nasiona marihuany

GHE Flora Series- Jak z tym dawkowaniem?

Wyszukiwarka Forumowa:

BigPestka

Member
Rejestracja
Maj 28, 2020
Postów
14
Buchów
0
Czesc
Zakupilem Tripart GHE Flora Series do Wody twardej (Micro, Grow i Bloom). Uprawa w ziemi.
Problem w tym, że niektóre tabele pokazuja inne wartosci dawkowania, czasem rozniace sie o kilka ml.
Mam planty w poznym flowerze i do tej pory dostawaly nazow organiczny (Alga Bloom Plagron).
Chcialbym pierwsze podlanie zrobic 100% dawki maksymalnej, wszystko mieszane w pojemniku z 10L wody a potem podlac planty po 1,5L roztworu.
To ile nawozu dac do 10L wody, moze byc np. tak?: (przypominam, ze chodzi o 100% mocy)

1)
Micro- 6ml/10L
Grow- 3ml/10L
Bloom- 9ml/10L

To dawkowanie wg. tej tabeli:



2)
Natomiast wg. tej tabeli dawka na 10L byłaby inna:
Micro- 14ml/10L
Grow- 7ml/10L
Bloom- 21ml/10L



W takim razie ile tego lac, wiem w jakiej kolejnosci itd. ale nie wiem ile :confused:
Nie mam pojecia czy ilosc dodawanego nawozu skaluje sie w razem z iloscia wody i czy moje obliczenia do tabeli nr. 2) sa poprawne.
A moze w ogole inne dawki na 10L?

Pozdrawiam :)
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Czesc
Zakupilem Tripart GHE Flora Series do Wody twardej (Micro, Grow i Bloom). Uprawa w ziemi.
Problem w tym, że niektóre tabele pokazuja inne wartosci dawkowania, czasem rozniace sie o kilka ml.
Mam planty w poznym flowerze i do tej pory dostawaly nazow organiczny (Alga Bloom Plagron).
Chcialbym pierwsze podlanie zrobic 100% dawki maksymalnej, wszystko mieszane w pojemniku z 10L wody a potem podlac planty po 1,5L roztworu.
To ile nawozu dac do 10L wody, moze byc np. tak?: (przypominam, ze chodzi o 100% mocy)

1)
Micro- 6ml/10L
Grow- 3ml/10L
Bloom- 9ml/10L

To dawkowanie wg. tej tabeli:



2)
Natomiast wg. tej tabeli dawka na 10L byłaby inna:
Micro- 14ml/10L
Grow- 7ml/10L
Bloom- 21ml/10L



W takim razie ile tego lac, wiem w jakiej kolejnosci itd. ale nie wiem ile :confused:
Nie mam pojecia czy ilosc dodawanego nawozu skaluje sie w razem z iloscia wody i czy moje obliczenia do tabeli nr. 2) sa poprawne.
A moze w ogole inne dawki na 10L?

Pozdrawiam :)

Mam cały zestaw od GHE (teraz Terra Aquatica)

Aktualnie leje zestaw floraduo, bio bloom i mineral magic (silicate) od GHE.

Lej według pierwszej tabeli. W necie jest dużo tabelek z rozbieżnościami :D Jak będziesz lał według pierwszej, a nawet trochę więcej to wszystko będzie ok.

Używam odżywek tej firmy od bardzo dawna (hoduje ostre papryki itd)

Np gdy używam mieszanki gleby z większą ilością kokosa i perlitu, to daję 120-150% dawki nawozów i wszystko jest ok :)

Zresztą, zobacz u mnie w fotorelacji, że niczego im nie brakuje. A i nie ma nawet 0.1% przenawożenia.

Wywnioskowałem po składzie i wlasnych obserwacjach, że spokojnie można lać 120-150% dawki i wszystko powinno być super.

Ja używam też Co2 i leje im teraz 200% dawki z racji tego, iż mają znacznie większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Nawozy się leje kiedy roślina tego potrzebuje a nie wg żadnej tabeli!! Wbijcie to sobie do głowy, a nie później płacz i następne tematy typu, co się dzieje co moja roślina, żółknięcie liści itp
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Nawozy się leje kiedy roślina tego potrzebuje a nie wg żadnej tabeli!! Wbijcie to sobie do głowy, a nie później płacz i następne tematy typu, co się dzieje co moja roślina, żółknięcie liści itp

Szybko rosnące rośliny mają spore zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Ja dodaje nawozy co każde podlewanie, i jakoś nie mam problemów z przenawożeniem :)

Prędzej pojawią się niedobory, przez sporadyczne dodawanie nawozów, niż przenawożenie.

Uprawiam różne rośliny, bardzo długo. Jeszcze nigdy nie zdażyło mi się "spalić" rośliny.

Tak jak wszystko jest dla ludzi z umiarem, tak i co każde podlewanie można dodawać odżywki.

Ludzie mają problemy z roślinami, jeżeli nie pilnują warunków i dawek nawozów. Przestrzegając to wszystko, prędzej roślina wyjdzie sama z boxu niż będzie miała oznaki przenawożenia :D

Co do GHE, śmiało lej według tabeli. Stosuje te nawozy kilka lat, więc coś wiem na ten temat ;)

[MENTION=33377]OdcieńZieleni[/MENTION] Ja Cie rozumiem i popieram, to co napisałeś. Weź pod uwagę, że zazwyczaj ludzie mają problemy z roślinami, jak czegoś nie dopilnują.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół