś, który trzeba uzupełnić.

Oczywiście tutaj widać braki azotu na dolnych liściach, ale powodu bym raczej szukał w tym co napisał Ci tutaj sub23
Ja natomiast sugerowałbym się ich sukcesywnie pozbywać, roślina sama określa co jej jest nie zbędne i przy okazji to sygnalizuje, więc można jej pomóc pozbyć się tego szybciej (nie ciachaj przy łodygach, ja to powtarzam do porzygu każdemu, bo takie cięcie jest potentatem dla infekcji).

Co do pH przy zalecanych dawkach plagrona = zakładając, że masz wodę w okolicy ~6 pH odstaną z kranu nie ma szans skopać pH, tym bardziej przy 2 produktach, ja na codzień opieram się na 3 w każdej fazie. Za to ciężej u mnie bywa z EC.
Polecam zaopatrzyć się w mierniki.

Dzięki, w miernik zaopatrzę się na pewno, a to wydatek niewielki, w stosunku do tego jak można ułatwić sobie uprawę. Terra Bloom i terra grow wydawały mi się w niskim stężeniu Bloom jak pamiętam NPK 2/3/3 to dosyć niskie wartości. Z laniem połowy dawki, na początku to akurat jestem świadom, zawsze pierwszą połowę wprowadzałem po 2 tygodniach, lub wcześniej obserwując wzrost
 
P

pozytyw

Guest
jakby to byl topmax to nie mialbys tego problemu. lub nawet bioboost od biocanna. reszta, sam na sobie mam coraz wieksze watpliwosci.
jak bedziesz dalej upieral sie na pk13/14 to ci wejdzie plecha w topy. ***aj to. je**c to. chemik. pozdro.

ps. mineralne to nie ku**a zacier z laba tylko np. pomielona skała albo skorupka jajka a nie ***any syntetyk z labu jak pk13/14 jest np. i i inne
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół