nasiona marihuany

Wilgotnosc 60%+ na floweringu

Wyszukiwarka Forumowa:

emka420

Member
Rejestracja
Maj 10, 2020
Postów
22
Buchów
0
Czesc, mam pytanko. Wiem ze wilgotnosc na flo powinna byc utrzymana ponizej 60%, ale czy jesli raz na jakis czas wejdzie 65%/70% (szczegolnie raz na jakis czas w nocy) a ogolnei sie utrzymuje ponizej 55%, czy istnieje wysokie ryzyko plesni?
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Taka wilgotność w ciągu dnia jest idealna . W nocy może podskakiwac do 80-90%, jak już kwiaty będą miały zawiązane budy staraj się zmniejszać wilgotność w boksie , np bezzapachowym wyciagaczem wilgoci do szaf ubran itd. wyciąg i Mieszaki no i świeże powietrze, ja stosuję i wilgotność na flo 40-60% dzien 80noc
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Czesc, mam pytanko. Wiem ze wilgotnosc na flo powinna byc utrzymana ponizej 60%, ale czy jesli raz na jakis czas wejdzie 65%/70% (szczegolnie raz na jakis czas w nocy) a ogolnei sie utrzymuje ponizej 55%, czy istnieje wysokie ryzyko plesni?

Siema.

Im wyższa wilgotność, tym większe ryzyko pleśni.
Ryzyko to spada, jeżeli masz zapewnioną odpowiednią wymianę i cyrkulację powietrza w boxie.

Jeżeli masz dobry wentylator mieszający, to raczej nie powinna się pojawić. Oczywiście jeżeli rośliny są zdrowe, to ryzyko też znacznie spada.

Zaopatrz się chociaż w proste pochłaniacze wilgoci. Zawsze te kilka procent mniej będzie :)

Ja czekam właśnie na osuszacz powietrza i takie rozwiązanie jest najlepsze, jeżeli jest problem z wilgotnością. Co prawda tani nie jest (700-1200zł)
zależy czy adsorpcyjny, czy kondensacyjny.
Ale warto jest zainwestować, nawet w te tańsze.

Pozdro
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Ja kupuje osuszacze powiertrza do domu za jednego pounda , i daja rade od rozpoczecia flo do konca zuzywam ich ok 5. wiec 5 poundow wydane na caly grow , mysle ze sie oplaca bo skuteczne bez dzwiekowe i tanie :) polecam
 

PanDoktor07

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2020
Postów
114
Buchów
69
Ja kupuje osuszacze powiertrza do domu za jednego pounda , i daja rade od rozpoczecia flo do konca zuzywam ich ok 5. wiec 5 poundow wydane na caly grow , mysle ze sie oplaca bo skuteczne bez dzwiekowe i tanie :) polecam

A gdzie je kupujesz? Ja przymierzam się do kupna osuszacza powietrza za 120f więc opcja 5f na 1 grow jest kusząca :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół