nasiona marihuany

Nawozy

Wyszukiwarka Forumowa:

MaXweLL11101

Member
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
12
Buchów
0
Cześć wszystkim, w przyszłym sezonie zakładam pierwszą uprawę outdoor. Będzie to 16 automatów. Niestety nigdzie nie znalazłem informacji, ile nawozu dać na jedną roślinę. Chodzi mi o nawóz na flo burza kwiatów od Substrala. Powiedzmy, że na opakowaniu pisze, że zalecana dawka to 1g na litr wody. No okej, ale skąd mam wiedzieć ile zastosować tego roztworu z jednego grama na jednego krzaka? Pół litra, litr? A może więcej? Pomidorki będą rosły w gruncie.
 

WiesiekGrower

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2020
Postów
169
Buchów
0
Trochę nie ten temat no ale już ch*j.
Burza kwiatów to nawóz na flo. Nie używaj go na wegu.
Dawkowanie to 1g na litr wody więc nie wiem czego nie rozumiesz.
Rozrobionym nawozem podlewasz roślinę jak zwykłą wodą

---------- Post Zaktualizowany 21:03 ---------- Data pierwszego postu 21:01 ----------

noi og. nie polecam burzy bo smak potem do dupy
 

MaXweLL11101

Member
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
12
Buchów
0
Trochę nie ten temat no ale już ch*j.
Burza kwiatów to nawóz na flo. Nie używaj go na wegu.
Dawkowanie to 1g na litr wody więc nie wiem czego nie rozumiesz.
Rozrobionym nawozem podlewasz roślinę jak zwykłą wodą

---------- Post Zaktualizowany 21:03 ---------- Data pierwszego postu 21:01 ----------

noi og. nie polecam burzy bo smak potem do dupy
Przecież napisałem, że na flo ?, nieważne
No dobra, daję 1g na litr, i teraz jednego krzaka mogę podlać jednym litrem tej mieszanki, a równie dobrze, zachowując proporcje, mogę takiego roztworu wlać 5l na jednego krzaka, bo nigdzie nie jest napisane ile litrów na krzaka. W drugim wypadku mogę się założyć, że przedawkuję. O to mi chodzi. Wszędzie jest podana proporcja, ale odpowiednia ilość na planta już niekoniecznie. Szukam informacji typu: np wsypać 1 g na 1 litr, dawkowanie 3-3,5 litra na metr kwadratowy. Szukam info, ile litrów tak przygotowanej mieszanki powinienem wlać pod jednego krzaczka żeby było akurat ?
Pozdrawiam
 

WiesiekGrower

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2020
Postów
169
Buchów
0
Co w tym trudnego do zrozumienia, lejesz tyle ile potrzeba, tylko uważaj żebyś wody nie przedawkował :odlot:

Lejesz to jak zwykłą wode, chyba, że masz w zwyczaju przelewać planta to lej mniej.
Żaden producent nie poda ci ile L na m2 bo skąd ma wiedzieć jakiego ty masz krzaka, czy ma sucho czy wilgotno.
A jak tak bardzo się martwisz to zmień na organike. Na zdrowie ci to przynajmniej wyjdzie
 

Matt92

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2020
Postów
90
Buchów
1
Ale sprawa jest prosta jak budowa cepa.
Np. Bierzesz baniak 5l. Lejesz 5ml nawozu i masz 1ml/l.
Powiedzmy, ze masz 3 rośliny. Lejesz wg. Potrzeb, nie ma konkretnego schematu. Młodsze rośliny piją mniej, starsze więcej. To samo tyczy się oświetlenia, pod HPSem roślina z reguły pije więcej niż np. pod ledami. Wiec jeśli wlejesz rośliną np. Po 1,5l do przelania dołem, to 0,5l które ci zostaje po prostu wylewasz do zlewu. Tyle. Nie ma gotowego przepisu na to ile masz wlać wody danej roślinie. Ilość zależy od wielu czynników. Jedna pije mniej, inna więcej.


widze, ze Wiesiek mnie uprzedził :uff:
 

WiesiekGrower

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2020
Postów
169
Buchów
0
Ale sprawa jest prosta jak budowa cepa.
Np. Bierzesz baniak 5l. Lejesz 5ml nawozu i masz 1ml/l.
Powiedzmy, ze masz 3 rośliny. Lejesz wg. Potrzeb, nie ma konkretnego schematu. Młodsze rośliny piją mniej, starsze więcej. To samo tyczy się oświetlenia, pod HPSem roślina z reguły pije więcej niż np. pod ledami. Wiec jeśli wlejesz rośliną np. Po 1,5l do przelania dołem, to 0,5l które ci zostaje po prostu wylewasz do zlewu. Tyle. Nie ma gotowego przepisu na to ile masz wlać wody danej roślinie. Ilość zależy od wielu czynników. Jedna pije mniej, inna więcej.


widze, ze Wiesiek mnie uprzedził :uff:

Wiesiek zawsze aktywny :D

Ale ja bym proponował koledze najpierw opanować sztukę podlewania bo jemu to wisi ile on wleje
 

MaXweLL11101

Member
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
12
Buchów
0
Dobra, dzięki za odpowiedzi, więc tak to działa, już będę wiedział ?
Btw. Poważnie burza kwiatów aż tak wpływa na smak suszu? Szczerze mówiąc to jestem zdziwniony, dużo czytałem na temat tej mieszanki, ale takiej informacji nie wyczytałem
 

WiesiekGrower

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2020
Postów
169
Buchów
0
Dobra, dzięki za odpowiedzi, więc tak to działa, już będę wiedział
Btw. Poważnie burza kwiatów aż tak wpływa na smak suszu? Szczerze mówiąc to jestem zdziwniony, dużo czytałem na temat tej mieszanki, ale takiej informacji nie wyczytałem

Może nie aż tak ale smak towaru pochodzącego z organiki jest zdrowszy i smaczniejszy :D
Burza jest do kwiatów ozdobnych, sam to gowno kupilem i nigdy więcej mineralnych ;v
Długo się to flushuje noi jest to chemia, nie odżywiasz mikroorganizmów w glebie
Ile osób tyle opinii ale organiczne lepsze według mnie, noi spokojniejsza głowa bo przenawozenie organikiem to wyczyn

Pozdro wariacie, i następnym razem załóż wątek w odpowiedniej kategorii :D
Bo tutaj mało kto ci odpowie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół