nasiona marihuany

Deszczowe tygodnie. Co robić

Wyszukiwarka Forumowa:

whoiam

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
59
Buchów
0
Cześć

ciagle u mnie leje od tygodnia, a nie zapowiada się na dobra pogodę. Wiadomo, ze pleśń sie pojawia łatwiej i pytanie - co w tym przypadku zrobić? Poszła kosa niedawno kilku sztuk mlecznych ale w innych miejscach mam jeszcze auto i nie wiem w jakim są stanie. Jak tam zawitam, to jak zapobiec pleśni? Czy lepiej ciąć mimo wszystko? Mam jakiś psikacz, kupiłem ale nie pamietam czy na pleśń tez działa

Pytam, bo to odległy spot i nie jestem tam często, wiec chce wiedzieć co robić

---------- Post Zaktualizowany 11:05 ---------- Data pierwszego postu 08:23 ----------

Bo chodzi o to, ze to auto i już kwestia pilnowania kiedy ciąć
 

WiesiekGrower

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2020
Postów
169
Buchów
0
Nie wiem czy tak po jednym zaaplikowaniu środka na pleśń odrazu się jej pozbędziesz, bo ten oprysk trzeba chyba powtarzać.
Ja bym na twoim miejscu zobaczył które są gotowe do ścinki, albo chociaż, żeby sie nadawaly do ścinki i potem twój wybór,
Albo przyjeżdżasz na spot i powtarzasz oprysk albo bierzesz wszystko

I wogóle w takie środki się trzeba wcześniej zaopatrzyć, teraz już wrzesień i coraz bliżej jesnieni, więc wilgotnosc w górę.

I jak masz psikać to kup coś sprawdzonego a nie jakiś no-name, kwiaty te bedziesz potem palił, konsumował czy ch*j wie co
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,792
Buchów
10,104
Odznaki
9
Na pleśń trzeba pryskać za zapobiegawczo. Przed samymi zbiorami nie warto bo będziesz to potem palił.
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Na pleśń trzeba pryskać za zapobiegawczo. Przed samymi zbiorami nie warto bo będziesz to potem palił.

Dobrze prawi kolega, to dokladnie pojęcie nazywa się - 'okres karencji'..

Czyli czas jaki roślina, konopka w tym przypadku, potrzebuje by wydalic/pozbyć się z siebie syfu co to jest syfem potencjalnie szkodliwym dla człowieka. Jabłka, buraki ale i kurde konopia bo jednak podanie poprzez drogi oddechowe to nadal wpuszczanie do organizmu.. Palenie/wap czy jedzenie - jeden ch*j. Na topsinopodobnych psikpsikach piszę ile wynosi ten czas. Polecam zastosować się do tego najdłużej trwajacego.. Bo dla różnych roslin jest on różny.. Wiadomo, że nie napiszą ile wynosi dla cannabisu.. Lepiej na zimne dmuchać i odczekać max.. Lepiej niż jarać szkodliwy syf. To takie dwie skrajności.. Palenie plechy i palenie topsinu zamiast plechy..
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Chyba wszystko, co najważniejsze zostało już napisane.

Na przykładzie Topsin 500sc:

- zalecana dawka do oprysku to 0,10% - 0,15% (oznacza to, że lejesz 1ml do 1,5 ml na każdy litr wody)
- W przypadku tego oprysku okres karencji, to 3-14 dni (skłaniałbym się jednak ku tym 14 dniom)
- jak pogoda jest zła (najgorsze są przyparki, które są idealne dla pleśni), zabieg dobrze powtórzyć po 10-14 dniach
- Staraj się nie wdychać i dobrze by mieć rekawiczki lateksowe (może powodować podrażnienia na skórze)
- Jak zdecydujesz się pryskać, to staraj się dotrzeć w głąb kwiatów, tam bardzo często powstają zalążki pleśni. Nie widać tego z zewnątrz

Powodzenia !
 

whoiam

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
59
Buchów
0
Tak czy siak poszla kosa na wszystko. Niektore spoty ladnie dojrzale, niektorym przydaloby sie jeszcze troche ale mlecznych bylo sporo. Na 1 outdoor jestem zadowolony :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół