nasiona marihuany

dokładka 2xclu058 do 4xclu048

Wyszukiwarka Forumowa:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Zakładam temat dla potomnych, ale i z racji iż nie mogę pisać na PW częściej niż co 1500minut.
[MENTION=90095]sub23[/MENTION] Tak więc, jednak kupiłem 2x clu058 oraz zasilacz hlg 320 c2800. Zamiast lucky grow modular 220 będą clu058.

Teraz pytanie o rozstaw. Mam zamiar zrobić to na dokładnie takich samych radiatorach i czy szerokość na kątownikach aluminiowych zostawić 60cm tak jak panele z CLU048? Oczywiście CLU058 będą także bez soczewek.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,070
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Teraz pytanie o rozstaw. Mam zamiar zrobić to na dokładnie takich samych radiatorach i czy szerokość na kątownikach aluminiowych zostawić 60cm tak jak panele z CLU048? Oczywiście CLU058 będą także bez soczewek.

Ja bym dał ten sam rozstaw: ale to co jest trochę bliżej ścian niż : by wynikało z matematycznego dzielenia rozmiarów.

Chwile jakie były prognozowane osiągi tego co jest. Stary wątek..

Parametry tych clu058 które kupiłeś? 3500K? - do wyliczanki.

===edit====

w starym wątku: wychodziło pi razy oko : 710 umol/m2s - liczone na zasadzie przewidywany strumień panelu przez powierzchnie: = do 1200 obliczeniowego : a to wydaje się być sensowne brak: 490 umol/m2s

dołożyć trzeba by jedynie 313 -> więc z tym komercyjnym mieścisz się w granicach :

Po dołożeniu dwu diod clu058 będzie sporo więcej zapewne: -> przy czym szacowana a realna to... nie to samo. Jak wysoko je puścisz ?
 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Ja bym dał ten sam rozstaw: ale to co jest trochę bliżej ścian niż : by wynikało z matematycznego dzielenia rozmiarów.

Chwile jakie były prognozowane osiągi tego co jest. Stary wątek..

Parametry tych clu058 które kupiłeś? 3500K? - do wyliczanki.

===edit====

w starym wątku: wychodziło pi razy oko : 710 umol/m2s - liczone na zasadzie przewidywany strumień panelu przez powierzchnie: = do 1200 obliczeniowego : a to wydaje się być sensowne brak: 490 umol/m2s

dołożyć trzeba by jedynie 313 -> więc z tym komercyjnym mieścisz się w granicach :

Po dołożeniu dwu diod clu058 będzie sporo więcej zapewne: -> przy czym szacowana a realna to... nie to samo. Jak wysoko je puścisz ?

Clu058 to wersja 3500k ta jedyna tak popularna :p CLU0581825C4353M2M2F1

Puszczam je na 300W czyli 150 każda dostanie.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,070
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Clu058 to wersja 3500k ta jedyna tak popularna :p CLU0581825C4353M2M2F1
Puszczam je na 300W czyli 150 każda dostanie.

Przeginasz ;) będziesz miał tam w sumie koło 500W - z nierównomiernym rozkładem strumienia : powierzchnia 0,64 m2....
Nawet z CO2 strumienia nie wykorzystasz imo.
 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Przeginasz ;) będziesz miał tam w sumie koło 500W - z nierównomiernym rozkładem strumienia : powierzchnia 0,64 m2....
Nawet z CO2 strumienia nie wykorzystasz imo.


Mam boxa 1m2 a nie 0,64 :D Pisałem Ci, że kupiłem większy. 100x100x200

Dokładnie to 480w będzie na 1m2 i jakieś 70.000 lumenów.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,070
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Mam boxa 1m2 a nie 0,64 :D Pisałem Ci, że kupiłem większy. 100x100x200

Umknęło mi ;]

Dokładnie to 480w będzie na 1m2 i jakieś 70.000 lumenów.

Zara się posymuluje wartość strumienia wyplutego przez diody: - no za kilka h.
Na oko : będzie to suma ponad 1000 umol - może pod 1100 umol - bez szaleństwa więc ;]

A dokładniej później....
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Umknęło mi ;]


Nie szkodzi :D

Zara się posymuluje wartość strumienia wyplutego przez diody: - no za kilka h.
Na oko : będzie to suma ponad 1000 umol - może pod 1100 umol - bez szaleństwa więc ;]

A dokładniej później....

Na CLU048 mam spory zapas, gdybym zmienił zasilacz to mógłbym puścić je na 240-280W zamiast 180, ale nie wiem czy ogarnąłbym ciepło..

Mówisz, że tylko 1100? Myślę, że więcej ale to mistrzu zostawiam Tobie. Tak czy tak nadal Co2 będzie miało sens przy takiej wartości strumienia.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,070
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Na CLU048 mam spory zapas, gdybym zmienił zasilacz to mógłbym puścić je na 240-280W zamiast 180, ale nie wiem czy ogarnąłbym ciepło..

Idzie jesień będzie nieco łatwiej.

Mówisz, że tylko 1100? Myślę, że więcej ale to mistrzu zostawiam Tobie. Tak czy tak nadal Co2 będzie miało sens przy takiej wartości strumienia.

Będzie miało sens. Wstępne przeglądanie wykresów -> około 1100-1200 umol/m2s - jest granica której przekraczanie niekoniecznie ma sens. Realną byś miał niższą - no nierównomiernie bo źródła o odmiennej mocy i strumieniu - placki pod clu058 o sporo wyższej... jakbyś nie rozkładał tak będzie.

Problem w tym, że to dane typowo porównawcze bez podanej konkretnej zawartości CO2. Nie wiem czy to jakieś uśrednione dla kilku roślin szklarniowych - czy dla jednej konkretnej. Tu jest tak, że różne gatunki mają nieco odmienny przebieg wzrostu i różnice mogą być spore.
Jeśli znajdę jakieś naukowe arty. dla konopek będzie fajnie - jeśli nie pozostanie strzelanie jaki zakres jest ok. Doświadczalne samodzielne dochodzenie do tego jest raczej bardzo długotrwałe i bolesne.... Nic do wieczora - zobaczy się ile danych w necie da się znaleźć - to co widziałem na stronach dla uprawiaczy konopek - nie wygląda jakoś szczególnie ciekawie - ale wszystkiego to nie przekopałem.
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Idzie jesień będzie nieco łatwiej.

Niekoniecznie :p Jak mam osuszacz w boxie a do tego obieg pół zamknięty, to robi się gorąco. Jak na razie znośnie, bo max z osuszaczem miałem 31,3 i na samej górze 33,4. I tak dobrze, że mam osuszacz kondensacyjny a nie adsorpcyjny. Ten drugi znacznie by mi podgrzał wypuszczane powietrze.



Będzie miało sens. Wstępne przeglądanie wykresów -> około 1100-1200 umol/m2s - jest granica której przekraczanie niekoniecznie ma sens. Realną byś miał niższą - no nierównomiernie bo źródła o odmiennej mocy i strumieniu - placki pod clu058 o sporo wyższej... jakbyś nie rozkładał tak będzie.

I tu pada pytanie czy nierównomiernie rozkładający się strumień, będzie miał jakiś ujemny wpływ na wzrost i kwitnięcie roślin?

Jeszcze druga kwestia to budowa panelu. Czy zrobić zwisa o dokładnie takich samych wymiarach na szerokości (długości) jak te z clu048? Aktualnie to 60cm i zostaje po 20cm wolnego z każdej strony. Jakoś się to światło rozkłada bez soczewek.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,070
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

I tu pada pytanie czy nierównomiernie rozkładający się strumień, będzie miał jakiś ujemny wpływ na wzrost i kwitnięcie roślin?

Popatrz na wykresy które były zamieszczane w 2 wątkach. Natężenie fotosyntezy zależy od wartości strumienia - przy danym stężeniu CO2 - powyżej pewnej wartości nie rośnie za bardzo i krzywa jest bardzo płaska - przy niskich strumieniach masz zakres gdy ten wzrost jest duży i prawie liniowy.

Ta sama wartość strumienia wpakowanego w growboksa : Quantum Board - porozkładane wszystko tak, że masz to rozłożone równomiernie : całość idzie Ci na założonej wartości : dobranej tak, że jest to mniej więcej optymalne. COB - strumień nierównomierny - diody o odmiennych osiągach mocach : cześć idzie poniżej cześć powyżej : -> Plon zależy od tego jak idzie fotosynteza : "sumaryczny efekt" w pierwszym wypadku jest w granicach optimum - w drugim... nie. Średnia wartość strumienia na powierzchnie "niby" ta sama.
Ma wpływ nie ma co się łudzić, że nie ma ;) : Jak duży w konkretnym wypadku ?? Zastrzel mnie - nie wiem.

Jeszcze druga kwestia to budowa panelu. Czy zrobić zwisa o dokładnie takich samych wymiarach na szerokości (długości) jak te z clu048? Aktualnie to 60cm i zostaje po 20cm wolnego z każdej strony. Jakoś się to światło rozkłada bez soczewek.

Trudno mi to sobie wyobrazić od tak. I obawiam się, że najlepszy układ trzeba by wybierać doświadczalnie posiłkując się pomiarami - luxomierz by stykał.
 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Luxomierz mam w samsungu :p Wyliczałeś może strumień?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,070
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Luxomierz mam w samsungu :p

I zdajesz sobie sprawę z tego ile jest wart pomiar smartfonem z apką. Jak nie ma nic lepszego można spróbować zrobić siatkę i sprawdzić równomierność rozkładu przy kilku opcjach zaczynając od "intuicyjnej" - modyfikując co nieco - to wszystko nie przywiązując się do "wartości" uzyskanych a jedynie do zmienności wyników na powierzchni.

Tyle, że jeśli taki "sprzęt" ma z 25-30%?? błędu to... Normalnie głowice pomiarowe są tak zbudowane aby zliczać dobrze światło docierające nawet pod ostrymi kątami - co tu będzie miało miejsce - brak soczewek: To co ma smartfon trudno nazwać głowicą pomiarową, nawet przy najszczerszych chęciach. Miarodajność uzyskanych wyników - zero kalibracji - pomiar czymś co się sprawdza przy fotkach... Bawić się zawsze można.

Kolejny problem -> Nawet jeśli by mieć porządny luxomierz, jest problem z samym wykonaniem pomiarów w zamkniętym boksie - głowica w wyznaczony punkt pomiarowy : zamknięcie pomieszczenia : pomiar :
Wpływ odbić od ścian - przy otwartym pomieszczeniu od 3 - co także zafałszuje wyniki.

Pomiary dostępne dla lamp led są zazwyczaj robione po powierzchni ale nie w boksie : te siatki rozkładu strumienia. Mniejsza z tym - kłopotów dużo - sprzętu za 10.000 pln nie masz.... Niepotrzebnie wspominałem o tak zwanych pomiarach, bo aby one były coś warte trzeba zbyt dużo się "bawić" lub wyciągać z kapelusza sprzęt którego i tak ni ma.

Wyliczałeś może strumień?

Jeszcze nie : spałem : teraz sie dobudziłem na tyle aby posiedzieć przy kompie i się umyć. Zobaczę może mi przed snem zapału wystarczy. Jak nie to na 100% jutro.

jest szybko i prosto: dane:
miały być: CLU0581825C4353M2M2F1

CLU058-1825C4-353M2M2-F1; prąd:2880 mA; 21759lm; 52.1Vf; 150.0 W; 145 lm/W

630,23 umol fotonów :jeśli diody wysterowane równo na 150 : z zasilaczem sprawność 0,9 => 333W
Sprawność diod : 2,1 umol/J : panelu 1,89 : Mniej więcej - przy lepszym dopasowaniu SPD precyzyjniej by było.

Licząc 630+455 => 1085 : przy czym realna nie wyjdzie tak : Nie wychodzi szczególnie wysoko :

Aby mieć realnie w granicach nieco poniżej 1200 - trzeba by wpakować pewnie z 1300? do? 1400 i to z ładnie równomiernym rozkładem. Tak zwanego "wyznaczonego" potencjalnego "optimum" nie będzie.

Nie pamiętam także na ile precyzyjnie wyznaczony był strumień : poprzednim razem chyba nieco orientacyjnie.

Edit:
[1500?? zwariowałeś sub??]
 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
I zdajesz sobie sprawę z tego ile jest wart pomiar smartfonem z apką. Jak nie ma nic lepszego można spróbować zrobić siatkę i sprawdzić równomierność rozkładu przy kilku opcjach zaczynając od "intuicyjnej" - modyfikując co nieco - to wszystko nie przywiązując się do "wartości" uzyskanych a jedynie do zmienności wyników na powierzchni.

Pomiar luxów smartfonem wygląda tak samo, jak słuchanie muzyki na kolumnach infinity kappa z głośnikiem wstęgowym, podłączonych do wzmacniacza klasy D :bal: Ja wiem, ale jak nie posiada sie luxomierza, to pozostaje chociaż coś.

Jakoś mierzy, ale trzeba dobrze nakierować, ponieważ tak jak piszesz, nie ma soczewki.



Kolejny problem -> Nawet jeśli by mieć porządny luxomierz, jest problem z samym wykonaniem pomiarów w zamkniętym boksie - głowica w wyznaczony punkt pomiarowy : zamknięcie pomieszczenia : pomiar :
Wpływ odbić od ścian - przy otwartym pomieszczeniu od 3 - co także zafałszuje wyniki.

Dlaczego problem? Zamknąć mnie w boxie z luxomierzem i mogę robić pomiary.

Pomiary dostępne dla lamp led są zazwyczaj robione po powierzchni ale nie w boksie : te siatki rozkładu strumienia. Mniejsza z tym - kłopotów dużo - sprzętu za 10.000 pln nie masz.... Niepotrzebnie wspominałem o tak zwanych pomiarach, bo aby one były coś warte trzeba zbyt dużo się "bawić" lub wyciągać z kapelusza sprzęt którego i tak ni ma.

Spektrometr jest fajny, ale drogi.. sensowny to około 17 tysięcy. Mogę kupić niedrogi luxomierz (200-400zł) Myślę, że w tym przedziale będzie sensowny sprzęt na nasze potrzeby pomiaru.

Znalazłem sensor PAR/PPFD za 1200zł. Nie jest źle, ale mało też nie jest. Zastanowię się nad kupnem/zrobieniem samemu za jakiś czas. Jak to się mówi - w imię nauki!



Jeszcze nie : spałem : teraz sie dobudziłem na tyle aby posiedzieć przy kompie i się umyć. Zobaczę może mi przed snem zapału wystarczy. Jak nie to na 100% jutro.

jest szybko i prosto: dane:
miały być: CLU0581825C4353M2M2F1

CLU058-1825C4-353M2M2-F1; prąd:2880 mA; 21759lm; 52.1Vf; 150.0 W; 145 lm/W

630,23 umol fotonów :jeśli diody wysterowane równo na 150 : z zasilaczem sprawność 0,9 => 333W
Sprawność diod : 2,1 umol/J : panelu 1,89 : Mniej więcej - przy lepszym dopasowaniu SPD precyzyjniej by było.

Licząc 630+455 => 1085 : przy czym realna nie wyjdzie tak : Nie wychodzi szczególnie wysoko :

Aby mieć realnie w granicach nieco poniżej 1200 - trzeba by wpakować pewnie z 1300? do? 1400 i to z ładnie równomiernym rozkładem. Tak zwanego "wyznaczonego" potencjalnego "optimum" nie będzie.

Nie pamiętam także na ile precyzyjnie wyznaczony był strumień : poprzednim razem chyba nieco orientacyjnie.

Czyli realnie z aktualnymi panelami na CLU048 wyjdzie coś poniżej lub równe 1000umol? :p
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,070
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Jakoś mierzy, ale trzeba dobrze nakierować, ponieważ tak jak piszesz, nie ma soczewki.

Nie tyle soczewki co sama budowa głowicy pomiarowej : chwila:
Oj google nie wypluwa łatwo przekroju. Niby proste fotodioda krzemowa z filtrem barwnym korygującym odpowiedź tak aby odpowiadało to krzywej fotopowej. Jest jedno ale - fotodioda jest sporo większa od "okienka" które jest tak dobrane aby zbierać i rozpraszać przechodzące światło - chodzi o to, że "goła" fotodioda nie oddaje dobrze realnej wartości natężenia światła przy ostrych kątach jego padania.
Sam luksomierz to urządzenie proste - mierzy napięcie generowane przez czujnik.

Dlaczego problem? Zamknąć mnie w boxie z luxomierzem i mogę robić pomiary.

Niemiarodajne: - jesteś czymś co ma duży wpływ na uzyskiwane wyniki ;). Do tego dochodzi jeszcze efekt "kuli" całkującej - boks jest pusty - dobrze było by podłogę wyłożyć na czarno jak i z 20 cm ścian...

Popatrz tu: https://www.forum.haszysz.com/showt...ie-pomiaru-PPF-miernikiem-Apogee-Quantum-Flux

Bardzo ładnie zrobione. Wyniki - miernik PAR Apogee Quantum Flux. Masa trollingu i gadania po próżnicy nie na temat..I pod koniec pewne kalkulatorowe typowo sprawdzenie wyniku - świadczące o tym, że wszystko pięknie ale wyniki uzyskane są podejrzane - bo sprawność panelu musiała by być ekstremalnie wysoka - nie osiągalna na ówczesnych diodach puszczonych na 700 mA. Do tego to wyniki zafałszowane przez odpowiedź sensora taką a nie inną.

Nie ma się co oszukiwać takie pomiary nie są łatwe - nie gdy mają być naprawdę 100% miarodajne.

Spektrometr jest fajny, ale drogi.. sensowny to około 17 tysięcy. Mogę kupić niedrogi luxomierz (200-400zł) Myślę, że w tym przedziale będzie sensowny sprzęt na nasze potrzeby pomiaru.

Nie ma co inwestować w sprzęt. Szkoda gotówki. Luxomierz za 200 PLN jest lepszy od smartfona ale ile tak naprawdę wart w porównaniu do takiego za 10.000 ... bóg jeden wie bez porównania pomiarów jednego względem drugiego po tym co producent tam poda odpowiedzieć sie nie da.

Znalazłem sensor PAR/PPFD za 1200zł. Nie jest źle, ale mało też nie jest. Zastanowię się nad kupnem/zrobieniem samemu za jakiś czas. Jak to się mówi - w imię nauki!

Z tymi "sensorami" i miernikami PAR jest tak, że jedynie jeden na rynku nadaje się do czegoś. Reszta to po prostu coś w rodzaju "luksomierza" - odpowiedź sensorów w wypadku nieco innego spektrum niż słoneczne jest sporo inna - w wypadku kolorowych ledów to już w ogóle. Po skalibrowaniu ustrojstwa pod konkretne widmo - nadaje się do użytku lepszy rydz niż nic.. Ale imo. szkoda kasy. Może wyjść na to, że podobnie miarodajne wyniki uzyskasz pod luksomierzem za 200 pln - światło białe jakiś tam byk przez to, że to ledy [ dla każdego ze źródeł sztucznych byki ma to nieco innne ] - przeliczenie na strumień po przeliczniku i siup.

Jeśli miało by to mieć ręce i nogi to ten producent: https://www.licor.com/env/products/light/

Czyli realnie z aktualnymi panelami na CLU048 wyjdzie coś poniżej lub równe 1000umol? :p

Tak do tego nierównomiernie. ;(
 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Sam luksomierz to urządzenie proste - mierzy napięcie generowane przez czujnik.

To akurat wiem :p



Niemiarodajne: - jesteś czymś co ma duży wpływ na uzyskiwane wyniki ;). Do tego dochodzi jeszcze efekt "kuli" całkującej - boks jest pusty - dobrze było by podłogę wyłożyć na czarno jak i z 20 cm ścian...

Popatrz tu: https://www.forum.haszysz.com/showt...ie-pomiaru-PPF-miernikiem-Apogee-Quantum-Flux

Bardzo ładnie zrobione. Wyniki - miernik PAR Apogee Quantum Flux. Masa trollingu i gadania po próżnicy nie na temat..I pod koniec pewne kalkulatorowe typowo sprawdzenie wyniku - świadczące o tym, że wszystko pięknie ale wyniki uzyskane są podejrzane - bo sprawność panelu musiała by być ekstremalnie wysoka - nie osiągalna na ówczesnych diodach puszczonych na 700 mA. Do tego to wyniki zafałszowane przez odpowiedź sensora taką a nie inną.

Nie ma się co oszukiwać takie pomiary nie są łatwe - nie gdy mają być naprawdę 100% miarodajne.

Wiesz, nie maja to być pomiary do NASA czy nowej tesli Elona, ale na miarę moich możliwości i dla zaspokojenia ciekawości.

Tak na prawdę, to beż jakichkolwiek wyliczeń krzaki by mi urosły, ale co to za frajda nie wiedzieć czego się używa? Przy okazji sobie pogadam, dowiem się ciekawych rzeczy i kreatywnie spędzę wolny czas. Wiedzy nigdy za wiele :D



Nie ma co inwestować w sprzęt. Szkoda gotówki. Luxomierz za 200 PLN jest lepszy od smartfona ale ile tak naprawdę wart w porównaniu do takiego za 10.000 ... bóg jeden wie bez porównania pomiarów jednego względem drugiego po tym co producent tam poda odpowiedzieć sie nie da.

Robiłeś kiedyś test gallup'a? Jestem maksymalistą :p nawet jeżeli uzyję czegoś jeden raz w roku, to i tak nie kupię badziewia. Poszperam i podeślę kilka pozycji z luxomierzy do oceny.



Z tymi "sensorami" i miernikami PAR jest tak, że jedynie jeden na rynku nadaje się do czegoś. Reszta to po prostu coś w rodzaju "luksomierza" - odpowiedź sensorów w wypadku nieco innego spektrum niż słoneczne jest sporo inna - w wypadku kolorowych ledów to już w ogóle. Po skalibrowaniu ustrojstwa pod konkretne widmo - nadaje się do użytku lepszy rydz niż nic.. Ale imo. szkoda kasy. Może wyjść na to, że podobnie miarodajne wyniki uzyskasz pod luksomierzem za 200 pln - światło białe jakiś tam byk przez to, że to ledy [ dla każdego ze źródeł sztucznych byki ma to nieco innne ] - przeliczenie na strumień po przeliczniku i siup.

Jeśli miało by to mieć ręce i nogi to ten producent: https://www.licor.com/env/products/light/

Muszę poszukać produktów tego producenta i przestudiować repertuar.



Tak do tego nierównomiernie. ;(

Czyli wyjdzie na końcu, że zmienię CLU048 na 4xCLU058. Wszystkie będą takie same, ale wtedy nie będzie potrzebny ten środkowy panel..
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół