nasiona marihuany

Jaką żarówkę wybrać?

Wyszukiwarka Forumowa:

Serfer

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
Planowałem wsadzić do namiotu żarówkę cfl 125w dual, ale w ostatniej chwili przed zakupem zorientowałem się że ta żarówa jest ogromna (37cm długości) i raczej nie dam rady jej wsadzić do boxa 40x40. Mam z kiedyś gotowego hpsa 100w i zdecydowałem się na początek sprawdzić jak sobie poradzę z nią w niskim boxie. Żarówka jest po 3 uprawach i przeleżała nieużywana ponad 5 lat. Sprawdziłem, świeci, ale na pewno chcę dać nową. I tu mam kilka pytań.

1. Czy moja żarówka tak głośno brzęczy, bo jest stara i zużyta, czy wszystkie hpsy tak mają? Parę lat temu uprawiałem w szafce z płyty mdf i albo tak nie brzęczała, albo mi to nie przeszkadzało i nie pamiętam, a teraz ma być kupny materiałowy namiot i obawiam się że żarówka + wentylacja zrobi większy hałas niż bym chciał.

2. Czy istnieją jakieś żarówki hps które mniej hałasują i wydzielają mniej ciepła niż inne? Na co patrzeć przy zakupie?

3. Przeczytałem wątek "Wszystko o oświetleniu" i jest tam napisane że żarówka 100w o podwyższonej skuteczności daje 10 000 lumenów. Czym w takim razie jest żarówka GIB 100w która ma podane że daje 14 000lm? Czy mogę dać taką żarówkę do mojego zestawu ze statecznikiem magnetycznym Vossloh Schwabe, czy potrzeba coś innego/lepszego? Czy do mojego statecznika mogę podłączyć obojętnie jaką żarówkę 100w, czy na coś zwrócić uwagę?

Proszę o pomoc :)
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
To po przekątnej wsadź te cfl, przekątna masz coś koło 56cm w tym boxie :bal:

Żarówki buczą, a właściwie układ zasilania w starej technologi. Tzn magnetyczne. Układy elektroniczne/cyfrowe nie hałasują.

Na 40x40 dałbym 150W. Sam na takiej powierzchni leciałem z taką lampa i było bardzo ok. Żarówka musi być mocy balastu, ew większej niż balast daje ale wtedy gorzej to działa.
 

Serfer

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
To po przekątnej wsadź te cfl, przekątna masz coś koło 56cm w tym boxie

Też o tym myślałem, ale nie wiem czy to pomieszczę z filtrem itd. W tej chwili chodzi mi o hpsa. Pisząc "układ zasilania" masz na myśli statecznik? Jeśli tak, to on nie brzęczy, tylko sama żarówka. Jak bym mógł, to dałbym i 250w, ale muszę się na razie zadowolić czymś w okolicach 100w i o tą konkretną moc żarówki mi chodzi, nie chce dawać ani większej, ani mniejszej. Box będzie niski, a moje oczekiwania to ok. 25g z dwóch roślin, więc mam nadzieję ze setka da radę. Orientujesz się może co to są te żarówki GIB, bo są droższe i domyślam się że lepsze i czy mogę taką dać do mojego statecznika, czy one potrzebują jakiegoś lepszego zasilania?
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
100W to 100W. Giby to generalnie wiodaca marka na rynku układów zasilania/żarówek. Balast zawsze lepiej dać elektroniczny. Mniej prądu ciągnie, dłuższe życie żarówki itp itd.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół