nasiona marihuany

Pomocy! Co się dzieje

Wyszukiwarka Forumowa:

Anonim93

Member
Rejestracja
Lip 24, 2020
Postów
6
Buchów
0
Witam serdecznie mam mały problem lub też duży... od jakiegoś czasu dolne partie lodych oraz liści zaczęły obumierać, liście brązowieć aż wkoncu więdną i odpadają co może być tego przyczyną...?
39.jpg

40.jpg
 

Blancikos

Active member
Rejestracja
Wrz 4, 2008
Postów
34
Buchów
0
Jakie stosowałes nawozy? i w jakiej dawce? ile mają dni? i najlepiej zdjęcie całej rośliny wrzuć
 

Anonim93

Member
Rejestracja
Lip 24, 2020
Postów
6
Buchów
0
Nawóz to CANNA TERRA FLORES, i roślinki są w około 20-24 dniu flo

---------- Post Zaktualizowany 18:27 ---------- Data pierwszego postu 18:22 ----------

41.jpg

Dawka mniej więcej jak na opakowaniu 25ml na 5l wody
 

Blancikos

Active member
Rejestracja
Wrz 4, 2008
Postów
34
Buchów
0
ku**a gdyby nie te pierwsze zdjęcia to cała reszta wygląda całkiem zdrowo... To raczej nie popalenie nawozami a jak z wilgotnością i temperaturą? A co kolega fachowiec [MENTION=64672]szermi[/MENTION] powiedziałby na temat tego problemu? :)
 

Anonim93

Member
Rejestracja
Lip 24, 2020
Postów
6
Buchów
0
Wilgotność w ciemności na poziomie 60 %
W trakcie światła 40-50%

---------- Post Zaktualizowany 21:31 ---------- Data pierwszego postu 21:27 ----------

Temperatura około 30 stopni przy samych szczytach, niżej dużo mniej (cool tubę)
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
napisz może najpierw jakie masz PH i jak zaczyna chorować nowy liść, czy objawy pojawiają sie pierw na brzegach, czy postępują między żyłkami, czy sie zawijają i w jakiś sposób. mimo że dajesz maksymalna dawkę nawozu może być on niedostępny ze względu na odczyn ziemi. czy liście maja jakiś inny kolor w początkowej fazie. CANNA TERRA FLORES jest bardziej dedykowany do uprawy w wodzie. przy małej ilości ziemi i przy jej wyjałowieniu może być to zbyt mało. wygląda na deficyt fosforu ale bez większej ilości danych i bez znajomości PH ziemi i pożywki z podstawki trudno jednoznacznie powiedzieć co jej dolega.
 

Anonim93

Member
Rejestracja
Lip 24, 2020
Postów
6
Buchów
0
Ph ziemi dowiem się po weekendzie, woda zazwyczaj ph w okolicach 6.2-6.5 staram się lać, dziś zauważyłem że łodygi są bardzo bodatne na wyginanie, właśnie zauważyłem że ugiął mi się szczyt rośliny i zaczęł usychać szczyt
42.jpg

43.jpg


---------- Post Zaktualizowany 14:06 ---------- Data pierwszego postu 14:05 ----------

Wcześniej nie miałem nigdy takich problemów tylko ze bawiłem się z Ledami teraz HPS 400W W CoolTube leci

---------- Post Zaktualizowany 14:31 ---------- Data pierwszego postu 14:06 ----------

Tu przykład uginania się rosliny
IMG-20200725-152630.jpg

Tu chyba też jakach choroba
IMG-20200725-152420.jpg

Tu pierwsze efekty usychania
IMG-20200725-153030.jpg
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
słuchaj , sprawdż może sam Kompletny poradnik chorób , same liście to wygląda na brak potasu ale słabe łodygi itp to już coś innego , nie pamiętam dokładnie ale jest to tam opisane. Na ogólnym zdjęciu wyglądają przyzwoicie.
 

Antisocial

Active member
Rejestracja
Cze 7, 2020
Postów
29
Buchów
0
posluchaj a moze ty sobie sprawdz.po mojemu to tobie sie przyda bardziej niz koledze z problemem i to tyle jezeli chodzi o ciebie

a teraz problem
posluchaj teraz ty kolego
masz idealny nawoz do ziemi.olej ph.to nie jest problem ph.nie zalewaj tej donicy.na przyszlosc nie zalewaj donicy by pobrac ph ziemi z
podstawki.nie wiem co za baran to wymyslil ale to jest najgorsza metoda jaka ja znam na sprawdzenie ph ziemi.pobierz probke i sprawdz.po ch*j kapac cala donice?zatopisz donice zablokujesz tlen a bez tlenu to i ty zostaniesz obrany w drewniany garnitur.
wracamy do problemu
nawozy canny sa kur***ko ubogie w wapn.odczujesz to dopiero wlasnie na kwitnieniu.geniusze z canny w koncu chyba bodajze po 10 latach na to wpadli i do swoich nawozow dorzucili calmag wlasnej produkcji.
zadbaj o to i bedzie gitarka.
 

Anonim93

Member
Rejestracja
Lip 24, 2020
Postów
6
Buchów
0
Ok dzięki wielkie.
Przyszedł czas podlania to i wiadomo troszeczkę podstawka wyszła woda więc sprawdziłem przy okazji.
Ziemia ma Ph pomiędzy 7.5-7 sprawdzone Ph metrem do gleby. Jedna doniczka mi praktycznie już umarła. Zero jakichkolwiek szczytów, pierwszy raz tak mam...
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
zbij te ph troszkę, 7,5/ 7 to troszkę wysoki poziom =, jak dłużej takie potrzymasz mogą wychodzić niedobory, lepiej trzymać między 6 a 7
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
ja mam ph-/+ ale sokiem z cytryny, octem chyba itp można lekko obniżyć sobie, na forum jest jak i w jakich ilościach dawać te specyfiki. najlepiej próbę sobie zrobić bo w kranie też różna woda jest.
 

kubaster

Active member
Rejestracja
Sie 19, 2020
Postów
41
Buchów
1
na przyszlosc nie zalewaj donicy by pobrac ph ziemi z
podstawki.nie wiem co za baran to wymyslil ale to jest najgorsza metoda jaka ja znam na sprawdzenie ph ziemi.

Muszę to sprostować, aby potem taka bzdura się nie utrzymywała w świadomości... wodę wypływającą z medium (w tym przypadku ziemia) mierzy się po to, aby porównać pH z wodą wlewaną do medium i na tej podstawie stwierdzić, w jakim procencie roślina pobiera nawóz i ewentualnie skorygować wartość EC w roztworze.

A pH medium mierzymy miernikiem (małe urządzonko z wystającymi prętami, które wkłada się w medium; działa bez baterii) lub za pomocą odczynników w płynie. Osobiście wolę to pierwsze, bo jest znacznie szybciej.

---------- Post Zaktualizowany 16:11 ---------- Data pierwszego postu 15:48 ----------

sorry, nie spałem dzisiaj... chodziło mi o EC, a nie pH wody wypływającej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół