nasiona marihuany

Clu058 i HLG-185H-48B

Wyszukiwarka Forumowa:

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
Witam .. mam pytanie i chyba problem ...
Podlaczam do pradu zasilacz HLG-185H-48B i na watomierzu pokazuje mi od 48W i pooowolutku wzrasta . Nie powinno odrazu mi pokazac 185w na watomierzu ? Potencjometr odlutowany poniewaz niewiem co jest grane ? Led sie nagrzewa i dopiero wzrasta jego moc ? Czy o co chodzi :/

EDIT : Watomierz pokazuje 55.5w i nie idzie wiecej, zasilacz ma moc 185w to gdzie jest te 130w ?
Ktos moze doradzic cos ? Bo wsadzilem w to 2000zl a mi tu swieci 55w x4 = 120w .... HEEEELP
 
Ostatnia edycja:

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Witam .. mam pytanie i chyba problem ...
Podlaczam do pradu zasilacz HLG-185H-48B i na watomierzu pokazuje mi od 48W i pooowolutku wzrasta . Nie powinno odrazu mi pokazac 185w na watomierzu ? Potencjometr odlutowany poniewaz niewiem co jest grane ? Led sie nagrzewa i dopiero wzrasta jego moc ? Czy o co chodzi :/

EDIT : Watomierz pokazuje 55.5w i nie idzie wiecej, zasilacz ma moc 185w to gdzie jest te 130w ?
Ktos moze doradzic cos ? Bo wsadzilem w to 2000zl a mi tu swieci 55w x4 = 120w .... HEEEELP

To tak jakby coś z potencjometrem. Ten zasilacz ustawiony na maxa powinien dać Ci te 185W. W ogóle, ja dobrze rozumiem, Ty chcesz z jednej diody wyciągnąć 185W? Dlaczego tak? Mogłeś wziąć hlg-320h-54b i do każdego podłączyć dwie lub trzy diody...
 

Garry

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
116
Buchów
3
Jest szansa, że wewnętrzny rezystor podciągający jest spalony.
Zmierz jakie napięcie masz pomiędzy złączami do których podłączasz potencjometr, powinno być 10 V bez podłączonego potencjometru, może nawet minimalnie ponad 10 V.

Jak będziesz miał mniej, to możesz ręcznie te napięcie podnieść przez podłączenie zamiast potencjometru zewnętrznego źródła napięcia. Napięcie * 10 da Ci ile procent mocy wysterowujesz.

Jeżeli trafiłem, zawołaj mnie w wątku. Rozrysuję jak możesz przywrócić sterowanie bez oddawania zasilacza na gwarancję - bez potrzeby nie będę tego rysował.

---------- Post Zaktualizowany 15:03 ---------- Data pierwszego postu 14:50 ----------

Jest szansa, że wewnętrzny rezystor podciągający jest spalony.
Zmierz jakie napięcie masz pomiędzy złączami do których podłączasz potencjometr, powinno być 10 V bez podłączonego potencjometru, może nawet minimalnie ponad 10 V.

Jak będziesz miał mniej, to możesz ręcznie te napięcie podnieść przez podłączenie zamiast potencjometru zewnętrznego źródła napięcia. Napięcie * 10 da Ci ile procent mocy wysterowujesz.

Jeżeli trafiłem, zawołaj mnie w wątku. Rozrysuję jak możesz przywrócić sterowanie bez oddawania zasilacza na gwarancję - bez potrzeby nie będę tego rysował.

Bym zapomniał.
Do Dim+(niebieski) dajesz + zewnętrznego źródła zasilania, do Dim-(biały) dajesz - zewnętrznego źródła zasilania.
Może być to np bateria 9V.
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
dim podaje 10v wiec rezystor jest sprawny potenciometr też zmiezony ma 98k ohm wszystko jezeli chodzi o sterowanie jest sprawne natomiast zasilacz modaje max 48 v gdy w psecyfikacji zasilacza jest podany zakres od 43v do 53v wiec co mamy zrobić żeby przekroczyć te 48v.

połączyłem szeregowo dwa potenciometry żeby uzyskać 200k ohm ale to nic nie dalo nie umiem tych 48v podnieśc wyżej.

Niewiem jak sie kogos wspomina w poscie.
Ale wierze ze zauwazycie posta :)

EDIT: [MENTION=85321]spor[/MENTION] wraz z [MENTION=54300]Garry[/MENTION] wzywam was do pomocy ;) , zasilacze oraz diody mamy nowe ze sklepu takze musi wszystko dzialac
 
Ostatnia edycja:

Garry

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
116
Buchów
3
Czy mamy te samą specyfikację? Jeżeli patrzę dobry model to on właśnie powinien dawać te 48 V.


Nominalne napięcie pracy clu058 to 51 V, dlatego nie chce Ci świecić z większą mocą.
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
Czy mamy te samą specyfikację? Jeżeli patrzę dobry model to on właśnie powinien dawać te 48 V.


Nominalne napięcie pracy clu058 to 51 V, dlatego nie chce Ci świecić z większą mocą.

[MENTION=54300]Garry[/MENTION] Tak to ten, ale to w takim razie jak mam osiagnac te 740w ? Specjalnie wzielismy 4x te zasilacze zeby byla moc, jak to teraz ogarnac ? Przeciez te 220w to wydaje mi sie za malo na 1.44m :/ prawda ? Przeciez jak to bierze max 55w to poszloby to na jednym zasilaczu a ja mam 4 : xxxx
 

Garry

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
116
Buchów
3
[MENTION=90831]Prasiorze[/MENTION]

Problem polega na tym, że zasilacz daje za małe napięcie żeby wyciągnąć potencjał z tej diody. Dioda musi mieć odpowiednie napięcie, żeby przewodzić prąd bez oporu, a przy tym napięciu taki opór jeszcze występuje. Jak masz możliwość, to chyba najprostrzym rozwiązaniem będzie oddanie tych zasilaczy do sklepu, a zamiast ich wziąć klasykę gatunku przy tej diodzie HLG-185H-54B, ten da 54 V co bezpiecznie styknie dla tej diody.
Ewentualnie można dać led o mniejszym napięciu znamionowym, mimo wszystko będzie trzeba coś wymienić.

220 W na to zdecydowanie za mało na taki grow.
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
[MENTION=90831]Prasiorze[/MENTION]

Problem polega na tym, że zasilacz daje za małe napięcie żeby wyciągnąć potencjał z tej diody. Dioda musi mieć odpowiednie napięcie, żeby przewodzić prąd bez oporu, a przy tym napięciu taki opór jeszcze występuje. Jak masz możliwość, to chyba najprostrzym rozwiązaniem będzie oddanie tych zasilaczy do sklepu, a zamiast ich wziąć klasykę gatunku przy tej diodzie HLG-185H-54B, ten da 54 V co bezpiecznie styknie dla tej diody.
Ewentualnie można dać led o mniejszym napięciu znamionowym, mimo wszystko będzie trzeba coś wymienić.

220 W na to zdecydowanie za mało na taki grow.

Jutro bedziemy dzwonic zapytamy zobaczymy ...
A jakby koles nie chcial tego wymienic to powiedz mi ile by wyszlo za te diody ktore by pasowaly i jakie by to mialy byc ? Da sie wyciagnac na tych zasilaczach co mam jakies 740w ? Zeby oswietlic 1.44 ? Bo pewnie diody beda tansze nic nowe zasilacze :/ , ja pierd... 900zl za zasilacze i w du*e to wsadze ... zaraz mnie chuu.. strzeli :/ ....
 

Garry

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
116
Buchów
3
[MENTION=90831]Prasiorze[/MENTION]

Liczyłem na to, że CLU048, będzie mieć niższe progi zasilania, ale niestety - jest to samo.
CXB3590 działałaby na tym zasilaczu na pełniej pompie, ale max można z niej wyciągnąć 130 W, czyli bezpiecznie 100 W. W przypadku jej użycia będzie trzeba zabezpieczyć się przed przekroczeniem 2,1 A na diode przy napięciu Twojego zasilacza.
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
[MENTION=90831]Prasiorze[/MENTION]

Liczyłem na to, że CLU048, będzie mieć niższe progi zasilania, ale niestety - jest to samo.
CXB3590 działałaby na tym zasilaczu na pełniej pompie, ale max można z niej wyciągnąć 130 W, czyli bezpiecznie 100 W. W przypadku jej użycia będzie trzeba zabezpieczyć się przed przekroczeniem 2,1 A na diode przy napięciu Twojego zasilacza.

HLG-320H-54B jak wymienie na 2 takie zasilacze to bedzie dzialac normalnie ? 2 diody na ten zasilacz to bedzie wyciagac max z zasilacza ?
 

Garry

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
116
Buchów
3
Tak, wtedy będzie maks z zasilacza brać.
Będzie trzeba podłączyć diody równolegle i pilnować ich chłodzenia, żeby równo rozchodził się prąd.
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
Tak, wtedy będzie maks z zasilacza brać.
Będzie trzeba podłączyć diody równolegle i pilnować ich chłodzenia, żeby równo rozchodził się prąd.

[MENTION=54300]Garry[/MENTION] zasilacz 320w bedzie dopiero 25 wrzesnia ... a ja potrzebuje na juz :x yhhh , sprzedawca mowi ze sa tylko 240w ... co zrobic ? 2x 240w to malo na 1.44 jak to najlepiej rozegrac ?
 

Garry

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
116
Buchów
3
[MENTION=90831]Prasiorze[/MENTION]

480 W z leda na weg spokojnie styknie. Na flo nie zaszkodziłoby więcej, ale i na tylu będzie rosnąć. Kiedyś na 1.44 wystarczał HPS 600 W, a led ma większą wydajność. Najwyżej dodasz później jakiegoś gotowca.

Odpowiadając na Twoje pytanie najlepszym rozwiązaniem, jednak najbardziej kosztownym jest 1 zasilacz -> jedna dioda. Zapewnia to najbardziej stabline warunki pracy LED i jej najdłuższą pracę. W takim wypadku bierzesz zasilacze HLG-185H-54B lub HLG-200H-54B i ustawiasz je na 150 W i wszystko pracuje w optymalnych warunkach.
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
[MENTION=90831]Prasiorze[/MENTION]

480 W z leda na weg spokojnie styknie. Na flo nie zaszkodziłoby więcej, ale i na tylu będzie rosnąć. Kiedyś na 1.44 wystarczał HPS 600 W, a led ma większą wydajność. Najwyżej dodasz później jakiegoś gotowca.

Odpowiadając na Twoje pytanie najlepszym rozwiązaniem, jednak najbardziej kosztownym jest 1 zasilacz -> jedna dioda. Zapewnia to najbardziej stabline warunki pracy LED i jej najdłuższą pracę. W takim wypadku bierzesz zasilacze HLG-185H-54B lub HLG-200H-54B i ustawiasz je na 150 W i wszystko pracuje w optymalnych warunkach.

[MENTION=54300]Garry[/MENTION] dobra ! Wszystko pochytane :D
Mamy 4 clu058 na 4 zasilaczaxh 240w :D
Lacznie mamy 960w z gniazdka na 1.44m :D takze zapas jest i mozna zaczac ciekawy projekt :D
Moglbys jeszcze doradzic jak to trzymac nad roslinkami ? Jakies rady co do grow :D powtarzam pierwszy raz bede na ledach jechal a mam roslinki rosnace pod HPSem juz poltora tygodnia i dzis robie im przesiadke pod LEDa, nie chcialbym ich jakos stresowac dlatego prosze o pomoc w dobraniu wysokosci oraz mocy na veg i ewentualnie na flo. Z gory bardzo Ci dziekuje ! :)
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Mordo 480W na clu 058 spoko wystarcza na 1,44. Pokukaj w zakończonych relacjach jest już ich trochę. Sam mam taki zestaw - 3 diody clu058 i zasilacz 480W. Wiadomo że jakby więcej było to by się nie zmarnowało (osobiście wolałbym 4 diody w kwadracie). Ja ustawiłem moc lampy na maxa, powiesiłem ją pod samym sufitem i nie ruszałem przez całą uprawę-wisiała na wysokości ok 180cm nad ziemią.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół