nasiona marihuany

Spider farmer SF-1000 LED Grow Light - Opinie/Porady/Pytania

Wyszukiwarka Forumowa:

NestereK

New member
Rejestracja
Sie 8, 2020
Postów
1
Buchów
0
Cześć :smokee:

Robie aktualnie zakupy na nowy projekt który rusza już we Wrześniu ;) Potrzebuje dodatkowych informacji na temat uprawy słoneczkiem LED ponieważ nigdy na takim zestawie nie pracowałem. Pytania są bardziej kierowane do osób które miały styczność z użytkowaniem tego konkretnego modelu. Doświadczenie jedyne jakie posiadam to lampa CFL 250W i box 40x40 gdzie udało mi się z jednego automata zrobić 47g.

Zakupiłem box 60x60x180 oraz planuje kupić słoneczko w postaci LEDA o mocy ~ 100W.

Pytania:

1. Chciałbym hodować automaty ze względu na krótszy czas rozwoju rośliny. Pamiętam ze jak uprawiałem przez CFL to doradzano mi trzymać lampę 24/0. Czytam wiele fotorelacji i np inne osoby stosują 20/4. Jak to jest z Ledami tego typu na produkcje konkretnych odmian automatów. Czy potrzebne są określone godziny na wzrost i na kwitnienie?

2. Czy jeżeli chodzi o ten konkretny model led to czy on ma jakiś przełącznik z weg na flo? Czy po prostu włączam panel i on już jest na wszystko ?

3. Ten panel nie posiada chłodzenia dzięki czemu wydziela dźwięk o częstotliwości 0dB. Czytałem wiele artykułów na temat przegrzania led, podobno w temp. powyżej 60 stopni ledy szybciej się wykorzystują oraz słabiej działają. Czy ten konkretny model posiada jakieś zabezpieczenie na ten wypadek?

4. Zakładamy ze mój box ma wymiar wysokości 180 cm, od tego odejmujemy filtr 30cm oraz okolo 30cm doniczki, łącznie daje mi to 120cm wysokości boxa. Na jakieś mniej więcej wysokości w takim razie powinno znajdować się słoneczko od podstawy doniczki tak a żeby jak najbardziej wydajnie działało na planty.

5. Na panelu tego konkretnego modelu znajduje się pokrętełko od 20 - 80. Bardzo proszę o krótkie info do czego służy i na jakim poziomie najlepiej żeby było ustawione.



Ogólnie to przepraszam jeżeli któreś z pytań jest nieprofesjonalne i głupie, dopiero zaczynam przejrzałem internet od góry do dołu i staram się wszystko dokładnie zrozumieć tak a zeby wykonać jak najlepszy plon. Doświadczenie jako takie mam wiem jakie popełniłem wcześniej błędy dlatego teraz wole na zaś sie zabezpieczyć a zeby nie zrobić zlego zakupu.
 

dzygit

Well-known member
Rejestracja
Maj 27, 2020
Postów
334
Buchów
1,167
Odznaki
1
sie ma

Mam 2 panele spidera sf4000 i sf2000 w namiocie- to na czesc ci odpowiem.

odp. 2 i 5
panel nie ma przelacznikow ma tylko regulacje mocy od 20 do 100% i podlaczenie do innch paneli - czytaj jeden zarzadza cala grupa paneli jesli chodzi o moc.
Flo i wegetacje regulujesz przez wysokosc oraz moc lampy.Na wegu ja dawalem 40-80 max po przelaczeniu na kwitnienie dalem 100%

odp 3
jak masz wentylacje w namiocie to nie zagutesz leda ani roslin.Posiada pasywne chlodzenie.

odp. 4
masz jeszcze linki mocujace panel to tez zabiera pare cm, filtr powies gdzies z boku albo z namiotem - dziala w dwie strony .Zasysanie z namiotu i fan oraz fitr poza/ tylka skarpete trzeba wsadzic do srodka a nie na zawnatrza jak przy zasysaniu z namiotu.
wysokosc powieszonej lampy mierzysz wysokosc od rosliny do lampy.

na wczesnym wegu 30-24inche pozniej 24-18 a na kwitnieniu 12-18. - to info od producenta.
Przy zakupie nasion lub klonow bierz pod uwage ile urosna - moje musialem lamac bo sam sie przerazilem jak wystrzelily.Namiot mam 220cm ,same rosliny mialy po 100cm i po przejsciu w kwitnienie ( to zalezy od genetyki ida w gore ronie moje niby maja isc + 60% swojej wysokosci .

u mnie wisza tak na linkach stalowych.
pierwsza to 2000 a tyl 400 model. wiec twoj to bedzie polowa 2000 :)
https://www.forum.haszysz.com/solar...254/B64EE4C1-6763-478C-B91E-405B5FC5E273.jpeg
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół