nasiona marihuany

Pierwszy growbox, pierwsza uprawa

  • Autor wątku Usunięty 79986
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 79986

Guest
Siema wszystkim, na dniach mam zamiar zakupic gotowego boxa ze wszystkim 80x80x180, wiekszy zebym pozniej nie musial kupowac wiekszego, mozecie polecic jakis kompletny zestaw?(Podlinkować)
Rozchodzi mi sie o to zeby mial juz kompletnie wszystko, ze tylko go rozkladam i nic nie musze dokupowac.
Tzn wiadomo, pestki, odzywki moge dokupic osobno i co do odzywek moglibyscie jakies polecic? Moga byc chemiczne, jakis nieduzy i niedrogi zestaw taki ktory wystarczy na te 2-3 uprawy.
Mam zamiar wrzucic z 4-5krzaczkow na start zeby nauczyc sie co z czym sie je.
Co do odmian to raczej stawiam na regular(dobrze mowie?) Mam na mysli takie ktorym zmienia sie swiatlo na mniej, tzw. fotoperiod, na poczatku chcialem wziac automaty lecz i plon niezbyt duzy i jakośc topkow tez niby nie powala. Takze jestem pewien, ze beda to te ktore dzialaja na fotoperiod. Jakąś stronkę z pestkami sprawdzona moglibyscie rowniez podeslac?
Co do oswietlenia w boxie stawiam na HPS 250watt najlepiej i na kwitnienie i na weg, tak zebym nie musial zmieniac gdyz dopiero zaczynam a nie chcialbym zapomniec o zmianie lampy, takze te zestawy podeslijcie tylko z hps ktory jest na dwie fazy tzw dual.
Kiedy przechodzic w faze kwitnienia? Rozchodzi mi sie o to zeby nie przerosly boxa, biorac pod uwage, ze box 180cm odliczajac doniczki, lampe to zostanie jakies 1.2m max 1.4m na krzaki.
Dzieki za wszelką pomoc ;)
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
1. Kupowanie gotowych zestawów to średni pomysł. Dawno nie widziałem zestawu skompletowanego tak, żeby nie było zastrzeżeń, czy niczego do zmiany.
2. Osobiście nie polecam jednej żarówki na dwie fazy. Sugerowałbym MH/HPS.
3. Masz dział na forum z seedshopami, generalnie pestki kupuj w sprawdzonych i ruchliwych sklepach.
4. Z wegiem to zależy jak krzak idzie, zrobić fotorelację, obserwować, relacjonować i słuchać kolegów z forum.
5. Pestki regularne to mówiąc najprościej kulki roślin bez wymuszonej płci. Feminizowane to pestki roślin żeńskich (przynajmniej w teorii bo w praktyce to różnie bywa ale tym się na początku nie martw). To o czym mówisz to nasiona sezonowe, oprócz tego spotkasz się z nasionami półautomatycznymi i automatycznymi.

Dam Ci przykładowy zestaw który ostatnio kompletowałem dla siebie, cenowo wyszło w granicy 2300zł, jednak bardziej skupiłem się na tym, by wszystko kupić w jednym miejscu, a nie "jak najtaniej".
Growbox - Hydroshot HS100 100x100x200
Lampa na WEG - MH GIB Growth Spectrum Advanced 400W
Lampa na FLO - HPS GIB Pure Bloom Spectrum Extreme 400W
Balast - Horti DIM 600W
Odbłyśnik - Garden HighPRO Indoor MATRIX
Wentylator wyciągający - Profan TT 125mm 220/280m3
Wentylator mieszający - Profan CLIPFAN 200mm 12W
Nawilżacz - HanksAir NAW05 3,2l
Osuszacz - Challenge MIDI Dehumidifier 0,5l
Ziemia - Canna Professional
Nawozy - Canna
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
mocniejszy wyciąg to i osuszacz niepotrzebny, Balast Gib, do 100zl wiecej ale dzialac bedzie ciut lepiej
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
mocniejszy wyciąg to i osuszacz niepotrzebny, Balast Gib, do 100zl wiecej ale dzialac bedzie ciut lepiej

Nie udało mi się znaleźć mocniejszego wyciągu który by mnie nie irytował hałasem, kupowałem lokalnie więc wybór miałem delikatnie ograniczony. Nie mam porównania balastów ale miałem wcześniej Horti tylko 400W i zadowolony byłem :)
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Nie udało mi się znaleźć mocniejszego wyciągu który by mnie nie irytował hałasem, kupowałem lokalnie więc wybór miałem delikatnie ograniczony. Nie mam porównania balastów ale miałem wcześniej Horti tylko 400W i zadowolony byłem :)

Swojego czasu udalo mi sie wyrwac Vents-m za male pieniadze. U hempkow troche drozej, ale tez jest. Went z wbudowanym wyciszeniem, 340m2 i ledwo co slychac, ze cos pracuje. Tutaj oczywiscie cena zaporowa, mam nawet wrazenie, ze urosla znacznie i dalbym sobie jaja uciac, ze widzialem te wenty za ~450 pln
https://www.hemp.pl/produkt/wvg-silent-m125
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Swojego czasu udalo mi sie wyrwac Vents-m za male pieniadze. U hempkow troche drozej, ale tez jest. Went z wbudowanym wyciszeniem, 340m2 i ledwo co slychac, ze cos pracuje. Tutaj oczywiscie cena zaporowa, mam nawet wrazenie, ze urosla znacznie i dalbym sobie jaja uciac, ze widzialem te wenty za ~450 pln
https://www.hemp.pl/produkt/wvg-silent-m125
Muszę tego boksa uruchomić i wtedy przemyślę czy czegoś nie zmienić, na chłopski rozum powinno być okej nawet bez tego osuszacza. Może się okazać, że to tylko fanaberia ale ja jestem przewrażliwiony i lubię mieć takie zabawki w zapasie, żeby w razie W po prostu to podłączyć i zniwelować jakiś problem niż stać pod ścianą i liczyć, że problem sam się rozwiąże jak co poniektórzy na forum :D
 
U

Usunięty 79986

Guest
Mialbys moze kilka chwil zeby zlozyc jakis growboxik najlepiej w jednym sklepie i podlinkowac mi koszyk o ile sie da ze wszystkim? Ewenttualnie ktos kto czyta ten post i zechcialby pomóc? Niech będzie i lampa MH i HPS namowiles mnie ;)
Co do boxa zalezy mi na 80x80x180, hps i mh zeby byl 250watt, wiatraki zeby byly ciche koniecznie!!
 
U

Usunięty 79986

Guest
Chcialbym dodac ze maksymalny budzet jaki planuje wydac na tego growboxa to 2tys. Wliczając w te 2tysiące już ziemie, donice, odzywki no i pestki ( pestek bede chcial zamowix od razu z 10x tak aby w razie ktoras miala byc niewypałem, zebym mogl dorzucic kolejne)
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
To tak w dwóch tysiącach widzę to tak:


1913zł czyli stówka na nasionka zostaje.
GrowShop Jamaica w Sosnowcu.
https://www.growshopjamaica.pl

Jak masz możliwość podjechać autem osobiście to gwarantuje, że jak walniesz sobie tournee na śląsk, najpierw do Sosnowca potem do Pana Pestki w Dąbrowie Górniczej to na bank sobie jakiś rabat w Jamaice ogarniesz, chłopaki z PP też chętnie gratisową pestką poratują no i przede wszystkim w obydwóch miejscach nie pracują ludzie w kaszę dmuchani i coś doradzą / polecą :)

Pozdro :)

P.S.
A i zestaw by wypadało uzupełnić o wentylator mieszający, pH metr i jakąś stację pogodową. Pominąłem to bo na początku da się przeżyć bez pH metru, wentylator mieszający można wykorzystać jakiś z PC albo domowy, a termometr/higrometr czy jakąś stację pogodową też da się często znaleźć w domu. Jeśli nie to groszowe sprawy.

P.S. 2
Jest mały error na screenie, przewód wentylacyjny 125mm nie 100mm (cena ta sama).
 
Ostatnia edycja:

Kosmiczny

Well-known member
Rejestracja
Lip 12, 2018
Postów
101
Buchów
0
Powiem ci, że lepiej coś samemu zrobić, bo koszty są niższe to primo, druga sprawa jest taka, że tu kozaki z forum robią magie na o wiele tańszym sprzęcie niż 2k. Poza tym jakbyś coś kminił z kręceniem samemu boxa to mogę ci swoją lampę sprzedać, bo ja już po growach i pie***le nie chce mi się.
Sprzęt sam w sobie dobry, bo lampkę 400w spokojnie mi uciągał.
 
U

Usunięty 79986

Guest
Chyba napisalem ze zalezy mi na gotowym zestawie czy czytac nie potrafisz?
Jak sie chcesz oglaszac to idz na olx albo allegro.

---------- Post Zaktualizowany 05:45 ---------- Data pierwszego postu 05:44 ----------

Powiem ci, że lepiej coś samemu zrobić, bo koszty są niższe to primo, druga sprawa jest taka, że tu kozaki z forum robią magie na o wiele tańszym sprzęcie niż 2k. Poza tym jakbyś coś kminił z kręceniem samemu boxa to mogę ci swoją lampę sprzedać, bo ja już po growach i pie***le nie chce mi się.
Sprzęt sam w sobie dobry, bo lampkę 400w spokojnie mi uciągał.

Chyba napisalem ze zalezy mi na gotowym zestawie czy czytac nie potrafisz?
Jak sie chcesz oglaszac to idz na olx albo allegro.
 

doktorrafal

Well-known member
Rejestracja
Sie 14, 2020
Postów
116
Buchów
0
nie kupuj hpsa bedziesz sie tylko wk***ial na temperature i rachunki za prad kosmos. kup sobie leda jakiegos 315watt i boxa 1x1x2. a odzywki najlepsze sa z ghe teraz terra aquatica maja nazwe

---------- Post Zaktualizowany 05:00 ---------- Data pierwszego postu 04:58 ----------

a ten hps250 jest za slaby na tego boxa no chyba ze cie satysfakconuje 30g z krzaka

---------- Post Zaktualizowany 05:06 ---------- Data pierwszego postu 05:00 ----------

a gotowych boxow nie kupuj bo bedziesz przeplacac 400zl albo i wiecej
 

Zubipl

New member
Rejestracja
Paź 1, 2020
Postów
1
Buchów
0
Byku pomożesz i mi ? Mam pare pytań do Ciebie napisz proszę w wolnej chwili z góry dziękuje

---------- Post Zaktualizowany 00:38 ---------- Data pierwszego postu 00:37 ----------

Byku pomożesz i mi ?
Mam pare pytań nie ukrywam ze chciałbym jak najszybciej złożyć zamówienie . Pytania pod kontem tylko sprzętu sama uprawa poradzę sobie .
 

Grizliee

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2012
Postów
131
Buchów
17
Witajcie, ja również kompletuje growboxa, wymiary 80x80x180 lampa jaka planuje to Lumatek Attis 300w, pytanie jakiej firmy i z jakiego matriału boxa wybrać ? Wazne żeby był solidny i nie smierdziało przez niego bo bedzie stało to w sypialni, zalezy mi tez żeby było cicho. Jaki wentylator wyciagający zastosowac? Jakis z serii silent ? Czy wciągający również bedzie potrzebny czy samo podcisnienie będzie ciągło ? Będę potrzebował generator co2 i nawilzacz powietrza ? Proszę o pomoc doświadczonych growerów :)

Więc tak :
RoyalRoomÂŽ Classic C80 80x80x180cm
Lumatek Attis 300w
Jaki cichy wentylator wyciagający(z jakim filtrem weglowym,jakie fi do tego boxa), mieszający cichy, wciągający?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół