nasiona marihuany

[Mars Hydro TS600][0,25m2][Saul OS] Red Purps + Maroc + Pineapple express/Grapefruit

Wyszukiwarka Forumowa:

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Hejka, narazie nie robie za bardzo update bo za krótki odstęp czasu wg mnie od ostatniej wrzuty, ale wiedzcie, że dzieje się dobrze i rośliny rosną jak opętane.

Ogólnie to chciałem zapytać o rade bardziej doświadczonych userów, czy wiecie może skąd takie ubytki pojawiają mi sie na jednej z roślin?
Nie jest to na wielu liściach tylko sporadycznie jeden czy tam dwa liście ma takie dziury.
Wolałbym żeby sie to nie rozprzestrzeniło, a zapobiec będzie łatwiej jak bym wiedział o co chodzi.
Z góry dziękuje wam za zainteresowanie i ewentualną pomoc.
Update wrzuce w niedziele wtedy będzie równy tydzien od przełączenia na indukcję i ostatniego wpisu :)


IMG_20200904_003935~0.jpg
 

GruMlody

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2018
Postów
912
Buchów
538
Odznaki
1
Za szybko rośnie i ją rozrywa;) a tak na serio to bym suebtym nie przejmował
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Hejka jutro wrzuce normalny up, a dzis tak tylko przelotem jedna foteczka z 6 dnia indukcji.
Red sie nażarł chyba speeda:

IMG_20200905_125245.jpg
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Dzień 34

25 weg / 9 ind

Witajcie ponownie :) Miałem zrobić UP w niedziele, ale trochę się przeciągło więc dziś pełna mobilizacja do większej ilości za to zdjęć.

Rośliny są od początku dalej podlewane tylko i wyłącznie czystą odstaną kranówką. Opóźniony Red na testa jest podlewany od dłuższego czasu bezpośrednią kranówką - brak zaobserwowanych różnic, więc od następnego grow nie będę już odstawiał wody na dobę. W sumie prosto z kranu to chyba nawet bardziej napowietrzniona jest o ile w ogóle ma to jakiś wpływ ;)
Następne podlanie chyba zaczne już profilaktycznie dawać Cal-Mag, a do kolejnego podlania już BioBizz BioBloom, BioBizz TopMax, BioBizz Alg-A-Mic i tak aż do końcowego flusha planuje dawać te nawozy z każdym jednym podlaniem.
Ziemia od Canny dała radę za***iście i będę jej używał już chyba zawsze, bo odchodzi w pierwszym miesiącu robota z nawozami. Rośliny wciąż nie mają żadnych niedoborów, jedynie na Marocu dolne partie zaczynają żółknąć, toteż je poobrywałem.

Usunąłem już też nawilżacz. Teraz wilgotność spadła o jakieś 20% i jest na poziomie 50-60% w dzień.

Rosłiny generalnie zbierają się już do kwitnięcia i sam nie wiem czy zacząć im liczyć już flo czy jeszcze poczekać. Jedynie mały Red jeszcze nie wypusił preflowerów, ale wiadomo on miał jakiś tydzień opóźnienia, a i tak naprawde nieźle nadrobił.
Tutaj parę fotek włosków dużego Reda i Pineapple express/Grapefruit:

IMG_20200908_163840.jpg

IMG_20200908_163903.jpg

IMG_20200908_163724.jpg


Wyciągnąłem dziś też pierwszy raz panienki z boxa. Raczej nie lubie tego robić bo potem na***ane syfu na stole i wszędzie. Ale wymagały małych podcięć na samych dołach obumarłych liści.
Chciałem je również trochę pozamieniać miejscami co by doświetlić bardziej inne topy.
Tutaj parę fotek po wyjęciu i lekkim liftingu:

RED:

red1_1.jpg

red1.jpg


Mały RED:

red2~0.jpg

red2_1.jpg


Maroc:

maroc~0.jpg

maroc2.jpg


Pineapple express/Grapefruit :

pg.jpg

pg2.jpg


A tutaj wszystkie razem po wyciagnięciu:

razem_out.jpg


W boxie teraz poprzestawiane i stroszke dziurka w srodku się zrobiła, bo liczę że te dwa nizsze szczyty się tam wbiją :)

razem.jpg

razem2.jpg

razem3.jpg

razem4.jpg


Z zapytaniem do was przy okazji piszę, może zacząć już im lać powoli to wszystko na flow? Czy poczekać jeszcze aż dziewczyny trochę bardziej się rozkręcą?
Trzymajcie się i powodzenia w waszych uprawach :zab:
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Dzień 37

25 weg / 9 ind / 3 flo

Witajcie ponownie :)
Co prawda minęły tylko 3 dni, ale szybki upik bo parę zmian.
Stwierdziłęm że skoro przy ostatnim wpisie już były jakieś białe włoski to zaczynam od tego momentu liczyć flo.
Od wczoraj rośliny pierwszy raz dostały nawozy. Dostały dawki wg tabelki BioBizz na 5ty tydzień do ziemi light. Dostały Bloom, Top Max, Alg a mic, Cal Mag.
Swoją drogą rozkminę miałem nad tą tabelką:

biobizz-light-coco-mix-grow-chart-2020.jpg


Czy ja czegoś nie rozumiem czy tu jest coś nie tak z tymi tygodniami? Dlaczego oni liczą, że weg ma 2tyg?

Dodatkowo rośliny strasznie poszły do góry i głowne szczyty trochę się jakby powyciągały, szczególnie mały Red:



Zamontowałem im jeszcze takie druciki na najwiekszych wiatrakach bo przyslaniały strasznie okoliczne szczyty i w sumie nie wiem czy dobrze robie, bo nie widziałem na innych FR żeby ludzie tak robili. Mam nadzieje że im nic nie będzie, ale naprawdę się przejaśniło trochę:




Jak robię źle to dajcie znać odepne te druty...

Rośliny tak podrosły że teraz są ~40cm od lampy a lampe mogę podciągnąć jeszcze z 10-15cm max bo filtr blokuje także zaczyna się robić ciasno... Zobacze co dalej, awaryjnie mogę wyj***ć filtr na zewnątrz albo nawet i całkiem. Czytałem też gdzieś, że można go powiesić pionowo i może na tej koncepcji narazie przystanę jako awaryjna.

Z tym postem nauczyłem się też wrzucać trochę mniejsze zdjęcia :D Także może od teraz wpisy będą trochę bardziej przejrzyste ;)

Jeszcze przy okazji parę fotek całości:





To by było na tyle. Trzymajcie sie i udanego weekendu :D
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Dzień 41

25 weg / 9 ind / 7 flo

SIemanko :)
Rośliny podlewane średnio co 2-3 dni za każdym razem z nawozami o których pisałem wcześniej. Jak narazie brak jakiegokolwiek marudzenia.


Niestety żeby nie było wszystko tak pięknie, pojawił się pierwszy problem. Problem z wysokością, o której wspominałem ostatnio.
Podniosłem już maksymalnie filtr i lampe ile się da i obecnie najwyższy szczyt jest 33cm od lampy i co najśmieszniejsze - jest to głowny szczyt MAŁEGO Reda. Tak małego, przegonił wszystkie rośliny pod względem wysokości i już nie jest mały, ale nazwa robocza zostaje ;) Dodatkowo też na głównym szczycie ma najwięcej włosków z wszystkich:



Ale wróćmy do wysokości. Jak narazie nic im się nie dzieje i czekam czy zaczną marudzić, ale to chyba i tak kwestia czasu jak będzie trzeba filtr wyj***ć na zewnątrz albo całkiem, bo przecież nie ma opcji, że one już więcej nie urosną. Napewno prędzej czy później zaczną się jarać.
W środku nie ma wystarczająco miejsca żeby pionowo postawić filtr niestety.
Obecnie odległość lampy od filtra wygląda tak:



Nie wiem czy mi sie ta wełna nie zjara od tego ciepła :p

Myślę że jutro jak przyjdzie pora podlewania to je powyciągam z boxa i w ogóle trochę podgolę na dole, bo busz niesamowity tam jest i ogólnie robi się syf.
Myślicie żeby obcinać procz wiatraków też jakieś małe odnogi popcornowe? Czy za wcześnie na to? Na pewno podgolę te bardziej wiotkie oraz żółknące liście.

Dorzucam parę fotek ogólnych a więcej zdjęć w jakimś fajnym świetle zrobię jak zacznę majstrować z nimi jak przeschnie gleba czyli niebawem.




Dzięki za wcześniejsze buchy, teraz już sam też w końcu mogę dawać :) Do przeczytania za 1-2 dni z większą ilością zdjęć. Wtedy też podejmę decyzję co z tym wk***iająco wielkim filtrem.
Swoją drogą może znacie jakies bardziej kompaktowe modele, a równie wydajne? Nie ma czegoś o połowe mniejszego? ;)
 

michal9125

Active member
Rejestracja
Gru 29, 2015
Postów
41
Buchów
2
A nie możesz dać filtra na zewnątrz ? Na końcu wyciągu, a nie na początku jak teraz?
Jak Ci się te szczyty wyciągnęły to złap je w połowie jakimś sznurkiem i nagnij trochę żeby były na wysokości reszty

Popatrzyłem jeszcze raz na fotki i trochę te lst nie wyszło. Pozwoliłeś niektórym szczytom rosnąć dużo wyżej niż innym. Teraz raz ze miejsca braknie, a dwa ze będą zasłaniać inne
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
A nie możesz dać filtra na zewnątrz ? Na końcu wyciągu, a nie na początku jak teraz?
Jak Ci się te szczyty wyciągnęły to złap je w połowie jakimś sznurkiem i nagnij trochę żeby były na wysokości reszty

Popatrzyłem jeszcze raz na fotki i trochę te lst nie wyszło. Pozwoliłeś niektórym szczytom rosnąć dużo wyżej niż innym. Teraz raz ze miejsca braknie, a dwa ze będą zasłaniać inne

Masz racje z***ałem to LST po całości. W sumie to moje pierwsze w życiu i nie pomyślałem że trzeba je poprawiać co jakiś czas tylko nagiąłem raz i olałem temat. Jeszcze jak mi sie głowa w Redzie złamała to potem sie bałem już cokolwiek ruszać. Nauczka na przyszłość - giąć pare razy i zawsze na sucho :)

Z filtrem tak jak napisałeś tak zrobiłem, wywaliłem go z namiotu na zewnatrz i tak w ogóle już zostanie na zawsze. Nie wiem czemu od początku go nie zamontowałem w ten sposób. Więcej miejsca dla roślin i dla mojej wygody. Jedyna wada to troszke głośniej się zrobiło bo rurę musiałem wydłużyć. Jak mnie będzie drażnic to usunę go całkiem bo zapach mi nie przeszkadza. Zresztą śmierdzi i tak cały czas bo co pare h jaram.

Oczywiście to miejsce co zyskałem już rośliny sobie zajęły w 2 dmi :D Ale od wczoraj już jakby przestały iść w górę. Mam nadzieje że tak zostanie :p

Dzięki za rady.

Upa wrzuce jak będę wyciągał rośliny, a że nienawidzę tego robić to przeciągam w czasie :p
 

michal9125

Active member
Rejestracja
Gru 29, 2015
Postów
41
Buchów
2
A No trzeba. Ja tez pierwsza uprawa i lst mogłem troszkę lepiej zrobić ale jest całkiem.
Jak jest głośni to cichsza pompa albo kup rury z wygłoszeniem ale wyciąg jest przydatny bo jak będą topy to trzeba zbić wilgoć żeby się pleśń nie zrobiła i zawsze można suszyć w namiocie i wtedy tez trzeba zachować odpowiednia wilgotność.

Wpadnij do mnie dziś wleciał update ;)
https://www.forum.haszysz.com/showt...w-KOKOSIE-pod-Led-Mars-Hydro-TS-600-x-2/page4
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
A No trzeba. Ja tez pierwsza uprawa i lst mogłem troszkę lepiej zrobić ale jest całkiem.
Jak jest głośni to cichsza pompa albo kup rury z wygłoszeniem ale wyciąg jest przydatny bo jak będą topy to trzeba zbić wilgoć żeby się pleśń nie zrobiła i zawsze można suszyć w namiocie i wtedy tez trzeba zachować odpowiednia wilgotność.

Wpadnij do mnie dziś wleciał update ;)
https://www.forum.haszysz.com/showt...w-KOKOSIE-pod-Led-Mars-Hydro-TS-600-x-2/page4

Genialne! Nie wiedziałem, że są rury z wygłuszeniem. Tylko coś nie moge ich znaleźć... same zwykłe aluminium albo ewentualnie pcv. Popytam może na żywo, dzięki za to info, bo z tego co wiem, to właśnie im dłuższa rura i bardziej pozaginana tym powietrze wydmuchinwane jakby bardziej się "obija" wewnątrz i hałasuje. A teraz rura jest parę razy dłuższa właśnie. Muszę ogarnąć ten temat.
Ciekawą fotorelacje masz bo kokos, a to dla mnie czarna magia narazie :p Będę zaglądał.
 

michal9125

Active member
Rejestracja
Gru 29, 2015
Postów
41
Buchów
2
Jak nie mieszkasz w PL to szukaj pod hasłami; Acoustic Ducting albo insulating vent/ducting
Jak w PL to wiadomo :D
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Rozkręciło sie widzę na dobre.
Trzymam kciuki sam mocze już pestkę od saul i widzę potencjał jest !
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Dzień 44

25 weg / 9 ind / 10 flo

Witajcie ponownie :)
Dziś wolny piątunio to pozwoliłem sobię na trochę szaleństwa z tytułu sniadania. Smacznego wszystkim przy okazji :)



Zmobilizowałem się mimo wszystko do wyciągnięcia panien. Mam nadzieje, że to ostatni raz przed flushem.
Warunki w boxie cały czas bez zmian:

  • wilgotność ~60% - teraz może ciut spadnie po poprzycinaniu,
  • temperatura 25C noc, 29C dzień
  • odległość lampy od najwyższego szczyta... 35cm :p ale już wyluzowały i stoją w miejscu te największe, za to zaczynają nabierać masy
  • podlewanie co drugi dzień za każdym razem z nawozami odkąd zaczęły kwitnąć

Trochę dziś przy nich posiedziałem i porobiłem takie rzeczy jak:

  • podciąłem im trochę dolne liście,
  • poobrywałem jakieś małe nowe odnogi,
  • podokręcałem na drucikach znowu pare wiekszych wiatraków,
  • dosypałem ziemi,
  • wyczyściłem boxa,
  • nagiąłem główny szczyt małego reda w stronę maroca, który obecnie jest najmniejszy.

Z tą ziemią to w sumie nie wiem czy dobrze. Ona jest nabita azotem, ale to tylko dosypałem jakis 1-2cm od góry. Najwyżej pożyją dłużej :p Przy wcześniejszej uprawie nie ogarniałem tematu i skapłem sie w połowie kwitnienia automatów, że daje z każdym podlewaniem azot i dobrze wyszlo :D Tylko żyły za długo i do samego końca prawie miały zielone liście.

Teraz pora na parę fotek:

Pineaple express / Grapefruit - najbardziej krzaczasty






Mały Red - najwyższy z wszystkich





Maroc - najmniejszy




Duży Red




A tutaj po lewej Pineaple express / Grapefruit i Maroc razem w boxie



I jeszcze fotki całości




I od dołu podgolone



Nagięty szczyt Małego Reda



Ufff..... Pisałem to chyba z 2h :D Ide się zrelaksować na piwko. Następny up będzie napewno dużo mniejszy bo nie będę ich wyciągał i wlecą po prostu co pare dni jakaies pojedyncze fotki kontrolne. No chyba, że zacznie się coś dziać.
Trzymajcie się i udanego weekendu :D
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Piszę dziś z prośbą o pomoc.
Znalazłem na Małym Redzie dziś takie coś:



Czy to nie jest jakies nasiono?
Jeśli tak to oberwać?
Przeszukac pozostałe rośliny czy raczej jak już to tylko tą jedną?

Pomóżcie bo nie chciałbym żeby tą fotorelacje i cały grow szlag trafił :(
Dzięki za wszelkie podpowiedzi!
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
To jest męski kwiat. Roślina okazała się jednopienna/hermafrodytą. Obrywaj owe kwiaty zwane bananami i obserwuj sytuację. Zastanowiłbym się nad przyczyną. Nie wpada Ci jakieś światło w trakcie nocy? Timer działa prawidłowo?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół