nasiona marihuany

[Mars Hydro TS600][0,25m2][Saul OS] Red Purps + Maroc + Pineapple express/Grapefruit

Wyszukiwarka Forumowa:

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Aha dobra jeszcze jedno sprostowanie :p Posepilbym dalej... ale w innym temacie :p Mam zamiar w przeciagu miesiaca-dwoch odpalic moja pierwsza uprawe grzybowa :p Narazie jestem zielony, ale bede czytal srogo i meczyl grubo, bo chce swoje GT. Kocham je i mysle, ze moze dam rade to ogarnac bez kupowania gotowcow? Zobaczymy :D Na pewno w zaufaniu odpale tez FR w tym temacie. Ale... to dopiero musze sie zaglebic i zobaczyc kogo by tu pomeczyc w zaufaniu ;) Jakby ktos mial ochote wspomoc w pierwszych krokach to chetnie pogadam na priv.

---------- Post Zaktualizowany 10:18 ---------- Data pierwszego postu 10:17 ----------

Mordko nie korzystaj z HS. Miałem od nich 3 pestki amnezji i 2 w ogóle nie pękły, a jedna to była mutant. Pisałem do nich to w sumie mnie zignorowali. Poczytaj komentarze na ich stronie. Serio jaka chcesz mieć spokojna uprawę to nie kupuj u nich.

stary dostalem to za free w zaufaniu wiec wykluje. wyjdzie to wyjdzie, nie to mam zapas i wleci tam zaraz cos innego w to miejsce :) takze mysle ze warto dac szanse
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Spoko tak tylko mówię ze mozna się na nich przejechać ;)

Cenna informacja jesli rzeczywiscie bedzie lipa, to nie bede nigdy z nich korzystal. Ja sam z siebie nie mam jakiegos wiekszego doswiadczenia jezeli chodzi o seedbanki, ale od siebie, to moge szczerze przy okazji polecic AK47 AF od taniesianie.
To byl jedyny raz gdzie wszystkie mi wyszly, a raczej chyba do tego reki nie mam. Przy pierwszym grow mimo, ze byly w polowie pod pseudo lampa, to zrobily na koniec robote. Jednak ogolnie to AF nie polecam. Nie mam zamiaru wrocic do AF nigdy wiecej, mimo, ze zrobily one na mnie spore wrazenie. Ale to byl pierwszy i ostatni raz.
Jednak jeszcze raz moge szczerze polecic tym co lubia AF. AK47 od taniesianie sa za***iste. Jak na AF.
 

michal9125

Active member
Rejestracja
Gru 29, 2015
Postów
41
Buchów
2
Tez miałem af AK47 od HS i zrobiło rozpie**** pomimo wielu błędów. A czemu nie będziesz już robił af, rozwiniesz ?
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Tez miałem af AK47 od HS i zrobiło rozpie**** pomimo wielu błędów. A czemu nie będziesz już robił af, rozwiniesz ?

Pisalem o AK47 od taniesianie, nie od HS :) Wedlug mnie AF to przede wszystkim na pierwszym miejscu marnotractwo pradu. W szczegolnosci jezeli ktos uzywa HPS. Ja akurat mam LEDy, ale to i tak jest roznica. Nie zebym sepil jakies stowy, ale po co?
Druga sprawa to wlasnie bledy. Jak cos spie****isz, to masz mozliwosc przy regularnych przeciagnac wega i dojsc do odpowiedniej wielkosci jaka cie zadowala. Na AF czas tyka... zdupisz to one i tak pojda we FLO czy chcesz czy nie chcesz. (tu chcialbym dodac z wlasnego doswiadczenia experymentalnie, ze jak chesz AF przeciagnac ogolnie w swoim zyciu to podawaj azot nawet przy flo. wg mnie jest to jakas tam mozliwosc odkucia sie mimo tykajacego czasu, oczywiscie kosztem calkowitego czasu do scinki)
Trzy to wydaje mi sie byc wieksza roznorodnosc przy zwyklych. AF tez ma sporo odmian, ale to nie to samo i raczej same oklepane standardy.
Cztery pie****ka i to sie wiaze tez ze swieceniem. Rzadziej swieci, rzadiej podlewam. Na przestrzeni ~100dni jest to sporo podlan mniej, a co za tym idzie, mniej roboty i mniej pilnowania.
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Witajcie.

Nie wiem jak do tego doszlo, ale przesuszylem na wior raptem w 3 dni od sciecia...
Ostatnio jak suszylem AK47, to zajelo to prawie tydzien.
Podejzewam, ze najprawdopodobniej chodzi o to, ze topy nie sa az tak mocno zbite jak przy AK47 + to, ze nie przewidzialem tego, ze kaloryfery nonstop chodza i jest mega suche powietrze. Na kwitnieniu byla to swietna opcja, bo wilgoc w koncowych tygodniach byla na poziomie ~40%.
Bede musial wsadzic jakies waciki nasaczone woda, zeby troche sie to wszystko napilo, bo doslownie topy przy minimalnym scisnieciu zamieniaja sie w sol.
Chyba, ze ma ktos jakis lepszy sposob? Mysle, ze to dobra opcja, bo juz kiedys tak nawilzalem jak byly za bardzo przesuszone resztki. Tylko trzeba bedzie po 1-2 dniach wymieszac w sloiku bo od gory beda mokre, a na dole suche.
Na szczescie jest to do odkrecenia.
Nie wiem czy przez to, ze za szybko wyschly nie straca na walorach smak/zapach. Obecnie dalej wszystko jeszcze wali troche siankiem, ale to chyba normalne. Musza troche polezakowac w sloikach.

Teraz czas na pare koncowych fotek:

Red Purps1:


Red Purps 2:


Pineapple/Grapefruit:


Maroc:


Calosc:



21g + 22g + 28,5 + 23,3 = 94,8g

Jako, ze jest to totalny suchar, wynik jest zanizony. Podejzewam, ze jak wypija troche wilgoci z wacika to laczna suma wzrosnie o 5-10g, ale juz nie bede tego znowu wyciagal ze sloikow i ponownie wazyl...
Tak jak myslalem, wynik ten sam co przy poprzedniej uprawie (wtedy bylo 105g z 3 drzew). Wazne, ze setka pekla, bo taki byl w glowie moj cel.

Na wacikach tak jak pisalem wczesniej mocza sie 2x Orient Express i 2x Critical Mass.
Wszystko juz gotowe, zostalo jeszcze tylko wymyc boxa zanim puszcza kielki.
Przy pierwszym wyjsciu z gleby wrzucam nowa FR.

Mocne podziekowania dla Saula za nasiona. Dzieki tobie przynajmniej przetestuje jakies inne odmiany, a tak to pewnie bym dalej pchal sie w z***ane AF z jedna odmiana na calego boxa.
Temat uwazam za zamkniety, jezeli nie bedzie zadnych pytan najprawdopodobniej to moj ostatni wpis w tej FR.
Zatem prosze o przeniesienie do ZAKONCZONYCH.

Trzymajcie sie!
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
wacik z wodą słaba opcja, lepiej kupić bovedę, takie saszetki które utrzymuja wilgoć na konkretnym poziomie.
oczywiście słoiki będziesz musiał conajmn iej odwracać, ale otworzyć na 1 godz dziennie też było by dobrze, zapacz sianka wtedy zniknie.
IMO 100 z 0,25 to nie za wiele, ja bedę celował w 100 z 0,16 ;D jak nie tym razem to następnym
Też mam pineapple expressgrapefruits6 od [MENTION=93210]Saul[/MENTION] i już całkiem fajnie puchną topki, oby było conajmniej takie jak Twoje ;) z farcikiem
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Gratuluje wyniku 100 zawsze cieszy :D Tak jak ci kolega Rozzman napisał nie dawaj wacików kub te saszetki lub daj kawałek skórki z cytryny na noc do słoja to jeszcze zapachem przejdą
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Za sucho tam miałeś, 40% to o 15% za mało ;) Ogólnie nie poleca się schodzić poniżej 50% rh podczas suszenia, spróbuj następnym razem wyłączyć te grzejniki w pokoju albo powieś krzaki w całości z wiatrakami, spowolni to cały proces i przekłada się to na walory smakowe (i moim zdaniem trochę lepiej na wadze to wygląda, bo trymując na sucho jakoś mniej przywiązuję wagę do liści przytopowych które normalnie na mokro ucinam). Tych wacików bym nie dawał, zamów sobie te wkładki boveda jak na górze wspominają a w międzyczasie otwieraj słoiki 2 razy dziennie na 15min to wchłoną trochę wilgoci z powietrza. Jeśli chodzi o skórki cytrusów, to sam korzystałem z pomarańczy - podsuszałem ją najpierw na kaloryferze, później na małe kawałeczki i do słoika na dzień/dwa i było okey ;). Ilość sianowatego zapachu zazwyczaj jest proporcjonalna do długości suszenia, wbrew pozorom jest to jeden z ważniejszych procesów przy całym grow, pozdro ;)

IMO 100 z 0,25 to nie za wiele, ja bedę celował w 100 z 0,16 ;D

100 z 0,25 to 400/m2, jak na 2 przygodę z mj to wręcz powyżej oczekiwań hehe ;)
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,786
Buchów
10,100
Odznaki
9
Zanieś do łazienki, wysyp ze słoika.Weź porządny prysznic, zostaw na 1h-2h w łazience.
Jak masz nieogrzewany garaż, możesz też temat w garażu na nockę zostawić.
 
Rejestracja
Mar 2, 2021
Postów
9
Buchów
1
Dzień 41

25 weg / 9 ind / 7 flo

SIemanko :)
Rośliny podlewane średnio co 2-3 dni za każdym razem z nawozami o których pisałem wcześniej. Jak narazie brak jakiegokolwiek marudzenia.


Niestety żeby nie było wszystko tak pięknie, pojawił się pierwszy problem. Problem z wysokością, o której wspominałem ostatnio.
Podniosłem już maksymalnie filtr i lampe ile się da i obecnie najwyższy szczyt jest 33cm od lampy i co najśmieszniejsze - jest to głowny szczyt MAŁEGO Reda. Tak małego, przegonił wszystkie rośliny pod względem wysokości i już nie jest mały, ale nazwa robocza zostaje ;) Dodatkowo też na głównym szczycie ma najwięcej włosków z wszystkich:



Ale wróćmy do wysokości. Jak narazie nic im się nie dzieje i czekam czy zaczną marudzić, ale to chyba i tak kwestia czasu jak będzie trzeba filtr wyj***ć na zewnątrz albo całkiem, bo przecież nie ma opcji, że one już więcej nie urosną. Napewno prędzej czy później zaczną się jarać.
W środku nie ma wystarczająco miejsca żeby pionowo postawić filtr niestety.
Obecnie odległość lampy od filtra wygląda tak:



Nie wiem czy mi sie ta wełna nie zjara od tego ciepła :p

Myślę że jutro jak przyjdzie pora podlewania to je powyciągam z boxa i w ogóle trochę podgolę na dole, bo busz niesamowity tam jest i ogólnie robi się syf.
Myślicie żeby obcinać procz wiatraków też jakieś małe odnogi popcornowe? Czy za wcześnie na to? Na pewno podgolę te bardziej wiotkie oraz żółknące liście.

Dorzucam parę fotek ogólnych a więcej zdjęć w jakimś fajnym świetle zrobię jak zacznę majstrować z nimi jak przeschnie gleba czyli niebawem.




Dzięki za wcześniejsze buchy, teraz już sam też w końcu mogę dawać :) Do przeczytania za 1-2 dni z większą ilością zdjęć. Wtedy też podejmę decyzję co z tym wk***iająco wielkim filtrem.
Swoją drogą może znacie jakies bardziej kompaktowe modele, a równie wydajne? Nie ma czegoś o połowe mniejszego? ;)
Elegancko to idzie pod mars Hydro. Ja w pierwszym starciu zrozumiałem błąd dałem CFL i Blackberry Moonrocks od ANESIA SEEDS rośnie mi od 7 listopada 2020 teraz mamy 5 marca 2021 i jest dopiero na finiszu, a powinna być już 2 miesiące temu w drugim miesiącu curringu.
No cóż. Błędy początkującego.
Twoje roślinki są extra. Moje wyrosły tylko na 60 cm teraz to puchną ale jak zbiorę 40 suchego z obu to będzie sukces.
Powodzenia i dbaj o swoje roślinki ? ?
 
Rejestracja
Mar 2, 2021
Postów
9
Buchów
1
Odżywki biobizz są zawodowe. Tylko że na Grow i Bloom dałem od Plagrona też spoko. Ale ogólnie jak siać to tylko organiczne fudy dawać laskom bo mineralne to chemia i efekt końcowy bardzo zły w smaku. No i nie oszukujmy się to co się daje roślinie, roślina daje nam. Tak więc moim zdaniem dając chemiczne pokarmy sami wdychamy chemikalia tak więc uprawa organiczna wymiata ?
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Nie trzeba niczego kupować, skórka z cytryny albo plasterek jabłka do słoika i będzie cacy.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół