nasiona marihuany

Temperatura

Wyszukiwarka Forumowa:

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
Siema, sprawa wyglada tak ze mialem miec ledy clu058 .. a bede musial czekac na reklamacje ze sklepu z zasilaczami .. ale mniejsza, rozchodzi sie o to ze bede zmuszony kupic jutro HPS 600w do boxa 1.44m i napewno ktos tu z was mial taki setup lub bedzie sie orientowal czy dam rade to w normalnych warunkach ogarnac, tzn mam wyciag fi125 220/400m3 i rure izolowana w pokoju, pytanie moje brzmi czy 600w rozgrzeje mi tak bardzo tego boxa ze bede musial jakos wyciagnac ta rure za okno ? (czego najbardziej na swiecie nie chce bo zabardzo niemam jak-przypal) czy wystarczy ze bedzie ciagle otwarte okno ?
 

Szonru

Member
Rejestracja
Sie 4, 2020
Postów
15
Buchów
0
na max obrotach tego wyciągającego i jeżeli masz cooltube wentylowaną to ok, powinno być dobrze jeżeli pomieszczenie jest dobrze wentylowane. Otwarte okno to dobry pomysł (jeżeli to nie blok) ale wiadome, tylko do czasu późnego wega/indukcja, potem przypał.

---------- Post Zaktualizowany 20:37 ---------- Data pierwszego postu 20:36 ----------

Sorry za podwójny post, dopiero po chwili o tym pomyślałem, chodzi mi o to, że na forum jestem ogólnie nowy ale nie w temacie więc info sprawdzone
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
na max obrotach tego wyciągającego i jeżeli masz cooltube wentylowaną to ok, powinno być dobrze jeżeli pomieszczenie jest dobrze wentylowane. Otwarte okno to dobry pomysł (jeżeli to nie blok) ale wiadome, tylko do czasu późnego wega/indukcja, potem przypał.

---------- Post Zaktualizowany 20:37 ---------- Data pierwszego postu 20:36 ----------

Sorry za podwójny post, dopiero po chwili o tym pomyślałem, chodzi mi o to, że na forum jestem ogólnie nowy ale nie w temacie więc info sprawdzone

Az tak ? Domyslam sie ze 600w grzeje ale kurde chyba da rade to jakos ogarnac :/ aktualnie jest 275w i w boxie jest kolo 30° ale roslinki byly cale i zdrowe, boje sie jedynie o to ze wejde do pokoju i bedzie *** 70° xD cooltuby nie bedzie bo bedzie najwiekszy wing do 1.44m, pewnie i tak sam jutro sprawdze jak to sie ma w praktyce bo nic innego nie wymysle :(
 

Antisocial

Active member
Rejestracja
Cze 7, 2020
Postów
29
Buchów
0
ja zupelnie nie rozumiem
masz box 1.44 i bedziesz mial hps 600w czyli tyle ile powinienes miec
wentylator wyciagajacy masz dobry
nie montujesz cooltuby bo masz taki kaprys wiec lampa ci bedzie sie grzac
poza tym jaki przypal miec okno nonstop uchylone w bloku a?
wiec ku**a gdzie jest problem?
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
ja zupelnie nie rozumiem
masz box 1.44 i bedziesz mial hps 600w czyli tyle ile powinienes miec
wentylator wyciagajacy masz dobry
nie montujesz cooltuby bo masz taki kaprys wiec lampa ci bedzie sie grzac
poza tym jaki przypal miec okno nonstop uchylone w bloku a?
wiec ku**a gdzie jest problem?

Nie nie montuje bo mam taki kaprys tylko wydaje mi sie ze wing bedzie lepszy niz cooltube ? A o przypal mi chodzi dlatego ze np. w zime bedzie mi para z okna leciec ...

edit: lepszy wing czy cooltube ?
 

Szonru

Member
Rejestracja
Sie 4, 2020
Postów
15
Buchów
0
ja zupelnie nie rozumiem
poza tym jaki przypal miec okno nonstop uchylone w bloku a?
Chodzi o to, że nawet jeśli to jeszcze nie faza kwitnienia to nadal rośliny wydzielają specyficzny zapach, w bloku mieszkania są tuż obok siebie i jeśli ktoś to wyczuje, to może być przypał, jeżeli jeszcze są przy tym konkretnym pomieszczeniu balkony to jeszcze większe ryzyko.

---------- Post Zaktualizowany 22:27 ---------- Data pierwszego postu 22:22 ----------

Nie nie montuje bo mam taki kaprys tylko wydaje mi sie ze wing bedzie lepszy niz cooltube ? A o przypal mi chodzi dlatego ze np. w zime bedzie mi para z okna leciec ...

edit: lepszy wing czy cooltube ?

możesz zrobić winga ręcznie, wychodzi o wiele wiele taniej, zobacz sobie w dział "warsztat" tam masz poradnik, takiego winga montujesz do cooltuby i problem z głowy, musisz tylko go zagiąć tak aby przy cooltubie było z 1-2cm płaskiej blachy aby było do czego go przykręcić. Ogólnie samego winga nie polecam (chyba, że ze spreaderem, który ponoć pomaga zbić temperaturę), temperatura będzie dość wysoka jeżeli nie ma naprawdę mocnej wentylacji w boxie. Najlepsze rozwiązanie to cooltube'a i ręcznej roboty wing, wyjdzie taniej niż za oryginalny wing.
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
Czuc nikt nic nie bedzie bo jest filtr to o to sie nie boje, a o cooltube chodzi mi czy bedzie tak efektowna jak tez duzy wing ktory ma rozpietosc 100x70cm , fakt kosztuje on troche ale mam znizke na to takze nie chodzi o cene.
Straszny metlik mam bo zostalem pod sciana i musze wymyslic to do jutra .. :/ i niewiem jak to ugryzc
 

Antisocial

Active member
Rejestracja
Cze 7, 2020
Postów
29
Buchów
0
jezeli bedzie tak je**c ze okna nie mozna otworzyc to i na klatce bedzie tez je**c
jak uchylisz okno to i w pokoju nie bedzie je**c i na klatce
wing i cooltuba co wybrac?
za wysoka temperatura pali rosliny
nie co mniej swiatla tragedii nie robi
sam dokonaj wyboru
 

Szonru

Member
Rejestracja
Sie 4, 2020
Postów
15
Buchów
0
Czuc nikt nic nie bedzie bo jest filtr to o to sie nie boje, a o cooltube chodzi mi czy bedzie tak efektowna jak tez duzy wing ktory ma rozpietosc 100x70cm , fakt kosztuje on troche ale mam znizke na to takze nie chodzi o cene.
Straszny metlik mam bo zostalem pod sciana i musze wymyslic to do jutra .. :/ i niewiem jak to ugryzc

Jak kupisz cooltube to nie bedziesz musiał martwić się o temperaturę, to ci gwarantuję (do wentylowania cooltuby wystarczy najtańszy wentylator osiowy o pasującej średnicy). Jak kolega Antisocial pisał, zbyt wysoka temperatura pali rośliny, a taka może być z wingiem, co do tego 100% pewności nie mam bo nie używałem wingów ale z cooltubą z pewnością nie będziesz miał problemu z temperaturą, moim zdaniem to jest lepsze wyjście bo pewniejsze, że da pożądany efekt, no ale decyzja należy do ciebie, lepiej nie mogę doradzić.
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
Okej zdecydowalem sie po waszych poradach jednak na cooltube tylko powiedzcie mi jak to najlepiej zrobic zeby dzialalo i nie uszkodzilo wentylatora ? Dwa osobne wentylatory ? Jeden went do tuby przechodzacy z pokoju przez cooltube na zewnatrz czy ten PK 220/440m3 i wtedy filtr-->went-->cooltube-->zewnatrz ? Nigdy nie uzywalem cooltuby
 

Szonru

Member
Rejestracja
Sie 4, 2020
Postów
15
Buchów
0
Okej zdecydowalem sie po waszych poradach jednak na cooltube tylko powiedzcie mi jak to najlepiej zrobic zeby dzialalo i nie uszkodzilo wentylatora ? Dwa osobne wentylatory ? Jeden went do tuby przechodzacy z pokoju przez cooltube na zewnatrz czy ten PK 220/440m3 i wtedy filtr-->went-->cooltube-->zewnatrz ? Nigdy nie uzywalem cooltuby

wentylator umieszczasz przy wlocie tak aby chłodne powietrze wiało na lampę. Najlepiej by było zrobić osobne otwory na wlot i wylot z cooltuby, nie polecam używać tego powietrza nagrzanego z cooltuby w boxie. Robisz tak - osobna wentylacja do lampy i osobna wentylacja ogólna w boxie, w ten sposób unikniesz wysokiej temperatury
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół