nasiona marihuany

Auto a oswietlenie

Wyszukiwarka Forumowa:

CycBig

Member
Rejestracja
Lip 2, 2020
Postów
11
Buchów
0
Siemka.
Mam boxa 30x30x60h
0.09 powierzchni.
Do oświetlenia chciałbym użyć przez całą uprawę pomidorów 4sztuki lamp LED 1500Lumenow 15w 4000K.
Na boxa wychodzi ok 5k lumenów, także będzie nadmiar.
Ale czy przez całe życie roślinki to starczy jako oświetlenie? ;)
Roślina : blueberry AUTO FEM
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Jaki ładny Nick - wole małe ... no do średnich:

Patrz na to: https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Ledy_do_żyrandola_jako_oświetlenie_roślin

  • Około 400 W na każdy m2 powinno zapewnić wystarczającą ilość światła by uzyskać bardziej niż sensowne plony z powierzchni.
  • Przy około 500 W m2 "full wypas" więcej niekoniecznie warto.

3000K lub 2700K na cały cykl są OK.
Zimniejsze są zalecane na wega : 4000K np. Takie masz - pod nimi także urośnie.

ps: czemu AF?

ps2: masz 666,666 W m2 w planach. Nie za dużo? Przekraczasz obliczeniowe 800 umol/m2s : bez dodatku CO2.
 
Ostatnia edycja:

CycBig

Member
Rejestracja
Lip 2, 2020
Postów
11
Buchów
0
W ogóle nie ogarniam tych lamp i dla mnie to czarna magia sama w sobie.
Dlatego sorka za głupie pytanie.
AF względu na szybkość kwitnienia i brak czasu (praca) , timer i jedyne co to podlewać i kontrolować pierwiastki .
Czyli ogólnie to przez całe życie roślinki mogę używać tych lampek co mam i nie muszę ich wymieniać na flo na coś innego?
Jeżeli chodzi o te lampy to dla mnie jak dla Debila, tak albo nie haha :p jak się wkrece to zacznę sam to ogarniać przy zebranym doświadczeniu.

---------- Post Zaktualizowany 07:48 ---------- Data pierwszego postu 07:46 ----------

A i świecić 3ma czy 4ma? Bo widzę że coś o ilości napisałeś, a za bardzo tego nie czaje :p
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

W ogóle nie ogarniam tych lamp i dla mnie to czarna magia sama w sobie.

Magia nie istnieje.

AF względu na szybkość kwitnienia i brak czasu (praca) , timer i jedyne co to podlewać i kontrolować pierwiastki .

Jak cokolwiek się "spieprzy" - nie masz możliwości ratowania sytuacji wydłużonym wegiem. AF nie wybaczy Ci błędu popełnionego w początkowej fazie wzrostu. Twoje zabawki.
Poszukaj na forum - to nie jest "odosobniona" opinia.

Czyli ogólnie to przez całe życie roślinki mogę używać tych lampek co mam i nie muszę ich wymieniać na flo na coś innego?

Jak weźmiesz lampki 9W Philips 2700K np. Możesz lecieć na nich przez cały okres wzrostu. Nie ma konieczności ich zmiany.
Temperatura widmowa 4000K nie jest "zalecana" na kwitnienie - nie oznacza to, że nie można - Można- więcej niebieskich fotonów - nieco bardziej zwarte urośnie. Choć przekraczanie bezwzględnej wartości 40 umol/m2s niebieskich fotonów daje już mało.

Jeżeli chodzi o te lampy to dla mnie jak dla Debila, tak albo nie haha :p jak się wkrece to zacznę sam to ogarniać przy zebranym doświadczeniu.

Lampki jak lampki. Tanie kombinowane oświetlenie o wiele lepsze od świetlówek kompaktowych i growszopowych dużej mocy.
Patrzysz na kilka fotorelacji - rozkładasz to równomiernie nad powierzchnią boksa i lecisz.

A i świecić 3ma czy 4ma? Bo widzę że coś o ilości napisałeś, a za bardzo tego nie czaje :p

Ja pewnie nie wpakowałbym więcej niż około 550 w/m2. Powyżej pewnej wartości strumienia fotonów wzrost plonów jest mały - a masz więcej ciepła do odprowadzenia z boksa. Twój wybór Twoje zabawki. Nic złego się nie stanie jak dasz więcej mocy.
 

CycBig

Member
Rejestracja
Lip 2, 2020
Postów
11
Buchów
0
I dziękuję bardzo :D
Jak coś będę pytał, tematów przerobilem już wiele ale i tak to za mało.
Cały czas się człowiek uczy.
Także dziękuję za obszerne odpowiedzi Z którym na pewno skorzystam :D

---------- Post Zaktualizowany 08:11 ---------- Data pierwszego postu 08:07 ----------

Co do tych Philips to na tego boxa potrzebowalbym ile sztuk?
960lumenow sztuka, czyli 5? ;)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

I dziękuję bardzo :D

Nie ma za co. [ ps: zmień nicka na małe ale kształtne - dopisz => nie jadam sałaty w stopce ]

Co do tych Philips to na tego boxa potrzebowalbym ile sztuk?
960lumenow sztuka, czyli 5? ;)

5? moja ulubiona liczba.

takie? chwila .... 960 lm i 9W? 806 zwykle mają. Daj linka.
5x9=45 45/0,09 = 500 W/m2 - Imo wystarczy. Pytanie czy inni się ze mną zgodzą?

ps: to co Regularna sezonówka zamiast AF ;)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół