nasiona marihuany

Dobór LED, Pomocy !!

Wyszukiwarka Forumowa:

Kadaffi

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2019
Postów
222
Buchów
149
Odznaki
1
Pierwszy kontakt z LED'AMI:tiphat:\

Za dużo wolnego czasu, ogromna ciekawość + Mega zainteresowanie MJ
skłoniło mnie do posiania kilku pestek dokładniej 3 lub 4 ..
planuje zbudować a nawet jestem w trakcie budowania pierwszego PcBox'a
a w trakcie zbierania potrzebnych elemntów :D odiwedziłą mnie myśl o złożeniu czegoś swojego
o większych wymiarach .. np. 50x50cm nie chce żądnych kolosów poza tym mam bardzo mało miejsca ! :)

grzebiąc na temat w necie napotkałem taki oto Naświetlacz:

[h=1]"Naświetlacz LED Grow Light 10W 230V 7:2 Red & Royal Blue Lampa do uprawy roślin"[/h]
Link:

http://www.solarsystemy.pl/naswietl...royal-blue-lampa-do-uprawy-roslin-p-1493.html

Dane Techniczne:
LED: 10W
Napięcie: 230V AC
:***:Barwa: 7:2 Deep RED & Royal Blue
Klasa szczelności: IP65
Materiał: Aluminum + Szkło transparentne
Klasa energetyczna: A+
Żywotność: 30.000 godzin
Kąt świecenia: 120°
:***:Źródło światła: 1szt LED 10W
Certyfikaty: CE, RoHS
Wymiary: 75x115x85mm

7:2 - co daje sumując 90W !?

NIE DLA MNIE .
szukam rozwiązania o jak najmniejszej mocy ! i jest to na prawde ważne .

nie ważne dla mnie czy to żarówka, panel,(samoróbka w sumie lepiej) ;p

ajć! Przyjmijmy opcję z boxem 50x50
a w nim
3x AF: AK 47
lub
4x AF: 3x AK 47 1x MAZAR
(to tak dla waszej wiadomości)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

NIE DLA MNIE .
szukam rozwiązania o jak najmniejszej mocy ! i jest to na prawde ważne .
nie ważne dla mnie czy to żarówka, panel,(samoróbka w sumie lepiej) ;p

1. Paski quantum boards - zobacz czy nie ma dostępnych w rozmiarach dostosowanych do Twoich potrzeb. tu jest niezły opis: tego co jest dostępne: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?146340-Budujemy-Quantum-Board-dostepne-opcje : Bardzo sprawne - puszczone nisko osiągać mogą rekordowe wyniki umol/J. Do wyboru sporo temperatur widmowych - możesz nawet dać zimniejsze co by nieco bardziej zwarto wszystko szło. Zalecany strumień fotonów na powierzchnie raczej nie mniej niż 500 umol/m2 - białe światło. [ bez suplementu CO2 nie warto przekraczać 800 ]

2. Kolorowy panel LED - na diodach mocy - można skalować moc o wiele lepiej niż przy COB - do "mikro" boksa nie wsadzisz wysokowydajnych diod COB - te o niskich mocach nie bywają raczej wysokosprawne. [ przynajmniej tak mi świta ;) - dawno nie przeglądałem wszystkiego co jest dostępne - ale sprawności rzędu 150 lm/w nie ma raczej co szukać przy maluchach] No dobra - na siłę chcę Cię przekonywać i przeciągać na Ciemną stronę mocy - 50x50 - to już na jedną diodę CLU puszczoną nie za wysoko... Ale....

opcja druga znasz pewnie linki: stary art CR : https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Budowa_Panelu_Led - puszczał diody bardzo nisko - dla lepszej sprawności - jeśli Ci zależy na jak najlepszych osiągach przy niskim zużyciu mocy - to samo - prąd w granicach 350mA. Więcej diod ale sprawniej.

tu: jak sobie dobierać widmo: https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Konfigurowanie_panelu_led_DIY - udział bieli może być bardzo zmienny. Im wyższy docelowy strumień na powierzchnie zaplanujesz tym więcej bieli warto mieć.
Nie dawaj raczej obliczeniowej wartości strumienia fotonów poniżej 400 umol/m2 - CR miał "sporo?" więcej z tego co pamiętam szacunkowo popatrz na Jego fotorelacja i możliwe do osiągnięcia plony. Nie trzeba dawać dwu rodzaju czerwieni - wystarczy 660 : photo red. Panel CR miał wysoki udział promieniowania niebieskiego - raczej światło "skracające" rośliny -

to z jego tematu [ rok 2012 ;) ] https://www.forum.haszysz.com/showt...-0-15m2-Skunk-Special-Experimental-LED-Garden

Czas na podliczenia ;)

Ziółka wyszło 71g

tak więc licząc g/w 71:38 = 1.86 gram/wat

Według zużycia energii

pierwsze 10 dni panna była pod 2 diodami LED więc 2w x 18h = 36 x 10 = 360w:1000 czyli 0.36kwh

następne 65 dni leciała na oświetleniu po 18 godzin pod 27 watami po 18h co daje 31.59kwh

na oświetleniu 12/12 czyli 38wat, panna leciała 69 dni co daje 31.46kwh

suma zużytej energii to 63,41kwh co daje 0,89kwh/gram / 1.11g na kwh zużytej energii

Teraz dostaniesz diody o lepszych sprawnościach od tego co On miał - taniej.... Bez trudu więcej fotonów z mniejszej mocy.

ps: ten naświetlacz który pokazałeś to jakaś "kupa" ;] Kupa tego na rynku i ... kupa

ps2: strumień jaki miał CR na takim widmie - to szacunkowo coś około 500 umol/m2 na lekkim plusie - obliczeniowy oczywiście.... dla temp 25 stopni... chwilunia plik... dla temp na diodach 75 stopni strumień kapkę ponad 400 umol/m2 -> to widmo jak widać na wykresie [ wykres na fotony nie energetyczny ] jest bardzo ubogie w "białe" światło -> prawie 3 kolorowy z niewielkimi dodatkami - w wersji bez diod 630 nm podziała - tak samo dobrze : ale co kto lubi można niemalże skopiować konfiguracje i nie powinno wyjść nic a nic gorzej - ;) Bo niby czemu miało by ??

15.jpg


hmmm.... chyba pora spać dosyć Trollowania na dziś

ps:

zapotrzebowanie na moc zależy od sprawności: panelu ->
max możliwy technicznie to 3 umol/J - quantum boards na samsungach - raczej dobieranych specjalnie binach puszczonych bardzo nisko.

około 2 umol/J wyciągniesz na COB niekoniecznie bardzo wyuzdanych i drogich.

na kolorowych można przekroczyć 2 - cree raczej dobre biny : puszczane nie wysoko - dawno nie sprawdzałem najlepszych dostępnych binów i nie podam z głowy ile dało by się wydusić ;)

jakaś krzywa symulacja z roku: 09-05-2015 : sprawność 2,24 - w realnych warunkach pracy diod - z niezbyt wyłudzanie sprawnym zasilaczem - słabym nawet - pewnie da się teraz kapkę więcej.

na_350.jpg


takie tam wspomnienia - ....... dawno dawno temu w odległej galaktyce.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Hate napisał:

łADNY nick

MARS : SRAM - 3030 o sprawności nieokreślonej - produkcja chińska.

Same łgarstwa - ;]
 
Ostatnia edycja:
H

Hate

Guest
To sraj dalej podstawa to oddać stolec raz dziennie........ja mam i jestem pod wielkim wrażeniem i tak zaczolem od hps potem w czerwone ledy masakra oczy bolą ..i teraz te pierwszy test wyszedł rewelacyjnie lepiej od hps ...wiec pozdrawiam i życzę udanego stolca ...a za Nika dziękuje


A to są ledy od samsunga
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

A to są ledy od samsunga

Skoro tak mówisz. ;) Która seria marsów ? Bo przy jednej piszą, że to 3030 i jakiej produkcji. Mowa o tych najpopularniejszych styl blacha od ciasta. Te następne są liniowymi modułami które się średnio nadają jako pojedyncze źródło oświetlenia do boksów o standardowych wymiarach. Takie wrażenie jakieś. Tak jakby nastawiali się na produkcje czegoś co bardziej przypomina "mało" zacieniająca oprawę szklarniową. Lub źródło przeznaczone do stosowania nie jako jedno a wiele sztuk. Aby osiągać sensowną dystrybucje światła przy czymś takim trzeba mieć kształt pomieszczenia niezbyt przypominający standardowo dostępne "boksy" do uprawy. No .. dobra są i takie .. ale

ps: mam stomie.

SP 150 150w Cover 2x2 (60x60cm) full spectrum plant led grow light - Mars Hydro : Podane przez producenta SPD wygląda na złożone z diod białych o CRI około 70+. Praktycznie zerowy udział 660. chińskie 3030 ? Identyko jak w wypadku blaszek do ciasta ?

SP 3000 300w Cover 2x5 (60x150cm) Samsung lm301b Osram full spectrum led plant grow light - Mars Hydro SPD - wygląda na złożone z diod o CRI 80+ duży udział 660 - garb w zieleni - charakterystyczny dla ... ;)

Piszą o IR i UV jak zwykle czego w SPD prawie ni ma. No lekuchno - takie małe pipki teraz na obrazkach są a niedawno jeszcze nie było.

O dystrybucja światła jest podana teraz inaczej : i zalecają inne kształty pomieszczeń. Zmiany zmiany zmiany ;)
 
Ostatnia edycja:
H

Hate

Guest
Oni piszą jak im się podoba ja swoją jak kupowałem było napisane ze pobór ma 85 w a jak użyłem miernika wyszło ze pobór to 104 w marsy piszą ze to 3030 a firma VIPARSPECTRA Pro Series P600 ze samsung a to są te same lampy ...ledy są nie wymienialne bo maja termiczne zabezpieczenie przed wilgocią ....ta druga firma ma mój kolega trochę droższe bo ma potencjometr który przy 600 jest nie potrzebny ....niewiem może żeby oszukać konkurencje .....nie wnikam....

Kończę pierwszy grow na nich i jestem w szoku nie robię tu reklamy bo nie o to chodzi ...jak narazie wychodzi lepiej niż na hps
 

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Na parametry podawane przez producentów/handlarzy należy patrzeć sceptycznie.A już szczególnie jeśli są to produkty w "okazyjnych" cenach i produkcji chińskiej,czyli chyba większość.
Ciężko coś powiedzieć o tym z ali...Jakie tam są diody i w jakich ilościach ?

edit
Teraz widać więcej :)
Tylko który to konkretnie panel i w jakiej cenie(całkowitej za 1 szt),bo strasznie tam namotane...
 

GoodLedSuper

New member
Rejestracja
Lis 14, 2020
Postów
3
Buchów
0
Na parametry podawane przez producentów/handlarzy należy patrzeć sceptycznie.A już szczególnie jeśli są to produkty w "okazyjnych" cenach i produkcji chińskiej,czyli chyba większość.
Ciężko coś powiedzieć o tym z ali...Jakie tam są diody i w jakich ilościach ?

edit
Teraz widać więcej :)
Tylko który to konkretnie panel i w jakiej cenie(całkowitej za 1 szt),bo strasznie tam namotane...

Znazalem taki jeden panel z zasilaczem cena koło 300 zł opisuje ze na diodach samsung 301h, dlatego wkleiłem link czy to wogole ma sens czy raczej to ściema, ewentualnie co było by dobre? Zastanawiałem się cały czas nad ts600 Od hydro ale nie mogę znaleść opini

---------- Post Zaktualizowany 11:44 ---------- Data pierwszego postu 11:38 ----------

Jest jeszcze motyw zrobienia tak jak by panelu z żarówek e27 znalazłem mocy 20 watt 2500 lumen, myslalem żeby dac ich 7 szt było by 140 watt poboru i około 17000 lumen jeśli dobrze liczę i liczbę ta się podwaja, jaka ewentualnie barwa by miała być
 

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Diody lm301h to bardzo dobre diody smd...chyba obecnie najlepsze na rynku i niestety swoje kosztują.Dlatego śmiem sądzić,że w tej cenie to jakieś tam ledy udające oryginał.I tylko tyle.Nie wiem,gdzie samsung ma ich fabryki ale nawet jak w Chinach to cena jest dyktowana przez właściciela nazwy.Możesz zaryzykować-300pln kosztuje dobry zasilacz do led..Prawa zwrotu pewnie nie uświadczysz.Marsa możesz kupić w normalnej dystrybucji z wszystkimi prawami konsumenta ale nie znam konstrukcji więc Ci nie doradzę co wybrać.
Zasadą jest patrzeć na jakiekolwiek okazje podejrzliwie,żeby później nie było rozczarowań.

Co do żarówek/żyrandoli jest spro o nich na forum-skorzystaj z forumowej szukajki:)
Barwa-na początek na cały cykl 3500K
 

GoodLedSuper

New member
Rejestracja
Lis 14, 2020
Postów
3
Buchów
0
Diody lm301h to bardzo dobre diody smd...chyba obecnie najlepsze na rynku i niestety swoje kosztują.Dlatego śmiem sądzić,że w tej cenie to jakieś tam ledy udające oryginał.I tylko tyle.Nie wiem,gdzie samsung ma ich fabryki ale nawet jak w Chinach to cena jest dyktowana przez właściciela nazwy.Możesz zaryzykować-300pln kosztuje dobry zasilacz do led..Prawa zwrotu pewnie nie uświadczysz.Marsa możesz kupić w normalnej dystrybucji z wszystkimi prawami konsumenta ale nie znam konstrukcji więc Ci nie doradzę co wybrać.
Zasadą jest patrzeć na jakiekolwiek okazje podejrzliwie,żeby później nie było rozczarowań.

Co do żarówek/żyrandoli jest spro o nich na forum-skorzystaj z forumowej szukajki:)
Barwa-na początek na cały cykl 3500K

Tylko ze te żarówki jak pamietam maili 2700 lub coś koło 6000 k aby do wyboru, myslalem nad pelnosezonowymi, i jeśli by coś to pomogło urozmaicić w jakieś diody może czerwone
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Tylko ze te żarówki jak pamietam maili 2700 lub coś koło 6000 k aby do wyboru, myslalem nad pelnosezonowymi, i jeśli by coś to pomogło urozmaicić w jakieś diody może czerwone
Nie ma to naprawdę znaczenia. 2700k 13W philipsy sa najbardziej uniwersalne, a w uprawie chodzi najbardziej o moc/wydajnosc/ cena/ powierzchnia
te 13w philipsy maja bardzo dobre sprawności i poprostu opłaci sie kupic sześciopak. Według adan im więcej niebieskiego tym rośliny mniejsze, bardziej kompaktowe, ale plon ten sam...
jak chcesz dodawać cos od Siebie to wrzuć far red, ale nie więcej niż 10%
Jak chcesz mieć zabezpieczenie to lec cala uprawe na tych philipsach, a w zapasie trzymaj chińskie ledy do uprawy z niebieska i czerwona barwa. Na alledrogo około 10zl szt. W momencie jak rośliny osiagna juz 90% możliwej wysokości to wykręcasz philipsy, wkręcasz niebieskie ledy i w ten sposób wyhamujesich wzrost
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół