nasiona marihuany

Szklarnia... Dużo szklarnii i jeszcze więcej pytań.

Wyszukiwarka Forumowa:

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Cześć, chodzi mi po głowie jakiś grubszy outdoor w przyszłym roku (nawet z 800 krzaków). Mam teraz fajną okazję na wydzierżawienie terenu zamkniętego, opierdzielonego drutem kolczastym w dodatku na wypizdowie przy drodze po której nikt nie jeździ bo prowadzi tylko do tego obiektu. Chciałbym tam postawić szklarnie, początkowo myślałem o jakiś barierach z rzędów kukurydzy ale wydaje mi się to durnym pomysłem. Sama inwestycja będzie duża więc chciałbym to zrobić z głową i z odpowiednim wyprzedzeniem zdobyć wiedzę.
Szklarnie chciałbym ok. 16m2 każda, ile ich się tam zmieści to odrębna sprawa, teren duży i trochę gotówki na inwestycje jest.
Zastanawiam się tylko z jakiego materiału zamówić szklarnie? Wiadomo rama stalowa ale co z resztą? Szkło? Folia? Tworzywa sztuczne? W jakiej barwie? Bardziej by mi odpowiadał np. zielony materiał niż przeźroczysty ale czy nie obetnie to spektrum?
Co pod szklarnie? Wylewka, goła ziemia czy jakaś folia?
Wentylacja mechaniczna czy pasywna (okna uchylne)? Dostęp do prądu jest na obiekcie i najchętniej to bym tam lampy wrzucił i jakiś blaszak ale właściciel się nie zgadza na zbyt duży pobór prądu bo ponoć przyłącza powojenne. Ale już jakieś wentylatory to co innego.
Jak w ogóle krzaki chcą rosnąć w szklarniach? Chętnie czy raczej szału nie ma? Odmiana jaka by wleciała to najchętniej PAFy (AK 420 FV od PP?) albo wręcz nawet AFy. Chodzi o to żeby szybko się z tym uwijać, a nie kisić tego do października.
Muszę mieć informacje bo czas na decyzję co do wynajmu mam do przyszłego tygodnia, a na szklarnie na zamówienie trzeba z cztery miesiące poczekać więc tak akurat na przyszły rok by było gotowe.

Z góry dziękuję za komentarze odnośnie tego czy mam ułańską fantazje czy nie.

A za pomoc serdeczne dzięki :D

DX
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
A jeśli właściciel zechce zerknąć co tam porabiasz na jego ziemii?
Takie wielkie projekty przeważnie padają,po co Ci 800 krzaków? Chcesz się nachapać niczym EL Chapo i żyć w luksusach do końca swych dni? :-D Nie ogarnąłbyś opieki,trymowania,suszenia. W szklarni rosną potężne rośliny,wystarczy kilka na 1 szklarnie średnią a i tak pod sufit urosną. Musi być przewiew. Najtańszy by był zwykły foliak i ja uważam,że wystarczający.
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Właściciela znam, mój sąsiad w Stanach. W Polsce gość raz na parę lat. Pobudki finansowe zgadza się bo muszę jeszcze jeden dom wybudować bo na mnie dorosłe dziecko fuczy hehe Już ma "swoje zycie" hehe No i ma mi kto pomagać z trymowaniem itp. Po za tym ja też nie pracuje więc czasu by było :D

Boję się o trwałość foliaków. Dlatego myślę o AFach żeby nie porosły kobyły
 
P

PolnaMiedza

Guest
Sam pomysł nawet spoko. Tylko co z ludzmi z okolicy, dronami itp. Większość z nich zainteresuje się szklarniami na środku działki, dodatkowo ogrodzonej drutem kolczastym.
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Sam pomysł nawet spoko. Tylko co z ludzmi z okolicy, dronami itp. Większość z nich zainteresuje się szklarniami na środku działki, dodatkowo ogrodzonej drutem kolczastym.

Jest to do ogarnięcia bo lokalsi to jeden domek w odległości 1km od terenu. Starsze małżeństwo, myślę że za przysługę uda się ich przekonać żeby nie wtykali nosa. Dronów się nie boję, jakoś tak po prostu hehe ryzyko wpisane w zawód.
Dziś rozmawiałem z gościem od szklarnii za 6 szklarnii z przepuszczalnego tworzywa na stelażu z jakiegoś uber twardego stopu magnezu z czymś tam o pow. 24m2 wyszła przyzwoita kwota poniżej moich spekulacji. Cholera chyba jednak zaryzykuję bo swędzi mnie ten temat.
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Nie żebym był złośliwy ale 800 krzaków w szklarniach śmierdzi przypałem.
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Sama wizja ośmiuset krzaków mi się podoba, niezła dżungla by to była.. Jednak deep to nie takie hop siup ze szklarniami.. To co pod gołym niebem uważamy za monstery pie****one to w szklarence taki standard co nie.. Tam to rosną *****e wielkoludy niczym Guliwer dla krasnoludków.. Pie****one canna-baobaby. Roboty przy tym to od sk***ego syna - łagodnie pisząc...

Tez moim hobby i jedną z pasji jest sianie kany ale wizja roboty przy 800 sztukach w szklarni sprawia, że wole jednak 8h na etacie - w kwestii nie finansowej oczywiscie - a odnośnie ilosci napsutych nerwów, zmęczenia tym wszystkim do porzygu plus wydaje mi się, że mimo niezbyt lękliwej natury łapał bym niezłe schizy i chyba bym na prozaku musiał tam latać przy floweringu...

Masz kogoś kto na jeden rzut weźmie za talar choćby 30kg? Czy chcesz to gonić tym najmniejszym hurtem.. Po klocku czy tam 5kg..?(serio pytam)

Powiedzmy ze z 800 zostanie hmm 650, kazda załóżmy da suchej masy bobków średnio - a z 60g niech będzie.. (haha bankowo wiecej ale dajmy sobie takie założenie) 650 roslin razy 60 gramów rowna sie 39kilo.. A sam wiesz, że nie jeden konopny rolnik kocur 60g suszu to robi na oucie z jednego automatu... Amator na maxa, debiutant powiedzmy bywa, że z paf/sez na oucie zrobi to 60g suchego z jednej rosliny jak posieje w spoko miejscu i spox spotowej ziemi.. Takze to 60g z krzoka w szklarni to bardzo pesymistyczne założenie.

Nie no ogólnie spoko sprawa o***ac se na szybko 40kilo zioła nawet w okazyjnej cenie rodem z 2005... Podtarł bym se du*e jednym Jagiełłem, drugim odpalił bym kohibe popijając bombaya - jak ***any burżuj debil.
Zaś moja wizja całej reszty - lipa i zniechęcenie ponad radość z canna pasji rolniczej, dodatkowo z przypałem na ogonie i lękami plus to samo slowo bez ogonka na dole 'E'...
Ludzie mają takie miejsca na uprawy, że dosłownie nie ma tam zasięgu w tele i nie wieje nawet chu*em bo wiart nie wie o istnieniu tego miejsca haha. No i padają na glebe przy nawet nie połowie z ośmiuset plantów.. Padają skuci (nie jaraniem bynajmniej..) Wiesz - w towarzystwie psów rasy AT, CBŚ I innych pokrewnych im ras.

Zrób sobie probe z foliakiem i wrzuc tam 10 krzaków.. Po tej przygodzie skumasz ze 800 roslin w szklarniach to istny sajgon.

Mimo wszystko jeżeli odpalisz projekt to kibicuje w ch*j. Jak skonczysz projekt budową chaty dla syna to wydziaram se deep X na plecach. Daje słowo.

Btw.. Swoją drogą nie oceniam czy coś ale czy jednak nie uważasz żeby syn postarał się własnoręcznie zarobić hajs choćby na startową kawalerkę w bloku, którą później pusci na wynajem, ekonomicznie a zamieszka w domu do ktorego chocby połowicznie dojdzie sam a nie za sprawą kochanego ojca zielarza?

Przypiminam, że nie oceniam postawy co nie.. Sam dziecko swe pragnę ozłocić, jednak nauka szacunku do rzeczy materialnych poprzez zdobycie ich własnym wysiłkiem jest w ch*j cenną nauką, milion podany na tacy pewnie cieszy bardziej.. Ale ego. No i uczy bycia z***em, ktoremu "wszystko się należy"..
Oczywiście teraz nie nawiazuje do relacji Ty-Twój Syn bo nawet nie znam sytuacji.. Moze chopaczek se juz uzbieral sam 50kola na dom czy cos..

Tak uogulniam. A podsumowując - wez to pie**ol stary.
 
Ostatnia edycja:

Kosmiczny

Well-known member
Rejestracja
Lip 12, 2018
Postów
101
Buchów
0
BZK powiem ci że tą dziabe to i ja bym zrobił jezeli chlop by sie wywiazał, ale pamietaj ze to troche przypał bo jak masz taka dziare to z automatu dowód
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Jako tako sprzedać bym miał gdzie takie ilości raczej w jednej transzy jakbym dał znać z odpowiednim wyprzedzeniem. Wiesz [MENTION=5650]BZK[/MENTION] jak to u mnie wygląda, gadaliśmy... raczej więcej chętnych na duże ilości "na juz" niż fizycznie jestem w stanie kwiatków ogarnąć hehe
Ale rzeczywiście przespałem się z tym pomysłem szklarnii i za bardzo chyba poplynalem. Zwłaszcza że byłem rano ten teren jeszcze raz obejrzeć i po deszczowej nocy tam bagno w ch*j jest. Fajnie to wygląda jak jest sucho ale popadało i pół godziny kombinowałem przełączając napędy w aucie żeby wyjechać stamtąd. Trzeba by pod każdą szklarnie gruche betonu lać, a to już się robi przerost formy nad treścią.

Aczkolwiek zaciekawiła mnie ta fotowoltaika, poczytałem i jeśli to jest tak wydajne jak obiecują sprzedawcy tych rozwiązań to ciekawy pomysł nawet, jakiś potencjał tam jest. Mój umysł pełen dziecięcej ambicji został zarażony haha :D

Robota na 8 godzin też odpada bo kartę podatkową mam poza EoG więc za dużo zachodu żeby tu pracować normalnie, a na czarno to zdrowie mi nie pozwala żeby na budowie je**ć z łopatą.

Niemniej dzięki za wszystkie opinie, pomysł idzie w zapomnienie z uwagi właśnie na to bagno które się tam zrobiło po pierwszych deszczach więc boję się pomyśleć co będzie jesienią czy zimą.

Dla potomnych koszt jednej szklarni opisanej jw. 9.500 brutto
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
No gadaliśmy, ja chciałem Cie tylko zniechęcić bo spox morda jesteś a 800plantow w szklarniach to na prawde pachnie gibankiem nie krótkim.. A te polskie zakłady karne są serio podłe. Lepszy stary fotel w starej chacie niz nowy fikoł na celi..

Mimo wszystko jak zamykam oczy i wizualizuje 800 monsterów to nachodzi mnie myśl czy konopie nie pociągają mnie na równi z kobietami gatunku homosapiens haha.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Podcinacie chłopowi skrzydła. 800 krzaków(automatów) w szklarnii na własnej posesji a nie w krzakach na dziko to wcale nie tak dużo roboty. Ogólnie Dla mnie wszytko brzmi spoko, wiadomo że ryzyko jest ale bez ryzyka nie da się tego robić. Działaj pan, może wyjdzie.
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Podcinacie chłopowi skrzydła. 800 krzaków(automatów) w szklarnii na własnej posesji a nie w krzakach na dziko to wcale nie tak dużo roboty. Ogólnie Dla mnie wszytko brzmi spoko, wiadomo że ryzyko jest ale bez ryzyka nie da się tego robić. Działaj pan, może wyjdzie.

Jak uda mi się jakiś plac pod to ogarnąć to przemyśle jeszcze raz, w to nie wchodzę bo tak jak pisałem wyżej za duże bagno i za dużo roboty by było żeby to jakoś do ładu doprowadzić. Serio mam auto które jest w stanie poradzić sobie w różnych chujowatych terenach, a ugrzęzło jak przysłowiowy palec w przysłowiowej dupie :p
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Ja tam uważam temu to za przypał bo naraz w miejscu gdzie chu*em wiało lata naraz powstało kilka szklarni. Jak ktoś uprawia pomidory to gdzieś w tłumie szklarni ujdzie. Ale na raz ktoś obcy na terenie i tyle szklarni. No i ludzka ciekawość i wścibskość. Ja bym się na to nie pisał bo widać co się dzieje ostatnimi czasy. Byłaby kara śmierci to by i człowieka powiesili za gandzie.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Za duże ryzyko, biznes zrobił się mega delikatny, pełno lata sprzedawczyków, nie jednego skusiłaby gwarantowana korona za wsypę na gorącym Twojej osoby. Potem taki mamlas ma koronę i kręci interesy dalej na lewo z pomocą psiarni.
Strefa powietrzna jest przesiana dronami, helikopterami, balonami, paralotniami itd.
Plus do tego są ludzie, którzy szukają takich miejsc, żeby je wyczyścić.
Jakby Cię ktoś po prostu okradł z tego (szczególnie, że nie chcesz ludzi angażować), to i tak byłoby łaskawym końcem tego interesu.
Ja sam gdybym dostał namiar na coś takiego, zainwestowałbym w obserwacje na najwyższym poziomie, obserwował do momentu aż ładnie będzie wszystko popakowane i kolejno wjechałbym tam z ludźmi wyczyścić, bo tu już mowa o skoku na pewną okolice miliona złotych.


Nie wiem gdzie mieszkasz, ale jak masz tam tanie domy, magazyny, meliny lub warsztaty, do tego masz jakiś swój biznes, to polecam wynająć, rozeznać przez pierwsze 2 miesiące wynajmu na spokojnie okolice itd.
Potem władować tam 3 namioty 120x120 lub większe, no tak żeby mieć tam te minimum 24 auto w jednym namiocie.
Porządnie te namioty zmodzić 7-12 tyś koszt takiego jednego i odpalić na LED 550w, żeby z poborem nie szaleć.
Jak się postarasz to te 2g na wata wyciągniesz, 3 namioty bez problemu sam opanujesz, to masz 3kg na ~2.5 miesiąca
Zawsze możesz takie miejsca mieć dwa, a łatwo to zakamuflować, szczególnie jak masz co tam składować, opcja na magazyn jest najłatwiejsza, możesz tam nawet śmieci wystawiane za darmo z olx zwozić, dostawczak to koszt 20 tyś.
Stwierdzisz, że palisz wroty z miejscówki albo się wycofujesz całkowicie, to nie masz żadnego problemu tego zdemontować i gdzieś ukryć.
Według mnie lepsza opcja, ja mam dziuple na dwa takie, niedługo odpalam ten drugi.
Wynajem na słupa, koszt 850 zł miesięcznie, dobra akustyka, wentylacja, filtry i daję radę.
Jak masz zapas gotówy na to, to możesz inwesta ***nąć normalnie i gromadzić większy zapas ukryty gdzieś, ja mam beczkę pod ziemią, na bezpiecznym i sprawdzonym terenie, trawę to nacinam dookoła wieczka i wieczko razem z trawą podnoszę, potem zakręcam i trawa zrośnięta po 2-3 dniach, nie ma śladu, oczywiście jest w niej ryż na wilgoć, a towar pakowany próżniowo w szczelnych czarnych pojemnikach.

Ps. Serio Ci mówie, lepiej na turyste / biznesmena, jadąc na escobara w tym kraju dobrze nie skończysz, za coś takiego to zabiorą Ci wszystko co masz, już wyczuwam te nagłówki na kryminalkach o Polskim Escobarze.

Ja wiem ile ładna parterówka kosztuje, trzeba 600 kółek liczyć, sam zbieram.
Tylko pamiętaj, że nie musisz mieć całej sumy na już, bo to się buduje etapami.
Lepiej dziabać sobie małą łyżką, powoli to nikt nie zauważy.
Jak chcesz na grubo do interesu się wbijać, to przypilnuj rozdzielności majątkowej, nic na siebie nie miej, opłać abonament w kancelarii, miej fundusz bezpieczeństwa.
Pamiętaj, że fundusz musi być grubszy, bo legalne limity wpłat $ do 4 ścian są małe, trzeba dać w łapę odpowiedniej osobie, co Ci gotówy pozwoli więcej tam dorzucić, jak utrzymasz calą cele na kantynie. to nawet nie będziesz musiał grypsować.
 
Ostatnia edycja:

Moncler

Active member
Rejestracja
Maj 5, 2021
Postów
36
Buchów
9
Za duże ryzyko, biznes zrobił się mega delikatny, pełno lata sprzedawczyków, nie jednego skusiłaby gwarantowana korona za wsypę na gorącym Twojej osoby. Potem taki mamlas ma koronę i kręci interesy dalej na lewo z pomocą psiarni.
Strefa powietrzna jest przesiana dronami, helikopterami, balonami, paralotniami itd.
Plus do tego są ludzie, którzy szukają takich miejsc, żeby je wyczyścić.
Jakby Cię ktoś po prostu okradł z tego (szczególnie, że nie chcesz ludzi angażować), to i tak byłoby łaskawym końcem tego interesu.
Ja sam gdybym dostał namiar na coś takiego, zainwestowałbym w obserwacje na najwyższym poziomie, obserwował do momentu aż ładnie będzie wszystko popakowane i kolejno wjechałbym tam z ludźmi wyczyścić, bo tu już mowa o skoku na pewną okolice miliona złotych.


Nie wiem gdzie mieszkasz, ale jak masz tam tanie domy, magazyny, meliny lub warsztaty, do tego masz jakiś swój biznes, to polecam wynająć, rozeznać przez pierwsze 2 miesiące wynajmu na spokojnie okolice itd.
Potem władować tam 3 namioty 120x120 lub większe, no tak żeby mieć tam te minimum 24 auto w jednym namiocie.
Porządnie te namioty zmodzić 7-12 tyś koszt takiego jednego i odpalić na LED 550w, żeby z poborem nie szaleć.
Jak się postarasz to te 2g na wata wyciągniesz, 3 namioty bez problemu sam opanujesz, to masz 3kg na ~2.5 miesiąca
Zawsze możesz takie miejsca mieć dwa, a łatwo to zakamuflować, szczególnie jak masz co tam składować, opcja na magazyn jest najłatwiejsza, możesz tam nawet śmieci wystawiane za darmo z olx zwozić, dostawczak to koszt 20 tyś.
Stwierdzisz, że palisz wroty z miejscówki albo się wycofujesz całkowicie, to nie masz żadnego problemu tego zdemontować i gdzieś ukryć.
Według mnie lepsza opcja, ja mam dziuple na dwa takie, niedługo odpalam ten drugi.
Wynajem na słupa, koszt 850 zł miesięcznie, dobra akustyka, wentylacja, filtry i daję radę.
Jak masz zapas gotówy na to, to możesz inwesta ***nąć normalnie i gromadzić większy zapas ukryty gdzieś, ja mam beczkę pod ziemią, na bezpiecznym i sprawdzonym terenie, trawę to nacinam dookoła wieczka i wieczko razem z trawą podnoszę, potem zakręcam i trawa zrośnięta po 2-3 dniach, nie ma śladu, oczywiście jest w niej ryż na wilgoć, a towar pakowany próżniowo w szczelnych czarnych pojemnikach.

Ps. Serio Ci mówie, lepiej na turyste / biznesmena, jadąc na escobara w tym kraju dobrze nie skończysz, za coś takiego to zabiorą Ci wszystko co masz, już wyczuwam te nagłówki na kryminalkach o Polskim Escobarze.

Ja wiem ile ładna parterówka kosztuje, trzeba 600 kółek liczyć, sam zbieram.
Tylko pamiętaj, że nie musisz mieć całej sumy na już, bo to się buduje etapami.
Lepiej dziabać sobie małą łyżką, powoli to nikt nie zauważy.
Jak chcesz na grubo do interesu się wbijać, to przypilnuj rozdzielności majątkowej, nic na siebie nie miej, opłać abonament w kancelarii, miej fundusz bezpieczeństwa.
Pamiętaj, że fundusz musi być grubszy, bo legalne limity wpłat $ do 4 ścian są małe, trzeba dać w łapę odpowiedniej osobie, co Ci gotówy pozwoli więcej tam dorzucić, jak utrzymasz calą cele na kantynie. to nawet nie będziesz musiał grypsować.
Widać, że chłop wie co mówi :D
Nagłówki o Polskim Escobarze już były po 2010 jak Brodi na puchę zjechał, ale że go interpol ścigał to całkiem dobre osiągnięcie.
Ten plan mi bardziej przypomina polskiego ElChapo tylko nie ma pustyni, a na bagnie :D
BTW Deep dalej chcesz realizować projekt czy odpuściłeś?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół