nasiona marihuany

Potrzebny Konopny Dr House , bo ręce opadajoooo

Wyszukiwarka Forumowa:

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Jako że w ziemi z dziwnych i nieznanych mi przyczyn coś mi nie szło, kupiłem więc donice dwc, z uwagi że mam pełen potrzebny sprzęt, pomyślałem że musi iść jak po sznurku no bo podstawowa wiedza + sprzęt + forumowe fotorelacje... No musi się udać, nic bardziej mylnego, sprawa jest o tyle dziwna że problem dotyczy 2 projektów, hydro DWC oraz ziemi w wersji organicznej, nie można więc mówić o przenawożeniu, przelaniu lub przesuszeniu gdyż wykorłkowałem 2 nasiona Critical od RQS w tym samym czasie i jedno poszło do doniczki z ziemią biobizz light mix a drugie sionko poszło do kostki easy plug i po ok 5 dniach w małej szklarni poleciał do koszyka i do bubblera, w hydro przelanie i przesuszenie nie istnieje wiec co niszczy moje roślinki? Zawsze zaczyna się między 7 a 10 dniem od wyjścia i schemat jest ten sam, końcówka listka robi się jak by ktoś ją pocierał, traci sztywność i zaczyna się jak by martwica, następnie zaczyna usychać, wzrost bardzo spowalnia lub się zatrzymuje, niżej opisze sprzęt i warunki, dodam jeszcze że nim kupiłem DWC to zmieniałem ziemię, był biobizz light mix , plagron light oraz ziemia biedronkowa, za każdym razem ten sam problem... A teraz nawet w DWC, zmieniłem lampę z cfl na mars hydro, zmieniłem wodę, była kranówka z dzbanka brita, odstana kranówka oraz oazą z biedry... Za każdym razem to samo się działo co jest na zdjęciu. Zmieniłem swiatło, ziemię, wodę oraz nasionka bo z początku zamówiłam automaty by później zamówic sezonowki i cały czas to samo... Zmieniłem wszystko prócz sklepu z nasionami i producenta nasion, nasiona brałem od RQS z promocji 1+1 ze sklepu taniesianie, czy jest możliwe było to była wina nasion???

---------- Post Zaktualizowany 04:58 ---------- Data pierwszego postu 04:36 ----------

Nawozy dla hydro to canna aqua Vega i flores, dałem wedle kalkulatora ze strony, odżywianie normalne dla wody miękkiej bo mam wodę w kranie EC ok 0.2 z groszami , płyny do regulacji pH mam od ghe, ostatecznie zupa wyszła EC 0.8 / 0.9 i pH ustawiłemna 5.7, kulki są z canny i były 30 minut gotowane, ktoś może zapytać o temp zupy... Ale pamiętajmy ze Critical w ziemi też choruje, cieszę się że mam równoczesne projekty bo dzięki temu mogę z góry odrzucić pewne podejrzenia jak właśnie temp zupy w bubblerze, kupiłem osobno pompkę, wybrałem taka na 2wężyki i regulacją (3.3Lx2/min) i leci to na 2 kamienie, myślę ze wystarczy
Warunki w mini boxie, to temp dzień między 29 a 31stopni, noc ok 26 stopni, wilgotność dzień ok 45- 50%, noc ok 55-60% . Critical w ziemi nie był nawożony, raz dostał root juice od biobizz z kilkoma kropkami Humus activ na rozruch życie w ziemi, do dołka dosypałem mikoryzy biopon , co tu nie gra ? Zmieniałem, sprawdzałem wszystko, jedynie czego nie zmieniłem to sklepu, raz miałem auto ak47 od taniesianie a później już nasiona od RQS z promocji 1+1 ale cały czas ze sklepu taniesianie, żeby nie było, nie neguje sklepu, bo zakupy ogólnie super szybkie, mówię tylko czego nie zmieniłem bo brakuje mi już pomysłów, może za ciepło? Z drugiej strony w fotorelacjach ludzie mają po 32 stopnie i wszystko rośnie...
Jeśli chodzi o sprzet to mam wszystko,
Od higrometru po 2 pH metry elektroniczne i jeden kropelkowy , Ec metr, płyny kontrolne, pH minusy i plusy od ghe i biobizz, w boxie jest wyciąg, wtłaczający oraz 3 mieszaki, łącznie 5wentyli, jeden mieszak dmucha na mojego mars hydro TS 600, lampa wisi ok 60 cm, światło ustawione na 18/6 , co ciekawe, szukałem w forumowych zdjeciach chorób i niczego podobnego nie znalazłem, jest ktoś na tyle doświadczony by mógł mi pomóc określić co tutaj się dzieje? Roślinki ani razu nie dotrwała zdrowa do 15 dnia, koło 7- 10 dnia zsczyna się zmiana na listku, zaczyna się od dołu. Pieprzył bym te zmiany na liścisch gdyby to rosło ale nie rośnie. Proszę o rady, pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Doniczka była ważona, równe 70gram , podlewana ok 10ml no aleco z DWC? jak hydro można przelać? Pojemnik ma 20 litrów, ja wlałam 13 litrów, woda jest ok 1 cm pod koszykiem, widzę już korzenie wychodzące z koszyka ale póki co roslinka pije z wilgotnych kulek które się moczą od bulgoczącej wody, więc o ile w przypadku ziemi przelanie jest możliwe to co z drugą roślinką w DWC?

---------- Post Zaktualizowany 15:46 ---------- Data pierwszego postu 15:17 ----------

O ile doniczke z ziemią mogę zwyczajnie przestać podlewać to co zrobić z dwc? Obniżyć poziom wody? No ale dziwne bo w fotorelacji usera #duzytop jasno na drugiej stronie w punktach wypisał jak on to robi i ma ten sam bubbler co ja, wlewa 19 litrów (to mi troszke dziwne bo ogólnie zbiornik ma podobno 20 litrów) on wlewa do połowy koszyka te 19 litrów, ja wlałem 13 litrów pod koszyk, wlasnie po to by nie potopić korzeni i jak to jest że on takich problemów nie miał? Może mnie ktoś oświecić?

---------- Post Zaktualizowany 20:45 ---------- Data pierwszego postu 15:46 ----------

Wina growera.
Doradzisz coś?
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Czy mój critical w dwc mógł dostać po dupie przez chłodzenie wody mrożonymi butelkami 0.5l ? Woda w dwc sięga czasami 26 stopni, butelka zbija temp do ok 21/22 stopni ale na ok 3h po czym powoli wzrasta, nie jestem w stanie zmieniać butelek co 3h z jasnych przyczyn, czy te skoki temp mogły porobić mojego criticala? Co może być powodem problemów w dwc? Dbam o pH i EC ale temperatura zupy jest problematyczna w okresach letnich. Ma ktoś jakieś pomysły? Uwagi? Rady? Będę wdzieczny.
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Tak, mam 2 .

---------- Post Zaktualizowany 15:30 ---------- Data pierwszego postu 15:07 ----------

Dziwne jest że moje roślinki zawsze chorują w ten sam sposób i nawet w innych systemach uprawy bo o ile z ziemią faktycznie można przelać lub przesuszyć to co w przypadku mojego Hydro? Wymieniłem zupe w bubblerze, zamiast 13 lotrów pod koszyk, tym razem wlałem 15 litrów zanurzając koszyk na ok 2.5 cm, pH w okolicy 5.8 , EC ok 0.8 ( ppm ok 450 )
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Kolejna myśl, posiadam pH + i - od GHE a nawozy mam Canna Aqua, może to w jakiś sposób że sobą źle współgrać?
 
P

pozytyw

Guest
nie waz qrwa doniczki, tylko sie naucz ile w reku jest ciezka mokra i sucha , jak jest ciezka to mokra, jak lekka wiadomo ze sucha
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,520
Buchów
2,966
Odznaki
3
Spróbuj innej wody. Jeżeli każdy grow tak się dzieje, to spróbuj na luzie i do początku. Wykiełkuj, weź tylko ziemię dedykowaną. Pierwsze tygodnie niczym karmić nie musisz. Zobacz jak ja jadę 3 tygodnie na samej ziemi. Podlewaj mało, naucz się ważyć w ręce. To łatwe. Sama ziemia jest zazwyczaj lekka. Uprość proces.
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Próbowałem, wody z dzbanka brita, odstanej kranówki po regulacji do pH 6.5 regulatorami biobizz, odstana kranówka bez regulacji bo myślałem że ten kwasem od biobizz jest jakiś wadliwy a podobno organika sama zadba o pH i nic... Nadal to samo, kupiłem więc oaze z biedry i nadal to samo, najgorsze jest to że nie wiem w czym leży problem, ziemia, woda, światło, przejście na hydro i ciągle to samo. Niemożliwe bym ciągle przelewał, by z każdą próbą problemy zaczynały się jak w zegarku między 7 a 10 dniem bo zawsze jest to samo i nawet w hydro z mocniejszą pompką niż dają w zestawie... Co tutaj się dzieje...

---------- Post Zaktualizowany 14:41 ---------- Data pierwszego postu 14:26 ----------

Chciałem mieć dwa małe projekty, organiczny w doniczce 5.7 L i hydro w DWC, do organiki mam starter z biotabs i kilka butli od biobizz typu algamic, root juice , activera, trypak, cal mag i regulatory ph, startera biotabs nawet nie otwieram bo czuje ze jak z nasionkiem kasa pójdzie w kibel, biotabs trzeba dać przy przesadzaniu gdy bryła korzeniowa ładnie wypełni doniczkę, niestety ja do tego momentu jeszcze nie dotrwałem, no ok... Może przesusze, przeleje ( w co szczerze wątpię) ale co z projektem hydroponicznym? Też przelany? ( pytanie retoryczne bo przecież wiadomo że nie )
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Poważnie to Twoja wina, ja przez pierwsze dwa tygodnie wcale nie podlewqm roślin, a Ty sie ***niesz z jakims ważeniem donic i korygowaniem pH.

Nadgorliwość gorsza od przedziorkow. :)

w hydro tez od razu chyba nie laduje się od razu do systemu, tylko kielkuje sie i podlewa od goey, chyba ze levisz z klonow, ale to wtedy dajesz juz ukirzenione osobniki
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Zrobię jak radzisz, mocze kolejnego criticala, w sumie to dwa, bo jeden poleci do bubblera, rzecz w tym że ważyłem doniczkę w dobrej wierze, żeby własnie nie przelać, doniczka 0.25 po zasypaniu ziemią waży u mnie równe 70gram, no więc podlewałem po ok 15 ml, i powiem Ci że wierzchnia warstwa ziemi była sucha na wiór, co do DWC, nasionko kiełkowałem w eazy plug i do bubblera trafiło dopiero gdy spodem tego pojemnika z pluga, wychodził korzeń na ok 3 cm , jest tutaj fajna fotorelacja DWC od " duzytop" I on dopiero ekstremalnie to zrobił bo zalał bubblera do połowy koszyka pod samego pluga... Więc miał więcej wody niż ja a nie miał takich problemów, tym razem zrobię krok w krok tak jak on bo mam ten sam sprzęt i narzędzia, a co do ziemi, podleje tym razem 1O ml po włożenie kiełka do ziemi. Moje poprzednie nasionka pierwsze dni spedziły w małej szklarence ale mimo leda mars hydro temp w szklarni była ok 30stopni, wilgotność ok 90%, gdyby nie ta temp to trzymałbym tego z ziemią dłuzej w tej szklarence. Jeśli chodzi o pluga to chyba za długo bez wody trzymać nie można... Próbuje dalej! Dzięki koledzy za odzew.
 

kubaster

Active member
Rejestracja
Sie 19, 2020
Postów
41
Buchów
1
Jak dla mnie to wygląda na braki magnezu.
Ale najpierw woda - 26 stopni to za dużo. Koło 20 byłoby znacznie lepiej. Gwałtowne zmiany temperatury też są niekorzystne. Czy woda jest odstana?

Proponuję obniżyć temperaturę wody i podlewać odstaną przez dzień wodą. Obserwuj czy na nowych liściach braki również będą występować (poczekaj kilka dni). Jeśli będą, to oprysk z roztworu soli epsom powinien pomóc. Pamiętaj, że to co zniszczone już się nie odbuduje - trzeba patrzeć, czy na nowych liściach jest poprawa.

---------- Post Zaktualizowany 00:52 ---------- Data pierwszego postu 00:47 ----------

Aaaa... może to też być fosfor. Na początku roślina potrzebuje go więcej. Jednak najpierw temperatura wody ;)
 
O

OdcieńZieleni

Guest
taki maluszek oprocz wody a zarazem tlenu dla korzeni nic nie potrzebuje, ty wszedzie widzisz niedobór a twoim ulubionym jest brak, niedobor fosforu z tego co zauwazylem ...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół