nasiona marihuany

Mars Hydro 48 | 0,36m2 | Mój pierwszy raz... z nasionami z OS-a (Limelope i Lime Kush od delavega)

Wyszukiwarka Forumowa:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Cześć po raz czwarty! Jak na razie co uprawa, to przypadek, więc zobaczymy, jak pójdzie tym razem xD

Zestaw uprawowy:
1. Secret Jardin Hydro Shoot 60x60x160 w szafie maskujacej
2. Mars Reflector 48 300w Indoor Led Grow Light - Mars Hydro
3. Went: Ventis Mix-FLO 125mm 220-280 / rura 125 izolowana (prawie 4m)/ Prima Klima 160/240
4. Monkey Fan 16W€“ Secret Jardin
5. Świeży Plagron Batmix (docelowe doniczki 7 litrów) Mikoryza Granulat Żarłacza + melasa + CalMag (Advance Nutrients) do pryskania + Alga Bloom i Green Sensation na flow

Nasiona z open seeda od [MENTION=75024]delavega[/MENTION] - jeszcze raz bardzo dziękuję za pestki, postaram się ich nie zmarnować :D
2x Limelope
2x Lime Kush


Kiełkowanie już załatwione. Po raz pierwszy trzymałem nasiona w lodówce, przeczytałem też test uhu666 (czy jakoś tak), więc tym razem wylądowały prosto w koreczkach torfowych. Nie pamiętam, czy moczyłem nasiona w drugiej uprawie, ale przy trzeciej tak. W każdym razie już nie zamierzam, teraz poszło migiem i wszystkie ładnie wyskoczyły!

Dzień drugi


Dzień trzeci (Limelope po lewej, Lime Kushe po prawej)


W tym stanie poszły do doniczek 0,7l, Kushe miały zauważalnie dłuższe ogonki, Lope miał krótszy i wyciorowaty.

Na drugi dzień widać, że im dobrze, doszedł też drugi Limelope.Wydłużyły się, więc opuściłem trochę lampę z 55cm. Zobaczę, jak będzie jutro, ale generalnie i zgodnie z radami na wegu planuję ją teraz trzymać 50 cm od szczytów. Jeszcze odnotuję, że w ziemi jest już jakaś kolonia szarych robaczków (jeszcze ich nie zidentyfikowałem) oraz mniejsza skoczogonków. W pierwszej uprawie z tą ziemią też były, zobaczymy, jak to się rozwinie. W razie czego tych przynajmniej łatwo się pozbyć.



Powiedzmy, że jest to dzień pierwszy. Na później planuję spróbować toppingu, może na 6 odrostów? Chcę też dać mikoryzę tylko jednej sztuce z każdego rodzaju, jestem ciekawe, czy będzie jakaś zauważalna różnica.

I to chyba tyle. W bonusie wnętrze zewnętrznego systemu tłumiącego :odlot:

 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Powodzenia mam jednego Limeloop'a od [MENTION=75024]delavega[/MENTION] i ladnie roslne , wiec u ciebie tez nie powinno byc problemu .pozdrawiam

---------- Post Zaktualizowany 20:57 ---------- Data pierwszego postu 20:56 ----------
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
[MENTION=94451]Jurek44[/MENTION] tak.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Tym razem dasz im tyle wega ile beda potrzebowaly czy masz sztywne ramy czasowe?
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
[MENTION=85529]Honza[/MENTION], tym razem mi się nie spieszy :)
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dzień 7

Codziennie do przodu :D Na razie do podlewania idzie sama woda (podlane po sesji), czasem pryskam wodą, lampa podniesiona z 48 na 51 cm, temp 30-32, wilgotności 40-70. Nie robiłem kopców, bo trzymają się prosto, może nie będzie trzeba aż do przesadzenia. Chyba tyle na dziś :)



 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dzień 13

Dzisiaj przesadziłem do docelowych 7l, bo na tacce zaczynały na siebie nachodzić. Poza tym ładnie się wyciągają i każda ma już po 4 widoczne odrosty. Niedługo będą też dość wyrośnięte, żeby ciąć, gdzie chcę. W związku z tym pomyślałem, że przed dekapitacją lepiej niech się zaaklimatyzują we właściwych doniczkach.

Porównałem zdjęcia z poprzednią uprawą i te panny wzrostem przypominają poprzednie z dnia 20, więc dobrze wtedy liczyłem tydzień straty. Gorzej, że jeszcze się pogłębiła xD Teraz jesteśmy na dobrej drodze :D





Mikoryzę dostały mniejsze wersje Lope i Kush. Dodatkowo brakło mi trochę batmixa, więc podsypałem resztą z poprzedniej uprawy. Zostaje liczyć, że się wciornastki nie pojawią... Za to dobrze się miały w batmiksie te szare robaczki. Skądś się też wziął jakiś wij, ale przeniosłem go do rabarbaru.





Na kiju niebieska tablica z lepem firmy Koppert. 10 kawałków plastiku zostało ze sobą sklejone chamską mazią i weź tym operuj i jakoś potem schowaj xD Ale po ostatnim cyrku wolę coś teraz niż nie.

Zasadniczo tyle. Za jakieś 3-4 dni zrobię nowe zdjęcia i przyjdę z pytaniem, czy już ciąć :)
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dzień 15

Miałem czekać 3-4 dni i pytać, ale... już na drugi dzień było widać, że im dobrze w większych doniczkach, a dziś, że zapie****ają, więc stwierdziłem, że nie ma co czasu tracić :D

Przed cięciem:




Po toppingu:




Spryskałem je CalMagiem (0,7ml/400ml). Miałem podlać melasą, ale jedna doniczka była bardziej mokra, więc zrobię to przy następnym podlewaniu. Jest ciepło, zwykle 31-34 stopni, wilgotność 60-70%, ale wygląda na to, że tak im dobrze :)

To teraz czekanie, aż odpowiednio porosną na wegu.
Tak z ciekawości, ile zwykle trzymacie po toppingu do przełączenia? Mam jakiś metr wysokości użytkowej (bez kombinowania).
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Ja robię toping przy ok 12-14dniu i zostawiam następne 2 tygodnie czyli Wega mają zazwyczaj 28-30dni.
 

Good Time

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
98
Buchów
2
Fajnie to wygląda widzę że pestki od [MENTION=75024]delavega[/MENTION] robią robotę
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Elo. Ja trzymam aż się ładnie rozrosną :) wysokość mnie za bardzo nie ogranicza... Ale gdyby ograniczała to chyba dałbym im parę dni i przełączał
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
[MENTION=75024]delavega[/MENTION] podałem wysokość, bo na łamanie jeszcze nie jestem gotowy psychicznie, po kolei xD

Ogólnie lubię mieć jakiś punkt odniesienia do tego, ile coś może zająć czasu (wynika to z innego hobby). Jak
wspomniałem wcześniej, nie będę się spieszył, to po tych dwóch tygodniach poproszę was o ocenę rozrostu :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół