nasiona marihuany

pierwsza próba Monotub Ecuadorian

Wyszukiwarka Forumowa:

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Witam wszystkich!

Moja pierwsza próba monotuby zobaczymy co z tego wyjdzie :)
2 w pełni skolonizowane słoiki 0,9l kukurydzy zaszczepione zarodnikami Ecuadorian, zostały okryte okrywą z wermikulitu i włókna kokosowego, poczym odstawione do przerośnięcia.
Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda jak na zdjęciach. warunki: 90+ wilgotnosci temperatura do owocnikowania 25st.( lepiej mniej ale niestety upały teraz i nie da się zbić bardziej).
Wszelkie porady mile widziane :)

 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Siema.
Powitać kolejnego grzybiarza :tiphat:
Coś więcej o monotubie?

Będę zaglądał:grz:
 

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Otwory pozakrywane watą, zamontowany wentylator komputerowy osłonięty jedną warstwa tyveku czy czymś podobnym :) chyba tyle :p jak chcesz wiedzieć coś konkretnego to pytaj :) btw siema i powodzonka na twoich tackach :)

Pytanko do doświadczonych po wystawieniu monotuby do owocnikowania powinienem tą watę z otworów wyciagnać czy zostawic?
 
Ostatnia edycja:

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Powiem ci że pinów na razie nie widac, za bardzo różnicy nie widzę, wieczorem pstrykne fotę i wstawię.

Nie było sensu wrzucać zdjęcia bo wygląda tak samo. To chyba nie jest zły znak, znaczy że przestalo kolonizować i w kazdej chwili powinno zacząć owocnikować;p
 
Ostatnia edycja:

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,656
Odznaki
3
Siemasz... wata zostaje na miejscu przez wszystkie etapy projektu... pozdro i owocnych

Ps. Na jakie czasówki Masz ustawiony wentylator ?
 

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Pracuje pół godziny raz na 3 h, zbija wilgotność z 99 do 85%

Minął tydzień zero zmian moim zdaniem:

Możliwe, że zbyt szybko pośpieszyłem się z owocnikowaniem mogłem jej dać poprzerastać jeszcze trochę co o tym myślicie?
 
Ostatnia edycja:

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,656
Odznaki
3
Siemasz... spokojnie... 1 piny potrafią pojawić się po 14 dniach... średnio w okolicach 10 dnia...
Dodatkowo im masz temp wyższą niż 23 stopnie tym ten proces bardziej się wydłuża... będzie ok... wszystko wygląda w normie...

Ps. Wentylator śmiało możesz zmniejszyć z 30 na 5 minut...
 

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
ale to wentylować jeszcze ręcznie ? bo ten wentylatorek wcale jakis mocny nie jest a otwory zatkane watą to ta wymiana powietrza tak średnia :)

Mam jeszcze jedną tacke wystawioną juz do owocnikowania i kilka ciastek ryżowych prawie w pełni skolonizowane. Pytanko takie bo chciałbym się tym z wami też podzielić, zakładać nową fotorelację czy do tej dodać?
 
Ostatnia edycja:

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Mam jeszcze jedną tacke wystawioną juz do owocnikowania i kilka ciastek ryżowych prawie w pełni skolonizowane. Pytanko takie bo chciałbym się tym z wami też podzielić, zakładać nową fotorelację czy do tej dodać?

Ja zaszepiłem kukurydzę i dodam do rozpoczętej fotorelacji bo to ta sama odmiana grzybów.
 

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
No u mnie tez Ecuadory ( 3 tacki i monotuba ) a ciastka Golden teacher z kultury na glukozie.
 

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Tak się prezentuje moja tacka :) wczoraj zauwazyłem pierwsze piny, wachlowane 4 razy dziennie i pryskane z góry :)


Co do tych ciastek to zrobię rolnik tak jak mówisz wystartuje z kolejna fotorelką dopiero jak będą w pełni skolonizowane w oddzielnym temacie:)
 

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
26/08/2020 zdjęcie z przed chwili:

Niestety na monotubie wciąż nic się nie dzieje. Żadne kuleczki się nie tworzą, wierzę że to może przez temperaturę bo w dzień dochodzi nawet do 28 st. Nie pozostało mi nic innego jak czekać...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół