nasiona marihuany

cfll 2100 K czy 2700 K na kwitnienie...

Wyszukiwarka Forumowa:

uzależniony

New member
Rejestracja
Lip 21, 2020
Postów
4
Buchów
0
To moje pierwsze pytanie więc witam wszystkich serdecznie...
Krzaczki powoli rosną i czas indukować kwitnienie, nie jest moja piewrsza uprawa ale nie jestem zadowolony z poprzednio używanych ledów i chciałbym dołożyć cflkę na kwitnienie (nie mam warunków termicznych na hps) i stąd pytanie:

Warto kupić cfl o temp 2100 kelwinów czy lepsza jest taka o temp 2700 ? Te 2100 są trochę droższe i w dodatku dają mniej lumenów ale teoretycznie barwa powinna bardziej odpowiadać roślinom podczas kwitnienia ?

Testował może ktoś te cflki 2100 K ?

To w ogóle dobra idea by połączyć cfl i kolorowe ledy ?
 

Master8

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2020
Postów
48
Buchów
0
Lepsza będzie 2700K , najlepiej nadadzą się Philips Tornado jeśli chodzi o CLF. A jeśli chodzi o LED to nie warto łączyć, tylko namieszasz spektrum.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,067
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).


Obecnie z uwagi na sprawności osiągane przez ledowe zamienniki żarówek ie ma żadnego sensu kupować jakichkolwiek CFL. Zarówno żyrandolowych jak i tych z growszopów. Do tego ceny.

A co do mieszania temperatur widmowych ledów. Jeśli się chce mieć więcej niebieskiego światła w widmie w ściśle określonym celu - bardziej zwarte rośliny - to czemu nie? Nic ne przeszkodzie nie stoi. Przy wysokich wartościach strumienia na powierzchnie efekty są raczej nie spektakularne, ale można.

W gotowych panelach do gro. quantum boards - mieszanie ledów białych o odmiennych temp widmowych jest niemalże normą - tak jak i symboliczny nie dający prawie "nic" dodatek diod 660 nm. Nie wspominając już o typowym kwiatku do kożucha jakim jest jedna lub dwie diody IR. Można wiele rzeczy robić i to nie szkodzi - niekoniecznie pomaga ale i szkodliwość jest żadna.

21-27 ;) zera ucięto. 27....
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół