nasiona marihuany

Oświetlenie led+tornado

Wyszukiwarka Forumowa:

Kubuś900

Member
Rejestracja
Sty 29, 2020
Postów
8
Buchów
0

Master8

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2020
Postów
48
Buchów
0
Wszystko zależy od powierzchni, opowiedz coś więcej o tym jakiego masz boxa.
 

Kubuś900

Member
Rejestracja
Sty 29, 2020
Postów
8
Buchów
0
Box właśnie zmierzam zrobić potem pod tą jedną roślinkę. Nie duży, krzaczek max 80 cm myślę.
 

Master8

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2020
Postów
48
Buchów
0
Chodziło mi o powierzchnie dokładnie. Spróbuj obliczyć.
 

Kubuś900

Member
Rejestracja
Sty 29, 2020
Postów
8
Buchów
0
Myślałem że na razie spróbować bo budowy jakiegoś konkretnego boxa, po prostu gdzieś w domu pod lampami.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Myślałem że na razie spróbować bo budowy jakiegoś konkretnego boxa, po prostu gdzieś w domu pod lampami.

Popatrz na tanią opcje.
Nie growszop: https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Ledy_do_żyrandola_jako_oświetlenie_roślin

wiki napisał:
  • Około 400 W na każdy m2 powinno zapewnić wystarczającą ilość światła by uzyskać bardziej niż sensowne plony z powierzchni.
  • Przy około 500 W m2 "full wypas" więcej niekoniecznie warto.

9W philips led 2700K ma sprawność około 1,37 umol/J -> te growszopowe ledy do których dałeś linka nie wiadomo ile mają. Możliwe.. i to bardzo, że nie więcej - a różnica ceny jest znaczna. Zapewne chodzi o uprawę na bardzo małą skalę - mikro. Nie warto inwestować dużej kasy w oświetlenie które nie ma podanych żadnych parametrów.

Pod żyrandolowymi ledami możliwe są plony 1g/W -> w wiki masz zdjęcia i link do tematu na IC - popatrz na to. ;).

ps: Używanie CFL w czasach obecnych - przy dostępności tanich bardzo wydajnych lamp led "do żyrandola" nie ma sensu. Szkoda prądu.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół