nasiona marihuany

Budowa leda 2x Clu058 320W Pomocy!

Wyszukiwarka Forumowa:

Dobermanek

Member
Rejestracja
Cze 18, 2020
Postów
8
Buchów
0
Siema,

chciałbym w połowie sierpnia ruszyć z kolejną uprawą i nie chce wydawać kasy na gotowe panele led, więc chciałbym zbudować samemu. Panel będzie do namiotu o wymiarach 120x60cm. Jaki model zasilacza o mocy 320W od Mean Well by się nadawał najlepiej do 2x Clu058 (1825C4-353M2M2-F1)?
Na napięciach itp się słabo znam, dlatego proszę o pomoc. Z tego co wiem to zasilacze Mean Well mają w środku regulator prądu wyjściowego czy coś takiego to chyba potencjometr nie będzie potrzebny.
Podłączyć mam to w taki sposób ( https://zapodaj.net/f261f3ae12f69.png.html ) no nie?

---------- Post Zaktualizowany 17:18 ---------- Data pierwszego postu 17:13 ----------

Coś sie zdupcyło ze znakami.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Hlg-320h-54b. Lepiej dolutować potrncjometr, te wbudowane są chu**we.
 

Garry

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
116
Buchów
3
Potencjometr będzie git, tylko kup do niego gałkę, żeby łatwiej się kręciło.



Tylko pilnuj dobrze chłodzenia przy tej konfiguracji.
 

Dobermanek

Member
Rejestracja
Cze 18, 2020
Postów
8
Buchów
0
Ten pipek mały między zasilaczem a potencjometrem to co to? Kable zasilające diody na rozgałęzieniach mam normalnie tak zawinąć czy jakiś rozgałęźnik trzeba dać?
 

Garry

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
116
Buchów
3
Ten pipek mały między zasilaczem a potencjometrem to co to? Kable zasilające diody na rozgałęzieniach mam normalnie tak zawinąć czy jakiś rozgałęźnik trzeba dać?

"Pipek" to rezytor THT 10 kohm. Służy do tego, żeby nie zejść poniżej z rezystancją niż 10 kohm, czyli tyle do ilu wykrywa sterownik zasilacza. Dodatkowo potencjometry mają swoją dokładość, równie dobrze może trafić Ci potencjometr do 98 kohm, przez to nie ustawisz pełnej mocy na zasilaczu. A tak na pewno maks osiągniesz.

Kable najlepiej zlutuj, bo duży prąd będzie nimi płynął. Bardziej chodziło mi o pokazanie w jaki sposób ma być wszystko połączone.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół