nasiona marihuany

[LED][480W][0.64m2] - Franco's Lemon Cheese

Wyszukiwarka Forumowa:

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Witam po dłuższej przerwie

Box 80x80x160
Lampa Mars Hydro 480W
Wentylacja REDFLOW SILENT 284m3/h + Filtr Weglowy HPS z wymiennym weglem
Nawozy Zestaw BioTabs + CalMag + Rhizotonic + Witaminy

Doniczki plastikowe 15l
Medium: Ziemia Light Mix
Opcjonalnie Nawilzacz, Osuszacz.



Zaczynam kolejną uprawę legendarnej odmiany Franco's Lemon Cheese.. Kupiłem 5szt i miałem posadzić 4 no ale wrzuciłem wszystkie w razie gdyby któreś nie wyszło. Pierwszą dobę spędziły w szklance z wodą i kolejne 3 dni na mokrym papierze. Dzisiaj dzień 2 jak dwa nasionka pusciły kiełek.. 3 pozostałe nie wyszły tak tak bym chciał więc ścisnąłem pestki aby pękły i wrzyciłem prosto do ziemi ze względu na to że te dwie pierwsze były już dosyć spore.. Jest to odmiana sezonowa także pierwszy raz będzie mi dane coś takiego poprowadzić. Na tą chwile lampa ustawiona na 18/6.









Z FARTEM POZDRO!!!


 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Dzień 17

Temp 25-26 Wilg 40-80%

Panny coś wolno rosną.. Niewiem czy to wina nasion czy jaki gwint.. Lampa zawieszona jakiś metr od roślin. Mają po 4 piętra więc ciacham powyżej 3. Mam tylko 3 roślinki więc muszę je ładnie rozłożyć na cały namiot.











 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Dzień 20

Temp 25 Wilg 30-50%

Panny podniosły się po cięciu więc przesadziłem do docelowych donic.. Powodem było to że musiałem codziennie podlewać.. Pierwszy raz uprawiam pod biotabs i powiem szczerze że zrobił na mnie dość dobre wrażenie już na samym starcie. Niby 3 tydzień ale moim skromnym zdaniem na indukcje jest stanowczo za wcześnie więc na razie czekam aż urosną trochę wyższe.

















 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Dzień 74
Rośliny są dalej na weg i bardzo mają bardzo powolny wzrost.. Niewiem w czym rzecz bo temperatura jest ciągle na poziomie 26, wilgotność około 40%, nawozy biotabs także jeje samą kranówke, podlewam co 2-3 dni, spryskuje co kilka dni wodą z cal mag i co 3 tyg dodaje organex.. Możliwe że to wina nasion ale wolę zapytać bo już sam niewiem co dalej.. Lampa wisi na maxa w górze bo przy tej wysokości automaty chętnie rosły do góry a te jakieś zaczarowane czy jaki gwint.. Chyba przełączam lampe na 12/12 bo chyba szkoda na to już czasu. Jeszcze zapytam co mam zrobić przed indukcją? Pościnać dolne partie liści bądz wyeliminować jakieś odrosty?











 
Ostatnia edycja:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
po pierwsze to jak teraz świecisz ? ile godz światła ile nocy, skoro chcesz przełączyć na 18/6 ... 18/6 to weg, 12/12 to flo czy woda którą podlewasz jest odstana ?
ja osobiście bym wyciął wszystko poniżej czerwonej linii


juzpo.png


to wszystko to będzie popcorn, za jakieś 2-3-4-5 tyg itak doszedł bys do wniosku aby to wyciąć, a bez sensu aby roślina ładowała energię w coś co późżniej pojdzie do kosza, fryzjera polecam na samym początku indukcji po przełączeniu oraz pod koniec indukcji / na początku fazy flow. potem masz spokój na kilka tygodni, możesz zajrzeć u mnie, jak to wyglądało
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Sory teraz świecę 18/6 a mam zamiar przełączyć na 12/12. Woda kranowa odstana ph 7. Czyli muszę zostawić tylko 3 piętra licząc od góry? [MENTION=35010]Żul[/MENTION] pomożesz?
 
Ostatnia edycja:

Syn Ebnera

OdcieńZieleni
Rejestracja
Paź 21, 2019
Postów
1,228
Buchów
3,848
jak nie chcesz już czekać to przełączaj i tak za 2tyg zrób fryzjera, daj im rosnąc narazie, to cięcie które zaproponował Ci kolega to chyba zbyt grube posuniecie, poprostu wytnij to co będzie słabo doświetlone
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
[MENTION=96599]Syn Ebnera[/MENTION] mogę w sumie jeszcze poczekać ale pytanie czy jest sens.. co mogę zrobić aby to miało ręce i nogi? Zrobić fryzjera i zaczekać czy indukcja i za 2tyg fryzjer? Chciałbym aby to miało jak najlepszy rezultat.. i tak jak wspomniałem wcześniej że czas mnie nie goni
 
Ostatnia edycja:

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Ile dałeś tabsów,one mają od cholery azotu a Twoje roślinki trochę ciemne. Na twoim miejscu przełączałbym trochę potrwa indukcja może to wchłoną
 
Ostatnia edycja:

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
[MENTION=96320]pazur037[/MENTION] wrzuciłem po 2 tabsy na doniczke tak jak w instrukcji jak również widziałem fotorelacje innych growerów i też leciały dwa na 15l.
Myślałem żeby zrobić tak jak [MENTION=52373]RoZzman[/MENTION] mówi żeby wygolić zbędne odrosty i dać roślinom jeszcze 2 tyg na dojście do siebie i później indukcja. Ale chętnie wysłuchałbym rad innych osób może mają lepszą opcję:lum:
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
[MENTION=96320]pazur037[/MENTION] wrzuciłem po 2 tabsy na doniczke tak jak w instrukcji jak również widziałem fotorelacje innych growerów i też leciały dwa na 15l.
Myślałem żeby zrobić tak jak [MENTION=52373]RoZzman[/MENTION] mówi żeby wygolić zbędne odrosty i dać roślinom jeszcze 2 tyg na dojście do siebie i później indukcja. Ale chętnie wysłuchałbym rad innych osób może mają lepszą opcję:lum:

Ale ja tak nie napisałem xD
napisałem, że fryzjer to na samym początku indu po przełaczeniu światła na 12/12 i po 12 dniach znowu, ja tak robię, jestem zadowolony ;)
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
A no tak:jaja: najarałem się i po***ało się:drzwi:
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Jednak zrobiłem fryzjera i zastanawiam się kiedy przełączyć światło.. Za tydzień będzie ok?







 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
przełącz już, sporo wybiją na indukcji, zobaczysz
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Box jest wysoki na 160 cm. Oświetlenie ledowe. Tutaj można ciągnąć wega, tylko pytanie czy jest po co? :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół