nasiona marihuany

[Grzyby] Okrywa torfowa krok po kroku

Wyszukiwarka Forumowa:

LukaszLDZ

Well-known member
Rejestracja
Lip 5, 2022
Postów
251
Buchów
132
Odznaki
1
Do czego ta okrywa? De facto konieczna dla Panaleous cyanescens bo dla cubensis totalnie zbędna w tej formie :) jeśli dla pan. Cyan. to sterylizacja nie jest zbyt dobrym pomysłem gdyż taka okrywa łapie wszystko z powietrza itp. Z mojego doświadczenia wynika, że powinna być pasteryzowana min. 2godz tak jak substrat. To pozwoli nie wybić wszystkiego i zachować pewne pożyteczne organizmy. Mowa cały czas o przygotowaniu pod panaleous cyanescens. Dla cubensis wystarczy Coco z wermem opcjonalnie gips 5% i okrywamy od razu robiąc monotuba. Żadne inne dodatki typu obornik itp nie są konieczne. Cubensisy owocnikuja z powodzeniem na samym Coco z wermem. Panaleous cyanescens natomiast okrywamy jak przerośnie ;) choć niektórzy bez okrywy owocnikuja. Natomiast dla cubensis nie jest totalnie potrzebne dodawanie czegokolwiek.
 
Ostatnia edycja:

Wiewiorka

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2023
Postów
198
Buchów
90
@LukaszLDZ ja do pan cyanów sterylizuję. Jak grzybnia trochę przerośnie to się broni przed zakażeniem. Z resztą u mnie to nie ma znaczenia czy pasteryzacja czy sterylizacja bo i tak je trzymam bez przykrycia :p
 

LukaszLDZ

Well-known member
Rejestracja
Lip 5, 2022
Postów
251
Buchów
132
Odznaki
1
Tym bardziej ma znaczenie, pasteryzowana okrywa dużo wolniej złapie zakażenie.
 

Wiewiorka

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2023
Postów
198
Buchów
90
Tym bardziej ma znaczenie, pasteryzowana okrywa dużo wolniej złapie zakażenie.
Nie upieram się przy swoim, bo mam z nimi mało doświadczenia. A właściwie to popełniłem same bledy. Ale za to to co mi wyszło, było dość imponujące. Na pewno będę niedługo próbował jeszcze raz.
 

LukaszLDZ

Well-known member
Rejestracja
Lip 5, 2022
Postów
251
Buchów
132
Odznaki
1
Nie upieram się przy swoim, bo mam z nimi mało doświadczenia. A właściwie to popełniłem same bledy. Ale za to to co mi wyszło, było dość imponujące. Na pewno będę niedługo próbował jeszcze raz.
Bo tutaj jest sporo zmiennych z panaleous niestety. Można zrobić wszystko jak należy i lipa a nieraz odwrotnie, trafimy na dobrą genetykę i rośnie i w kiepskich warunkach. Dla Panaleous istotnym jest FAE czyli wymiana powietrzna i ewaporacja. Cubensisy są prostsze znacznie :)
 

LukaszLDZ

Well-known member
Rejestracja
Lip 5, 2022
Postów
251
Buchów
132
Odznaki
1
Są różne metody. Namiot , wanna . Ja kultywuje je w boxie z dziurami zaklejonymi wata. Na dnie woda demineralizowana a na kratce na podwyższeniu tacki ;) w wodzie dwa wężyki z kostką w które ciągle pompuje powietrze pompka akwariowa. Pokrywa boxa ma duże dziury również zatkane wata syntetyczną. Kolega ma w namiocie i wpuszcza parę wodną tam. Sposobów jest troche. Jeśli grzyby są idealnie proste i nie powyginane to znaczy ze jest ok.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół