nasiona marihuany

[0,16m2] COB 60W + AutoPot + BioTabs // Phantom OG Fem (Barney's Farm)

Wyszukiwarka Forumowa:

GreenWitcher

Lambert lambert ty ch**u
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
152
Buchów
9
Siema :tiphat:

Po ostatniej niedokończonej fotorelacji nie miałem weny i czasu, aby robić kolejną, za to mam za sobą nieudany autogrow :jprd: (35dni automata, mikrus i nie kwitnie, wrzucę fotkę później)

Wracam i zaczynam od nowa, po poście Honzy z przedostatniego podejścia do automatów - od teraz tylko sezonówki !

Ladnie ci ta salata rosla, szkoda, ze nie dokonczyles relacji, ale... dlaczego sadzisz te automaty? Nie boj sie sezonow, duzo ciekawsze rosliny, lepsze plony, nowe doswiadczenia ;)
Wszystko prawie gotowe, wprowadzam kilka ulepszeń w postaci zestawu

AutoPot 15L + BioTabs


Podejście tym razem profesjonalnie, bez podkradania, cierpliwie czekając na koniec, chcę się sprawdzić jak mi pójdzie z sezonem.

Plan jest, czekam jeszcze na parę rzeczy i ruszam z fotorelacją pełną parą, proszę was o rady, opinię i pomoc przy pytaniach, abym mógł dobrze zacząć i jeszcze lepiej skończyć :mrgreen:

SETUP:

Oświetlenie:
CREE XTE 3000k Naked COB 60W + na flo panel od 2-6 żyrandoledów (20-60W)

Browbox:

Hydro Shoot 40x40x120
Filtr węglowy Croco Filters 160-240 m3/h fi 125mm
Vents Quietline DUO 125 mm / 145-197 m3/h (drugi bieg)

Donice: Start 1L -> AutoPot 15L
Nawóz: Zestaw BioTabs StarterPack + BioBizz CalMag do oprysków i okazjonalnego podlania
Ziemia: BioBizz LightMix 50/50 clay pebbles (keramzyt)
Fotoperiod: 18/6 -> 12/12
Trening: Cięcie Wuja Bena + LST -> SCROG

Reszta:
Termometr,Higrometr
Kropelkowy miernik PH
Wentylator z klipsem ProFan Ø 15cm 5W
Superplon K Target na stresy i stymulację wzrostu (Pierwsza Pomoc)
 
Ostatnia edycja:

GreenWitcher

Lambert lambert ty ch**u
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
152
Buchów
9
Wypisałem pytania wcześniej w głównym poście, ale chciałem to jeszcze rozwinąć i jakoś ruszyć tym wątkiem, więc przenoszę to tutaj.

Do tej pory miałem doświadczenie tylko z automatami które sadziłem w małym kubeczku i od razu do docelowej 9L.

Przesiadka na sezonówkę i chęć zastosowania innych treningów niż LST rodzi mi wiele pytań, a docelowa donica to 15L AutoPot + BioTabsy też wiele zmienia.

W głowie mam dwa scenariusze:
1L, a jak korzenie zaczną wychodzić to do np. 5L, następnie do 15L.
Bawić się w trzykrotne przesadzanie, czy lepiej z 0,7L bezpośrednio do autopota ?

Druga sprawa to połączenie tego z odpowiednim treningiem, chodzi mi po głowie SCROG z TOPPINGIEM

Wiem, że cięcię wydłuży wega, ale jednocześnie lepiej będzie układać siatkę.

Chcę całe grow przeprowadzić raczej szybko, sprawnie i maksymalnie wykorzystać 0,16m2.

Jaki trening, ile wega, ile razy przesadzać.

Jest tyle możliwości, że w głowie wszystko się miksuje i ciężko się zdecydować, co radzicie ?


Ps.: Wspominałem wcześniej, że mam "autosa" - aktualnie w 36 dniu wega xD

Co jak dla mnie jest to wręcz niemożliwe, więc strzelam że Gnom pomylił pestki, albo serio poszło coś bardzo nie tak - odmiana którą miała być to "Sweet Gelato Auto Fem od Sweet Seeds"

Zastanawiam się czy ją wywalić i zacząć od nowa właśnie z tytułowym Phantom OG od Barney'a czy doprowadzić tą do końca.

Z początku koczowała 2 tyg w dużym kubku po śmietanie, po przesadzeniu do nabitego ALL-Mix i to chyba ta ziemia spaliła mi dwa piętra liści i były duże niedobory CalMag (choć to "spalenie" może być również od właśnie tych braków), a wczoraj bez nadziei - zrobiłem ostatnie LST i u***ałem głowny stożek, wyszedł TOPPING :jprd: ale cóż....

Finalnie wygląda teraz tak, bez braków, bez przenawożenia, jedynie z lekkim przesuszeniem, bo nie miałem już wiary w nią, aha jeszcze jedno, zafundowałem jej w tym momencie jakieś 18H ciemni, bo już ją chciałem odłączyć od respiratora xD
W tej chwili świecę 12/12 drugi dzień.

Haszyszowicze ! Co robić, co robić ? :running-around-smil :cat:


Wczoraj
IMG_19700123_0028005B15D.jpg


Dziś
IMG_19700124_0928035B15D.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

GreenWitcher

Lambert lambert ty ch**u
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
152
Buchów
9
Na ostatnim zdjęciu widać że zaczyna kwitnąć.

Właśnie też to zauważyłem, dlatego dalej siedzi pod lampą.

Teraz nie wiem czy to automat czy sezonówka, bo wiadomo automat jest fotoobojętny.
Jak to rozpoznać, jest na to jakaś metoda, który to rodzaj nasion mi się trafił ?
Możliwe jest, że automat po 35 dniach by dopiero zaczął kwitnąć ?

Pare dni w trybie 12/12 pewnie nie zaszkodzi, ale zgłupiałem totalnie, sprawdziłem jeszcze raz i w sumie to wariatkowo jej robię, były dwa dni 12/12, później dwa dni 20/4 i teraz 2 dzień 12/12 :jprd:
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Jak to jest automat, to jak dasz teraz światło 18/6 to powinien dalej kwitnąć. Sezonówka po jakimś czasie przestanie kwitnąć i pójdzie w weg nadal.
 

GreenWitcher

Lambert lambert ty ch**u
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
152
Buchów
9
[MENTION=35424]zjarany emeryt[/MENTION]

W sumie to obstawiam, że to jednak sezon, bo zaczeły się objawy kwitnienia dopiero po tym kombinowaniu z fotoperiodem, szkoda mi wyrzucić, to jednak ponad miesiąc wzrostu. Wygląda teraz zdrowo, choć początki były okropne.

Po jakim czasie, powinna przestać kwitnąć i wrócić do wega ?

Wyjdzie wtedy trochę taki mikro reweg xD
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Nigdy tego nie robiłem więc nie wiem ile. Ale myślę że po dwóch tygodniach powinieneś dostrzec różnicę. Jak będzie kwitł nadal to automat.
 

GreenWitcher

Lambert lambert ty ch**u
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
152
Buchów
9
Dzień 0 - Kiełkowanie

Nigdy tego nie robiłem więc nie wiem ile. Ale myślę że po dwóch tygodniach powinieneś dostrzec różnicę. Jak będzie kwitł nadal to automat.

Dzieki za info.

EDIT:

Miał to być automat i pewnie nim jest, bo kwitnie, ale bardzo biednie.
Nie mam co liczyć na dobry plon - zbyt bardzo opóźniony i lepiej zacząć od nowa od teraz tylko femki + biotabs + autopot.
Włączyłem światło na 18/6 i jak już bedzie musiał wylecieć z boxa to przerobię go na nawóz dla innych roślin.

Phantom OG od Barney's Farm moczył się 12h, teraz siedzi na wacikach i od dziś liczę cały projekt.
normal_IMG_19700128_1101005B15D.jpg
 
Ostatnia edycja:

GreenWitcher

Lambert lambert ty ch**u
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
152
Buchów
9
Dzień 10 wega

:tiphat:
Zapraszam wszystkich do fotorelacji

Automat wyleciał z boxa i przerobiłem go na masło z połowy kostki i cyk babeczki [12szt], jak na tak mało rozwinętą roślinę, byłem w szoku -działały ! Trzeba było zjeść 2 szt i poprawić później trzecią. 3 na raz muliły okropnie.

:eek:gl: !
Wiem, gdzie popełniłem błąd, ostrzegam na przyszłość.:
Poprzednie rośliny doszły w różnym wieku, jedną ściąłem, poszła do suszenia, a drugą rozłożyłem na całego boxa i zrobiło się miejsce na środku - to sobie myślę, zazębię uprawy i będę 2 tygodnie do przodu.
Yhym ... jestem ponad miesiąc do tyłu, a spiżarnia pusta :jprd:
Wsadziłem młodą siewkę między rozgałęzienia, co według mojej teorii drastycznie zahamowało rozwój nowej rośiny przez to, że ta starsza zabierała większość CO2 z otoczenia.
Wiadomo, że zapotrzebowanie w końcowej fazie kwitnienia jest największe.
Niestety automat zanim się porządnie rozwinął, zaczął kwitnąć, co też nastąpiło z dużym opóźnieniem - dopiero po 35dniach. [MENTION=35424]zjarany emeryt[/MENTION]

:study:
Spis treści wega:
Od wrzucenia do wody do ~1cm kiełka - 2dni
Od posadzenia do rozwinięcia pierwszych listków - 3dni

Teraz mamy dzień 10 Phantom OG - jak się prezentuje, rady do zestawu AutoPot 15L + BioTabs ?

Plan:
Przesadzanie z 1L do AutoPota 15L w dniu 14
Topping kiedy będzie gotowa
SCROG
:harvest:

Aktualizacje co weekend.

IMG_19700211_0916055B15D.jpg


IMG_19700211_0916265B15D.jpg


 

misticzek

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2017
Postów
63
Buchów
0
Gdyby to był sezonowka to bys troche potrenował ją jeszcze I fajnie by to wygladało, dobre lst i scrog
 

GreenWitcher

Lambert lambert ty ch**u
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
152
Buchów
9
Gdyby to był sezonowka to bys troche potrenował ją jeszcze I fajnie by to wygladało, dobre lst i scrog

Niestety to był automat. Teraz już daruję sobie taki rodzaj nasion.

bio tabsy jak tam wlozysz to jak sie maja rozpuszczac ?

BioTabs + AutoPot to bardzo dobre połączenie, które działa - odsyłam do https://biotabs.nl/training-classroom/#

Strategia dodaj tylko wody:
Mam też próbkę Silicium Flash niestety 50gr, zalecają 75gr na 15L, ale dodam całą, w razie niedoborów podleję mieszanką 5ml ORGATREXU i 1g BACKTREXU / 1L wody.
 
Ostatnia edycja:

GreenWitcher

Lambert lambert ty ch**u
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
152
Buchów
9
Dzień 16/17 weg

Siema, plan z przesadzaniem wykonany, przeprowadzka była w dniu 14, aktualnie powoli dobiega koniec 16 dnia.
Dostała oprysk z Superplonu K Target na stresa (Pierwsza Pomoc) + 1L mieszanki wedle wytycznych BioTabsów.

Zastanawiam się kiedy robić topping i dla pewności w którym dokładnie miejscu ? :study:

Myślę, że już jest gotowa.

IMG_19700217_1050395B15D.jpg


IMG_19700217_1052085B15D.jpg


IMG_19700217_1053555B15D.jpg


IMG_19700217_1051015B15D.jpg
 
P

pozytyw

Guest
Ładnie ci fantomik idzie na razie. Mialem Phantom OG, mi haj tego nie podszedł ale jest mocne bardzo. pozdr.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół