nasiona marihuany

Hps 600w sprawność i podłączenie

Wyszukiwarka Forumowa:

Melon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2014
Postów
84
Buchów
0


Witam
Witam wszystkich :) Mam kilka pytań odnośnie lamp Hps 600w.
Na świetle sprawę od początku, jakiś czas temu , udało mi się znaleźć 3x lampy, kondensatory, odbłyśnik, regulator i żarówki philips 600w .

A wygląda to tak


displayimage.php
[/URL][/IMG]



Moje pytanie :)

-czy zestaw jest kompletny
- gdzie podłączyć kable 220 v a które do gniazda od lampy


Najbardziej martwi mnie zniszczony kondesamator , o ile dobrze to nazywam




displayimage.php
[/URL][/IMG]




Planowane jest wrzucenie go do namiotu 1m x2m
Co z poborem prądu i opłatą, zaznaczam ze nie ja płacę.
Aktualnie jest jakies 700w led ( 4x cob 3590 i do tego fullspectrum 480w watt z Chin )
Z góry dzięki , i pozdrawiam :p
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Zasilacz okej ale o mocy 400w czyli żarówka będzie miała ograniczoną sprawność i na moje trochę za słabo na 1x2m.
Podłączenie
F - przewod fazowy, brązowy do 230v
N - przewod neutralny, niebieski do 230v
_!_ - uziemienienie, żółto zielony do gniazdka
Dalej lampa w kolejności gwint i styk na dole gwintu.

Uszkodzona obudowa kondensatora nie powinna mieć wpływu na działanie ale uważaj żeby Cię nie ***ło.
Ja bym wymienił ten układ na cyfrowe z uwagi na słaba moc i niska sprawność
 

Melon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2014
Postów
84
Buchów
0
No widziałem ze ma 400w zasilacz a żarówka 600w , sumując będzie dla mnie ok .
No a z prądem ? To jakaś katastrofa z poborem czy ujdzie .


Deepx mówisz ze za słabo, trafiły mi się 3 takie zestawy . To co mówisz żeby wrzucić 2 ?
Musi mnie ktoś uświadomić o wykrywalności . Dodam ze to nie Polska . Nl

---------- Post Zaktualizowany 16:14 ---------- Data pierwszego postu 12:09 ----------

Załączyłem jeden sztukę ogólnie prosto z gniazdka działa . Jak dam na regulator to wszystko się telepie i dziwny dźwięk .
No i teraz pytanie gdybym chciał dwie to jakoś je do kupy pod jedną wtyczkę czy każdy osobno ?


displayimage.php
[/url][/IMG]
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Dwoma HPSami działającymi na 400W się wstrzelisz lumenowo w 2m2 bardziej niż jedną lampą, która nawet minimum nie spełni. No i pokrycie oświetleniem boksa... Więc dwie będą okej.
Wykrywalność? Nikt Cię nie wykryje jak sam się nikomu głupio nie pochwalisz i zadbasz o filtrację.

I podłącz przewód uziemiający, żeby Cię kiedyś nie pie****nęło jak odbłyśnika dotkniesz...
 

Melon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2014
Postów
84
Buchów
0
Nie 2x2 tylko szerokość 1 m a wysokości 2 m .
Wyrzuciłem wszystko dzisiaj z namiotu , i wrzuciłem prowizorycznie 2 lampy pasują ładnie .
Jednak to są żarówki 400w i zasilacz tez.

Zawsze są obawy czy nie za dużo w , czy może ciepło za duże ..
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Nie 2x2 tylko szerokość 1 m a wysokości 2 m .
Wyrzuciłem wszystko dzisiaj z namiotu , i wrzuciłem prowizorycznie 2 lampy pasują ładnie .
Jednak to są żarówki 400w i zasilacz tez.

Zawsze są obawy czy nie za dużo w , czy może ciepło za duże ..
nigdy za dużo wattarzu a ciepło zawsze można pokierowac do wentylacji

wymiary zawsze podajemy w formacie DŁUGOŚĆxSZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ najlepiej w centymetrach
ja mam 40x40x120
zgaduję, że Ty masz 100x100x200 ale wyrocznią nie jestem.
Teraz w lecie jak chcesz dwa hpsy zalozyc to obowiązkowo jakiś wiatrak na dole który będzie dmuchał na lampy tak aby ciepło z nich szło w góre w stronę wentylacji...
Jeśli chodzi o koszty prądu to owszem będą większe, pytanie czy boisz się mamy czy najemcy, najemca ma takie prawo aby wbić na chatę i sprawdzić skąd te rachunki ale dopóki będziesz płacił to raczej jesteś bezpieczny ...
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Nie no to na metr kwadratowy jedna czterysetka wystarczy, nie wpie****aj dwóch bo ugotujesz te krzoki.
 

Melon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2014
Postów
84
Buchów
0
nigdy za dużo wattarzu a ciepło zawsze można pokierowac do wentylacji

wymiary zawsze podajemy w formacie DŁUGOŚĆxSZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ najlepiej w centymetrach
ja mam 40x40x120
zgaduję, że Ty masz 100x100x200 ale wyrocznią nie jestem.
Teraz w lecie jak chcesz dwa hpsy zalozyc to obowiązkowo jakiś wiatrak na dole który będzie dmuchał na lampy tak aby ciepło z nich szło w góre w stronę wentylacji...
Jeśli chodzi o koszty prądu to owszem będą większe, pytanie czy boisz się mamy czy najemcy, najemca ma takie prawo aby wbić na chatę i sprawdzić skąd te rachunki ale dopóki będziesz płacił to raczej jesteś bezpieczny ...




Sory moja wina , tak mam 100x100x200
Nie mamy :D lecz najemcy chodź wie o wszystkim i sam czasem podbije o bucha .
No ale wszystko z umiarem nie chce nadużywać jego portfela i cierpliwości .
Cały osprzęt jest, wiatrakI mieszający i wyciągający a wyciąg jest zrobiony pod komin czasem cuk większy niż wiatrak by ogarnął

---------- Post Zaktualizowany 21:18 ---------- Data pierwszego postu 21:15 ----------

No jedna patrząc po wczorajszym teście robi strzał konkretny . Montować na stałe do samej góry czy potrzebna będzie regulacja .

I to co wczoraj DeepX Mówiłeś jak podłączałem to strzały takie po gniazdku jak ze spawarki :D brał uziemienia :F
 
P

pozytyw

Guest
dawaj naginaj pręta i lampion i do kontaktu , zapie****aj skuna pestki kiełkuj , yo pzdr
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół