nasiona marihuany

Kiedy zbiory moich roślin marihuany?

Wyszukiwarka Forumowa:

Bibol3218

New member
Rejestracja
Sie 3, 2020
Postów
4
Buchów
0
Witam wszystkich. Wybaczcie mi za nowy post ale jako laik potrzebuje informacji kiedy przeprowadzić flush i jaki może być czas do zbioru. Pozdrawiam
 

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
Na 10 dni przed ścinką oraz np. na 5 dni przed ścinką, sama wodą ew. z cukrem albo melisą.
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Melasą**** imho zbędnie
 

Master8

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2020
Postów
48
Buchów
0
Czas ,,ścinki" zależy od tego jaki chcesz mieć potencjał i wydajność Twojego zbioru. Zwracaj uwagę na trichomy (żywica na kwiatostanach). Przeźroczyste - typowe uliczne palenie. Mleczaki - w miarę zadowalające. Bursztynowo mleczne - w sam raz. Pełno bursztynowe - dla starych wyjadaczy :D . Sprawdź je najlepiej tanim mikroskopem dostępnym na alledrogo. A co do flusha to tak jak koledzy piszą wcześniej.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Czas ,,ścinki" zależy od tego jaki chcesz mieć potencjał i wydajność Twojego zbioru. Zwracaj uwagę na trichomy (żywica na kwiatostanach). Przeźroczyste - typowe uliczne palenie. Mleczaki - w miarę zadowalające. Bursztynowo mleczne - w sam raz. Pełno bursztynowe - dla starych wyjadaczy :D . Sprawdź je najlepiej tanim mikroskopem dostępnym na alledrogo. A co do flusha to tak jak koledzy piszą wcześniej.

wprowadzasz w bład
 

Master8

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2020
Postów
48
Buchów
0
No to przecież po to jest cudzysłów :) o co Wam chodzi? Jak jest dobry materiał, to dobrze ,,ścina" z nóg ;)
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
No to przecież po to jest cudzysłów :) o co Wam chodzi? Jak jest dobry materiał, to dobrze ,,ścina" z nóg ;)

Zależy jaki high preferujesz, a nie że dobry materiał ścina z nóg, jeden woli jak go sieknie w głowę i ma multum kmin i energii do tego, a inny tak jak Ty woli się upizgać i palcem nie kiwnąć, ale to co napisałeś to bzdury ;)

Mleczne trichomy energetyczny head high
Brązowe trichomy kanapowy body high
Brązowo-mleczne połączone dwa powyższe stany

A co do flusha to jeśli uprawa mineralna to nawet 2 tygodnie przed ścinką, a organiczna to tydzień styknie, resztę sama wyjje z liści, a po fotach widać, że już zaczęła
 

Szafirowy

Well-known member
Rejestracja
Maj 9, 2013
Postów
365
Buchów
0
Mleczne trichomy to głównie THC, natomiast bursztynowe CBN, a dokładny opis znajduje się na wiki który przytoczę.

Kannabinol wykazuje średnie działanie psychoaktywne efektem czego jest apatia, znudzenie i zaburzenia orientacji, wywołuje analgezję, działa jako słaby agonista receptorów CB1 i CB2, ma niższe powinowactwo w od THC, wyższe do CB2 niż CB1. Jest pierwotnym produktem degradacji (utleniania) THC. Występuje w roślinach gdzie stężenie THC jest stosunkowo niskie, oraz gdy plony z zbierane są po czasie całkowitej dojrzałości.

Ja uważam, że najlepiej ścinać kiedy są mleczne.
 

Master8

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2020
Postów
48
Buchów
0
Zależy jaki high preferujesz, a nie że dobry materiał ścina z nóg, jeden woli jak go sieknie w głowę i ma multum kmin i energii do tego, a inny tak jak Ty woli się upizgać i palcem nie kiwnąć, ale to co napisałeś to bzdury ;)

Mleczne trichomy energetyczny head high
Brązowe trichomy kanapowy body high
Brązowo-mleczne połączone dwa powyższe stany

A co do flusha to jeśli uprawa mineralna to nawet 2 tygodnie przed ścinką, a organiczna to tydzień styknie, resztę sama wyjje z liści, a po fotach widać, że już zaczęła

Spokojnie koleżko, nie gorączkuj się bo jeszcze ktoś Cię zetnie z nóg ;) chciałem coś napisać dla Was od serca w Waszym języku ale najwidoczniej się nie da przetłumaczyć dla takich jak Ty Acelos, nie okazujesz mi serca to zobacz co się dzieje...ja nie preferuje żadnego ,,haju" , ja tu jestem inżynierem, projektuje własny ekosystem i dążę do perfekcji za którą ci co zasłużyli będą mi wdzięczni, o której nie masz pojęcia . Widzę po Tobie że przesadziłeś z jakimś gównem którym się ,,upizgałeś" bo nie widzę w Tobie ani pokoju, ani miłości, ani zrozumienia i mądrości...widać że przez to Twoje palenie duchowo ścięło Cię z nóg pesymisto, oceniasz mnie według Twojego chorego poglądu nie wiedząc o mnie nic, a bzdury jak najbardziej Ty o mnie wyssałeś sobie z palca. Wracając do ścinania z nóg, wciskania w fotel czy nie wiem jak to określić żeby nie urazić Twojej przesadzonej ,,dumy", to dla Ciebie proponuje odmiany typu indica, są korzystne na nerwice, dobrze działają jako antydepresanty dla takich narwańców jak Ty.

Ja Ci dam palcem nie kiwnąć...
 

Mieczybor

Member
Rejestracja
Paź 1, 2023
Postów
18
Buchów
3
Dzien dobry wszystkim! Jestem Mieczybor i jestem tutaj nowy. W tym roku przeprowadzam swoja pierwsza uprawe, wczesniej nie mialem nigdy stycznosci z zywymi roslinami konopi jedynie z suszem XD. Potrzebuje opini i pomocy ekspertow.

Rosliny wysialem w polowie albo na koniec maja (nie pamietam dokladnie) prosto do gruntu. Obiekty to Easy Sativa od Female Seeds oraz Frisian Dew od Dutch Passion. Od czasu do czasu podlewane biohumusem do roslin zielonych, pozniej do roslin kwitnacych a tydzien temu podlane nawozem mineralnym do kwitnacych. Przeprowadzone 2 opryski scorpionen (pierwszy 2 tygodnie temu, drugi wczoraj) i nie planuje wiecej nawozic ani opryskiwac. Podsypywalem tez obficie dolomitem a pozniej woda z dolomitem podlewalem, bo byly problemy z pH. (test robilem octem i soda). Byl spowolniony wzrost i zolknace liscie, po tych zabiegach sie poprawilo, ale chyba za duzo podlewalem ta woda z wymieszanym dolomitem bo teraz zolkna jeszcze bardziej i jeszcze wiecej. Wiec 2 dni temu podlalem woda z octem. Swoja droga dosyc skomplikowane jest to forum i sporo rozbieznych informacji, bo np ktos pisal zeby normalnie mieszac dolomit z woda i podlewac a w innym watku pisali zeby bron Boze tak nie robic. W ogole ciezko mi tutaj znalezc cokolwiek wiec zalozylem konto i sie zapytam doswiadczonych.

Chodzi mi teraz o to jak dlugo jeszcze trzymac rosliny? Zaczely kwitnac jakos na poczatku wrzesnia i obecnie wygladaja jak na zalaczonych zdjeciach. To sa pelnosezonowki jak cos. Po pierwszym oprysku scorpionem zaczely brazowiec te biale wloski ale to chyba nie od tego, poprostu zbieznosc czasowa (tak mi sie wydaje) Kwiatostany sa raczej luzne i malo zbite no i zupelnie nie wiem jak dlugo jeszcze je trzymac. Czy do obserwacji trichomow nada sie lupa 3 dioptrie? Innych nie ma w marketach.

Z gory dziekuje za pomoc. Buch z Wami!

Screenshot_20231001-103003.jpg


Screenshot_20231001-103025.jpg


Screenshot_20231001-103039.jpg


Screenshot_20231001-103102.jpg
 

mrVerde

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2023
Postów
131
Buchów
119
Dzien dobry wszystkim! Jestem Mieczybor i jestem tutaj nowy. W tym roku przeprowadzam swoja pierwsza uprawe, wczesniej nie mialem nigdy stycznosci z zywymi roslinami konopi jedynie z suszem XD. Potrzebuje opini i pomocy ekspertow.

Rosliny wysialem w polowie albo na koniec maja (nie pamietam dokladnie) prosto do gruntu. Obiekty to Easy Sativa od Female Seeds oraz Frisian Dew od Dutch Passion. Od czasu do czasu podlewane biohumusem do roslin zielonych, pozniej do roslin kwitnacych a tydzien temu podlane nawozem mineralnym do kwitnacych. Przeprowadzone 2 opryski scorpionen (pierwszy 2 tygodnie temu, drugi wczoraj) i nie planuje wiecej nawozic ani opryskiwac. Podsypywalem tez obficie dolomitem a pozniej woda z dolomitem podlewalem, bo byly problemy z pH. (test robilem octem i soda). Byl spowolniony wzrost i zolknace liscie, po tych zabiegach sie poprawilo, ale chyba za duzo podlewalem ta woda z wymieszanym dolomitem bo teraz zolkna jeszcze bardziej i jeszcze wiecej. Wiec 2 dni temu podlalem woda z octem. Swoja droga dosyc skomplikowane jest to forum i sporo rozbieznych informacji, bo np ktos pisal zeby normalnie mieszac dolomit z woda i podlewac a w innym watku pisali zeby bron Boze tak nie robic. W ogole ciezko mi tutaj znalezc cokolwiek wiec zalozylem konto i sie zapytam doswiadczonych.

Chodzi mi teraz o to jak dlugo jeszcze trzymac rosliny? Zaczely kwitnac jakos na poczatku wrzesnia i obecnie wygladaja jak na zalaczonych zdjeciach. To sa pelnosezonowki jak cos. Po pierwszym oprysku scorpionem zaczely brazowiec te biale wloski ale to chyba nie od tego, poprostu zbieznosc czasowa (tak mi sie wydaje) Kwiatostany sa raczej luzne i malo zbite no i zupelnie nie wiem jak dlugo jeszcze je trzymac. Czy do obserwacji trichomow nada sie lupa 3 dioptrie? Innych nie ma w marketach.

Z gory dziekuje za pomoc. Buch z Wami!

Screenshot_20231001-103003.jpg


Screenshot_20231001-103025.jpg


Screenshot_20231001-103039.jpg


Screenshot_20231001-103102.jpg
Pod folią to jeszcze spokojnie możesz potrzymać.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół